طراحی سیلو

طراحی سیلو


طراحی سیلو

به گزارش ساخت ویلا : طراحی سیلو اگرچه اولین سیلوها برای ذخیرۀ مواد غذایی ساخته شدند ولی طراحی سیلو به مرور زمان پیشرفت زیادی کرده است. امروزه از سیلوها علاوه بر کشاورزی در صنایع دیگری چون ساختمان سازی، نفت و پتروشیمی استفاده می‎شود. ساخت سیلو با توجه به گسترش استفادۀ آن پیشرفت زیادی داشته است. پروژه‎های تحقیقاتی برای ذخیرۀ بهتر و ماندگارتر در سیلوها انجام و تجهیزات متنوعی در آن‎ها به کار گرفته می‎شود.

جهت طراحی و ساخت با ما در ارتباط باشید.

طراحی سیلو
طراحی سیلو

در طراحی سیلوها از مواد سبک استفاده می‎شود تا هم در پی‎سازی از هزینه‎ها کاسته شود و هم در صورت نیاز بتوان سیلو را جابجا کرد. در طراحی سیلو توجه به ساخت پایه‎های مناسب، فونداسیون و برآورد فشار داخلی بسیار مهم است. ساخت سوله در کشور زلزله خیزی مانند ایران باید محاسبات مربوط به مقاوم سازی در برابر زلزله نیز صورت گیرد.

انواع مختلف طراحی سیلو

رایج‎ترین نوع سیلوها، سیلوهای بتنی و فلزی است. البته انواع دیگری چون سیلوهای چوبی هم وجود دارد. سیلوهای چوبی که برای استفاده در مزارع و ذخیره کوتاه مدت ساخته می‎شوند با حلقه‎های فولادی محکم می‎گردند تا در اثر فشار مواد از هم نگسلند.

قیمت سنگ کاری

ساخت سیلو
ساخت سیلو

سیلوی استوانه‎ای یا برجی که بر روی پایه قرار می‎گیرد، برای ذخیره سازی انواع غلات، آرد، مایعات، سیمان، مواد معدنی، شن و ماسه، آهک، سوخت، چیپس چوب و هر آنچه که قابل ذخیره شدن باشد کاربرد دارد. برای آنکه در این سیلوها ذخیره سازی بهینه باشد در طراحی سیلو از سیستم‎های الکترونیکی و یا مکانیکی جهت رطوبت زدایی استفاده می‎شود. برخی از سیلوها دارای نمایشگر محتویات و تخلیه کنندۀ برقی است.

ساخت سیلو

سیلوهای رایج دیگر، سیلوهای پناهگاهی یا بانکر است. ساخت سیلوی بانکر برای پروژه‎های بزرگ عملیاتی و عمرانی به صورت موقت، است. دیواره‎های سیلوی بانکر سیمانی است و با تراکتور و لودر می‎توان به راحتی آن را پر و خالی کرد.

قیمت اجرای کناف

ساخت سیلو
ساخت سیلو

برای جلوگیری از ورود هوا از یک پوشش پلاستیکی یا برزنتی استفاده می‎کنند. سیلوهای دیگری با عنوان سیلوهای کم اکسیژن برای جلوگیری از کپک و پوسیدگی محتویات داخلی سیلو، طراحی شده که بیشتر تکنولوژی آن مد نظر است و می‎توان این تکنولوژی را در طراحی هر نوع سیلویی به کار برد. اگرچه به نظر می‎رسد سیلوها تنها روی زمین کار گذاشته می‎شوند ولی سیلوهای زیرزمینی هم وجود دارند.

دکور کافی

رضا امیریمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا امیری

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام همیشه قصد داشتم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن ، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم، به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.