طراحی عمارت

با افتخار : برای اولین بار در ایران

 

طراحی و ساخت کاخ ویلایی و عمارت

_

طراحی عمارت و ساخت عمارت آن کاری بسیار تخصصی و حرفه ای می باشد که هر کسی نمی تواند نقشه آن را به درستی ترسیم کرده و آن را به مرحله اجرایی در آورد. عمارت در واقع به خانه هایی گفته می شود که از نظر وسعت بسیار بزرگ باشند. از مهمترین مترادف های عمارت می توان به کاخ ویلا و یا قصر پادشاهان دوران گذشته اشاره کرد. طراحی عمارت باید آنقدر زیبا و شیک باشد تا روح انسان را در مرحله اول به پرواز در آورد و علاوه بر آن حس آرامش توام با شادی را به افراد القا کند، زیرا وسعت زیاد زمین و انتخاب درست مکان، طراحی داخلی عمارت، طراحی نمای عمارت، طراحی محوطه عمارت، استفاده از مصالح با کیفیت متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه و … در ساخت و طراحی عمارت بسیار مهم و با اهمیت می باشد. یکی دیگر از نکات بسیار مهم در ساخت و طراحی عمارت وجود تزئینات و نماهای داخلی آن می باشد و باید سعی شود برترین نوآوری در ساخت آن مورد توجه قرار گیرد. ساخت عمارت اگر شما عمارت های قدیمی و زیبای ایرانی نظیر عمارت دبیرالملک، آصف وزیری، مسعودیه و … را مشاهده کنید تمامی هر آنچه را که باید در مورد عمارت و طراحی داخلی عمارت و محوطه آن بدانید را متوجه خواهید شد. ولی برای انجام این کار و بالا بردن آگاهی شما برای ساخت و طراحی عمارت قصد داریم چندین نکته بسیار مهم را به شما آموزش دهیم تا در هنگام تقاضا برای ساخت عمارت، طراحی ویلا، کاخ و … اطلاعات خوبی داشته باشید.

رویا و ایده پردازی از شما

طراحی و ساخت با ما

طراحی عمارت

طراحی داخلی عمارت

طراحی عمارت

طراحی عمارت

طراحی داخلی عمارت بدون پیروی از اصول و استاندارد‌های مخصوص آن میسر نمی‌شود و نیازمند رعایت کردن نکاتی است.  مانند ارتفاع، چون داشتن ارتفاع یکی از مشخصه‌های عمارت است لذا طراحی برخی قسمت‌های آن مانند دیوار‌ها، پرده‌ها، آینه‌کاری و حتی چیدمان مبل‌ها با توجه به میزان ارتفاع آن انتخاب می‌شود.  نکته بعدی رنگ‌ است فضای عمارت بزرگ است و همین مسئله باعث می‌شود که رعایت برخی از رنگ‌بندی‌ها در آن الزامی باشد. و به‌ دلیل خاصیت عمارت و نوع معماری آن استفاده از برخی دیگر از رنگ‌ها در آن جلوه کار را از بین می‌برد و سبک آن را برهم می‌زند. مثلا به همان اندازه که استفاده از رنگ‌های خنثی مثل سفید، کرم، خاکستری، متالیک حتی طلایی عمارت شما را عمارت می‌کند رنگ‌های تیره و تند آن جذابیت آن را از بین می‌برد.

 

موارد اساسی در ساخت و طراحی عمارت

طراحی های بسیار متنوعی برای عمارت وجود دارند که باید در مورد آن اطلاعات کاملی داشته باشید. اول از همه باید بدانید که چه نوع عمارتی مد نظر شما است. از مهمترین طراحی های موجود برای ساخت عمارت می توان به: عمارت های سبک کلاسیک و قدیمی همچون عمارت های شاهان گذشته، عمارت به سبک اروپایی و یا عمارت های مدرن امروزی اشاره کرد. طراحی هر یک نیازمند به دانش تخصصی داشته و باید تمامی موارد لازم برای رسیدن به طراحی عمارت مطلوب مورد توجه اساسی کارفرما و متقاضی قرار گیرد. شرکت طراحی معماری اویم شاهانه با بکارگیری افراد با تجربه و دوره دیده می توانند تمامی امکانات لازم را برای عمارت مطلوب و مورد نظر شما را با کمترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت و استفاده از متریال های خارجی و مرغوب را با کمترین قیمت انجام دهند.

