قیمت ساخت هر مترمربع ساختمان در سال ۱۴۰۰ 

هزینه ساخت سال ۱۴۰۰ با توجه به عدم ثبات قیمتها در بازار، برآورد قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان در سال ۱۴۰۰ کار دشواری می باشد. تمامی این قیمت ها حدودی می‌باشد، بستگی به نقشه و طراحی و متریال انتخابی شما دارد و غیره… هزینه ساخت خانه با ال اس اف ۴ تا ۴.۵ میلیون تومان، هزینه ساخت بتنی ۴ تا ۵ میلیون تومان ، هزینه اسکلت فلزی ۴.۵ تا ۵.۵ میلیون تومان می باشد. این مسئله همواره ذهن همه افراد فعال در حوزه ساخت و ساز و یا حتی آن دسته از افرادی که تنها قصد ساخت خانه های خود را دارند نیز به خود مشغول کرده است. طراحی هتل در معماری چرا که این برآورد قیمت می تواند تاثیر بسزائی در قیمت تمام شده ساخت ساختمان داشته باشد. هزینه ساخت و ساز مخصوصا که قیمت ها در بازارهایی مانند فولاد، طلا، نفت و ارز پر نوسان می باشد و برای هرگونه فعالیتی اعم از خرید و یا فروش نیاز به استعلام قیمت لحظه ای از بازار را دارید. طراحی ویلا به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که در صورت برآورد اشتباه قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان در سال ۱۴۰۰ ، نه تنها سود انتهایی پروژه را کسب نمی کنید، بلکه متضرر نیز خواهید شد و تمامی زحمات چند ساله شما به هدر خواهد رفت.

۰۹۳۷۸۴۴۳۹۳۴

ساخت و ساز اویم شاهانه جزو برترین سازنده های ایران

 ما در این مطلب قصد داریم روش های درست برای برآورد هزینه ساخت را به شما نشان دهیم، تا بدانید ساخت هر متر مربع ساختمان در سال ۱۴۰۰ چقدر هزینه خواهد داشت و بتوانید قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان را محاسبه کنید، کمیسیون مشارکت در ساخت تا با صرف هزینه های کم بیشترین سودآوری را با کیفیت بالا داشته باشد. در ابتدای پروژه ساخت لازم است تا با کارشناسی در زمینه طراحی و اجرای ساخت مشورتی داشته باشید تا بتواند برای شما هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان را برآورد کند. بسیار مهم است که با کارشناس مربوطه یک پروژه بهینه و ایمن را طراحی کنید. زیرا با این کار علاوه بر ساخت ساختمانی با مقاومت بالا هزینه های خرید مصرف و اجرای انواع آهن آلات مانند تیرآهن و میلگرد را کاهش داده اید.

قیمت ساخت هر مترمربع ساختمان در سال 1400

قیمت ساخت هر مترمربع ساختمان در سال ۱۴۰۰

هزینه ساخت و ساز

۱- هزینه خرید زمین از لحاظ موقعیت مکانی و متراژ: کاملا مشخص است که قیمت زمین در بالای شهر بسیار بیشتر از منطقه های پایین شهر بوده و متراژ زمین نیز در میزان قیمت زمین تاثیرگذار است. هنگام خرید زمین برای ساخت، به نزدیکی زمین به مدارس، ایستگاه تاکسی و مترو و امکانات شهری توجه داشته باشید.

۲- هزینه جواز ساخت: هزینه اخذ پروانه ساختمانی هر ساله به میزان ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش قیمت خواهد داشت. با توجه به اینکه مبنای محاسبه و اخذ عوارض ساختمانی از سال ۱۴۰۰ در مناطق مختلف شهر تهران به ‌صورت اساسی تغییر می کند، هزینه نمای ساختمان شاهد تغییر قیمت در هزینه ساخت ساختمان نیز خواهیم بود. به طور کلی قرار است رابطه مالی مالکان ساختمان‌ها با شهرداری و روال دریافت عوارض از انواع ساخت و ساز، تغییر ویژه ای پیدا کند.

