×

محوطه سازی ویلا | هزینه محوطه سازی ویلا

 • کد نوشته: 4370
 • ۱۴۰۲/۰۳/۲۱
 • دیدگاه‌ها برای محوطه سازی ویلا | هزینه محوطه سازی ویلا بسته هستند
 • محوطه سازی ویلا به گزارش بازسازی ساختمان : طراحی محوطه سازی ویلا , طراحی ویلا دارای قسمت های مهم و پر اهمیتی است که یکی از این قسمت های مهم و اساسی محوطه سازی ویلا میباشد که باید در اجرا ویلا و طراحی آن دقت لازم را بکار ببرید. و اما آنچه که شما باید در محوطه […]

  محوطه سازی ویلا | هزینه محوطه سازی ویلا

  محوطه سازی ویلا

  به گزارش بازسازی ساختمانطراحی محوطه سازی ویلا , طراحی ویلا دارای قسمت های مهم و پر اهمیتی است که یکی از این قسمت های مهم و اساسی محوطه سازی ویلا میباشد که باید در اجرا ویلا و طراحی آن دقت لازم را بکار ببرید.

  و اما آنچه که شما باید در محوطه سازی ویلا مد نظر داشته باشید درست کردن یک فضای دلنشین برای خود و خانواده یا مهمانهایی که در آنجا قراره حضور داشته باشند میباشد.

  محوطه سازی حیاط برخی دوست دارند که محوطه ویلا خود را با گیاهان و گل های متنوع رنگارنگ درست کنند و برخی دیگر دوست دارند یک استخر فقط در محوطه ویلا خود داشته باشند اما بیشتر مردم دوست دارند که محوطه ویلا خود را با گیاهان سرسبز و گل تزئین کنند چون وجود گل گیاه هوای تازه و خوبی را به شما میدهد و باعث آرامش روحی و جسمی شما میشود.

  اکثریت کسانی که ویلا درست میکنند سعی میکنند که محوطه وبلا خود را با گیاهان متنوع متناسب با شرایط اکولوژی منطقه مانند تغییرات آب هوایی دمائی، میانگین دمای مطلوب منطقه بارندگی ها، میزان رطوبت و سایر عوامل جوی ایجاد کنند.

  محوطه سازی باغ ایرانی یکی دیگر از بخش های محوطه سازی ویلا علاوه بر قرار دادن گل گیاه در درون حیاط ویلا استفاده از طراحی محوطه سازی پرگولا، آلاچیق، برکه، نهر، استخر، چیدمان جعبه های گل،  آبنما، باربکیو  میباشد که برخی از این مواردی را که نام بردیم میتوانید در بخشی دیگر از محوطه ویلا خود بکار ببرید تا یک نمای زیبا و دلنشین را به ویلا شما بدهد.

  نحوه محوطه سازی ویلا

  نحوه محوطه سازی ویلا طراحی چشم انداز یک کار چالش برانگیز ، اما مفید است. ایجاد چشم انداز زیبا در خانه با مشاهده محیط اطراف شروع می شود. هنگامی که ایده خوبی در مورد گیاهانی که در منطقه شما رشد می کنند و چه عناصر طراحی را می خواهید در منظره خود بگنجانید ، شروع کنید و آنها را یکی یکی اضافه کنید. با نصب مسیرها ، حصارها و حیاط ، کار را با سختی شروع کنید. سپس باغ را با گیاهان زنده کنید. یک حریق ، کلاه فرنگی یا آب نما به حیاط خانه خود اضافه کنید تا به یک مرکز اجتماعات اجتماعی تبدیل شود.

  نحوه طراحی محوطه سازی

  نحوه طراحی محوطه سازی

  چشم انداز محوطه سازی ویلا

  نقشه ای از فضای خود همانطور که هست تهیه کنید. 

  نقشه ای از حیاط خود را برای مقیاس بندی ترسیم کنید. هر ویژگی مهمی را که باید برای حل آن استفاده کنید ، محوطه سازی ویلا مانند خدمات آب و برق ، علامت گذاری کنید.

  • برای اکثر فضاهای بزرگ ، به خوبی نمایانگر فضایی به ابعاد ۳ در ۳ فوت (۱ در ۱ متر) با یک مربع روی یک تکه کاغذ نمودار است.
  • محوطه سازی ویلا
  آموزش طراحی محوطه سازی

  آموزش طراحی محوطه سازی

  محوطه سازی ویلا یک ایده طراحی خشن را با فضاهای مختلف ترسیم کنید.

  محوطه سازی ویلا به فضاهای مختلف چشم انداز خود به عنوان اتاق فکر کنید. هر “اتاق” هدفی را ارائه می دهد ، مانند تفریح ​​، استراحت یا دکوراسیون. در هر یک از این مناطق ، برخی از گیاهان ، مبلمان یا دکوراسیونی را که به این منظور کمک می کند ، لیست کنید.

  • به عنوان مثال محوطه سازی ویلا ، می توانید از کلاه فرنگی به عنوان فضای ناهار خوری در فضای باز یا حیاط برای سرگرمی استفاده کنید. یا برای تقسیم بندی ساده تر ، از یک مسیر یا تخت باغ استفاده کنید تا حیاط خود را به فضاهای مختلف تقسیم کنید.
  • همچنین محوطه سازی ویلا در مورد نحوه ایجاد انتقال بین این فضاها فکر کنید. از مسیرها استفاده کنید و دهانه هایی ایجاد کنید تا افراد بتوانند بین “اتاق” های مختلف چشم انداز شما حرکت کنند. می توانید از گیاهان بلند برای ایجاد تونلی که از یک منطقه به منطقه دیگر منتهی می شود استفاده کنید ، یا سعی کنید یک مسیر پرپیچ و خم ایجاد کنید تا مردم را تشویق کند تا در باغ شما سرگردان شوند ، نه یک مسیر مستقیم از نقطه A به نقطه B.
  • محوطه سازی ویلا
  دیوار محوطه سازی

  دیوار محوطه سازی

  محوطه سازی ویلا برای حفظ حریم خصوصی ، حصار را در اطراف حیاط خود اضافه کنید.

  محوطه سازی ویلا برای اینکه فضاها را واضح تر تعریف کنید و کمی از حریم خصوصی برخوردار شوید ، حصار را در اطراف حیاط یا قسمتی از حیاط خود اضافه کنید. یک راه حل سرگرم کننده و ارزان DIY استفاده از پالت های حمل و نقل است. مشاغل کوچک اغلب پالت های حمل و نقل را به صورت رایگان واگذار می کنند ، بنابراین این می تواند یک گزینه بسیار کم هزینه باشد. پالت ها را به صورت ایستاده قرار دهید و آنها را به طور مساوی در یک ردیف قرار دهید. سپس آنها را با استفاده از پیچ و مهره های ۳ اینچی یا میخ های سقفی به هم وصل کنید. برای ثبات بیشتر ، برای خرید به زمین ، میله بخرید. یا پالت ها را روی میله ها بکشید ، یا آنها را به هم بپیچانید. با رنگ آمیزی ، افزودن درب یا نصب ، حصار خود را سفارشی کنید. کاشتکنندگان در بالای آن.

  • اگر برای دور نگه داشتن حیوانات یا خارج از چشم انداز خود به حصار نیاز دارید ، یک حصار سیم بلند را امتحان کنید.
  • قبل از ایجاد حصار در اطراف حیاط خود ، محل املاک خود را بررسی کنید.
  • محوطه سازی ویلا
  کف محوطه سازی

  کف محوطه سازی

  محوطه سازی ویلا بین بخشهای مختلف چشم انداز خود مسیرهای پیاده روی ایجاد کنید.

   برای یک راه حل سریع و آسان ، با حفر مسیر کم عمق ، نصب لبه ها ، افزودن و فشردن یک پایه سنگ خرد شده ، و سپس بقیه را با ماسه پر کنید ، یک پیاده رو سنگریزه ایجاد کنید. برای پروژه ای که بیشتر مشارکت دارد ، محوطه سازی ویلا سعی کنید مسیر آجری یا سنگی را نصب کنید .

  • مسیرهای پیاده روی میزان حیاطی را که باید مراقبت کنید کاهش می دهد و از آسیب رساندن به چمن جلوگیری می کند. آنها همچنین علاقه بصری به حیاط شما می بخشند و مردم را تشویق می کنند تا در باغ شما قدم بزنند.
  • محوطه سازی ویلا
  گل محوطه سازی

  گل محوطه سازی

  محوطه سازی ویلا برای تعیین فضاهای مختلف تخت های باغی بلند نصب کنید. کاشت های کاشته شده به حفظ سبزی کمک می کند و به جلوگیری از آفات از باغ شما کمک می کند. سعی کنید سنگ فرش های سنگی را روی هم بچینید تا یک دیوار باغ روستیک ایجاد شود. یا با استفاده از تخته سرو و چند پیچ ​​یک تخت چوبی چهار طرفه ساده باغ بسازید.

  • تخت های باغی می توانند به اندازه دلخواه بزرگ یا کوچک باشند. آنها را بر اساس اندازه گیاهانی که در داخل می خواهید ، زمانی که کاملاً رشد کرده اند ، بسازید.
  نشیمن چوبی ویلا

  نشیمن چوبی ویلا

  یک حیاط برای ایجاد یک اتاق در فضای باز برای سرگرمی اضافه کنید. محوطه سازی ویلا روند نصب حیاط بسیار شبیه به نصب راهرو است. فضایی را که می خواهید برای حیاط خانه خود استفاده کنید اندازه گیری کنید تا دقیقاً بدانید به چه مقدار مواد نیاز دارید. سپس ، گودالی به عمق چند اینچ و اندازه ای که دوست دارید حیاط خانه شما باشد ، حفر کنید. لبه ها را با فولاد یا پلاستیک تقویت کنید. سپس ، یک لایه ماسه سنگ فرش اضافه کنید. در نهایت ، یک لایه کاشی ، آجر یا کاشی بتونی اضافه کنید. سنگفرشها را با یک فشرده کننده تنظیم کنید و آنها را مهر و موم کنید تا در شرایط جدید قرار گیرند.

  • مبلمان را به حیاط خود اضافه کنید تا آن را زنده کنید.
  • محوطه سازی ویلا
  کف محوطه

  کف محوطه

  با اقدامات کوچکی که متناسب با برنامه بزرگتر شما هستند شروع کنید. تقریباً غیرممکن است که کل چشم انداز خود را در یک روز تغییر دهید ، بنابراین با معرفی یک عنصر در یک زمان شروع کنید.

  هر هفته چند ساعت کار کنید تا به آرامی منظره ای مطابق با طرح اصلی خود بسازید.

  • نصب یک تخت گل کوچک مکان خوبی برای شروع است.

  طراحی گیاه در محوطه سازی ویلا

  طراحی گیاه در محوطه سازی

  طراحی گیاه در محوطه سازی

  محوطه سازی ویلا گیاهان را بر اساس منطقه مقاوم گیاهی USDA خود انتخاب کنید. 

  محوطه سازی ویلا پیدا کردن منطقه مقاوم در برابر گیاهان به شما این ایده را می دهد که چه نوع گیاهانی در فضای باز شما رشد خواهند کرد. به عنوان مثال ، اگر در منطقه ۳ زندگی می کنید ، هنگام ایجاد برنامه های خود درختان کرباپل ، درختچه های درخت توت و درخت عرعر و انگورهای انگشتر زنبور عسل را در نظر بگیرید. اگر در منطقه ۱۰ زندگی می کنید ، بیشتر به گیاهان گرمسیری مانند اکالیپتوس ، گیاه لاستیکی و درختان نخل نگاه کنید.

  • در حالی که منطقه مقاوم در برابر گیاهان می تواند به شما این ایده را بدهد که چه نوع گیاهانی در منطقه شما خوب عمل می کنند ، اما کامل نیست. میزان رطوبت و ارتفاع را در روند برنامه ریزی خود در نظر بگیرید تا تصویری کاملتر از آنچه باید کاشت داشته باشید.
  • محوطه سازی ویلا
  تاثیر نور در گیاه

  تاثیر نور در گیاه

  محوطه سازی ویلا بطور استراتژیک بر اساس شرایط اقلیمی کوچک در حیاط خود بکارید. 

  محوطه سازی ویلا همراه با آب و هوای عمومی منطقه خود ، باید بدانید چه قسمت هایی از حیاط شما روشن یا سایه می شود. گیاهان کاملاً دوستدار آفتاب (۶-۸ ساعت آفتاب مستقیم در روز) شامل پیاز ، گل کلم ، پاوونیا و وربنا هستند. گیاهانی که در سایه جزئی (۳-۶ ساعت آفتاب در روز) خوب عمل می کنند ، شامل عشق روباه ، چمن جنگلی ژاپنی و پولموناریا است. سرخس ها ، علف ها و هاستا در مناطق با سایه کامل خوب عمل می کنند.

  • اگر مطمئن نیستید که چه نوع گیاهانی در منطقه شما خوب عمل می کنند ، به دنبال گیاهان بومی منطقه خود باشید.
  • از کاشت در سایه عمیق ، جایی که اصلا نور وجود ندارد خودداری کنید. گیاهان بدون کمی نور رشد نمی کنند.
  • محوطه سازی ویلا
  تحقیق گل برای محوطه

  تحقیق گل برای محوطه

  محوطه سازی ویلا برنامه ای برای کاشت ایجاد کنید. 

  محوطه سازی ویلا برای هر یک از گیاهانی که قصد دارید به فضای خود بیاورید ، در مورد زمان ایده آل سال برای کاشت و مدت زمان لازم برای رشد کامل آنها تحقیق کنید. وقتی به این فکر می کنید که گیاهان خود را در کجا قرار دهید ، مطمئن شوید که اندازه آنها در زمان رشد کامل را در نظر بگیرید.

  درخت در محوطه سازی

  درخت در محوطه سازی

  محوطه سازی ویلا به موضوعی از رنگها ، شکلها یا بافتهای خاص پایبند باشید. 

  محوطه سازی ویلا برای ایجاد یک ظاهر منسجم در فضاهای مختلف ، رنگ ها ، اشکال و بافت های مشابه را تکرار کنید. برای یافتن تعادل مناسب بین تکرار این عناصر و معرفی عناصر جدید ، ممکن است کمی تمرین لازم باشد. برای بازی ایمن ، با تکرار بیشتر عمل کنید. بسیاری از عناصر جدید می توانند بی نظم به نظر برسند.

  • اگر از انواع مختلف گیاهان استفاده می کنید ، چمن بلند باعث پرکنندگی بسیار خوبی می شود و حس انسجام را در باغ شما ایجاد می کند.
  • هنگام تصمیم گیری در مورد یک موضوع ، هدف فضای خود را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال ، در باغ ذن ، از حوضچه بازتابنده و نیلوفرهای آبی به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید. گیاهان و مبلمانی را انتخاب کنید که مکمل آن باشد.
  • محوطه سازی ویلا
  پوکه محوطه

  پوکه محوطه

  محوطه سازی ویلا هنگام انتظار برای تکمیل برنامه ها ، از راه حل های موقت استفاده کنید. 

  محوطه سازی ویلا اگر طرح اصلی شما مستلزم گیاهان بزرگی است که کمی طول می کشد تا رشد کنند یا شما به نصب پیاده روی نیامده اید ، در این بین چند سالانه موقت یا روکش زمینی بیاورید. این کار عمدی تر به نظر می رسد و حیاط شما کمتر برهنه به نظر می رسد.

  • اگر از ظاهر گیاهان موقتی خود خوشتان می آید اما فکر می کنید در طرح اصلی شما در مکان اشتباهی قرار دارند ، می توانید آنها را در جاهای دیگر حیاط خود جابجا کنید.
  • محوطه سازی ویلا
  گل و گیاه محوطه

  گل و گیاه محوطه

  محوطه سازی ویلا برای اجازه دادن به تغییر شرایط باز باشید. 

  محوطه سازی ویلا مهم نیست که چقدر از قبل برنامه ریزی کرده اید ، نمی توانید دقیقاً پیش بینی کنید که چشم انداز شما چگونه به هم می پیوندد. گیاهان می توانند غیرقابل پیش بینی باشند و به احتمال زیاد مجبور خواهید بود برخی از آنها را جابجا کرده یا در مورد استفاده کامل از آنها تجدید نظر کنید. از ایجاد تغییر نترسید.

  درخت محوطه

  درخت محوطه

  محوطه سازی ویلا یک نقطه کانونی برای جلب چشم به ناحیه خاصی معرفی کنید. 

  محوطه سازی ویلا این می تواند یک مبلمان یا دکور باشد ، یا می تواند یک گیاه بزرگ باشد. در هر صورت ، یک قطعه را که دوست دارید انتخاب کنید و آن را به ویژگی اصلی فضای خود تبدیل کنید.

  • نمونه هایی از یک نقطه کانونی می تواند شامل درختی باشد که در همه فصول خیره کننده به نظر می رسد ، مجسمه یا استخر بازتابنده.
  آتشگاه محوطه

  آتشگاه محوطه

  برای محل تجمع عصرگاهی یک گودال آتش بسازید. 

  محوطه سازی ویلا حفره های آتش می تواند یک پروژه DIY آسان یا یک فرآیند بسیار دخیل تر باشد. برای ساده نگه داشتن آن ، یک دایره با سنگفرش های سنگی ایجاد کنید. آن را تا آنجا که دوست دارید بالا ببرید. دایره را با شن و ماسه پر کنید ، سپس کاشی های سنگ فرش مربعی را روی ماسه قرار دهید. کاشی ها را برش دهید تا در فضاهای باقی مانده جا بیفتد تا دایره پر شود.

  • یک حلقه درخت بتنی ، طبل ماشین لباسشویی یا برخی از آجرهای قدیمی را برای یک گودال آتش نشانی منحصر به فرد استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که از هر چیزی که استفاده می کنید ضد حریق است.
  • محوطه سازی ویلا
  پرگولا در محوطه

  پرگولا در محوطه

  یک کلاه فرنگی برای ایجاد یک فضای سرگرم کننده در فضای باز اضافه کنید. 

  محوطه سازی ویلا کلاه فرنگی می تواند به تنهایی یا از خانه شما گسترش یابد. اگر می خواهید برق در کلاه فرنگی خود داشته باشید ، بهتر است آن را نزدیک خانه خود نگه دارید. یک آلاچیق می تواند به سادگی یا درگیر بودن آن باشد ، اما فرایند اصلی شامل قرار دادن پایه های چهار گوشه ، سپس نصب تیرهای متقاطع و سپس قرار دادن تیرها روی تیرها برای ایجاد سقف است.

  • از سقف کلاه فرنگی خود برای نصب گیاهان آویزان برای یک پاتوق حیاط خلوت سایه دار استفاده کنید یا چند چراغ پری را به هم بزنید تا آن را به مکانی مناسب برای سرگرمی عصرانه تبدیل کنید.
  • مبلمان اتاق نشیمن را برای ایجاد احساس تفرجگاه اضافه کنید یا میز و صندلی هایی را برای غذاخوری در فضای باز بیرون بیاورید.
  • محوطه سازی ویلا
  استخر در محوطه

  استخر در محوطه

  برای احساس گرمسیری ، استخر یا آبگیر نصب کنید .

  محوطه سازی ویلا افزودن آب به فضای حیاط منزل شما آن را به یک تفریح ​​ذن تبدیل می کند. اندازه و پیچیدگی ویژگی آب شما بستگی به فضای شما و مدت زمانی دارد که باید برای نگهداری از آن صرف کنید.

  • اگر می خواهید یک آب نما را امتحان کنید ، یک چشمه آب کوچک مکان خوبی برای شروع است. [
  • برای یک چالش متوسط ​​، یک حوضچه یا حوضچه منعکس کننده به حیاط خلوت خود اضافه کنید. اگر می خواهید استخر با باغ شما ترکیب شود ، می توانید گیاهان آب اضافه کنید.
  • یک حوضچه بزرگ یا چشمه آب را برای یک سبک نمایشی اضافه کنید.
  • محوطه سازی ویلا

  به وجود آوردن یک فضای سبز و دلنشین در محوطه ویلا خود یک ویژگی مثبت برای ویلا شما میباشد که هر کسی در بدو ورود به محوطه ویلا شما عاشق آن میشود. این نکته را نباید فراموش کرد که کاشتن درخت و گل گیاه باعث طراوت بخشی به هوای داخلی ویلا هم میشود و هوای تازه ای را در اول صبح به شما میدهد. محوطه سازی ویلا چون وجود درخت و گل گیاه باعث کم شدن دی اکسید کربن و زیاد شدن اکسیژن محوطه و داخل ویلا میشود به همین خاطر شما همیشه با هوای تازه و خوش بویی روبرو هستید.

  طراحی محوطه سازی ویلا

  طراحی محوطه سازی ویلا

  محوطه سازی در محوطه سازی ویلا

  در قسمت اول گفتیم که طراحی و محوطه سازی یکی از جنبه های با اهمیت در ویلا سازی میباشد که باید با دقت به آن توجه کرد. محوطه ویلا جنبه یک مکان عمومی را دارد جون بیشتر مهمون ها و کسانی که در آن ویلا رفت آمد میکنند به آن توجه میکنند پس باید یک محوطه زیبا و دلنشینی را درست کرد. برخی از محوطه بنام حیات خلوت یا مکان خصوصی و بصورت حیات عمومی استفاده میکنند.

  فعالیتهایی که در فضای محوطه انجام می شود عبارتند از:

  • بازی کردن بچه ها و سایر افراد مانند تاب بازی
  • آب دادن به درختان، گیاهان و باغچه ها و رسیدگی به گلها
  • اغلب کنتورآب و برق و گاز توسط افراد در داخل محوطه انجام میشود
  • بیشتر مواقع در محوطه اعضای خانواده وی یا مهمان ها دور هم جمع میشوند.
  • محوطه سازی ویلا

  یک حیات یا محوطه بهتر است دارای امکانات زیر باشد:

  • دارای حوض و فضای سبز مناسب برای عوض کردن هوا و ایجاد یک فضای دلنشین باشد.
  • وجود یک انباری کوچک برای نگهداری ابزار کار باغبانی و شیلنگ
  • محوطه سازی ویلا

