فیلیپ جانسون

فیلیپ جانسون


معرفی فیلیپ جانسون

به گزارش طراحی سینما : فیلیپ جانسون معمار و منتقد آمریکایی بود که بیشتر به خاطر تبلیغ سبک بین المللی شهرت دارد . او یکی از تأثیرگذارترین معماران معماری است که در تعریف معماری پست مدرنیسم نقش عمده ای داشته است. وی اولین شخصی بود که جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد .

زندگینامه فیلیپ جانسون

 • متولد: فیلیپ کورتلیو جانسون ، 8 ژوئیه 1906 ، کلیولند ، اوهایو ، ایالات متحده

 • درگذشت: 25 ژانویه 2005 (98 ساله) ، نیو کنعان ، کانتیکت ، ایالات متحده

 • ملیت: آمریکایی

 • شغل: معمار

 • والدین: هومر حسینا جانسون (پدر) ، لوئیزا آزبورن پاپ (مادر)

 • تمرین: فیلیپ جانسون> آلن ریچی معمار

 • وب سایت: www.pjararchitects.com

فیلیپ کورتلیو جانسون یک معمار مشهور پست مدرن آمریکایی بود و بسیاری از آثارش انقلابی در معماری مدرن آمریکا ایجاد کرد. از جمله بهترین کارهای وی می توان به خانه شیشه ای در نیو کنعان ، کانکتیکات ، خیابان 550 مدیسون در نیویورک و خیابان 190 La La Salle در شیکاگو اشاره کرد.

فیلیپ جانسون در 8 ژوئیه 1906 در کلیولند ، اوهایو ، ایالات متحده آمریکا از هومر حسینا جانسون و لوئیزا آزبورن پاپ متولد شد. جانسون قبل از معماری ، منتقد ، مدیر موزه و نویسنده بود. وی همچنین اولین متصدی معماری موزه هنر مدرن بود. فعالیت معماری وی بیش از نیم قرن طول کشید.

در اینجا چند واقعیت جالب دیگر در مورد زندگی او آورده شده است:

 1. فیلیپ جانسون فارغ التحصیل هاروارد بود. وی ابتدا دوره کارشناسی را در رشته کلاسیک گذراند و در رشته فلسفه و تاریخ تحصیل کرد و در رشته های فلسفه و یونان تخصص گرفت.

 2. وقتی نازی ها ، میس ون در روهه و مارسل بروئر مجبور به ترک آلمان شدند ، فیلیپ جانسون ترتیب کار آنها را برای کار در آمریکا داد

 3. وی در حالی که در بخش معماری موزه هنرهای مدرن کار می کرد ، برای اولین کمیسیون آمریکایی برای میس ون روهه مذاکره کرد.

 4. فیلیپ جانسون معمار همجنسگرا بود. او در سال 1993 به جهان آمد و به عنوان “بهترین شناخته شده معمار همجنسگرای آشکار در آمریکا” شناخته شد.

 5. فیلیپ جانسون توسط شریک زندگی خود جان برجی ، نیمه دیگر معماران جانسون / برج ، پس از 24 سال همکاری از شرکت خود خارج شد.

 6. فیلیپ جانسون دلسوز آرمان نازی ها بود. گزارش شده است که وی “چیزی بیش از تحسین هیتلر” را ابراز داشته است. او بعداً به خاطر “عقاید احمقانه” خود عذرخواهی کرد.

 7. فیلیپ جانسون به عنوان خبرنگار روزنامه چارلز کاگلین که اغلب ضد یهود و کاملاً پوپولیست عدالت اجتماعی است کار می کرد.

 8. فیلیپ جانسون توسط دونالد ترامپ برای طراحی چندین آسمان خراش مسکونی در نیویورک ، از جمله مکان ترامپ در ریورساید جنوبی ، منهتن ، مامور شد.

 9. فیلیپ جانسون پس از پیوستن ایالات متحده به جنگ جهانی دوم در ارتش ثبت نام کرد. با این حال او توسط FBI به دلیل تماس با دولت آلمان مورد تحقیق قرار گرفت.

 10. دیوید بووی در مورد فیلیپ جانسون آواز خواند. او در یکی از آهنگهای دیوید بووی ، Thru These Architect’s Eyes ، از آلبوم مفهومی خود “Outside” ذکر شد.

خانواده فیلیپ جانسون

فیلیپ جانسون پسر هومر حسینا جانسون (1860-1960) ، که در کلیولند وکیل بود ، و لوئیزا آزبورن پاپ (1869-1957) بود. مادر او خواهرزاده آلفرد آتمور پاپ و پسر عموی اول تئودات پاپ ریدل بود که از اولین معماران زن بود. وی یک خواهر بزرگتر به نام ژانت و یک خواهر کوچکتر به نام تئودات داشت.

جانسون از فرزندان خانواده یانسن در آمستردام جدید بود. از جمله نیاکان او هوگنوت ژاک کورتلیو بود که اولین طرح شهر آمستردام جدید را برای پیتر استویوزانت ارائه داد.

ویلا شیشه ای
ویلا شیشه ای

زندگی و تحصیلات فیلیپ جانسون

فیلیپ جانسون در 8 ژوئیه 1906 در کلیولند ، اوهایو متولد شد. وی در نیو لندن ، اوهایو بزرگ شد.

وی در مدرسه هاكلی در تاریتاون ، نیویورك تحصیل كرد. وی سپس برای تحصیلات در مقطع کارشناسی به دانشگاه هاورد رفت. او در آنجا به یادگیری فلسفه ، یونانی ، تاریخ و فلسفه پرداخت. وی به ویژه بر روی کار فیلسوفان پیش از سقراط تمرکز کرد. وی تحصیلات خود را در سال 1927 به پایان رساند.

در سال 1941 ، در سن 35 سالگی ، فیلیپ جانسون در مدرسه طراحی هاوارد ثبت نام کرد و در آنجا نزد والتر گروپیوس و مارسل بروئر تحصیل کرد. او اولین ساختمان خود را در حالی که هنوز در مدرسه بود طراحی کرد که آن را به عنوان پایان نامه تحصیلات تکمیلی خود ارائه داد

زندگی شخصی فیلیپ جانسون

جانسون در سال 1934 با جیمی دانیلز آشنا شد. جیمی دانیلز که خواننده کاباره بود و اولین رابطه جدی جانسون. رابطه آنها فقط یک سال به طول انجامید. جانسون بعداً یادآوری می کند که ، “من یک مرد وحشتناک او را دزدیدم – که با او رابطه جنسی بهتری داشت ، من جمع می شوم. اما من شیطان بودم. من به اروپا رفتم و هرگز فکر نمی کنم جیمی را همراهی کنم. “

جانسون در 25 سال ژانویه 2005 در سن نود و هشت سالگی در خوابگاه شیشه ای خود در خواب درگذشت. دیوید ویتنی ، شریک زندگی 45 ساله وی زنده ماند. دیوید ویتنی بعداً همان سال در سن 66 سالگی درگذشت. فیلیپ جانسون در وصیت نامه خود مجموعه مسکونی خود را از National Trust for Historic حفظ کرد.

آموزش اولیه و تأثیرات

فیلیپ جانسون پس از اتمام تحصیلات خود در سال 1927 ، یک سری سفر به اروپا انجام داد و در آنجا از بناهای معماری کلاسیک و گوتیک بازدید کرد. در سال 1928 ، او با میس ون روهه ملاقات کرد ، که نقش بزرگی را ایفا کرد و بیشتر در حرفه معماری او تأثیر گذاشت.

حرفه معماری فیلیپ جانسون

در سال 1930 ، فیلیپ جانسون به بخش معماری موزه هنرهای مدرن در نیویورک پیوست. وی اولین نمایشگاه معماری مدرن را در موزه هنر مدرن و همراه با آلفرد اچ. بار جونیور و هیچکاک در سال 1932 ترتیب داد. این نمایشگاه نقش مهمی در معرفی معماری مدرن به عموم مردم آمریکا داشت.

سپس فیلیپ جانسون در سال 1941 برای تحصیل در رشته معماری به دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه هاروارد پیوست. در همان سال ، وی اولین ساختمان خود را طراحی کرد ، خانه ای که هنوز در کمبریج ، ماساچوست وجود دارد. سبک طراحی او بسیار تحت تأثیر میس ون در روه قرار گرفت.

در سال 1946 ، فیلیپ جانسون در حالی که به عنوان کیوریتور و نویسنده در موزه هنرهای مدرن کار می کرد ، کار خود را برای ایجاد روش معماری آغاز کرد. وی محل اقامت خود ، خانه شیشه ای در نیو کنعان ، کانتیکت را ساخت که در سال 1949 به اتمام رسید. این ساختمان خود را به عنوان نقطه عطفی از معماری مدرن تثبیت کرد.

فیلیپ جانسون اولین کمیسیون بین المللی خود را در سال 1968 گرفت. این پروژه برای طراحی موزه هنر مدرن در بیلفلد ، آلمان بود. طرح این ساختمان نمای مدرنیستی داشت که با سنگ قرمز تیره روکش شده بود.

در سال 1967 ، فیلیپ جانسون با معماری جان بورگی مشارکت داشت. این موضوع فیلیپ جانسون را وارد مرحله جدیدی از زندگی حرفه ای خود کرد. جانسون و برگی در حالی که با هم کار می کردند ، کمیسیون های زیادی برای ساخت آسمان خراش های جدید را بدست آوردند.

در سال 1991 ، فیلیپ جانسون با جان Burgee جدا شد و تمرین خود را آغاز کرد. وی به مدت 4 سال به عنوان تمرینگر انفرادی کار کرد. در سال 1994 ، او از آلن ریچی دعوت کرد تا به عنوان شریک زندگی به او بپیوندد. در ابتدا ، آلن ریچی در تمرین جانسون-برجی کار می کرد و شریک مسئول ساختمان AT&T بود.

در سال 1994 ، آنها شیوه معماری فیلیپ جانسون> آلن ریچی را شکل دادند. به مدت ده سال فیلیپ جانسون و آلن ریچی با همکاری نزدیک به کشف مسیرهای جدید در معماری پرداختند و ساختمان ها را به عنوان اشیا مجسمه سازی طراحی کردند. این امر در طراحی های آنها از کلیسای کلیسای سنت ریحان در دانشگاه سنت توماس و مجسمه قابل سکونت در منهتن سفلی مشهود بود.

یکی از آخرین بناهایی که فیلیپ جانسون قبل از مرگ با آلن ریچی طراحی کرد ، ساختمان شیشه ای شهری بود. ساختمان آپارتمان بیان شهری از کارهای قبلی او ، خانه شیشه ای معروف بود. ساخت خانه شیشه ای شهری پس از مرگ فیلیپ جانسون به پایان رسید.

آخرین ساختمانی که فیلیپ جانسون با آلن ریچی طراحی كرد ، ساختمان آكادمی موسیقی پنسیلوانیا در لنكستر ، پنسیلوانیا بود. ساخت این ساختمان در سال 2008 به پایان رسید.

نمازخانه صلح
نمازخانه صلح

پروژه فیلیپ جانسون

خانه جانسون (Ash Street House) ، کمبریج ، ماساچوست (1941)

این اولین ساختمانی بود که فیلیپ جانسون طراحی کرد. در سال 1941 زمانی که فیلیپ جانسون هنوز در دانشکده طراحی فارغ التحصیل هاروارد بود ، طراحی شد. وی این خانه را در پایان نامه تحصیلات تکمیلی خود ارسال کرد.

The Glass House، New Canaan، Connecticut (1949)

خانه شیشه ای یکی از اولین پروژه های فیلیپ جانسون بود. وی این مکان را به عنوان محل سکونت شخصی خود طراحی کرد. خانه شیشه ای در زمینی به مساحت 49 هکتار واقع شده است که شامل 14 سازه است که بین سالهای 1949 و 1955 ساخته شده اند. ساختمان به گونه ای طراحی شده بود که به چشم انداز اطراف باز باشد. سبک آن شبیه خانه فرنسورث ساخته میس ون در روه است.

موزه هنر آمریکایی آمون کارتر ، فورت ورث ، تگزاس (1961 ؛ همچنین گسترش در سال 2001)

اولین بار فیلیپ جانسون توسط بنیاد آمون جی کارتر در سال 1958 مأمور شد موزه ای را طراحی کند که مجموعه ای از هنرهای غربی را به نمایش بگذارد و به عنوان یادبود بنیانگذار موزه باشد. فیلیپ جانسون در کمیسیون برنده شد در حالی که وی همچنین بر ساخت موزه هنر جدید موسسه هنری مونسون-ویلیامز-پروکتور در یوتیکا نظارت داشت.

چشم انداز تماشایی از محلی که بنا بود در آن ساختمان واقع شود به ویژه برای فیلیپ جانسون الهام بخش بود. محل موزه در دامنه تپه ای با شیب آرام و مشرف به مرکز شهر فورت ورث قرار داشت. جانسون تصمیم گرفت تا موزه را تا آنجا که ممکن است در دامنه بالا قرار دهد تا منظره پانوراما را به حداکثر برساند.

در سال 1998 ، اعلام شد که برنامه هایی برای گسترش موزه وجود دارد. فیلیپ جانسون پیشنهاد کرد که برای ایجاد یک ساختار بسیار بزرگتر در پشت ساختمان اصلی ، تخریب های قبلی انجام شود. ساخت موزه فعلی در سال 2001 به پایان رسید و برای عموم بازگشایی شد.

تئاتر ایالتی نیویورک (به تئاتر دیوید اچ کخ تغییر نام داد) ، مرکز لینکلن ، شهر نیویورک ، نیویورک (1964)

تئاتر ایالتی نیویورک توسط فیلیپ جانسون و جان بورگی طراحی شده است. به تئاتر David H. Koch تغییر نام داد. این مکان در منهتن ، مرکز لینکلن واقع شده است. در ابتدا به عنوان بخشی از نمایشگاه جهانی 1964-1965 ساخته شد. بیش از 50 سال به عنوان خانه باله شهر نیویورک خدمت کرده است.

پروژه های مهم فیلیپ جانسون

ساختمان Seagram ، منهتن ، شهر نیویورک ، ایالات متحده (1956)

ساختمان Seagram که در منهتن ، شهر نیویورک واقع شده است ، توسط فیلیپ جانسون و میس ون در روهه طراحی شده است. این ساختمان 38 طبقه از مفرغ و شیشه پوشانده شده است. این برج توسط میس ون روهه طراحی شده است. فیلیپ جانسون بسیاری از فضاهای داخلی از جمله رستوران Four Season را طراحی کرده است.

ساختمان AT&T جانسون (اکنون با نام برج سونی شناخته می شود) ، خیابان 550 مدیسون ، منهتن ، شهر نیویورک ، ایالات متحده

فیلیپ جانسون همچنین ساختمان AT&T جانسون را که در 550 خیابان Madison ، منهتن ، نیویورک واقع شده است ، طراحی کرد. این ساختمان برای طراحی پست مدرن خود نمادین است. این ساختمان توسط جانسون و شریک زندگی خود در آن زمان جان برجی طراحی شده است. این ساختمان دارای نمای خارجی گرانیت صورتی و یک زیرانداز است که از Chippendale الهام گرفته شده است.

کلیسای جامع کریستال ، گاردن گراو ، کالیفرنیا ، ایالات متحده (1980)

کلیسای جامع کریستال که در گاردن گراو ، کالیفرنیا واقع شده است ، همچنین یکی از بناهای برجسته فیلیپ جانسون است. ساخت ساختمان در سال 1980 به پایان رسید. این ساختمان مانند یک ستاره چهار پر است و با بیش از 10 هزار صفحه شیشه ای پوشانده شده است.

ساختمان رژ لب ، منهتن ، شهر نیویورک ، ایالات متحده (1986)

ساختمان Lipstick در مرکز شهر ، منهتن ، در شهر نیویورک واقع شده است. این ساختمان نام خود را از شکل خود گرفته است. همچنین در قسمت خارجی آن سایه ای از رنگ قرمز وجود دارد که از فولاد و گرانیت قرمز ساخته شده است. این ساختمان دارای 34 طبقه است و کنتراست شدیدی را از برج های همسایه ایجاد می کند.

میدان شکرگذاری دالاس ، دالاس ، تگزاس ، ایالات متحده (1976)

فیلیپ جانسون همچنین میدان شکرگذاری دالاس را طراحی کرد ، از جمله نمازخانه غیر فرقه ای مارپیچی. این ساختمان در دالاس ، تگزاس واقع شده است و ساخت آن در سال 1976 به پایان رسیده است. نمای داخلی چشم نواز کلیسای نمازخانه شامل 73 صفحه از شیشه های رنگی است.

نمازخانه سنت باسیل ، دانشگاه سنت توماس ، هیوستون ، تگزاس ، ایالات متحده (1977)

ساختمان مهم دیگری که توسط فیلیپ جانسون طراحی شده ، کلیسای کلیسای مقدس باسیل است که در دانشگاه سنت توماس ، هوستون تگزاس واقع شده است. ساخت کلیسای نمازخانه در سال 1977 به پایان رسید. ساختمان با استفاده از سه شکل کره ، صفحه و مکعب طراحی شد.

PPG Place ، پیتزبورگ ، پنسیلوانیا ، ایالات متحده (1984)

مکان PPG توسط فیلیپ جانسون و جان بورگی طراحی شده است. این ساختمان شامل یک برج 40 طبقه و چهار سازه شش طبقه است. ساخت PPG Place در سال 1984 به پایان رسید. مصالح مورد استفاده برای ساخت شیشه و فولاد بود.

 

نمازخانه روتکو
نمازخانه روتکو

فیلیپ جانسون برای چه چیزی بیشتر شناخته شده بود؟

فیلیپ جانسون به دلیل معماری ماهر و منتقد مشهور بودن که سبک بین المللی معماری را ترویج می کند و در تعریف معماری پست مدرنیسم نقش عمده ای دارد ، شهرت دارد.

دوره مدرنیست (1949-1979)

فیلیپ جانسون پس از اتمام خدمت سربازی خود در سال 1946 ، به عنوان مسئول و نویسنده به موزه هنر مدرن بازگشت. وی همچنین تقریباً در همان زمان برای ایجاد رویه معماری خود تلاش کرد. در سال 1946 ، او خانه کوچکی در ساگاپوناک ، لانگ آیلند ساخت. سبک معماری برای خانه بسیار تحت تأثیر میس ون روهه بود.

پروژه زیر یکی از مشهورترین بناهای وی بود. وی خانه شیشه ای را در نیو کنعان ، کانتیکت انتخاب کرد. ساخت خانه شیشه ای در سال 1949 به پایان رسید. او خانه شیشه ای را برای خودش ساخت. این ساختمان به یک بنای برجسته برای معماری تبدیل شده است.

پس از اتمام خانه شیشه ای ، دو ساختمان دیگر در نیو کنعان احداث کرد. خانه هاجسون ، که در سال 1951 تکمیل شد ، و خانه ویلی ، که در سال 1953 تکمیل شد. طراحی هر دو خانه نیز بسیار شبیه به سبک میس ون در روه بود. در سال 1953 ، او همچنین یک باغ مجسمه سازی معماری برای موزه هنر مدرن ایجاد کرد.

ساختمان بعدی که فیلیپ جانسون در این دوره طراحی کرد ، ساختمان Seagram بود. برای این پروژه ، فیلیپ جانسون برای ساخت یک ساختمان 39 طبقه به میس ون در روه پیوست. فیلیپ جانسون نقش اصلی در اطمینان از اینکه میس ون در روه کمیسیون طراحی ساختمان را بدست آورد بازی کرد.

میس ون در روهه ساختمان Seagram را طراحی کرد در حالی که فیلیپ جانسون فضای داخلی رستوران Brasserie و Four Season را طراحی کرد. 

پس از طراحی ساختمان Seagram ، فیلیپ جانسون در چندین پروژه کوچکتر شرکت کرد. سبکی که وی برای این پروژه ها به کار برد ، شخصی تر ، با لمس های تزئینی ، رسا و دارای ویژگی های دور از متانت معماری مدرن بود.

این ساختمان ها شامل کنیسه بندر چستر نیویورک است که دارای پنجره های باریک رنگی با سقفی است که گچ بری و طاقی شده است (1956-1954). گالری هنر دانشگاه نبراسکا که دارای مجموعه ای از قوس های متقارن است (1963) ؛ کلیسای بدون سقف در نیو هارمونی ، ایندیانا ، با سقفی به شکل قارچ پوشیده شده از زونا (1960).

در همان دوره ، فیلیپ جانسون موفق به دریافت کمیسیون هایی برای طراحی مرکز لینکلن ، تئاتر ایالتی نیویورک و مرکز هنرهای جدید شهر نیویورک شد. او آنها را به سبک عظیم و بدون تزئین طراحی کرد.

 فیلیپ جانسون نیز در همان دوره اولین کمیسیون بین المللی خود را انجام داد. این برای طراحی موزه هنر مدرنیست در بیلفلد بود. ساخت ساختمان در سال 1968 به پایان رسید و از ستون های باریک و ستونی برخوردار است.

در سال 1967 ، فیلیپ جانسون با معماری جان Burgee همکاری کرد و مرحله جدیدی را در حرفه خود آغاز کرد. تحت این مشارکت ، فیلیپ جانسون و جان Burgee برنده مجموعه کمیسیون های آسمان خراش های جدید شدند. این آسمان خراش ها شامل دو برج Pennzoil Place در هوستون تگزاس و IDS Center در مینیاپولیس است که در سال 1973 تکمیل شد.

در تگزاس ، فیلیپ جانسون از معماری منظر در دو پروژه بزرگ استفاده کرد. این در اواخر دهه 1970 بود. وی باغ های آبی فورت ورث را طراحی کرد که در سال 1974 افتتاح شد. این پروژه منظره ای شهری ایجاد کرد که در آن بازدید کنندگان از آب به روش های مختلف تجربه می کردند. نمازخانه سفید مارپیچ و باغ مراقبه در دالاس در سال 1977 تکمیل شد.

دا مونستا
دا مونستا

دوره پست مدرنیست (1990-1980)

در سال 1980 ، فیلیپ جانسون ساخت کلیسای جامع کریستال را در گاردن گراو ، کالیفرنیا به پایان رساند. این ساختمان سبک جدید و حیرت انگیزی از فیلیپ جانسون را به نمایش گذاشت. مگاچرچ نئوگوتیک به یک نقطه عطف در جنوب کالیفرنیا تبدیل شد.

ساختمان بعدی که وی در این دوره طراحی کرد یکی از نمادین ترین بناهای وی بود. وی ساختمان AT&T را که بعداً به ساختمان سونی معروف شد و اکنون به عنوان خیابان Madison 550 به همراه شریک زندگی خود جان بوری طراحی کرد. ساخت ساختمان از سال 1978 آغاز شد و در سال 1982 به پایان رسید.

تقریباً در همان دوره ای که ساختمان AT&T در حال ساخت بود ، فیلیپ جانسون و جان بورگی مرکز بانک آمریکا را طراحی کردند و ساختند که قبلاً به آن مرکز بانک جمهوری می گفتند. ساختمان دیگر PPG Place بود. ساخت هر دو ساختمان از ساخت و ساز مدرن ، مواد و مقیاس استفاده شده است.

10 ساختمان برتر فیلیپ جانسون

 1. The Glass House ، نیو کنعان ، کنتیکت ، ایالات متحده (1955-1949)

 2. ساختمان Seagram ، منهتن ، شهر نیویورک ، ایالات متحده آمریکا

 3. ساختمان AT&T جانسون (اکنون با نام برج سونی شناخته می شود) ، خیابان 550 مدیسون ، منهتن ، شهر نیویورک ، ایالات متحده

 4. کلیسای جامع کریستال ، گاردن گراو ، کالیفرنیا ، ایالات متحده (1980)

 5. ساختمان رژ لب ، منهتن ، شهر نیویورک ، ایالات متحده (1986)

 6. میدان شکرگذاری دالاس ، دالاس ، تگزاس ، ایالات متحده (1976)

 7. موزه آمون کارتر ، فورت ورث ، تگزاس ، ایالات متحده (1961)

 8. نمازخانه سنت باسیل ، دانشگاه سنت توماس ، هیوستون ، تگزاس ، ایالات متحده (1977)

 9. تئاتر ایالتی نیویورک (اکنون به عنوان تئاتر دیوید اچ کخ شناخته می شود) ، مرکز لینکلن ، منهتن ، شهر نیویورک ، ایالات متحده

 10. PPG Place ، پیتزبورگ ، پنسیلوانیا ، ایالات متحده (1984)

فیلیپ جانسون / معماران آلن ریچی

در سال 1994 ، فیلیپ جانسون آلن ریچی را که در ابتدا با او در جانسون برجی کار کرده بود ، دعوت کرد. آنها سپس شیوه جدیدی از Philip Johnson> Alan Ritchie Architects شکل دادند. فیلیپ جانسون و آلن ریچی دو مدیر اصلی شرکت بودند. کارمندان این شرکت حدود بیست نفر هستند. این روش جهات جدیدی را در معماری کشف می کند.

تأثیرات او

هنگامی که در یکی از سفرهای خود به اروپا با میس ون در روه ملاقات کرد ، شیفته سبک مدرنیسم شد. او بیشتر الهام خود را از سبک معماری میس ون در روه گرفت.

جوایز

در سال 1975 ، فیلیپ جانسون برای طراحی خانه شیشه ای جایزه بیست و پنج ساله را دریافت کرد. در سال 1978 ، جانسون به مدال طلای موسسه معماران آمریکا اعطا شد.

در سال 1979 ، وی اولین شخصی بود که جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد که معتبرترین جایزه بین المللی معماری است. در سال 1991 به وی جایزه صفحه طلایی آکادمی موفقیت آمریكا اعطا شد.

نقل قول ها

 • “من همه چیز را از کسی گرفتم. هیچ کس نمی تواند اصیل باشد. همانطور که میس ون روهه گفت ،” من نمی خواهم اصیل باشم. من می خواهم خوب باشم. “

 • اگر نگران صرفه جویی در هزینه های گرمایش هستید ، خانه شیشه ای نسازید. »

 • “همه باید خانه خود را طراحی کنند. من مخالف طراحی خانه معماران هستم. از کجا می دانم که شما می خواهید در یک استعمار در پنجره عکس زندگی کنید؟ احمقانه است ، اما شما ممکن است بخواهید. من کیستم که بگویم؟”

 • “معماری آرایش فضا برای هیجان است”.

 • “طوفان در این خانه (خانه شیشه ای) وحشتناک اما مهیج است. شیشه خرد می شود. خطر یکی از بزرگترین مواردی است که باید در معماری استفاده شود.”

 • “یک اتاق فقط به همان خوبی است که وقتی در آن هستید احساس می کنید”.

 • “صرفاً این که ساختمان کار نمی کند کافی است.”

 • “ما هنوز یک معماری برجسته داریم. از نظر من ، انگیزه برای رسیدن به عظمت به اندازه میل به غذا و رابطه جنسی ، بدون در نظر گرفتن چگونگی تحقیر آن ، ذاتی است.”

 • “معماری مطمئناً طراحی فضا نیست ، قطعاً انبوه سازی یا سازماندهی حجم نیست. اینها جنبه اصلی دارد ، یعنی سازمان صفوف. معماری در زمان وجود دارد. “

 • “کار یک معمار امروز ایجاد ساختمانهای زیبا است. همین. “

 • “حضور در کنار یک اثر معماری عالی چنان رضایت خاطر دارد که می توانید روزها گرسنه بمانید. ایجاد چنین احساسی مانند احساس من در کلیسای جامع چارترس در سن 13 سالگی هدف معماری است. “

 • “موفقیت های اولیه نباید کسی را آزار دهد زیرا برای همه کاملا اتفاق می افتد.”

 

مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

ضوابط پارکینگ طبق طرح تفصیلی جدید

آموزش رنگ آمیزی ساختمان سه بعدی
ضوابط طراحی باغ

آموزش پرسپکتیو در فتوشاپ

سازه ال اس اف در شیراز

پتینه سفید روی چوب

قیمت ساخت ویلاهای پیش ساخته

ساخت کارخانه اهک

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!