نقشه ویلا یک طبقه

نقشه ویلا یک طبقه


نقشه ویلا یک طبقه

نقشه ویلا یک طبقه امروزه ویلا هایی در سبک های متفاوت مثل کلاسیک، مدرن، ایرانی و … ساخته می شوند. پلان های ویلایی به صورت یک طبقه یا چند طبقه ساخته می شوند و در هر شهری قابل رویت هستند. برای ساخت ویلا، اولین و مهمترین اصل ترسیم یک نقشه مناسب برای ویلا شما است.

دانلود مدل ویلا فلت

دانلود مدل ویلا فلت

هنگام ترسیم نقشه ویلا یک طبقه باید موارد زیر را در نظر بگیرید.

 1. نقشه ترسیم آشپزخانه
 2. اتاق خواب
 3. اتاق نشیمن
 4. پله ها
 5. تراس یا باکن
 6. محوطه ویلا
 7. ارتفاع سقف
 8. درب ورود و خروج ویلا
 9. اندازه اتاق ها
ویلا یک طبقه

ویلا یک طبقه

نقشه ویلا همکف

 برای نقشه ویلا یک طبقه باید در نظر بگیریم که اتاق ها نورگیر های مناسب داشته باشند و فضای هر اتاق متناسب با کارکرد آن باشد؛  توجه کنید که آشپزخانه و سالن نشیمن باید به سمت نور مستقیم آفتاب باشند. مثلا اندازه راهرو به اندازه یک اتاق انتخاب نشود. جایگذاری مناسب هر بخش از ویلا یک اصل ضروری است. مثلا فکر کنید از حمام خارج می شوید و به آشپزخانه میرسید. نقشه ویلا یک طبقه پلان ویلا نقلی مسلما این نوع از نقشه کشی به هیچ وجه مناسب نیست. بنابراین هنگام ترسیم نقشه توجه کنید که سرویس بهداشتی و حمام را از بخش های عمومی ویلا جدا کنید.

نقشه ویلا یک طبقه

ویلا یک طبقه

پلان ویلا یک طبقه

نقشه ویلا یک طبقه همچنین توجه به این نکته ضروری است که ویلا های تک طبقه ای لازم نیست از نظر دکوراسیون متنوع و جالب باشند. یکی از توصیه های مناسب برای تهیه، ایجاد منظره های کارآمد و زیباست. پنجره با اندازه متغیر و سقف بلند را می توان در ایجاد مکانهای جذاب برای هر اتاق ایجاد کرد. فضاهای صمیمی و خصوصی ممکن است دارای سقف کم و نور ملایم باشد؛در حالی که اتاق های خانوادگی بزرگ دارای سقف های بزرگ و پنجره هایی هم اندازه با دیوار ها هستند. در حالی که جزئیات بیشتر بر اساس ترجیح شخصی است ، هنگام ترسیم نقشه ویلا یک طبقه شما باید ویژگی هایی را در خاطر داشته باشید.

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

نقاشی ساختمان مرکزی

طراحی حیاط ویلا

رنگ آمیزی نما ساختمان در تهران

طراحی ویلا شیبدار

رنگ آمیزی آجر نما

طراحی ویلا ساحلی و ساخت ویلا ساحلی

رنگ امیزی آبنما

ساخت ویلا ارزان

رنگ آمیزی فلز نما

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

  1. چک لیست ساختمان
  2. چک لیست عملیات مکانیکی
  3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهوبلاگواتس آپتماس