×

فرق طراحی داخلی با معماری

 • کد نوشته: 18371
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای فرق طراحی داخلی با معماری بسته هستند
 • فرق طراحی داخلی با معماری به گزارش طراحی ویلا : فرق طراحی داخلی با معماری اگر همیشه به دنبال طراحی فضاها بوده اید ، احتمالاً معماری و طراحی داخلی را به عنوان گزینه های شغلی در نظر گرفته اید (از جمله موارد دیگر ، مانند برنامه ریزی شهری یا ایجاد مجموعه های تلویزیونی و فیلم). […]

  فرق طراحی داخلی با معماری

  فرق طراحی داخلی با معماری

  به گزارش طراحی ویلا : فرق طراحی داخلی با معماری اگر همیشه به دنبال طراحی فضاها بوده اید ، احتمالاً معماری و طراحی داخلی را به عنوان گزینه های شغلی در نظر گرفته اید (از جمله موارد دیگر ، مانند برنامه ریزی شهری یا ایجاد مجموعه های تلویزیونی و فیلم). معماری و طراحی داخلی اشتراکات زیادی دارند ، اگرچه یک روز از زندگی معماران معمولی بسیار متفاوت از معماران معمولی داخلی است. این دو شغل همچنین مسیرهای بسیار متفاوتی برای ورود دارند که دسترسی یکی نسبت به دیگری بسیار کم است!

  این مقاله به بررسی راههای تداخل و تفاوت این دو شغل و همچنین برخی از مزایا و معایب هر یک می پردازد. علاوه بر این ، این رابطه بین معماران و طراحان داخلی در دنیای واقعی و همچنین کار نسبتاً جدید “معمار داخلی” بررسی خواهد شد.

  معمار چیست؟

  به طور خلاصه ، معماران افرادی هستند که ساختمان می سازند. آنها به ایده ها فکر می کنند ، نقشه ها و نقشه هایی ایجاد می کنند و در برخی موارد با ساخت و ساز ساختمان های خود ، کار با متخصصان دیگر را می بینند. معمولاً گفته می شود که معماران هم دانشمند و هم هنرمند هستند ، زیرا آنها مجبورند ساختمانهایی را ایجاد کنند که ایمن و کاربردی باشد اما از نظر زیبایی نیز خوشایند باشد. فرق طراحی داخلی با معماری امروزه معماران همچنین باید در نرم افزار CAD متخصص باشند . برای اطلاعات دقیق تر در مورد نقش یک معمار ، بهتر است مقالات زیر را در وب سایت ما بخوانید:

  طراح داخلی چیست؟

  طراحان داخلی اطمینان حاصل می کنند که داخل ساختمان ها برای استفاده افراد ایمن و راحت است. این کار ، همانطور که بسیاری از مردم تصور می کنند ، عمدتاً شامل انتخاب پرده های خوب و تطبیق فرش ها با کاغذ دیواری نیست! فرق طراحی داخلی با معماری با این حال، طراحان داخلی انجام نیاز به یک حس قوی از هماهنگی بصری، و همچنین درک کاملی از آنچه به یک تابع فضای سرپوشیده است. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نقش طراح داخلی از سازمان حمایت کننده صنعت ملی خود کسب کنید.

  تفاوت عمده بین معماری و طراحی داخلی چیست؟

  بزرگترین تفاوت بین این دو حرفه کاملاً مشهود است: معماران به فکر ساختمان ها هستند و طراحان داخلی به آنچه در درون آنها قرار دارد. فرق طراحی داخلی با معماری این البته در آموزش آنها منعکس شده است: معماران می آموزند که چگونه ساختمانهایی را بسازند که فروریخته نشود ، در حالی که طراحان داخلی می آموزند که چگونه کارایی و ظاهر فضاهای داخلی را به حداکثر برسانند. روش دیگر ، شاید بحث برانگیز ، برای فکر کردن در مورد تفاوت این دو این است که معماران تمایل دارند کارهای فنی “سخت تر” مربوط به ساختار یک ساختمان را انجام دهند ، در حالی که طراحان داخلی تمایل به کار “نرم تر” مربوط به روانشناسی تجربه کاربر دارند .

  (این است که قطعا نمی می گویند که معماری است “سخت تر” کار در شرایط دشواری. هر دو شغل چالش منحصر به فرد!)

  چگونه معمار شوم؟

  مسیر معماری شدن از کشوری به کشور دیگر متفاوت است ، اما یک دوره آموزش طولانی (و گران!) بدون توجه به شرایط لازم اجتناب ناپذیر است. در انگلستان حداقل هفت سال طول می کشد: یک دوره BA یا BSc سه ساله به علاوه یک دوره کارآموزی ، و یک دوره کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد دو ساله با یک دوره کارآموزی دیگر به پایان می رسد.