قیمت ساخت هر مترمربع ساختمان در سال 1400

قیمت ساخت هر مترمربع ساختمان در سال ۱۴۰۰

۳- هزینه خرید مصالح موردنیاز در ساخت و ساز: قیمت مصالح ساختمانی، بخش مهمی از برآورد قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان در سال ۱۴۰۰ می باشد. هزینه خرید مصالح با توجه به کیفیت و نوع و قیمت روز مصالح ساختمانی خریداری شده متفاوت می باشد. کیفیت مصالح در سه درجه اول تا سوم قرار دارند و مسلما ساخت ساختمان در قسمتهای بالای شهر، باید از کیفیت بالاتری برخوردار باشند وهزینه‌های خرید مصالح نیز به دلیل استفاده از مصالح لوکس و درجه اول، بیشتر خواهد شد.

۴- نوع اسکلت سازه بتنی یا فلزی: قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان با اسکلت بتنی، هر مترمربع سقف و ستون بتنی بین ۱.۸۰۰ تا ۲.۳۰۰ میلیون تومان برآورد می شود و قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان با اسکلت فلزی نیز، هر مترمربع سقف و ستون فلزی از ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان برآورد می شود.

۵- قیمت روز آهن آلات: یک بخش زیادی از هزینه های پروژه های ساختمانی مربوط به تامین آهن آلات دارد. چرا که قیمت آهن به نسبت دیگر موارد موردنیاز در ساخت، از قیمت های بالاتر و پرنوسان تری برخوردار می باشد. آهنی که در هر متر مربع مصرف می شود به عوامل زیادی بستگی دارد. مثلا باید میانگین قیمت میلگرد و سایر آهن آلات مصرفی را حساب کنید. نکته دیگر دستمزد کار پروژه مورد نظر است. نمای کلاسیک رومی در ایران یعنی برای محاسبه قیمت آهن آلات در ابتدا میانگین قیمت میلگرد و آهن آلات دیگر که در هر متر مربع در ساختمان مصرف می شوند را به دست آورده و سپس با دستمزد کار جمع کنید.

۶- تعداد واحد و تعداد طبقات ساختمان: هر چه تعداد طبقات ساختمان بیشتر باشد هزینه طراحی و ساخت بالاتری را شامل خواهد شد.

۷- هزینه بیمه و مالیات: قبل از شروع ساخت و ساز، نسبت به بیمه ساختمان اقدام ‌کنید. هزینه های بیمه تامین اجتماعی هر ساله به میزان ۱۵ درصد افزایش قیمت خواهد داشت.

۸- دستمزد مهندسان ناظر و پیمانکاران و کارگران: هزینه های دستمزد مهندسان ناظر و کارگران ساختمان از موارد مهم در برآورد قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان است. به طور میانگین هزینه دستمزد کارگران، بین ۳۰ تا ۳۵ درصد از مبلغ نهایی هر مترمربع ساختمان را شامل می شود و به همین دلیل در برآورد هزینه ساخت ساختمان، تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.

۹-هزینه سفت کاری: شامل خاک برداری، فونداسیون، اسکلت، دیوارچینی و کارهای فلزی در دیوار چینی مانند نعل درگاه پنجره ها و فریم فلزی چهارچوب درها است. اگر اسکلت ساختمان فلزی باشد، هزینه‌های سفت کاری تا ۱۰ درصد افزایش پیدا می کند.

۱۰- هزینه نازک کاری ساختمان: کلیه فعالیتهای معماری بعد از دیوارچینی مد نظر می باشد. نازک کاری دو سوم هزینه‌های ساخت و ساز را به خود اختصاص می‌دهد. علاوه بر کیفیت مصالح انتخابی و نوع آن‌ها که عامل تعیین کننده در هزینه ساخت و ساز است، طراحی نمای ساختمان یک طبقه نازک کاری نیز با توجه به نوع مصالح به کار رفته در ساختمان، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در صورتی که مصالح سنگی برای نما، کاشی‌ها، مصالح مورد نیاز برای معماری داخلی، کابینت و غیره با کیفیت کمتری اجرا شود، هزینه‌های نهایی هم کمتر خواهد شد.

با تمام توضیحات و بررسی هایی که در برآورد قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان در سال ۱۴۰۰ داشتیم، انتظار افزایش قیمت ها در سال ۱۴۰۰ را خواهیم داشت. البته باید گفت به دلیل تغییرات لحظه ای در بازارها و نوسان زیاد قیمت ها، تعیین میزان مشخص این افزایش قیمت غیرقابل ممکن است و برآورد قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان در سال ۱۴۰۰ کاری دشوار می باشد.

