۸ روش اصول طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس


۸ روش اصول طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلای دوبلکس یکی دیگر از ویلاهای شیک و زیبایی است که دارای طرفداران مخصوص خودش میباشد ۸ روش اصول طراحی ویلا دوبلکس در مقالات قبلی گفتیم که ویلاها رو میتوان به شکل ها و سبک های مختلفی طراحی کرد. ویلای دوبلکس نمونه ای دیگر از ویلاهاست که باید برای طراحی و ساخت آن به سازنده گان متخصص و با تجربه مراجعه کرد همه ما دوست داریم یک ویلا زیبا را در بهترین منطقه و خوش آب هواترین مکان شهر خودمان داشته باشیم. بیشتر مردم از ویلا برای استراحت در هنگام تعطیلات آخر هفته یا انجام مراسمات خاص استفاده میکنند. این نکته را باید شما به یاد داشته باشید که شما یکبار میتوانید ویلایی را که دوست دارید بسازید پس باید طراحی و ساخت آنرا به یک گروه با تجربه و متخصص بسپارید ۸روش اصول ساخت ویلا دوبلکس کار هر گروه یا معماری نیست و این کار باید توسط یک گروه خبره انجام شود. چومن طراحی و ساخت این نوع ویلاها دارای سختی های خودش میباشد. شما باید یک ویلایی را درست کنید که یک عمر در آن با خیال راحت زندگی کنید.

اصول طراحی ویلا دوبلکس چه مواردی هستند؟

ما در این مقاله قصد داریم اصولی را که ما باید در طراحی ویلای دوبلکس رعایت کنیم برای شما ذکر کنیم. شما باید این نکات فوق العاده مهم را در هنگام ساخت ویلای خود به یاد داشته باشید. با رعایت این اصول, ویلای دوبلکس شما یک طراحی فوق العاده خواهد شد که لذت آن فقط نصیب شما و اطرافیان شما خواهد شد.

 در طراحی ویلای دوبلکس جهت ها را جدی بگیرید

یکی از موضوعات مهمی که باید در هنگام ساخت ویلا دوبلکس  رعایت کنید باید آنرا در قسمت شمالی زمین بسازید. این نوع طرح دارای مزیت هایی همچون نوردهی خورشید، و صرفه جویی در انرژی میباشد. شما اگر دقت کرده باشید بیشتر ویلاها و حتی ساختمان های بسمت جنوب ساخته میشود چون در این طرح زمستان نور خورشید شیش یا هفت ساعت به داخل ساختمان شما میتابد که همین باعث صرفه جویی در انرژی گرمایی و صرفه جویی در انرژی برق میشود. با تابش نور خورشید به داخل ساختمان شما اول اینکه خانه شما گرم میشود و هم نیازی به روشن کردن لامپ نیست.

7 گام در طراحی داخلی ویلا
طراحی ویلا

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس

سایه بان های شمالی و جنوبی در نمای ویلا دوبلکس

یکی از مسائلی که باید در هنگام ساخت ویلای دوبلکس به آن دقت کنیم این است زمانی که نور خورشید به داخل ویلا میتابد باعث ناراحتی ساکنان و اهالی ساختمان میشود با بطور خودمانی نور آفتاب روی مخ اهل خانواده است. برای جلوگیری از این کار شما میتوانید شما یک سایه بان شمالی بکار برد. برخی از مردم دوست دارند که نور خورشید به داخل منزل آنها بتابد و با این کارمنزل آنها گرم شود ولی برخی این کار دوست ندارند و با درست کردن یک سایه بان بر روی پنجره های شمالی و جنوبی از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری میکنند. قطعا در فص زمستان از این کار خودداری کنید چون همین نور خورشید باعث گرم شدن خونه شما میشود.

شما در یک آپارتمان زندگی نمی کنید

هنگامی که شما در یک ویلای دوبلکس زندگی میکنید دارای محدودیت مکانی و جا نیستید. بیشتر آپارتمانها دارای محدودیتی برای دریافت نور هستند چون فقط یکطرف آنها آنهم در برخی از ساعات خاص روز نور خورشید را دریافت میکنند. ولی در ویلای دوبلکس چون دارای پنجره های زیادی است بیشتر مواقع روز نور مستقیم خورشید را دریافت میکند. قطعا هنگام طراحی ویلا خود آنرا به سبک آپارتمانی طراحی نکنید.