  در ایالات متحده ، یک مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در معماری (معروف به B.Arch) پنج سال طول می کشد ، قبل از درخواست مجوز برای تمرین ، با سالهای اضافی تجربه صنعت تکمیل می شود. دانشجویان همچنین می توانند مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد جداگانه ای را انتخاب کنند که مدت زمان بیشتری نیز طول می کشد.

  برای اطلاعات دقیق تر ، به مقاله ما مراجعه کنید معماری شدن چقدر هزینه دارد؟

  چگونه می توانم یک طراح داخلی شوم؟

  مسیرهای تبدیل شدن به یک طراح داخلی بسیار متنوع است. اکثر طراحان داخلی دارای مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد در این موضوع هستند ، اگرچه این یک ضرورت اساسی نیست زیرا در معماری وجود دارد. سایر طراحان داخلی دارای مدارک سطح پایین تری مانند دیپلم یا گواهینامه هستند اما تجربیات عملی زیادی دارند.

  در شرایط استثنایی ، جوانان ممکن است بتوانند دوره های کارآموزی را در طراحی داخلی پیدا کنند که به آنها امکان تحصیل و کار همزمان را می دهد. اگر دوباره طراحان داخلی بتوانند اطلاعات بیشتری در این باره ارائه دهند ، بسته به اینکه در کدام کشور زندگی می کنید ، نهاد ملی شما خواهد بود.

  نقش طراحی داخلی در معماری چیست؟

  معماران مدرنیست مانند لوکوربوریه یا فرانک لوید رایت دوست داشتند همه جنبه های ساختمان خود از جمله اتصالات ، مبلمان و دکوراسیون را کنترل کنند. اکثریت معماران معاصر تمایل چندانی به محیط داخلی ساختمان هایشان ندارند ، اگرچه قطعاً بین معماران و طراحان داخلی گفتگوهایی وجود دارد و بیشتر از تاریخ معاصر ، زمانی که این دو زمینه کاملاً جدا از هم بودند ، گفتگوهایی وجود دارد.

  این تأکید جدید بر کار میان رشته ای باعث می شود دانش و مهارت متخصص با تولید محصولات با کیفیت بالاتر و یکپارچه تر ، ترکیب شود.

  همچنین لازم به ذکر است که مرزهای بین رشته ها در قرن بیست و یکم در حال تاریک شدن است. دوره های سنتی طراحی داخلی در حال تغییر هستند و شامل اطلاعاتی در مورد ساختار ساختمان هایی هستند که قبلاً فقط در یک دوره معماری محدود می شدند.

  برخی از افرادی که این نوع آموزش را به پایان رسانده اند ، خود را معمار داخلی می دانند ، نه طراح داخلی ، و ممکن است کارهای کمی متفاوت را انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد ، به بخش س Qالات متداول در زیر مراجعه کنید.

  حقوق و دستمزد در معماری و طراحی داخلی

  کسانی که خارج از این حرفه هستند غالباً فکر می کنند دستمزد معماران بهتر از آنچه هستند هستند! برخی از بررسی ها نشان داده است که معماران از پرداخت خود تا حدی ناراضی هستند ، گرچه برخی دیگر تصویر مثبت تری ارائه می دهند.

  حقوق و دستمزد بسته به عوامل مختلفی از جمله منطقه ، سابقه کار و عنوان شغلی متفاوت است ، اما متوسط ​​پرداخت برای یک معمار انگلیس بین ۴۰ تا ۵۰ هزار پوند است. در ایالات متحده ، متوسط ​​حقوق معماری در حدود ۷۰،۰۰۰ دلار قابل مقایسه است ، اما باز هم این میزان قابل توجهی متفاوت است ( به عنوان مثال یک معمار در ایالت یوتا ، فقط ۶۲٪ از آنچه یک معمار در نیویورک می سازد ). برای اطلاعات دقیق تر ، به مقاله های جداگانه ما در مورد حقوق معماری انگلیس و آمریکا مراجعه کنید:

  راهنمای حقوق معماری انگلستان

  راهنمای حقوق معماری ایالات متحده

  این چگونه با طراحان داخلی مقایسه می شود؟ در ایالات متحده، indeed.com محاسبه حقوق و دستمزد به طور متوسط طراح داخلی است به ۶۰۹۷۵ $، در حالی که payscale.com همساز آن را فقط تحت $ ۵۰،۰۰۰. در انگلستان ، jakconsultancy.com پیشنهاد می کند که آنها بین ۱۸۰۰۰ پوند (برای یک فارغ التحصیل در پایین مقیاس) تا ۸۰،۰۰۰ پوند (برای یک طراح اصلی در بالا) پرداخت می شود. استخدام کننده در حقیقت.co.uk متوسط ​​حقوق و دستمزد را ۳۵،۷۹۱ پوند اعلام می کند.

