آپارتمان 230 متری

آپارتمان 230 متری


نقشه آپارتمان 230 متری

به گزارش بازسازی ویلا : رعایت اصول طراحی در نقشه آپارتمان 230 متری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از این اصول رعایت اصل تعادل در طراحی داخلی است. که موجب سهولت در چیدمان و خوانایی بهتر فضا می شود. شاید در ابتدا رعایت تعادل در طراحی داخلی نقشه آپارتمان 230 متری بی اهمیت به نظر برسد. اما پس از طراحی نقشه آپارتمان 230 متری عدم رعایت اصل تعادل می تواند موجب شلوغ و آشفته دیده شدن فضا شود. مهندسین ما با توجه به اصل تعادل در طراحی نقشه آپارتمان 230 متری موجب زیبایی و آرامش بیشتر فضای خانه شما می شوند.

آپارتمان 230 متری
آپارتمان 230 متری

رعایت اصل تعادل در طراحی نقشه آپارتمان 230 متری

تعادل در فضا به دو صورت تعادل متقارن و تعادل نامتقارن اجرا می شود. که تعریف هر کدام از آن ها به شرح زیر می باشد.

تعادل متقارن: طراحی ویلا مدرن یکی از مهم ترین بخش های تعادل، ایجاد تقارن در فضا است. این موضوع به معنای مشابه بودن فضای دو طرف خانه نمی باشد. بلکه به معنای هم وزن بودن و تعادل متقارن در فضا است. بهترین حال برای ایجاد تعادل متقارن در فضا، ایجاد نقطه کانون مرکزی در هر فضا و چیدمان بر اساس آن است. این تعادل علاوه بر وسایل باید در بافت، شکل و رنگ عناصر موجود در فضا نیز رعایت شود. به طور مثال شومینه به عنوان مرکز کانونی در نظر گرفته می شود و از دو مبل مشابه در دو طرف آن استفاده می شود.

 عکس آپارتمان 230 متری
عکس آپارتمان 230 متری

پلان آپارتمان 230 متری

تعادل نامتقارن: اجرای این نوع تعادل در فضا از جذابیت بیشتری برخوردار است. اما علاوه بر جذابیت، پیچیدگی این نوع تعادل نیز بیشتر می باشد. تعادل نامتقارن به معنای ایجاد تعادل بصری در فضا است. در این نوع از تعادل می توانید تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید و از دو مبل یک نفره در یک سمت و از یک مبل دو نفره در سمت دیگر آن استفاده نمایید.

نقشه آپارتمان 230 متری
نقشه آپارتمان 230 متری
پلان آپارتمان 230 متری
پلان آپارتمان 230 متری

 

مقالات پیشنهادی برای مطالعه : 

قیمت نقاشی ساختمان بلکا

قیمت نقاشی ساختمان مولتی کالر

قیمت نقاشی کناف

قیمت نقاشی کناف تهران

هزینه ساخت ویلا در شمال 1401
هزینه طراحی ویلای مدرن

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!