×

۱۰ نکته درمورد طراحی کتابخانه

 • کد نوشته: 13239
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای ۱۰ نکته درمورد طراحی کتابخانه بسته هستند
 • ۱۰ نکته درمورد طراحی کتابخانه به گزارش طراحی نما : ۱۰ نکته درمورد طراحی کتابخانه، آیا عاشق خواندن و داشتن مجموعه ای از کتابها هستید که به تنهایی در یک اتاق جای می گیرد؟ آیا شما علاقه زیادی به استراحت در یک فضای آرام دارید ، فقط برای اینکه از دنیا دور شوید و در یک […]

  ۱۰ نکته درمورد طراحی کتابخانه

  ۱۰ نکته درمورد طراحی کتابخانه

  به گزارش طراحی نما : ۱۰ نکته درمورد طراحی کتابخانه، آیا عاشق خواندن و داشتن مجموعه ای از کتابها هستید که به تنهایی در یک اتاق جای می گیرد؟ آیا شما علاقه زیادی به استراحت در یک فضای آرام دارید ، فقط برای اینکه از دنیا دور شوید و در یک ادبیات خوب غرق شوید؟ طراحی ویلا کتابخانه های خانگی همیشه اتاقی در خانه بوده اند که برخلاف عرف اضافی محسوب می شده است. در دنیای امروز ، کتابخانه های خانگی محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و دفاتر خانه نیز فضای خود را با کتابخانه خانگی به اشتراک می گذارند. برای دستیابی به یک کتابخانه زیبا نیازی به داشتن یک عمارت بزرگ ، یا حتی یک اتاق اختصاصی ندارید. در اینجا ۱۰ نکته توسط اویم شاهانه برای ایجاد کتابخانه در خانه آورده شده است.

  ۱- محل قرارگیری آن را انتخاب کنید:

  بسته به چیدمان منزل و میزان فضای موردنظر خود ، منطقه ای را انتخاب کنید که صدای بلند و قاچاق آن زیاد نباشد. اتاقی ایده آل است که دارای در است ، اگرچه گوشه ای از یک اتاق آرام یا اتاق خواب مهمان نیز به خوبی کار خواهد کرد!

  10 نکته درمورد طراحی کتابخانه

  ۱۰ نکته درمورد طراحی کتابخانه

  ۲- تعیین کنید که چند کتاب دارید:

  برای برخی ، کتابخانه باید بتواند همه کتابهایی را که متعلق به آنهاست نگه دارد ، طراحی داخلی در حالی که دیگران کتابخانه ای برای محیط آرام می خواهند. نیازهای ذخیره سازی خود را ارزیابی کنید و در مورد ضروری بودن قفسه های کتاب از کف تا سقف تصمیم بگیرید. ۱۰ نکته درمورد طراحی کتابخانه اگر مجموعه کوچکتری دارید ، استفاده از قفسه های باز برای لمس دکوراسیون مدرن را در نظر بگیرید.

  ۳- رنگها را انتخاب کنید: 

  کتابخانه ها در گذشته پر از قهوه ای تیره ، شرابی غنی و سبزیجات شکارچی بود. در کتابخانه های خانه امروزی ، صاحبخانه می تواند یک کتابخانه سبک و روشن یا دکوراسیون به سبک سنتی رنگی عمیق داشته باشد. رنگهایی را انتخاب کنید که نشان دهنده شما باشند و به شما و خانواده خود در آرامش در فضا کمک کنید.

  ۴- چیدمان طرح مبلمان: 

  همه کتابخانه ها به مکانی عالی برای نشستن نیاز دارند. با توجه به فضای خود ، تعیین کنید که چه تعداد صندلی ، مبل ، میز و لامپ به راحتی جا می شوند. اگر کتابخانه فقط برای چند نفر باشد ، چند صندلی بزرگ می تواند عالی باشد. از یک میز کناری کوچک اطمینان حاصل کنید ، و نور می تواند در کنار صندلی شما قرار بگیرد.

  طراحی کتابخانه

  طراحی کتابخانه

  ۵- اطمینان از قفسه های کتاب ایمن: 

  از آنجا که قفسه های شما وزنه های زیادی را در خود نگه می دارد ، اطمینان حاصل کنید که با لنگرهای مناسب آویزان شده و از گل میخ ها یا دیواره های CMU پشتیبانی می کند. اگر مطمئن نیستید که چگونه وزن و وزن را تعیین کنید ، ال اس اف یک نجار حرفه ای استخدام کنید تا در حلق آویز و ایمن سازی قفسه ها کمک کند.

  ۶- اشتراک فضا با یک دفتر خانه:

  اگر قصد دارید کتابخانه خانه خود را به اشتراک بگذارید ، نیازهای لازم از هر دو عملکرد را ارزیابی کنید. آیا چندین نفر همزمان از این فضا استفاده می کنند؟ آیا دفتر خانه به کامپیوتر ، چاپگر ، فکس و سایر تجهیزات بزرگ احتیاج دارد؟ آیا فضای کافی برای اشتراک وجود دارد؟ این س yourselfالات را از خود بپرسید تا اطمینان حاصل کنید که بیشترین بهره را از دفتر و کتابخانه خواهید برد.

  طراحی کتابخانه

  طراحی کتابخانه

  ۷- نصب نور مناسب: 

  نورپردازی در کتابخانه بسیار مهم است. در طول روز ، نور طبیعی ممکن است برای خواندن کافی باشد. طراحی داخلی قصابی در هنگام شب ، برای کارهای هنری که روی دیوارها نشان داده شده است ، ممکن است لامپ های میز کنار ، نور بالای سر و نور لهجه مورد نیاز باشد. در نظر گرفتن یک نور کم به نور بالای سر ، فضای اتاق را برای بازیهای رومیزی همه کاره کنید تا با کتاب و شکلات داغ آغوش بگیرید.

  ۸- اطمینان از کفپوش می تواند بارها را پشتیبانی کند: 

  به همان اندازه دیوارهای نگهدارنده بار ، کفپوش نیز به همان اندازه مهم است. اگر مطمئن نیستید ، ۱۰ نکته درمورد طراحی کتابخانه کتابخانه خانه خود را در طبقه اول یا زیرزمین خانه خود قرار دهید. اگر کتاب زیادی برای ذخیره دارید با یک پیمانکار عمومی مشورت کنید.

  کتابخانه خانگی

  کتابخانه خانگی

  ۹- برای صرفه جویی بهینه در فضا عمودی بروید: 

  اگر فضا محدود است ، از فضای کامل دیوار برای نگهداری و نمایش کتاب استفاده کنید. فراموش نکنید که از درب منازل به عنوان یک مکان اضافی برای ذخیره سازی نیز استفاده کنید!

  کتابخانه نشیمن

  کتابخانه نشیمن

  ۱۰- حداکثر بازدیدها:

  لازم نیست کتابخانه ها در فضای تاریک بسته شوند. چه کسی خواندن و رویاپردازی در یک پنجره عالی عکس را دوست ندارد؟ طراحی داخلی منظره ای به بیرون باعث ایجاد نور طبیعی می شود و سطح خلاقیت شما را هنگام مطالعه و لذت بردن از کتاب هایتان بالا می برد.

  مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر :
  نقاش در ساختمان

  طراحی ویلا دوبلکس کلاسیک

  طراحی کتابخانه مدرسه ابتدایی

  طراحی پلان کارخانه

  طراحی نما رومی تجاری

  مجوز ساخت ساختمان

  قیمت ساخت و ساز در قزوین

  طراحی داخلی شش ضلعی
  ساخت سوله گرد

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.