×

از ۰ تا ۱۰۰ طراحی درمانگاه و ساخت درمانگاه با ما

 • کد نوشته: 31827
 • ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
 • دیدگاه‌ها برای از ۰ تا ۱۰۰ طراحی درمانگاه و ساخت درمانگاه با ما بسته هستند
 • گامی در جهت ارتقای سلامت با طراحی درمانگاه طراحی کلینیک : طراحی درمانگاه نیاز به رعایت استانداردهای مشخص از سوی وزارت بهداشت دارد. ساخت درمانگاه می‎تواند تغییر کاربری یک ساختمان و یا احداث ساختمان جدید باشد. برای کسب مجوز نقشۀ ساختمانی درمانگاه باید به تأیید دفتر فنی وزارت بهداشت یا دانشکده‎ها و دانشگاه‎ها پزشکی برسد. […]

  از ۰ تا ۱۰۰ طراحی درمانگاه و ساخت درمانگاه با ما

  گامی در جهت ارتقای سلامت با طراحی درمانگاه

  طراحی کلینیک : طراحی درمانگاه نیاز به رعایت استانداردهای مشخص از سوی وزارت بهداشت دارد. ساخت درمانگاه می‎تواند تغییر کاربری یک ساختمان و یا احداث ساختمان جدید باشد. برای کسب مجوز نقشۀ ساختمانی درمانگاه باید به تأیید دفتر فنی وزارت بهداشت یا دانشکده‎ها و دانشگاه‎ها پزشکی برسد. فضای مورد نیاز برای احداث درمانگاه حداقل ۲۰۰ متر مربع با شش اتاق و یک سالن انتظار خواهد بود.

  جهت طراحی و ساخت با ما در تماس باشید.

  طراحی درمانگاه

  طراحی درمانگاه

  درمانگاه‎ها به دو دستۀ درمانگاه‎های عمومی و تخصصی تقسیم می‎شوند. به طور کلی در طراحی درمانگاه باید به مواردی چون شرایط لازم برای تهویه، نور، سیستم سرمایشی و گرمایشی مطابق با استانداردهای فنی و بهداشتی توجه داشت. همچنین رعایت موارد ایمنی مانند سیستم اطفای حریق و اختصاص فضا برای آمبولانس و تخلیۀ بیمار ضروری است. برای راحتی بیماران بایستی رمپ و آسانسور در صورت وجود طبقات و پله در نظر گرفته شود.

  طراحی درمانگاه

  طراحی درمانگاه

  ساخت درمانگاه

  در مصالح به کار رفته، رعایت مواردی چون پنل‎های آنتی باکتریال برای سقف و رنگ‎ها و پوشش دیوار از موادی که قابل شستشو و ضد عفونی کردن باشد، ضروری است. همچنین در ساخت مطب‎ها و اتاق‎های معاینه و مشاوره نکاتی چون ارتباط اتاق‎ها با یکدیگر، در نظر گرفتن فضای استراحت برای پزشک و دسترسی پرستاران به اتاق‎ها در نقشۀ طراحی درمانگاه تعیین می‎شود.

  ساخت درمانگاه

  ساخت درمانگاه

  توجه به نیازهای درمانی در طراحی درمانگاه

  امروزه در طراحی درمانگاه تخصصی، اختصاص فضای مناسب برای تجهیزات تشخیص و درمان مهم‎ترین مسئله است. در این درمانگاه‎ها، واحدهای پاراکلینیک و آزمایشگاه وجود دارد که اندازۀ اتاق‎ها، تجهیزات و زیرساخت‎های لازم طبق اصول وزارت بهداشت صورت می‎گیرد. به عنوان مثال برای اتاق اکوکاردیوگرافی حداقل ۱۲.۶ متر مربع فضا لازم است. یا اینکه در اتاق تست ورزش باید تهویۀ مناسب با فعالیت‎های بدنی وجود داشته باشد.

  درمانگاه

  درمانگاه

  فضاهای مشترکی چون اتاق رختکن، پلکان اضطراری، انبار وسایل، اتاق برای تزریقات، پانسمان و سرم درمانی در ساخت همۀ درمانگاه‎ها در نظر گرفته می‎شود. از آنجایی که درمانگاه محل ارائۀ خدمات به بیماران است، باید در طراحی درمانگاه به مسائلی چون حریم شخصی بیمار، استفاده از رنگ‎های مناسب، نورپردازی صحیح، به حداقل رساندن آلودگی صوتی، استفاده از چشم انداز سبز و طرح‎های مناسب با فرهنگ جامعه توجه داشت تا تعامل مناسبی میان بیمار و فضا برقرار شود.

  عکس درمانگاه

  عکس درمانگاه

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.