×

از ۰ تا ۱۰۰ طراحی سردخانه و ساخت سردخانه

 • کد نوشته: 30725
 • ۱۴۰۲/۰۳/۱۹
 • دیدگاه‌ها برای از ۰ تا ۱۰۰ طراحی سردخانه و ساخت سردخانه بسته هستند
 • طراحی سردخانه به گزارش طراحی ویلا پلان : نگهداری از مواد غذایی به کمک سرما از دیرباز در جوامع انسانی وجود داشته و طراحی سردخانه از زمانی که بشر به فکر استفاده از محصولات یک فصل در سایر ایام سال افتاد تا امروز پیشرفت چشمگیری داشته است. جهت طراحی و ساخت با ما در ارتباط […]

  از ۰ تا ۱۰۰ طراحی سردخانه و ساخت سردخانه

  طراحی سردخانه

  به گزارش طراحی ویلا پلان : نگهداری از مواد غذایی به کمک سرما از دیرباز در جوامع انسانی وجود داشته و طراحی سردخانه از زمانی که بشر به فکر استفاده از محصولات یک فصل در سایر ایام سال افتاد تا امروز پیشرفت چشمگیری داشته است.

  جهت طراحی و ساخت با ما در ارتباط باشید.

  طراحی کارخانه

  طراحی کارخانه

  در نیم قرن اخیر با افزایش جمعیت کره زمین و همچنین پیشرفت تکنولوژی، طراحی سردخانه‎ها نیز پیچیده‎تر و تخصصی‎تر شده است. روش‎های زیادی برای ساخت سردخانه وجود دارد و هر کدام از این نوع سردخانه‎ها برای نگهداری از نوع خاصی از محصولات کشاورزی و دامی مناسب هستند.

  سردخانه با کاهش دما از در رشد میکرو ارگانیسم‎ها خلل ایجاد می‎کند و با کنترل تنفس گیاهان، فعالیت متابولیکی آنان را به تعویق می‎اندازد. ولی فاکتورهای دیگری چون غلظت اکسیژن، دی اکسید کربن و نیتروژن نیز بر بالا رفتن عمر محصولات کشاورزی در سردخانه مؤثر است از این جهت در طراحی سردخانه باید به نکاتی در معماری بنا چون جابجایی هوای داخلی و خارجی، تجهیزاتی برای تأمین گازهای نگهدارنده در مخازن و انبارها و کنترل دما و غلظت گازهای نگهدارنده توجه داشت.

  طراحی کارخانه

  طراحی کارخانه

  محصولات کشاورزی و دامی تازه با طراحی سردخانه

  قارچ‎ها و کپک بدترین آفت محصولات کشاورزی انبار شده هستند که با طراحی سردخانۀ محصولات کشاورزی به گونه‎ای که هوای لازم برای رشد این میکروارگانیسم‎ها نباشد می‎توان از خراب شدن محصولات جلوگیری کرد. علاوه بر جلوگیری از ورود اکسیژن راه‎هایی چون بالا بردن غلظت گوگرد، نیتروژن و اتیلن برای کنترل اتمسفر محیط وجود دارد. بدین منظور در ساخت سردخانه باید از سیستم عایق مطلوبی بهره برد.

  ساخت کارخانه

  ساخت کارخانه

  ساخت سردخانه

  همچنین از سردخانه ‎ها برای محصولات دامی و انبار آبزیان هم استفاده می‎شود.

  این مواد در دمای پایین عمر بیشتری دارند ولی یخ زدگی به شدت کیفیت آن‎ها را کاهش می‎دهد. بدین منظور سردخانه‎هایی مهندسی شده‎اند که با کمک تکنولوژی‎های جدید و اندازه‎گیری مداوم کیفیت گوشت، از فاسد شدن و یا افت کیفیت آن در انبارها جلوگیری می‎کنند. چرا که در محصولات دامی سردخانه بیشتر به منظور نگهداری چند روزه تا رسیدن موعد مصرف و یا رساندن محصول به مشتری استفاده می‎شود و مانند محصولات کشاورزی مصرف خارج از فصل مد نظر نیست.

  ساخت کارخانه

  ساخت کارخانه

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.