  زمانی که شما برای فضاسازی محوطه خود از گل، گیاه و درخت استفاده میکنید باید از عوامل غیر زنده ای که باعث زیبایی محیط میشود استفاده کنید برخی از این عومل عبارتند از آبنما، آلاچیق ، نیمکت و مبلمان، لوازم نورپردازی در گوشه کنار محوطه شما نیز ضرورت دارد. روش اجرای محوطه سازی یکی از طراحی هایی که خیلی زیاد مورد استقبال کارفرمایان قرار میگیرد وجود آلاچیق در داخل محوطه ویلا میباشد که در فصل بهار و تابستان بسیار کارآیی دارد و یک فضای دلنشین برای استراحت و جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به شما میباشد و بیشتر مواقع هم میتوان در آلاچیق نهار یا شام خود را میل کرد. محوطه سازی ویلا مدرن یکی دیگر از وسائلی که در بیشتر محوطه های ویلاها استفاده میشود آبنماها است که وجود این عوامل نه تنها باعث خنک شدن هوا در تابستان میشود بلکه باعث طراوت بخشیدن به آب هوای محوطه ویلا میشود. شما زمانی که خواستید ویلا مورد نظر خود را درست کنید حتما یک آبنما در وسط حیاط ویلا مدنظر داشته باشید.

  طراحی محوطه سازی ویلا

  طراحی محوطه سازی ویلا

  آموزش محوطه سازی ویلا

  محوطه سازی ویلا برخی از ویلاها خیلی کوچیک تر از بقیه ویلا است که باعث نگرانی هایی در صاحبان آن میشود چون در این فضای کوچک نمیتوانند درخت و گل کیاه بکارند یا یک محیط سرسبز و فضای دلنشین درست کنند بهترین کار برای این فضاهای کوچک استفاده از فلاور باکس یا همان جعبه گل میباشد که نیازی به خاک و باغچه ندارید. شما میتوانید از فلاورباکس ها در داخل محوطه خود استفاده کنید تا جای باغچه و فضای سرسبز را پر کند.

  یکی دیگر از فضاهایی که امروزه برخی از صاحبان ویلا در درون محوطه ویلا خود درست میکنند پرگولا میباشد که مانند آلاچیق میباشد و یک محیطی دلپذیر و ساکت برای استراحت  فراهم میکند. معمولا دیوارهای پرگولا را از گیاهان مشبک و گل پیچک درست میکنند تا یک فضای خنک را ایجاد کند.جنس دیواره های پرگولا معمولاً از ترموود همگون با طبیعت است. محوطه سازی ویلا همچنین استفاده از پل های چوبی به منظور گذر از رود و یا یک مسیر ارتباطی بین دو محوطه به کارمیرود.

  در خانه های ویلایی معمولاً چهار دسته حیاط در نظرگرفته میشود.

  • محوطه سازی ویلا حیاطی که برای دور هم جمع شدن استفاده میشود
  • محوطه سازی ویلا حیاط بازی بچه ها و کودکان
  • محوطه سازی ویلا حیاط خلوت
  • محوطه سازی ویلا حیاط جلوی ویلا
  1. محوطه سازی ویلا حیاط نشیمن: حیاط نشیمن یکی از محل نشت برخواست اعضای خانوداه میباشد. این حیاط باید به سوی آشبزخانه شما دربی داشته باشد و همچنین این مکان باید طوری درست کنید که از دید همسایگان و سایر مردم محفوظ باشد. بیشتر مردم در این حیاط نشیمن یک آبنما درست میکنند تا یک فضای دلنشین برای خود و اعضای خانواده خود درست کنند.
  2. محوطه سازی ویلا حیاط بازی: همانطوری که از اسم این حیاط پیداست این مکانی برای بازی کودکان و بچه ها میباشد که شما میتوانید با قرار دادن یک تاب و سرسره کوچک یک فضای بازی کوچک را برای کودکان و بچه های خود درست کنید. .
  3. محوطه سازی ویلا حیاط خلوتاین حیاط می تواند در واقع قسمتی از اتاق  خواب ویلا شما بوده و مکانی برای استراحت و خوابیدن شما باشد. این نوع حیاط باید از عبور و مرور معمولی ویلا جدا باشد.
  4. محوطه سازی ویلا حیاط جلوی ویلا: علاوه برانواع حیاط های که در بالا ذکر کردیم میتوان جلوی ویلا حیاطی در نظر گرفت.

  منبع : https://www.wikihow.com/Do-Design-Landscaping

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.