 

طراحی عمارت کلاسیک

 

طراحی عمارت یکی از متداول ترین نوع طراحی های عمارت برای ساخت توسط مشتریان همین نوع قدیمی و کلاسیک می باشد که در بردارنده خاطرات و دوران کودکی افراد می باشد. نوع کلاسیک در ساخت عمارت باید آنقدر زیبا و نوستالژی باشد تا حس ایام گذشته را به فرد القا کند. از مهمترین فاکتورهای مورد توجه در ساخت و طراحی اینگونه خانه ها می توان به طراحی محوطه عمارت و طراحی نمای داخلی آن اشاره کرد. طراحی عمارت برای ساخت عمارت این گون عمارت ها می توانید چندین فاکتور مهم را در نظر گرفته و به طراحان برجسته ما بسپارید. از مهمترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت حوضچه های بزرگ و کوچک در وسط حیاط با استفاده از سرامیک های قدیمی
 • قرار دادن گلدان های زیبا در کنار حوضچه ها به منظور زیبا سازی حوض و محوطه عمارت
 • طراحی عمارت موزاییک کاری محوطه عمارت با استفاده از موزاییک های قدیمی
 • ساخت چندین اتاق برای انباری در قسمت زیرین عمارت و استفاده از درب های چوبی و طرح دار ایرانی
 • قرار دادن چندین کوزه بزرگ و سفالین زیبا به منظور زیبا سازی نمای بیرونی عمارت
 • استفاده از ستون های زیبا و طرح دار در قسمت جلویی عمارت به منظور زیباتر شدن عمارت
 • استفاده از درب های چوبی و طرح دار در ساختمان اصلی عمارت به همراه پرده های زیبا
 • استفاده از لامپ های مجهز به نور آفتابی و مهتابی به منظور روشنایی در شب در ایوان عمارت
 • نصب تابلوهای زیبا از دوران گذشته ایران و همچنین نصب تابلو به خط نستعلیق ایرانی در دیوار ورودی ساختمان
 • ساخت عمارت استفاده از پله های آجری یک طرفه یا دو طرفه با نماهای مختلف بنا به سلیقه شخصی در طراحی عمارت
 • ساخت حفاظ های فلزی و یا چوبی در پله ها به منظور حفظ امنیت افراد در عمارت
 • کاشت گل و گیاهان زینتی و خوشبو در طراحی محوطه عمارت به منظور زیبایی بیشتر حیاط و همچنین ایجاد حس شادابی برای افراد ساکن در عمارت
 • کاشت درختان میوه با توجه به محل قرار گیری عمارت در شهر مورد نظر. اگر عمارت در شهرهای شمالی نظیر مازندران باشد کاشت درختان نارنج، پرتقال، نارنگی، آلوچه و … نقاشی منزل می تواند انتخاب خوبی باشد.
 • طراحی داخلی عمارت می تواند شامل نماکاری، ساخت پنجره در مدل های مختلف محرابی، تخت و … باشد.
 • قرار دادن لوسترها بزرگ و زیبا در درون اتاق حال و پذیرایی

ساخت آرزوهای شما

۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

ساخت عمارت 

همانطور که میدانید قاره اروپا به قاره سبز معروف است. یعنی میزان رطوبت و رشد گیاهان و درختان در این مناطق بسیار زیاد بوده و عموما شهری بارانی به حساب می آید. ساخت کاخ، عمارت و قصرهای بزرگ در این کشورها بیشتر در مناطق جنگلی و سرسبز می باشد و طراحی عمارت در این کشورها دارای سبک خاصی می باشد که در ادامه در مورد آن بیشتر صحبت می کنیم. اولین نکته در ساخت عمارت به سبک اروپایی نوع سقف عمارت می باشد که اکثر اوقات به شکل شیروانی می باشد. علت آن هم به دلیل بارش باران بسیار زیاد در این مناطق می باشد که علاوه بر حس زیبایی باعث نفوذ آب به درون عمارت و پوسیدگی سقف و … نمی شود. این شرایط دقیقا در کشور ما هم وجود دارد. نقاشی ساختمان شهرهای شمالی نظیر مازندران، گیلان و گلستان دقیقا شبیه به کشورهای اروپایی می باشند و ساخت و طراحی عمارت به سبک اروپایی می تواند در این مناطق انتخاب خوب و عالی ای باشد. البته علاوه بر شرایط آب و هوایی طراحی داخلی عمارت و همچنی نمای بیرونی آن نیز تغییرات زیادی دارد و عموما به سبک کشورهای اروپایی می باشد. از مهمترین نکات در ساخت این گونه عمارت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت سقف های شیروانی در مدل ها و رنگ های مختلف با بهره گیری از پنجره های کوچک به منظور افزایش زیباسازی عمارت
 • ساخت انواع مختلف نماهای بیرونی بر روی ستون با استفاده از چوب و گچ به صورت طرح های صلیب، فانوس، حیوانات و ….
 • استفاده از مواد مختلف در ساخت دیوار عمارت با استفاده از گچ، آجر نماها در رنگ های قرمز سیر و درجه بندی رنگی مختلف آن
 • قرار دادن دو عدد چراغ فانوس در دو طرف درب ورودی عمارت به منظور زیبا سازی و روشنایی محوطه
 • قرار دادن چراغ های بسیار زیبا به صورت لوستر در دور تا دور ایوان عمارت به منظور روشن ساختن تمامی قسمت های عمارت در تاریکی شب که نمای فوق العاده زیبایی را در شب پدید می آورد.
 • ساخت انواع سونا، جکوزی، استخر در طراحی محوطه عمارت
 • کاشت درختان زینتی در اطراف عمارت
 • قرار دادن تابلوهای بزرگ از نقاشان معروف در داخل عمارت
 • استفاده از آینه های بسیار زیبا در درون عمارت به منظور انعکاس نور
 • استفاده از رنگ های شاد در طراحی داخلی عمارت بر روی دیوارها
 • استفاده از متریال های خارجی و درجه یک در ساخت تمامی قسمت های مختلف عمارت
 • استفاده از نقاشی های سه بعدی بر روی دیوار
طراحی عمارت