  به طور خلاصه ، طراحان داخلی در طول مشاغل خود درآمد کمتری نسبت به معماران دارند – اما این واقعاً تعجب آور نیست ، با توجه به مسئولیت سنگینی که برای اطمینان از ایستادن ساختمانهایشان به عهده معماران است و مدارک دقیق تری که برای تمرین لازم است

  با توجه به اینکه کسی می تواند بدون مدرک به عنوان طراح داخلی کار کند ، در حالی که معماران دوره های طولانی و اجباری آموزش را طی می کنند ، در واقع فاصله پرداخت بسیار ناچیز است.

  آیا می توانم به عنوان یک معمار و به عنوان یک طراح داخلی کار کنم؟

  از لحاظ تئوری ، تا زمانی که شما به عنوان یک معمار واجد شرایط باشید ، پاسخ مثبت است. این امر به خصوص اگر برای خودتان کار کنید بیشتر صدق می کند.

  با این حال ، بدون داشتن صلاحیت اضافی در طراحی داخلی ، شما باید یک نمونه کاره جامع تولید کنید تا مشتریان را متقاعد کنید که به همان اندازه که در یک ساختمان کل کار می کنید ، اطمینان دارید که در داخل اتاق کار می کنید. در عمل ، ترکیب این دو شغل کاملاً پیچیده خواهد بود ، مگر اینکه در یک شرکت بسیار انعطاف پذیر کار کنید که به شما امکان می دهد مسیر خود را جعل کنید. اما مطمئناً غیرممکن نیست.

  متأسفانه ، اگر شما یک طراح داخلی هستید که می خواهید در معماری فعالیت کنید ، تنها گزینه شما این است که به ابتدای کار برگردید و به عنوان یک معمار واجد شرایط شوید – اگرچه به سالات متداول ما در زیر مراجعه کنید ، که در مورد کار ترکیبی معمار داخلی صحبت می کند.

  آیا باید معماری بخوانم یا طراحی داخلی؟

  این تصمیمی است که فقط شما می توانید بگیرید. در سطح عملی ، معماران به طور کلی درآمد بیشتری کسب می کنند ، اما وقتی این سالها تحصیل و کارآموزی جبران شود ، تفاوت آنچنان قابل توجه نیست.

  اگر شک دارید که دوست دارید هر دو کار را انجام دهید ، منطقی است که مسیر معماری را دنبال کنید زیرا بعداً اضافه کردن طراحی داخلی به نمونه کارها همیشه یک گزینه است. عکس این نیست.

  بهترین راه برای انتخاب احتمالاً پیروی از علایق ، مهارت ها و اولویت های خود است. اگر همیشه از ریاضیات و فیزیک متنفر بوده اید ، ممکن است یک معمار شایسته باشید اما احتمالاً ناامیدی زیادی را نیز تجربه خواهید کرد. اگر می دانید که یک خلاق متولد شده اید ، ممکن است با آموزش به عنوان یک طراح داخلی و نه یک معمار ، درد بسیاری از خود را نجات دهید. حقیقت ناخوشایند این است که معماران زمان بسیار بیشتری را در حالی که به لپ تاپ خمیده اند ، نقاشی های فنی را به پایان می رسانند تا ایده های بدیع.

  فرق طراحی داخلی با معماری مسئله وضعیت نیز وجود دارد. انکار این که احترام معماران نسبت به طراحان داخلی از احترام اجتماعی بالاتری برخوردار است بی معنی خواهد بود ، به احتمال زیاد به این دلیل که طراحی داخلی از لحاظ تاریخی با خانه داری و “کار زنان” همراه بوده است. خوشبختانه این به سرعت در حال تغییر است ، اما تصور اینکه این کلیشه مرده و به خاک سپرده شده غیرواقعی است.

  فرق طراحی داخلی با معماری

  فرق طراحی داخلی با معماری

  سوالات متداول

  آیا طراحی داخلی زیر چتر “معماری” قرار می گیرد؟

  بله و خیر. طراحی داخلی در هر دوره معماری پوشش داده می شود و کاملاً امکان پذیر است که یک معمار واجد شرایط به عنوان یک طراح داخلی بدون هیچ گونه گواهینامه اضافی (یا زیاد) کار کند.

  مهارت های مورد نیاز برای این دو شغل در زمینه های مختلف همپوشانی دارند. با این حال ، بسیاری از طراحان داخلی احتمالاً پیشنهاد می کنند که از آنجا که آنها فقط در رشته خود فارغ التحصیل شده اند ، یک واحد از مدرک معماری نمی تواند امیدوار باشد که درک کاملی از این رشته ارائه دهد.

  کسی که سه سال را صرف مطالعه طراحی داخلی کرده است طبیعتاً درک عمیق تری نسبت به آن نسبت به شخصی که ۷ سال معماری خوانده است خواهد داشت.

  آیا معمار بودن بهتر از طراح داخلی است؟

  در مورد مشاغل هیچ “بهتر” وجود ندارد. اگر پول بیشتری می خواهید ، دانشگاهی بودن معمولاً بهتر از مراقب بودن است. اگر می خواهید ببینید که چگونه کار شما به افراد در دنیای واقعی کمک می کند ، مراقب بودن احتمالاً بهتر از دانشگاهی بودن است!

  همانطور که در بالا ذکر شد ، معماران تمایل دارند که از وضعیت بالاتری برخوردار باشند و کمی بیشتر درآمد کسب کنند ، اما احتمالاً برای توجیه هزینه های اولیه آموزش کافی نیست ، مگر اینکه اشتیاق به ساخت و ساز داشته باشید و نه چیز دیگری.

  اکثر مردم طراحی داخلی را یک حرفه عالی ، حتی نسبتاً پر زرق و برق می دانند. این مقایسه با معماری است که می خواهد آن را بی ارزش کند.

  تفاوت یک طراح داخلی با معمار داخلی چیست؟

  معماری داخلی موضوعی است که اخیراً پدید آمده است. کسی که خود را به عنوان یک “معمار داخلی” توصیف است که متاسفانه نه یک معمار؛ آنها آموزش لازم برای تمرین معماری را نگذرانده اند ، بنابراین استفاده از نام آنها ممنوع است.

  اما معماران داخلی نیز مانند طراحان داخلی نیستند ، زیرا آنها با ساختار ساختمان ها و همچنین با زیبایی شناسی آنها درگیر هستند. می توان گفت معمار داخلی آمیزه ای بین معمار و طراح داخلی است. 

  دقیقاً یک معمار داخلی چه کاری انجام می دهد؟

  انگشتان معماران داخلی بیشتر از طراحان داخلی در پای است. تصور کردن فضای داخلی البته قسمت اصلی هر دو شغل است ، اما معماران داخلی معمولاً در کل مراحل طراحی ساختمان (یا بازسازی) درگیر هستند.

  طراحان داخلی تمایل دارند که در پایان فراخوانده شوند. فرق طراحی داخلی با معماری معماران داخلی نیاز به درک بیشتری از ساختارهای ساختمان و نحوه کار مواد مختلف دارند. آنها احتمالاً نیاز به استفاده از نرم افزار CAD دارند. و آنها باید از مقررات ساختمانی در سطح محلی و ملی مطلع باشند تا اطمینان حاصل کنند که طرح های پیشنهادی آنها مطابقت دارد.

  خلاصه

  هم معماری و هم طراحی داخلی مشاغل پردرآمد و چشم انداز خوبی برای آینده هستند ، زیرا مردم همیشه به ساختمانهای ایمن و راحت احتیاج دارند! برای ورود به معماری کار بیشتری لازم است ، که در متوسط ​​حقوق منعکس می شود (البته نه به طور چشمگیر). همچنین برای یک معمار واجد شرایط کار به عنوان یک طراح داخلی بسیار آسان تر است و بالعکس.

  از طرف دیگر ، طراحان داخلی عموماً توانایی بیشتری برای کار خلاقانه و واقعی شدن چشم اندازهای خود حتی در سطوح کمتر ارشد دارند.

  اینکه شغل خود را انتخاب کنید عمدتا به علاقه های شما و انگیزه شما و گذراندن روزهایتان بستگی دارد – اما به معماری و طراحی داخلی احترام گذاشته می شود ، و مهمتر از همه لذت بخش تر ، روش های گذراندن یک زندگی کاری است.

   

  مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

  ضوابط پارکینگ های مورب

  طراحی باغ خانواده

  آموزش پرسپکتیو ایزومتریک

  قیمت تمام شده ال اس اف

  پتینه چیست

  هزینه ساخت ویلا در لاهیجان

  هزینه ساخت کافه رستوران

  مراحل ساخت شهرک ویلایی

  آموزش اسکیس منظر

  طراحی کافی شاپ در منزل

  طراحی نما با آجر

   

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.