×

تزریق بوتاکس چیست؟ بررسی کامل بوتاکس و عوارض احتمالی آن

 • کد نوشته: 29565
 • ۱۴۰۱/۰۸/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای تزریق بوتاکس چیست؟ بررسی کامل بوتاکس و عوارض احتمالی آن بسته هستند
 • تزریق بوتاکس چیست؟ آیا تزریق بوتاکس روش مناسبی برای جراحی های زیبایی است؟ به گزارش بازار کار ساخت ویلا اویم شاهانه : در حال حاضر تزریق بوتاکس به عنوان پرطرفدارترین روش جوانسازی پوست در بسیاری از کشورهای جهان رایج است. از طریق بوتاکس می توانید چین و چروک های خود را از بین ببرید و پوستی صاف […]

  تزریق بوتاکس چیست؟ بررسی کامل بوتاکس و عوارض احتمالی آن

  تزریق بوتاکس چیست؟ آیا تزریق بوتاکس روش مناسبی برای جراحی های زیبایی است؟

  به گزارش بازار کار ساخت ویلا اویم شاهانه : در حال حاضر تزریق بوتاکس به عنوان پرطرفدارترین روش جوانسازی پوست در بسیاری از کشورهای جهان رایج است. از طریق بوتاکس می توانید چین و چروک های خود را از بین ببرید و پوستی صاف و شفاف داشته باشید.

  اما بوتاکس چیست ؟ بدون مقدمه باید بگوییم بوتاکس سم است. اما نه آن چیزی که فکرش را می کنید. سمی برای فلج کردن عضلات صورت و در نهایت محو چین و چروک های پوست.

  در حقیقت این حرکت عضلات صورت شماست که باعث دیده شدن چین و چروک ها می شود، بنابراین با کمک بوتاکس، حرکات عضلات صورت به طور موقت محدود می شود.

  تزریق بوتاکس

  تزریق بوتاکس

  آیا تزریق بوتاکس ایمن است؟

  ماده استفاده شده در تزریق بوتاکس که به نام بوتولونیوم شناخته می شود. با دیگر سم هایی که توسط باکتری ها و ویروس ها تولید می شود بسیار متفاوت است. بنابراین نیازی به نگرانی درباره آن نیست.

  در واقع تنها در مواردی که این ماده به سیستم گردش خون شما راه پیدا کند نگران کننده است. با توجه به تزریق موضعی آن، این اتفاق تقریبا غیرممکن خواهد بود. برای اینکه مطمئن شوید تزریق بوتاکس کاملا ایمن است، کافی است نگاهی به آمار آن بیاندازید.

  • طبق مطالعات انجام شده تنها ۳% از افرادی که بوتاکس می کنند دچار عوارض جانبی قابل توجهی می شوند. در بقیه موارد عوارض بوتاکس بصورت جزئی و قابل چشم پوشی است.
  • جالب است بدانید افرادی که به دلایل درمانی بوتاکس تزریق می کنند، بسیار بیشتر از افرادی که صرفا برای زیبایی و جوانسازی پوست اقدام به بوتاکس کرده اند ، دچار عوارض آن می شوند.
  • تزریق بوتاکس اگر توسط پزشک حاذق انجام شود، احتمال پیدایش عوارض جانبی زیر ۱% خواهد بود.
  • بوتاکس نسبت به سایر روش های سنتی جوانسازی پوست بازدهی بیشتر و عوارض کمتری دارد.

  هشدار: در آرایشگاه بوتاکس نکنید!

  تعداد محدود افرادی که دچار عوارض بوتاکس می شوند معمولا به خاطر مراجعه به آرایشگاه ها و مراکز غیر معتبر است. بعضا در این مراکز برای پایین آوردن قیمت نهایی از مواد غیر استانداردی استفاده می شود. در نهایت ممکن است شما را به موارد جبران ناپذیری مثل افتادگی پلک یا عدم تقارن دچار کند.

  در حال حاضر کلینیک نوین ایرانا با بهره گیری از تجهیزات و مواد استاندارد و قابل استعلام سالهاست که عمل بوتاکس را با کمترین عوارض ممکن به همراه قیمت مناسب به هموطنان عزیز عرضه می کند.

  تاریخچه استفاده از بوتاکس

  حدود ۵۰ سال است که بوتاکس به دایره لغات پزشکان اضافه شده و از آن برای مصارف درمانی استفاده می کنند. اما حضور آن در عرصه زیبایی و جوانسازی پوست را باید به ۱۵ سال اخیر نسبت داد. همچنین در سال ۲۰۱۳ سازمان FDA (غذا و داروی آمریکا) به کارگیری از بوتاکس را برای رفع چین و چروک های پوست از جمله دور چشم و تزریق بوتاکس دور چشم را نیز مورد تایید قرار داد.

  خطرات و عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

  بوتاکس عملی است تخصصی که حتماً باید توسط متخصصین پوست و مو در محیط استریل اتاق عمل کلینیک تزریق شود. در صورتی که تزریق بوتاکس توسط افرادی غیرمتخصص پوست و مو یا فوق تخصص جراحی پلاستیک و یا در یا محیط غیر استریل انجام پذیرد عوارض غیر قابل جبرانی را به بار خواهد آورد.

  اگر هزینه تزریق بوتاکس بر حسب هر واحد بسیار کمتر از هزینه متوسط در کلینیک های دیگر است به اصل بودن بوتاکس مشکوک شوید. پایین بودن قیمت تزریق بوتاکس علامت هشداری است که نشان دهنده خرید بوتاکس از یک تامین کننده غیر قانونی است و آن بوتاکس خوب نمی باشد.

  دوم این که اعتبار کلینیک یا متخصص را بررسی کنید. اگر مراجعین قبلی از نتایج راضی نیستند، احتمال دارد که این عدم رضایت در اصل از تقلبی بودن بوتاکس سرچشمه گرفته باشد.

  به بیمارانی که تزریق بوتاکس انجام داده اند توصیه می کنیم تا ۲ ساعت بعد از این تزریق دراز نکشند و فعالیت های جدی در آن روز انجام ندهند. معمولا تاثیر بوتاکس در ۲۴ ساعت دیده می شود اما شاید ۴ روز طول بکشد تا تاثیرات کامل شود.

  همان طور که انتظار می رود، به سختی می توانید عضله ای که به آن تزریق شده را منقبض کنید. اما می توانید اندکی آن را حرکت دهید. اگر خطوط روی پوست شما نسبتاً عمیق باشد تا ۴ هفته طول می کشد تا پوست کاملا رها شود. حتی با این که عضلات فلج شده اند. اما بطور کلی عوارضی که برای این عمل می توان در نظر گرفت :

  • احتمال افتادن پلک یا ابرو
  • ضعف عمومی و عضلانی بدن
  • ایجاد مشکلات در سیستم گوارش و بلع غذا
  • ایجاد مشکات در صحبت کردن
  • ناتوانی در کنترل ادرار

  دقت کنید که احتمال وقوع موارد بالا بسیار کم است. بطور میانگین از هر صد نفر ممکن است ۵ نفر دچار افتادگی پلک و … شوند. اما با مراجعه به مراکز معتبر و پزشکان با سابقه می توانید این احتمالات را به صفر نزدیک کنید.

  آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد

  آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد

  عوارض خفیف بوتاکس

  بوتاکس می‌تواند در برخی افراد عوارض جانبی ایجاد کند. اکثر عوارض بوتاکس با گذشت زمان از بین می‌روند و نیازی به مراقبت پزشکی ندارند. عوارض بوتاکس ممکن است بسته به شرایطی که از بوتاکس برای درمان استفاده می‌کنید متفاوت باشد. برخی از شایع‌ترین عوارض جانبی خفیف عبارت‌اند از:

  • واکنش‌های محل تزریق، مانند درد یا قرمزی
  • گردن درد
  • سردرد

  ما تا به اینجا برخی از مهم ترین عوارض بوتاکس را بررسی کرده ایم ، اما برخی از افراد یک سری مشکلات پس از تزریق بوتاکس نیز دارند که مهم ترین آن نحوه خوابیدن پس از تزریق بوتاکس است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

  طرز خوابیدن بعد از بوتاکس چگونه است؟

  استراحت و دراز کشیدن بعد از ۴ تا ۶ ساعت بعد از تزریق بوتاکس بی‌خطر است. برای خوابیدن بعد از درمان بوتاکس به پشت بخوابید و از خوابیدن به جلو یا پهلو خودداری کنید. قبل از خواب دوش آب گرم نگیرید و برای جلوگیری از انتقال دوز به مناطق اطراف، به محل تزریق فشار وارد نکنید.

  در ادامه این مقاله جزئیات بیشتری را درباره طرز خوابیدن بعد از بوتاکس توضیح می‌دهیم تا نگران انتقال دوز بوتاکس از ناحیه درمان به بقیه مناطق نباشید.

  خوابیدن، دراز کشیدن یا اعمال گرما یا فشار به محل‌های تزریق پس از درمان بوتاکس باعث حرکت ماده به مناطق دیگر خواهد شد. زمانی که بوتاکس از ناحیه مورد نظر دور می‌شود ممکن است منجر به تورم بیش از حد شده و پوست دیگر صاف به نظر نرسد. حرکت ماده بوتاکس پس از تزریق معمولاً اتفاقی نادر است، اما باید ۷ نکته زیر را رعایت کنید تا احتمال وقوع آن را به حداقل برسانید و بهترین نتیجه را بگیرید.

  نحوه خوابیدن پس از تزریق بوتاکس

  نحوه خوابیدن پس از تزریق بوتاکس

  چند نکته کلیدی درباره خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

  برای جلوگیری از فشار به محل تزریق به پشت بخوابید

  مناسب‌ترین طرز خوابیدن بعد از بوتاکس تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق، خوابیدن به پشت است. در این حالت از تماس صورت با بالش و در نتیجه وارد شدن فشار بر محل‌های تزریق جلوگیری می‌شود. به این ترتیب احتمال انتقال بوتاکس به نواحی اطراف محل تزریق به صفر می‌رسد.

  با این حال اگر ۴ تا ۶ ساعت بعد از تزریق بوتاکس نخوابید یا به محل‌های تزریق و نواحی اطراف آن فشار وارد نکنید، نگران ورود نوروتوکسین ها به عضلات و بافت‌های اطراف نباشید. بهتر است بعد از بوتاکس به روی شکم یا پهلو بخوابید، در این صورت احتمال واکنش نامطلوب به حداقل می‌رسد.

  با این حال برای جلوگیری از بروز هر گونه عارضه‌ای، باید نهایت تلاش خود را بکنید که دو شب اول پس از تزریق بوتاکس به پشت بخوابید. اگر خوابیدن به پشت برایتان سخت است، گزینه دوم نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس را امتحان کنید.

  برای جلوگیری از خوابیدن به پهلو و روی شکم از بالش استفاده کنید

  چنانچه عادت دارید روی شکم یا به پهلو بخوابید پس باید بالش‌هایی را در اطراف بدن خود قرار دهید تا به مدت ۲ شب بعد از تزریق بوتاکس به پهلو غلت نزنید. برای این کار می‌توانید از بالش‌های معمولی استفاده کنید. آن‌ها را در دو طرف بدن خود قرار دهید تا از غلت خوردن شما جلوگیری کنند.

  برای کاهش چین و چروک صورت و اصطکاک روی ملافه‌های ابریشمی بخوابید

  نکته مهم دیگر در مورد طرز خوابیدن بعد از بوتاکس، استفاده از روبالشی‌ها و ملحفه‌های ابریشمی به جای ملافه‌های نخی معمولی است. ابریشم می‌تواند به حفظ رطوبت پوست کمک کند در حالی که اصطکاک روی پوست شما را نیز کاهش می‌دهد. بنابراین، اگر به فکر رفع چین و چروک صورت خود هستید، ملحفه‌های ابریشمی راه‌حل خوبی است حتی اگر بوتاکس انجام نداده باشید.

  به مدت ۲۴ ساعت از مالیدن کرم به صورت خود خودداری کنید

  بهتر است تا ۲۴ ساعت پس از درمان بوتاکس از استفاده از کرم‌هایی که معمولاً هنگام خواب استفاده می‌کنید خودداری کنید. مالیدن کرم برای جذب آن به پوست ممکن است باعث افزایش فشار بر روی محل‌های تزریق شود که می‌تواند بوتاکس را به مناطق ناخواسته منتقل کند. اما اگر عادت دارید قبل از خواب از کرم صورت استفاده کنید، باید آن را بدون مالش یا ماساژ زیاد در اطراف محل‌های تزریق بمالید.

  برای جلوگیری از تحریک روی رختخواب تمیز بخوابید

  یکی دیگر از نکات مهم درباره طرز خوابیدن بعد از بوتاکس استفاده از ملحفه‌ها و روبالشی‌های شسته شده و خوابیدن روی رختخواب تمیز است. تمیزی رختخواب به دور نگه داشتن آلودگی و باکتری‌ها از محل تزریق و در نتیجه جلوگیری از تحریک و تورم پوست کمک می‌کند. شما باید حداقل یک بار در هفته ملحفه‌های خود را بشویید تا کثیفی آن‌ها باعث مسدود شدن منافذ پوست، کدر شدن چهره، آکنه، لکه‌ها، واکنش‌های آلرژیک نشود و پوست شما شاداب بماند.

  توجه : این مطلب آگهی ساختمان، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.