از ۰ تا ۱۰۰ طراحی سردخانه و ساخت سردخانه

طراحی کارخانه

طراحی کارخانه


طراحی سردخانه

به گزارش طراحی ویلا پلان : نگهداری از مواد غذایی به کمک سرما از دیرباز در جوامع انسانی وجود داشته و طراحی سردخانه از زمانی که بشر به فکر استفاده از محصولات یک فصل در سایر ایام سال افتاد تا امروز پیشرفت چشمگیری داشته است.

جهت طراحی و ساخت با ما در ارتباط باشید.

طراحی کارخانه

طراحی کارخانه

در نیم قرن اخیر با افزایش جمعیت کره زمین و همچنین پیشرفت تکنولوژی، طراحی سردخانه‎ها نیز پیچیده‎تر و تخصصی‎تر شده است. روش‎های زیادی برای ساخت سردخانه وجود دارد و هر کدام از این نوع سردخانه‎ها برای نگهداری از نوع خاصی از محصولات کشاورزی و دامی مناسب هستند.

سردخانه با کاهش دما از در رشد میکرو ارگانیسم‎ها خلل ایجاد می‎کند و با کنترل تنفس گیاهان، فعالیت متابولیکی آنان را به تعویق می‎اندازد. ولی فاکتورهای دیگری چون غلظت اکسیژن، دی اکسید کربن و نیتروژن نیز بر بالا رفتن عمر محصولات کشاورزی در سردخانه مؤثر است از این جهت در طراحی سردخانه باید به نکاتی در معماری بنا چون جابجایی هوای داخلی و خارجی، تجهیزاتی برای تأمین گازهای نگهدارنده در مخازن و انبارها و کنترل دما و غلظت گازهای نگهدارنده توجه داشت.

طراحی کارخانه

طراحی کارخانه

محصولات کشاورزی و دامی تازه با طراحی سردخانه

قارچ‎ها و کپک بدترین آفت محصولات کشاورزی انبار شده هستند که با طراحی سردخانۀ محصولات کشاورزی به گونه‎ای که هوای لازم برای رشد این میکروارگانیسم‎ها نباشد می‎توان از خراب شدن محصولات جلوگیری کرد. علاوه بر جلوگیری از ورود اکسیژن راه‎هایی چون بالا بردن غلظت گوگرد، نیتروژن و اتیلن برای کنترل اتمسفر محیط وجود دارد. بدین منظور در ساخت سردخانه باید از سیستم عایق مطلوبی بهره برد.

ساخت کارخانه

ساخت کارخانه

ساخت سردخانه

همچنین از سردخانه ‎ها برای محصولات دامی و انبار آبزیان هم استفاده می‎شود.

این مواد در دمای پایین عمر بیشتری دارند ولی یخ زدگی به شدت کیفیت آن‎ها را کاهش می‎دهد. بدین منظور سردخانه‎هایی مهندسی شده‎اند که با کمک تکنولوژی‎های جدید و اندازه‎گیری مداوم کیفیت گوشت، از فاسد شدن و یا افت کیفیت آن در انبارها جلوگیری می‎کنند. چرا که در محصولات دامی سردخانه بیشتر به منظور نگهداری چند روزه تا رسیدن موعد مصرف و یا رساندن محصول به مشتری استفاده می‎شود و مانند محصولات کشاورزی مصرف خارج از فصل مد نظر نیست.

ساخت کارخانه

ساخت کارخانه

رضا امیریمشاهده نوشته ها

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام قصد دارم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن شغل، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم. به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره