نقشه ویلا یک طبقه

نقشه ویلا یک طبقه


نقشه ویلا یک طبقه

امروزه ویلا هایی در سبک های متفاوت مثل کلاسیک، مدرن، ایرانی و … ساخته می شوند. پلان های ویلایی به صورت یک طبقه یا چند طبقه ساخته می شوند و در هر شهری قابل رویت هستند. برای ساخت یک ویلا، اولین و مهمترین اصل ترسیم یک نقشه مناسب برای ویلا شما است.

هنگام ترسیم  ویلا یک طبقه باید موارد زیر را در نظر بگیرید.

  1. نقشه ترسیم آشپزخانه
  2. اتاق خواب
  3. اتاق نشیمن
  4. پله ها
  5. تراس یا باکن
  6. محوطه ویلا
  7. ارتفاع سقف
  8. درب ورود و خروج ویلا
  9. اندازه اتاق ها
ویلا یک طبقه

ویلا یک طبقه

نقشه ویلا همکف

 برای رسم ویلا یک طبقه باید در نظر بگیریم که اتاق ها نورگیر های مناسب داشته باشند و فضای هر اتاق متناسب با کارکرد آن باشد؛  توجه کنید که آشپزخانه و سالن نشیمن باید به سمت نور مستقیم آفتاب باشند. مثلا اندازه راهرو به اندازه یک اتاق انتخاب نشود. جایگذاری مناسب هر بخش از ویلا یک اصل ضروری است. مثلا فکر کنید از حمام خارج می شوید و به آشپزخانه میرسید. پلان ویلا استخر دار پلان ویلا نقلی مسلما این نوع از نقشه کشی به هیچ وجه مناسب نیست. بنابراین هنگام ترسیم نقشه توجه کنید که سرویس بهداشتی و حمام را از بخش های عمومی ویلا جدا کنید.

نقشه ویلا یک طبقه

ویلا یک طبقه

نقشه ویلا نقلی

همچنین توجه به این نکته ضروری است که ویلا های تک طبقه ای لازم نیست از نظر دکوراسیون متنوع و جالب باشند. یکی از توصیه های مناسب برای تهیه، ایجاد منظره های کارآمد و زیباست. پنجره با اندازه متغیر و سقف بلند را می توان در ایجاد مکانهای جذاب برای هر اتاق ایجاد کرد. فضاهای صمیمی و خصوصی ممکن است دارای سقف کم و نور ملایم باشد؛در حالی که اتاق های خانوادگی بزرگ دارای سقف های بزرگ و پنجره هایی هم اندازه با دیوار ها هستند. در حالی که جزئیات بیشتر بر اساس ترجیح شخصی است ، هنگام ترسیم نقشه ویلا یک طبقه شما باید ویژگی هایی را در خاطر داشته باشید.

طراحی ویلا
طراحی ویلا یک طبقه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما