×

نقشه ویلا یک طبقه + طراحی ویلا یک طبقه

 • کد نوشته: 9986
 • ۱۴۰۲/۰۳/۳۰
 • دیدگاه‌ها برای نقشه ویلا یک طبقه + طراحی ویلا یک طبقه بسته هستند
 • نقشه ویلا یک طبقه نقشه ویلا یک طبقه امروزه ویلا هایی در سبک های متفاوت مثل کلاسیک، مدرن، ایرانی و … ساخته می شوند. نمونه طراحی ویلا پلان های ویلایی به صورت یک طبقه یا چند طبقه ساخته می شوند و در هر شهری قابل رویت هستند. برای ساخت ویلا، اولین و مهمترین اصل ترسیم […]

  نقشه ویلا یک طبقه + طراحی ویلا یک طبقه

  نقشه ویلا یک طبقه

  نقشه ویلا یک طبقه امروزه ویلا هایی در سبک های متفاوت مثل کلاسیک، مدرن، ایرانی و … ساخته می شوند. پلان های ویلایی به صورت یک طبقه یا چند طبقه ساخته می شوند و در هر شهری قابل رویت هستند. برای ساخت ویلا، اولین و مهمترین اصل ترسیم یک نقشه مناسب برای ویلا شما است.

  دانلود مدل ویلا فلت

  دانلود مدل ویلا فلت

  هنگام ترسیم نقشه ویلا یک طبقه باید موارد زیر را در نظر بگیرید.

  1. نقشه ترسیم آشپزخانه
  2. اتاق خواب
  3. اتاق نشیمن
  4. پله ها
  5. تراس یا باکن
  6. محوطه ویلا
  7. ارتفاع سقف
  8. درب ورود و خروج ویلا
  9. اندازه اتاق ها
  10. نقشه ویلا یک طبقه
  ویلا یک طبقه

  ویلا یک طبقه

  نقشه ویلا همکف

  نقشه ویلا یک طبقه برای نقشه ویلا یک طبقه باید در نظر بگیریم که اتاق ها نورگیر های مناسب داشته باشند و فضای هر اتاق متناسب با کارکرد آن باشد؛  توجه کنید که آشپزخانه و سالن نشیمن باید به سمت نور مستقیم آفتاب باشند.

  مثلا اندازه راهرو به اندازه یک اتاق انتخاب نشود. جایگذاری مناسب هر بخش از ویلا یک اصل ضروری است. مثلا فکر کنید از حمام خارج می شوید و به آشپزخانه میرسید. نقشه ویلا یک طبقه پلان ویلا نقلی مسلما این نوع از نقشه کشی به هیچ وجه مناسب نیست. بنابراین هنگام ترسیم نقشه توجه کنید که سرویس بهداشتی و حمام را از بخش های عمومی ویلا جدا کنید.

  نقشه ویلا یک طبقه

  ویلا یک طبقه

  پلان ویلا یک طبقه

  نقشه ویلا یک طبقه نقشه ویلا یک طبقه همچنین توجه به این نکته ضروری است که ویلا های تک طبقه ای لازم نیست از نظر متنوع و جالب باشند. یکی از توصیه های مناسب برای تهیه، ایجاد منظره های کارآمد و زیباست.

  پنجره با اندازه متغیر و سقف بلند را می توان در ایجاد مکانهای جذاب برای هر اتاق ایجاد کرد. فضاهای صمیمی و خصوصی ممکن است دارای سقف کم و نور ملایم باشد؛در حالی که اتاق های خانوادگی بزرگ دارای سقف های بزرگ و پنجره هایی هم اندازه با دیوار ها هستند.

  در حالی که جزئیات بیشتر بر اساس ترجیح شخصی است ، هنگام ترسیم نقشه ویلا یک طبقه شما باید ویژگی هایی را در خاطر داشته باشید.

  طراحی ویلا یک طبقه

  برای طراحی ویلا یک طبقه معمولا طرح و نظرات بیشتری موجود است اما به دلیل عدم وجود طبقه اضافی، ویلا باید طوری طراحی شود که به هیچ عنوان فضای پرتی یا غیرقابل استفاده در ویلا وجود نداشته باشد.

  امروزه ویلا هایی در سبک های متفاوت مثل کلاسیک، مدرن، ایرانی و … ساخته می شوند. پلان های ویلایی به صورت یک طبقه یا چند طبقه ساخته می شوند و در هر شهری قابل رویت هستند. برای ساخت یک ویلا، ابتدا باید ویلا نقشه شود و مهندس معمار باید طراحی ویلا یک طبقه را ارائه دهد. ویلا یک طبقه جزو پرطرفدارترین ویلاها به حساب می آید.

  نکات مهم در طراحی ویلای یک طبقه

  نقشه ویلا یک طبقه همانطور که می‌دانید ویلاها به عنوان فضایی برای تفریح یا اقامت افراد ساخته می‌شوند.

  ویلای ساخته شده علاوه بر زیبایی‌های و تناسب‌های ظاهری، بایستی در طراحی داخلی نیز موفق باشد و راحتی ساکنین را فراهم کند. به نظر شما برای طراحی ویلای یک طبقه به چه نکاتی باید توجه کرد؟ ما در این مقاله به بررسی نکات حائز اهمیت در طراحی ویلا خواهیم پرداخت.

  ویلای یک طبقه

  ویلای یک طبقه

  نحوه طراحی ویلای یک طبقه

  جالب است بدانید که طراحی ویلا نیازمند دانش و اطلاعات کافی است و هر کسی نمی‌تواند از عهده این کار برآید. بنابراین اگر قصد ساخت ویلا را دارید پیشنهاد می‌شوند که طراحی آن را به فردی متخصص بسپارید. در طراحی ویلا توجه به نکات زیر ضروری است:

  1. یکی از نکات بسیار مهم در طراحی ویلای یک طبقه توجه به هماهنگی میان فرم و پلان است. به عبارتی دیگر پلان طراحی شده توسط معمار بایستی با حجم کلی ویلا تناسب داشته باشد. همچنین لازم است بدانید که توجه به مصالح مورد استفاده در نمای ویلا بسیار حائز اهمیت است و این مصالح ترجیحا باید با آب و هوای منطقه و مصالح ساختمان‌های اطراف هماهنگ باشد.
  2. همانطور که می‌دانید ویلاها معمولا شامل فضای سبز می‌باشند. طراحی فضای سبز موجود در محوطه ویلا نیز امری مهم و ضروری است و بایستی توسط فردی ماهر انجام شود.
  3. سومین نکته در طراحی ویلا توجه به نورگیری فضاها و تهویه‌ی مناسب می‌باشد. به عبارتی دیگر تمام اتاق‌ها و همچنین آشپزخانه و نشیمن بایستی پنجره داشته باشند و نور کافی را از فضای بیرون دریافت کنند.
  4. در طراحی ویلای یک طبقه بایستی به نحوه قرارگیری فضاهای عمومی و فضاهای خصوصی توجه شود و هر یک از آن‌ها در بهترین حالت ممکن طراحی شوند.
  5. طراحی ایوان و فضایی باز برای نشیمن افراد و استفاده از فضای سبز در ویلاها توصیه می‌شود.
  6. نقشه ویلا یک طبقه

  ویلا یک طبقه

  نقشه ویلا یک طبقه ویلاهای یک طبقه به دلیل همسطحی که ایجاد می کنند باعث آرامش و نیز راحتی بیشتر اعضای خانواده در آن ها است و می توان گفت یکی از دلایل ساخت بیشتر و پرطرفداری طراحی ویلا یک طبقه، این آرامش خاطر است.

  یکی دیگر از راههایی که یک ویلا را زیباتر و آرام تر چلوه می دهد، نورپردازی ویلا است که معمولا رو به آفتاب ساخته می شود و پنجره ها به اندازه دیوارها و قدی ساخته و طراحی می شوند.

  طراحی ویلا یک طبقه

  طراحی ویلا یک طبقه

  ویژگی های ویلا هنگام طراحی ویلا یک طبقه

  برای طراحی ویلا یک طبقه باید به ویژگی هایی برای ساخت و طراحی یک ویلا منحصر به فرد توجه کرد.

   ویلایی منحصر به فرد است که بتوان از آن نهایت استفاده را برده و مطابق با استاندارها و با زیبایی خاصی طراحی و ساخته شود.

  جدا کردن سالن پذیرایی از آشپزخانه و راهرو برای اینکه خانه ویلایی یک طبقه شما بزرگتر به نظر برسد لازم است که کمتر از ستون و دیوار در وسط خانه استفاده شود.

   اما برای اینکه فضاها را از هم تفکیک کنید، می توانید تفاوت ارتفاع جزئی ایجاد کنید تا علاوه بر زیبایی، بدون پرتی و استفاده از مصالح بیشتر برای دیوار کشی، فضای منحصر به فردی در ویلا یک طبقه خود ایجاد می کنید.

  استفاده از سقف کاذب

  نقشه ویلا یک طبقه این ایجاد اختلاف ارتفاعی که گفته شد را می توانید در سقف به عنوان سقف کاذب ایجاد کنید تا علاوه بر زیبایی، از یکنواختی ویلا شما کم شود.

  طراحی مناسب فضا

  طراحی ویلا یک طبقه باید طوری انجام شود که هر فضایی که شما قصد اجرا آن را دارید به راحتی مشخص شود.برای مثال هنگام طراحی اتاق ها و سالن پذیرایی باید هرکدام جداگانه طراحی شود و در فضای پرتی قرار نگیرد؛‌ برای مثلا اگر شما راهرو و درب اصلی ویلا را در وسط ویلا طراحی می کنید، نباید هنگام ورود به خانه با یک اتاق روبرو شوید.

  طراحی ویلا یک طبقه

  طراحی ویلا یک طبقه

  طراحی سیستم گرمایش و سرمایش

  نقشه ویلا یک طبقه ویلا یک طبقه به علت اینکه در اطراف با فضایی برخورد ندارد و دور تا دور آن خالی از خانه و ویلا است، اگر به دقت طراحی و ساخته نشود از لحاظ سرمایش و گرمایش مناسب نخواهد بود. یکی از راه حل هایی که یک خانه را گرم یا خنک نگه میدارد، طراحی پنجره ها رو به خورشید در فصل زمستان است و یا بالعکس در این روش هنگام تابستان خورشید از پشت به خانه می تابد و باعث گرم شدن بیش از حد خانه نمی شود.

  طراحی محوطه ویلا

  یکی از مهمترین و جذاب ترین قسمت هر ویلا یک طبقه و یا چند طبقه ای، طراحی حیاط و ساخت منحصر به فرد آن است. همه ما می دانیم که معمولا در حیاط فقط از گل و گیاهان زینتی برای جذابیت بیشتر ویلا استفاده می شود. اما راه های دیگری مثل استفاده از آلاچیق، ساخت استخر و ایجاد فضای بازی برای کودکان نیز می تواند ویلای یک طبقه شما را زیبا و منحصر به فرد تر جلوه دهد.

  چرا اکثر ویلاها به صورت یک طبقه ساخته می شوند؟

  1. طراحی ویلا یک طبقه به دلیل امنیت بیشتری که دارد، مورد استقبال بیشتر مردم قرار گرفته است.
  2. این روش سریعترین روش ساخت است چرا که نیازی به صرف وقت بیشتر برای ایجاد اضافه طبقه و طراحی آن لازم نیست.
  3. هزینه کمتری که ویلا یک طبقه نسبت به دیگر ویلاها با طبقه اضافه تر دارد نیز علت پرطرفدار بودن این ویلاها است.
  4. مستقل بودن ویلا و نیز حریم خصوصی بیشتر.
  5. نبود و یا کم بودن پله
  6. به علت همسطح بودن این ویلاها با زمین، شما تقریبا به هر چیزی دسترسی دارید.
  7. نقشه ویلا یک طبقه

  هزینه ساخت و طراحی ویلا یک طبقه

  نقشه ویلا یک طبقه همانطور که اشاره کردیم، ساخت و طراحی ویلا یک طبقه به علت کمتری بودن مصالح و نیز راحتی و سرعت کار بیشتر در ساخت این نوع ویلا، هزینه کمتری نیز با خودش در بر دارد.

  همچنین اگر شما از پیش خریداری شده ای دارید، هزینه ساخت ویلا شما بسیار کمتر است.

  ال اس اف فضای اصلی یک ساختمان شامل: آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام، اتاق خواب ئ نیز پذیرایی است که هر ویلا یک طبقه ای آن را به راحتی در خود جای می دهد.

  به همین دلیل هزینه زیادی برای طراحی خاص و منحصر به فرد ویلا نیاز ندارید و طرح های بسیار زیادی برای ساخت این نوع ویلا ها موجود هستند.

  طراحی ویلا یک طبقه

  طراحی ویلا یک طبقه

  جمع بندی

  نقشه ویلا یک طبقه برای ساخت یک ویلا یک طبقه لازم است که ویژگی های یک خانه زیبا و شیک را در نظر داشته باشیم چرا که یک ویلا یک طبقه چیزی از یک خانه معمولی موجود در ساختمان کم ندارد و فقط به علت اینکه ویلا به صورت خصوصی ساخته می شود ومنحصر به یک نفر است، ویلا یک طبقه طرفداران زیادی دارد.

  همچنین توجه به این نکته ضروری است که ویلا های تک طبقه ای لازم نیست از نظر دکوراسیون متنوع و جالب باشند. یکی از توصیه های مناسب برای تهیه ویلا یک طبقه، ایجاد منظره های کارآمد و زیباست.

   پنجره با اندازه متغیر و سقف بلند را می توان در ایجاد مکانهای جذاب برای هر اتاق ایجاد کرد. فضاهای صمیمی و خصوصی ممکن است دارای سقف کم و نور ملایم باشد؛ در حالی که اتاق های خانوادگی بزرگ دارای سقف های بزرگ و پنجره هایی هم اندازه با دیوار ها هستند.

  یکی دیگر از مهمترین ویژگی های ویلا یک طبقه، داشتن محوطه باز و حیاط است که می توان آن را به دلخواه طراحی کرد. ویلا معمولا با وجود یک خانواده گرم و صمیمی آرامش بیشتری دارد و جایی برای تفریح و استراحت خانواده ها به حساب می آید پس باید طوری طراحی شود تا اعضای خانواده در آن احساس امنیت و راحتی داشته باشند.

  در پایان اگر این نوشته برایتان مفید بود با گذاشتن کامنت و اشتراک گذاری از ما حمایت کنید.

  طراحی ویلا ساحلی

  طراحی ویلا یک طبقه

  طراحی ویلا یک طبقه

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.