هزینه ساخت ساختمان

به طور کلی هنگام تعیین هزینه ساخت خانه، عوامل زیادی باید مورد توجه قرار گیرد، از جمله عوامل تاثیرگذار در هزینه ساخت خانه، هزینه جواز ساخت و هزینه های شهرداری، هزینه خرید زمین با توجه به موقعیت آن، هزینه بیمه کارگران و حوادث، هزینه خرید مصالح، هزینه ساخت و ساز هزینه های دستمزد مهندسان ناظر و کارگران ساختمان و هزینه های بیمه، مالیات و می باشد. با توجه به وضعیت تورم کشور پیش‌بینی می شود که قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ بین ۳۰ تا ۵۰ درصد گران خواهد شد، البته افزایش قیمت مسکن در مناطق مختلف نیز متفاوت است. از عوامل تاثیرگذار در هزینه ساخت خانه، هزینه دستمزدها و مصالح ساختمانی می باشد که قیمت مصالح ساختمانی در سال ۱۴۰۰ به شدت افزایش قیمت داشته است اما دستمزدها تاحدودی قابل پیش بینی هستند. قیمت مصالح ساختمانی به شدت نوسان دارد و در تابستان۹۸، فروشندگان تمایلی به فروش نداشته و قیمت ها لحظه به لحظه افزایش می یافت و این عدم ثبات در بازار مشکلاتی را ایجاد کرد. متاسفانه در سال ۹۸ دولت در زمینه کاهش هزینه ساخت خانه اقدام قابل توجهی انجام نداده است. طراحی پلان مهد کودک به عنوان مثال قیمت هر کیلو میلگرد و آهن از چهار هزار تومان به هشت هزار تومان رسید. این یعنی قیمت آهن حدود ۸۵ درصد گران شده است. به همین ترتیب با افزایش نرخ دستمزد کارگران، مصالح ساختمانی، عوارض و خدمات شهرداری و سایر عوامل تاثیرگذار در هزینه ساخت خانه، شاهد افزایش قیمت مسکن در سال۱۴۰۰ خواهیم بود. در حال حاضر قیمت تمام شده مسکن بدون درنظرگرفتن هزینه های پروانه ساخت و عوارض شهرداری، متری تقریبا سه میلیون تومان محاسبه شده است. به طورکلی رکود صنعت ساخت و ساز، تاثیر مستقیمی بر گرانی مسکن دارد. هزینه ساخت و سازاگر دولت در سال ۱۴۰۰ تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار سازندگان مسکن بگذارد و بازار پول و سرمایه را کنترل کند، قیمت مسکن افزایش چشمگیری نخواهد داشت.

هزینه ساخت و ساز

هزینه ساخت و ساز

هزینه ساخت خانه در سال ۱۴۰۰

باتوجه به اینکه مبنای محاسبه و اخذ عوارض ساختمانی از سال ۱۴۰۰ در مناطق مختلف شهر تهران به ‌صورت اساسی تغییر می کند، شاهد تغییر قیمت در هزینه ساخت خانه نیز خواهیم بود. به طور کلی قرار است رابطه مالی مالکان ساختمان‌ها با شهرداری و روال دریافت عوارض از انواع ساخت و ساز، تغییر ویژه ای پیدا کند. عوارض شهرداری، شامل عوارض ساخت و ساز و عوارض دریافتی از مالکان ساختمان‌های در حال بهره برداری می باشد هزینه ساخت و ساز و در سال ۱۴۰۰، چهار تغییر اساسی خواهد داشت.

۱- به جای محاسبه عوارض ساخت و ساز برمبنای قیمت منطقه ای، درجه مرغوبیت هر ملک، متناسب با کاربری آن مبنای محاسبه عوارض ساختمانی قرار خواهد گرفت و از قبل به مالکان آنها اعلام خواهد شد.

۲- عوارض ساختمانی براساس ارزش واقعی املاک محاسبه می شود. دو عامل مهم روی هزینه ساخت خانه تاثیر می گذارد. یکی متغیرهای ملکی یک واحد مسکونی که شامل مساحت، کف و بر،عرض معبر، سال ساخت، نوع بنا و کاربری می باشد و عامل دوم متغیرهای شهری که شامل خدمات شهری در دسترس به ازای هرپلاک و انجام پروژه‌های شهری با ارزش بالا در مجاورت یک پلاک، اصول محوطه سازی وجود ترافیک و عوارض زیست محیطی می باشد.

۳- هر نوع تغییر افزایشی یا کاهشی عوارض شهرداری برای ساخت و ساز خانه در سال ۱۴۰۰، براساس «موقعیت املاک در جنوب یا شمال شهر» یا براساس «میزان ظرفیت جمعیت‌پذیری باقی مانده از منطقه یا اشباع شده» انجام می‌شود. ساخت ویلا به طور مثال، مبلغ عوارض ساخت‌ و ساز برای خانه هایی که در شمال شهر تهران واقع شده است، تا حد زیادی به نفع خانه های واقع شده در مناطق جنوبی شهر خواهد بود.

۴- عوارض بهره برداری سالانه و دائمی از مالکان ساختمان‌های شهر تهران نیز گرفته شود و دریافت «شارژ شهر» به جای عوارض ساخت و ساز خانه فراهم شود. یعنی صرف نظر از عوارض نوسازی که هم اکنون دریافت و پایه آن تناسبی با ارزش املاک ندارد، هر نوع مالک ساختمانی با هر نوع کاربری، باید بابت مبلغی بابت هزینه‌های شهر و امکاناتی که از شهر دریافت کرده است را سالانه، به مجموعه مدیریت شهری پرداخت نماید. برای محاسبه مبلغ این نوع عوارض، باید به میانگین مبالغ عوارض نوسازی توجه داشت، زیرا این مبالغ، تقریبا معادل میانگین عوارض نوسازی سالانه محاسبه شده برای هر ملک می باشد.

میانگین عوارض برای املاک مسکونی در شهر تهران برای هر مترمربع ۲۵۰ هزار تومان می باشد. اصول طراحی داخلی رستوران براساس پیش‌بینی‌های مطرح شده از طرف مدیریت شهری و با توجه به تغییرات احتمالی در فرمول محاسبه عوارض ساخت و ساز خانه در سال۱۴۰۰، پیش بینی می شود که عوارض برای املاک مسکونی به ازای هر مترمربع به حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در سال آینده خواهد رسید.

به طور کلی پیش‌بینی هزینه ساخت خانه و قیمت تمام شده مسکن در سال ۱۴۰۰ کار سختی می باشد. البته یکسری تغییرات قیمت مسکن به صورت سالیانه روند تقریبا ثابتی را دارد. مثلا هر ساله از ماه‌های قبل از سال نو، بازار مسکن، رونق نسبی را تجربه می‌کند. معمولا تا قبل از ماه رمضان، خریدوفروش افزایش داشته و با شروع ماه رمضان از میزان این خرید و فروش‌ها کم می‌شود. رکود معاملات در این مقطع زمانی، باعث می‌شود که قیمت مسکن تقریبا ثابت بماند و افزایش پیدا نکند. بعد از ماه رمضان و تا قبل از شروع ماه محرم وضعیت بازار مسکن دوباره به حالت قبل برگشته و رونق پیدا می کند هزینه ساخت و ساز و به دلیل افزایش تقاضا، شاهد رشد قیمت مسکن خواهیم بود. مجددا با شروع ماه محرم، رونق معاملات مسکن کم شده و این وضعیت تا آخر صفر ادامه پیدا خواهد کرد. هر ساله این چرخه در بازار مسکن وجود دارد و شاهد تکرار شدن آن بوده ایم و پیش بینی می شود که در سال ۱۴۰۰ نیز شاهد تکرار این چرخه باشیم. ضوابط و استانداردهای طراحی برج مسکونی با در نظر گرفتن تجربیات سال‌های گذشته می‌توان پیش بینی کرد که خرید و فروش‌ها از ماه رمضان که معادل اردیبهشت سال ۱۴۰۰ است، کاهش پیدا کرده و بعد از گذشت چند ماه، میزان معاملات بازار مسکن دوباره افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه ساخت هر مترمربع ساختمان بتنی

هزینه ساخت هر مترمربع ساختمان بتنی

البته با توجه به عدم ثبات اقتصادی در کشور، پیش‌بینی وضعیت مسکن در سال ۱۴۰۰ کاری دشوار است. تولید مسکن ملی در درازمدت می تواند در بازار تاثیرگذار باشد و باعث کاهش قیمت خانه ‌شود. اما در شرایط فعلی که مردم قدرت خرید مسکن را ندارند، کاهش خرید مسکن نیز پیش بینی می شود. قطعا در سال ۱۴۰۰ نیز شاهد افزایش قیمت مصالح ساختمانی و میزان دستمزد کارگران همپای نرخ تورم خواهیم بود. بنابراین دولت باید ترفندهایی مثل کاهش قیمت زمین، تسهیلات ارزان قیمت و … در نظر بگیرد.

هزینه ساخت آپارتمان

به طور کلی هنگام تعیین هزینه ساخت ساختمان، عوامل زیادی باید مورد توجه قرار گیرد، از جمله عوامل تاثیرگذار در هزینه ساخت ساختمان، هزینه پروانه ساخت و هزینه های شهرداری، هزینه خرید زمین با توجه به موقعیت آن، هزینه بیمه کارگران و حوادث، هزینه خرید مصالح، هزینه های دستمزد مهندسان ناظر و کارگران ساختمان و هزینه های بیمه، مالیات و می باشد. با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور و تورم پیش رو، پیش‌بینی می شود که قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشته باشد و این افزایش قیمت در مناطق مختلف متفاوت می باشد. هزینه ساخت ویلا در دماوند همانطور که گفتیم از عوامل تاثیرگذار در هزینه ساخت ساختمان، هزینه دستمزد کارگران و مهندسان و هزینه مصالح ساختمانی می باشد هزینه ساخت و ساز که در سال ۱۴۰۰شاهد افزایش چشمگیری در قیمت مصالح ساختمانی بودیم اما هزینه دستمزدها تاحدی قابل پیش بینی بودند. به طور کلی در صنعت ساختمان سازی، اشخاص باید به با کارفرمای پروژه قرارداد ببندند. این قرارداد به دو صورت با مصالح و بدون مصالح منعقد می گردد. شرایط و هزینه های قرارداد هزینه ساخت ساختمان در قرارداد با مصالح با توجه به کمیت و کیفیت مصالحی که کارفرما تعیین کرده، متفاوت می باشد. در این نوع قرارداد تمام هزینه ها مانند خرید و انتقال مصالح فولادی بر سر پروژه، به عهده پیمانکار می باشد و کارفرما با توجه به موارد قرارداد در هر مترمربع هزینه مصالح را پرداخت می کند. هزینه ساخت ویلا در شمال ۱۴۰۰ در قرارداد ساخت ساختمان بدون مصالح نیز، تمام مصالح مورد نیاز برای ساخت، توسط کارفرما تهیه شده و در اختیار پیمانکار قرار داده می شود. در این حالت پیمانکار دیگر نگران افزایش قیمت های مقاطع فولادی مانند قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان را نخواهد داشت. هزینه ساخت ساختمان با اسکلت بتنی و فلزی دارای تفاوت هایی می باشند که به چند مورد اشاره می کنیم.

هزینه ساخت و ساز

هزینه ساخت و ساز

هزینه ساخت هر مترمربع ساختمان بتنی

در برآورد هزینه ساخت ساختمان به این نکته توجه داشته باشید که هزینه هر مترمربع سقف با فونداسیون برابر می باشد. بنابراین می توان فونداسیون را یک سقف در نظر گرفت. مثلا هزینه ساخت ساختمان با اسکلت بتنی، هر مترمربع سقف و ستون بتنی بین ۱.۸ تا ۲.۳ میلیون تومان برآورد می شود و هزینه ساخت ساختمان با اسکلت فلزی نیز، هر مترمربع سقف و ستون فلزی از ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان برآورد می شود. سایت ساختمان در هزینه ساخت ساختمان با توجه به درخواست کارفرما و نوع کیفیت و کمیت نوع مصالح و … متفاوت می باشد. هزینه ساخت و ساز اما در حالت کلی هزینه برای هر مترمربع ساختمان مفید و غیرمفید با مصالح از ۴ میلیون تومان به بالا شروع می شود. این هزینه برای ساخت هر مترمربع مفید و غیر مفید پی بدون مصالح برابر با ۱.۵ میلیون تومان به بالا می باشد. قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان در برآورد هزینه ساخت ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

سفت کاری ساختمان همان ساخت فونداسیون، دیوارکشی، اسکلت، گچ وخاک است که هرکدام هزینه ای جداگانه دارد. نازک کاری نیز همان مجموعه کارهایی مانند اجرای ایزوگام، اجرای کاشی و سرامیک، نقاشی داخل ساختمان، کاغذ دیواری، گچ رویه، سازنده بنام منطقه یک پارکت و نمای ساختمان می باشد. به طورکلی برآورد هزینه ساخت ساختمان، ارتباط مستقیمی با نوع و کیفیت مصالح دارد. مثلا برای نمای دیوار راه پله از گچ و یا سنگ تراورتن استفاده می شود، که هزینه اجرای گچ کاری تا ۵ میلیون تومان به بالا و هزینه نازک کاری ساختمان از مبلغ ۱.۸ میلیون تومان متر مربغ به بالا می باشد.

هزینه هر مترمربع گچ کاری ساختمان

برای برآورد هزینه گچ کاری ساختمان باید به این نکته توجه شود که در صورت هموار بودن دیوار، متعارف بودن اندازه پنجره ها و تعداد کنج ها، هزینه ها برای هر مترمربع گچ وخاک جداگانه محاسبه می شود. به طور کلی هزینه های گچ کاری و گچ بری با توجه به شرایط موجود و حجم کار متغیر می باشد. برآورد هزینه ساخت ساختمان برای تمام خدمات گچ کاری، گچ بری، نور مخفی، کلاف و… در هر متر مربع متفاوت می باشد.

همان گونه که در ابتدای مطلب عنوان کردیم قراردادهای ساختمان سازی در دو نوع با مصالح و بدون مصالح می باشد. در برآورد هزینه ساخت هر مترمربع ساختمان در سال ۱۴۰۰ پیش بینی می شود که در قرارداد های با مصالح، هزینه ساخت هر مترمربع ساختمان مفید و غیر مفید از مبلغ ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به بالا شروع شود. البته این هزینه ها با توجه به درخواست کارفرما در انتخاب نوع مصالح، کیفیت و کمیت آن متفاوت می باشد و ممکن است از مبلغ ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان نیز شروع می شود. خدمات شرکت های معماری هزینه ساخت هر مترمربع ساختمان در قراردادهای بدون مصالح، فقط شامل دستمزد می باشد که در هر مترمربع از ۱.۲ تا ۱.۵ میلیون تومان به بالا شروع می شود. هزینه دستمزد دیوارکشی با استفاده از آجر سفالی براساس تیغه ۱۰ سانتی متری، تیغه های ۱۵ سانتی متری و تیغه های ۲۰ سانتی متری متفاوت می باشد. هزینه ساخت و ساز هزینه دستمزد کار برای دیوارکشی با آجر سفال پنج سوراخ با یک طرف بند کشی بسیار بیشتر از آجر سفالی ساده بوده و برای دو طرف بند کشی نیز قیمت بیشتری برآورد می شود. همینطور هزینه دستمزد دیوارکشی با آجر فشاری نیز براساس تیغه های ۱۰ سانتی، ۲۰ سانتی و تیغه ۳۵ سانتی متفاوت می باشد. همینطور هزینه ساخت دیوار بلوکی یا لیکا با استفاده از آجر لیکا نیز براساس تیغه های ۱۰ سانتی، تیغه ۱۵ سانتی و تیغه ۲۰ سانتی برابر متغیر می باشد.

برآورد درست هزینه ساخت ساختمان در ابتدای هر پروژه ساخت و ساز بسیار مهم می باشد. زیرا برآورد اشتباه هزینه ساخت ساختمان، منجر به برآورد اشتباه سود انتهایی پروژه خواهد شد و زحمات شما بی نتیجه خواهد شد. بودجه لازم برای انجام پروژه ها باید با برنامه ریزی دقیق، محاسبه شود. نمای سنگی ساختمان مسکونی هزینه های ساخت و ساز بسته به روند اقتصادی و بازار سال جاری بسیار متفاوت می باشد. به طور کلی با توجه به عدم ثبات قیمت ها در کشور، برآورد هزینه ساخت ساختمان در سال ۱۴۰۰ کاری دشوار می باشد و قطعا در سال ۱۴۰۰ شاهد دوباره افزایش قیمت مصالح ساختمانی و میزان دستمزد کارگران براساس نرخ تورم خواهیم بود.

هزینه ساخت ویلا در سال ۱۴۰۰ چقدره؟

هزینه ساخت ویلا در سال ۱۴۰۰ یکی از دغدغه های اصلی کارفرمایان و مهندسین میباشد این روزها کارفرمایان به دنبال استعلام قیمت و پیمانکاران مجبورن به صورت حدودی قیمت اعلان کنند، و قرارداد های به صورت پیمان مدیریت درصدی میباشد . قیمت ساخت در سال ۱۴۰۰ حدودی در آذرماه بین ۵ به بالا میباشد. هزینه ساخت بستگی به مدت زمان ساخت، متریال های ساختمانی، پیمانکار حرفه ای، انتخاب مصالح مدرن و به صرفه و به اصول BIM ساخت ربط دارد.

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما