×

از ۰ تا ۱۰۰ طراحی دانشگاه تا ساخت دانشگاه با ما

 • کد نوشته: 31909
 • ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
 • دیدگاه‌ها برای از ۰ تا ۱۰۰ طراحی دانشگاه تا ساخت دانشگاه با ما بسته هستند
 • طراحی دانشگاه به گزارش دفتر معماری با تمایل شهروندان به تحصیل در زادگاه خود، طراحی دانشگاه در شهرهای مختلف کشور رونق گرفته است. دانشگاه فضایی عمومی است که کاربر بیشترین تعامل را در طول تحصیل خود با آن برقرار می‎کند. از این رو فاکتورهایی چون برآورد نیازهای دانشجو و ایجاد حس تعلق خاطر به مکان […]

  از ۰ تا ۱۰۰ طراحی دانشگاه تا ساخت دانشگاه با ما

  طراحی دانشگاه

  به گزارش دفتر معماری با تمایل شهروندان به تحصیل در زادگاه خود، طراحی دانشگاه در شهرهای مختلف کشور رونق گرفته است. دانشگاه فضایی عمومی است که کاربر بیشترین تعامل را در طول تحصیل خود با آن برقرار می‎کند. از این رو فاکتورهایی چون برآورد نیازهای دانشجو و ایجاد حس تعلق خاطر به مکان باید در ساخت دانشگاه رعایت شود.

  جهت طراحی و ساخت با ما در تماس باشید.

  طراحی دانشگاه

  طراحی دانشگاه

  یک دانشگاه باید معرف فرهنگ شهر و کشور خود باشد. ایران با تنوع فرهنگی گسترده‎ای که دارد به دیزاین دانشگاه با توجه به معیارهای بومی نیاز دارد. استفاده از طرح‎های محلی در شکل ظاهری بنا و فضاسازی، تعامل دانشجو با دانشگاه را بهبود می‎بخشد.

  طراحی دانشگاه

  طراحی دانشگاه

  مکان‎های مورد نیاز دانشجو باید در دسترس باشد و طراحی دانشگاه به گونه‎ای باشد که دانشجو برای انجام فعالیت‎های مختلف سردرگم نشود و زمان زیادی را از دست ندهد. استفاده از نور طبیعی و محوطه سازی درست و اصولی و اختصاص فضای سبز به دانشگاه در یادگیری دانشجویان تأثیر مثبت خواهد داشت.

  ساختارهای ضروری در طراحی دانشگاه

  همیشه طراحی دانشگاه در فضای خالی صورت نمی‎گیرد. می‎توان از ساختمان‎های موجود و یا حتی بناهای تاریخی یک شهر برای ساخت دانشگاه استفاده کرد. در ساخت دانشگاه اول از همه باید رشته‎ای را که دانشگاه میزبان آن هست، مشخص نمود. هر رشته‎ای زیرساخت‎های خود را می‎طلبد. شاید لازم باشد فضاهایی جهت آزمایشگاه، سالن‎های کنفرانس و آموزش و کارگاه اختصاص یابد.

  ساخت دانشگاه

  ساخت دانشگاه

  ساخت دانشگاه

  بعد از تسهیلات و زیرساخت‎ها که با توجه به حوزۀ آموزشی دانشگاه مشخص می‎شود، فاکتورهای مشترکی چون تهویۀ مناسب، تأمین امنیت و ایمنی، فضای سبز، ایجاد فضاهای غیر رسمی برای تعامل دانشجویان، فضاهای مطالعه و کتابخانه و چیدمان کارآمد در طراحی دانشگاه به طور کلی در نظر گرفته می‎شود.

  دانشگاه

  دانشگاه

  دانشگاه باید فضای کافی برای یادگیری، رشد خلاقیت، تعامل و استراحت دانشجویان را فراهم کند. اختصاص مکان‎هایی برای رستوران، انتشارات، ورزش و اتاق‎های بحث و گفتگوی علمی به تعلق خاطر دانشجویان به دانشگاه و بالا بردن سطح علمی دانشگاه کمک خواهد کرد.

  معماری دانشگاه

  معماری دانشگاه

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.