 اندازه فضاها در طراحی ویلا دوبلکس

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام طراحی کلینیک به آن توجه کنید این است که باید فضاهای زیادی برای درست کردن اتاق در نظر داشته باشید. طراحی داخی ویلا یکی از موضوعاتی است که باید وسواس انجام بگیرد. اگر شما جزو کسانی هستید که همیشه مهمان پذیر هستید باید اتاق های ویلا را طوری طراحی بکنید در هنگام آمدن مهمان ها دچار کمبود جا نشوید.

سالن اصلی ویلا باید طوری طراحی شود که بتواند مهمانهای زیادی را بگیرد. شما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از سالن یا اتاق های بزرگ متنفرید میتوانید بجای یک سالن بزرگ چند اتاق در داخل ویلا خود درست کنید. شما با مشخص کردن تعداد اتاق ها و محل قرار گرفتن هر کدام از اتاق ها کمک زیادی به طراحی خود کرده اید. سعی کنید آشپزخانه شما با سالن های مختلف ویلا شما ارتباط داشته باشد.

اقامتگاه ویلا مووس
طراحی ویلا

طراحی ویلا دوبلکس

 در طراحی ویلا مدرن دوبلکس دیوار شیشه ای را فراموش نکنید.

یکی دیگر از موضوعاتی که باید در زمان ساخت ویلای دوبلکس خود به آن توجه کرد برای آفتابگیری حتما از دیوارهای شیشه ای استفاده کنید. بدین منظور مکان هایی که در در معرض تابش نور مستقیم آفتاب هستند از دیوار شیشه ای بجای دیوار فلزی یا بتنی استفاده کنید. در برخی از قسمت های ویلا نباید از دیوارهای شیشه ای استفاده کرد چون اهل خانواده راحت نخواهند بود.

 محل جانمایی پله ها در طراحی ویلا دوبلکس

یکی از طلایی ترین مسئله در ساخت ویلای دوبلکس  محل قرار گیری پله های میباشد. سعی کنید پلکان را در بهترین مکان و جایی که نمای داخلی خانه را بهم نمیزند بکار بگیرید. در بیشتر موارد کارفرما بعد از ساخت پلکان دوباره دست به تغییر مکان پلکان داخلی ویلا زده است.

ارتفاع سقف در طراحی ویلای دوبلکس

در طراحی ویلای دوبلکس حتما به ارتفاع سقف توجه داشته باشید چون اگر ارتفاع آن کم باشد باعث بهم ریختگی طراحی نمای داخلی آن میشود یا طراحی داخلی آنرا بهم میزند. یک معمار متخصص و با تجربه قطعا به این نکته توجه میکند. سقف ویلا را تا جایی که امکانش هست و قانون اجازه میدهد مرتفع بسازید.

زیبایی در سادگی است.

این نکته را فراموش نکنید که زیبایی یک ویلا در ساده گی آن است. در هنگام طراحی داخلی ویلای دوبلکس قطعا از طرح های مختلف معماری استفاده نکنید، چون نمای داخلی آنرا بهم میزند. این شلوغی طرح های مختلف معماری داخلی ویلا شما می تواند در طولانی مدت برای شما خسته کننده باشد و ویلا شما را تبدیل به یک موزه نمایدو باعث خسته شدن چشمان مخاطبان شود.

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس

چک لیست ساختمان چک لیست مکانیکی چک لیست الکتریکی رضا امیری

رضا امیریمشاهده نوشته ها

سلام، با انگشتانم میلیون‌ها کیلومتر اسکرول کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان ادامه داره... یک معمار

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

ایمیل

villa | @ | evimshahane.com

شماره تماس

09378443934

 

آدرس

تهران  شهرک آزادی، جهت دریافت لوکیشین از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

_
خانههزینه ساختپروژه هاتماس با ما
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x