از ۰ تا ۱۰۰ بازسازی مسجد و تعمیرات مسجد با ما


تعمیر و بازسازی مسجد

تعمیر و بازسازی مسجد، برای ایمن سازی ساختمان آن پس از گذشت ۱۰ تا ۱۵ سال باید صورت گیرد. بازسازی مسجد با سایر بازسازی ها تفاوت دارد. در ادامه این مطلب به نکات مهمی اشاره خواهیم کرد که در بازسازی مساجد باید در نظر گرفته شود.

توجه به قدمت مسجد (چند سال تا چند صد سال) امکانات و ظریف کاری های استفاده شده، که باید دست نخورده باقی بمانند تغییرات زیادی در نما و ظاهر، هنگام بازسازی مسجد ایجاد نشود و تنها به نوسازی آن پرداخت.

جهت بازسازی با ما در تماس باشید.

بازسازی مسجد
بازسازی مسجد

بسیاری از مساجد با توجه به قدمت بالا نیاز به مراقبت های ویژه ای هنگام بازسازی دارند، که در صورت رعایت نکردن آن و سپردن تعمیرات به دست افراد نابلد، ممکن است آسیب جدی به ساختمان وارد شود. با توجه به معماری خاص ساختمان مساجد، باید نوسازی مساجد را به دست معمارانی که به طور خاص با این معماری آشنایی دارند، سپرد. در بازسازی مساجد باید به فاکتورهایی از جمله تعمیرات گنبد و مناره، کاشی کاری، تعمیرات طاق و گلدسته و… توجه شود.

بازسازی مسجد
بازسازی مسجد

هزینه بازسازی مسجد

هزینه های تعمیرات مسجد می تواند به دلیل معماری و گستردگی متراژ آن بالا باشد. عمدتا پرداخت هزینه های بازسازی مساجد برخلاف ملک های شخصی که باید توسط شخص پرداخت شود، توسط مردم صورت می گیرد. این به دلیل اعتقادات مذهبی مردم است، که سبب کمک های دسته جمعی برای پرداخت آن می شود. ناگفته نماند که در بسیاری از موارد نیز شهرداری کمک بسیار زیادی در بازسازی مساجد متحمل شده است. بازسازی مسجد باید به صورت کاملا اصولی انجام شود و تمامی تعمیرات مورد نیاز در مرحله اول لیست شده و برای هر کدام از آن ها مدت زمان مشخصی تعیین شود.

مقاله مفید (نقشه ویلا)

تعمیرات مسجد
تعمیرات مسجد

کلام آخر تعمیرات مسجد

هزینه بازسازی خانه : بازسازی مسجد کاری بسیار حساس و مهم است. در صورتی که از افراد متخصص در این امر کمک گرفته نشود، ممکن است ساخت و ساز معماری اولیه مسجد خراب شود، که در این صورت می توان گفت که ما یک اثر تاریخی را از دست داده ایم.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!