طراحی عمارت به سبک مدرن

 

تمامی مراحل گفته شده برای ساخت عمارت یعنی ساخت انواع پله ها، ستون های بزرگ و نمادار، ساخت استخر، محوطه سازی عمارت، طراحی نمای داخلی عمارت و … در سبک مدرن هم وجود دارد ولی تمامی امکانات و تجهیزات آن مدرن و جدید می باشد. اما شاید بزرگترین تغییر در این سبک استفاده از دکوراسیون های مدرن در طراحی داخلی عمارت باشد. طراحی عمارت مثلا استفاده از اشکال هندسی مختلف که هر یک معنا و مفهوم خاصی را به عمارت می دهد. مثلا استفاده از طرح های دایره ای در ساخت انواع میز و صندلی حس حرکت و نشاط را به افراد القا می کند. همچنین استفاده از شکل هندسی چهار گوش می تواند سر سخت بودن دنیای مدرنیته را جلو چشم آورد. عموما استفاده از مجسمه های مختلف در نمای داخلی خانه هم می تواند از سبک های مدرن طراحی عمارت به حساب آید. از مهمترین سبک های مورد استفاده در ساخت عمارت می توان به دکوراسیون های مینیمال، صنعتی اسکاندیناوی، خاورمیانه ای و …. اشاره کرد. هر یک از سبک ها نشان دهنده سبک خاصی از رنگ ها و نوع زندگی در مناطق مختلف را همراه با سبک های جدید امروزی را به افراد داخل عمارت القا خواهد کرد. مثلا در دکوراسیون مینیمال استفاده از رنگ سفید و سیاه بسیار به چشم خورده و طراحی تابلو، صندلی، میز و … ساده ولی امروزی هستند. در ساخت عمارت به سبک مدرن علاوه بر دکوراسیون، از موارد دیگری نیز استفاده می شود که می توان به کنترل کننده های نوری، اتوماتیک شدن عملیات باز و بسته شدن دربها و همچنین بکارگیری از لوازم مدرن در ساخت عمارت اشاره کرد. امروزه هوشمند سازی خانه ها بسیار زیاد شده است. استفاده از این تکنولوژی و تجهیزات در ساخت عمارت نیز در سبک مدرن وجود دارد. از مهمترین مزیت های استفاده از هوشمند سازی عمارت و ویلاها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل دمای داخلی عمارت با استفاده از سیستم های هوشمند: در گذشته برای انجام عملیات گرمایشی و سرمایشی به حضور فرد احتیاج بوده است. طراحی عمارت اما با استفاده از این تکنولوژی و بدون حضور فرد می توانید عملیات سرمایش و گرمایش عمارت در اتاق های خاص را از راه دور کنترل کنید.
 • روشنایی محوطه و داخل عمارت: برای صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین زیبا سازی محیط می توانید این کار را به صورت کنترل شده از تجهیزات هوشمند بخواهید.
 • سیستم های امنیتی: استفاده از دوربین های هوشمند در تمامی محوطه عمارت و داخل آن و ارسال تمامی اطلاعات به گوشی موبایل
 • سیستم های صوتی و تصویری: تمامی سیستم های صوتی و حتی تصویری می تواند توسط گوشی موبایل با استفاده از هوشمند سازی انجام شود.

این موارد فقط بخشی از کاربردهای هوشمند سازی عمارت به حساب می آید. ساخت عمارت تمامی امکانات موجود برای مدرن کردن عمارت و بخشی از آن دارای هزینه می باشد. در مجموع هزینه ساخت و ساخت عمارت به روش مدرن دارای قیمت بسیار بالاتری نسبت به نوع اروپایی و سنتی دارد.

مقالات بیشتر جهت مطالعه : 

طراحی ویلای لاکچریهزینه جواز ساخت در تهراندکور مزون لباس مردانههزینه ساخت سوله ۲۰۰ متریضوابط و استانداردهای طراحی هتل ۴ ستارهتالار کرونااستاندارد های طراحی کارخانههزینه مجوز ساخت خانهطراحی باغ ۲۰۰۰ مترینمای رستوران سنتی


[elfsight_whatsapp_chat id=”2″]

[elfsight_click_to_call id=”1″]

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *