×

طراحی پیش دبستانی و ساخت پیش دبستانی

 • کد نوشته: 31188
 • ۱۴۰۲/۰۳/۲۹
 • دیدگاه‌ها برای طراحی پیش دبستانی و ساخت پیش دبستانی بسته هستند
 • پرورش خلاقیت در طراحی پیش دبستانی به گزارش ساخت ویلا : در نظام آموزشی جدید به مسئلۀ خلاقیت و پرورش آن بیش از آموزش توجه شده است؛ فلذا در طراحی پیش دبستانی باید به ایجاد فضایی که منجر به خلاقیت کودک شود، فکر کرد. از نظر روانشناسان رشد، خلاقیت انسان در دورۀ کودکی پرورش می‎یابد […]

  طراحی پیش دبستانی و ساخت پیش دبستانی

  پرورش خلاقیت در طراحی پیش دبستانی

  به گزارش ساخت ویلا : در نظام آموزشی جدید به مسئلۀ خلاقیت و پرورش آن بیش از آموزش توجه شده است؛ فلذا در طراحی پیش دبستانی باید به ایجاد فضایی که منجر به خلاقیت کودک شود، فکر کرد. از نظر روانشناسان رشد، خلاقیت انسان در دورۀ کودکی پرورش می‎یابد و اهمیت طراحی پیش دبستانی به عنوان اولین فضایی که کودک آموزش خود را از آنجا شروع می‎کند، از این رهگذر معنا خواهد یافت.

  جهت طراحی و ساخت با ما در ارتباط باشید.

  طراحی پیش دبستانی

  طراحی پیش دبستانی

  برای ساخت پیش دبستانی، دو نوع فضا در اختیار داریم. یکی فضاهایی که از پیش وجود دارند. مانند بخشی از یک مدرسه یا مهد کودک. یا بنایی که قرار است در یک فضای جدید ساخته شود. اگرچه نوع دوم طراحی پیش دبستانی، برای اهداف خلاقانه ایده آل‎تر است ولی در نوع اول هم می‎توان با رعایت نکاتی ساده به هدف پرورش خلاقیت کودک دست یافت.

  طراحی پیش دبستانی

  طراحی پیش دبستانی

  استفاده از روانشناسی و مهندسی در طراحی پیش دبستانی

  معمولاً وقتی صحبت از تربیت کودکان می‎شود، معلمان و مربیان علاقه مندند تا با دسته بندی کودکان و قرار دادن هر گروه در یک کلاس و فضای بسته، فعالیت مناسب ردۀ سنی آن‎ها را مشخص کنند و در همان قالب به فعالیت بپردازند. به همین خاطر است که ما در طراحی مهد کودک و پیش دبستانی با فضاهای بستۀ متعددی روبرو می‎شویم که اصطلاحاً به آن کلاس می‎گویند.

  ساخت پیش دبستانی

  ساخت پیش دبستانی

  ولی در روانشناسی ثابت شده است که فضاهای باز به خلاقیت کودک بیشتر کمک می‎کند. بهتر است که بچه‎ها در فضای باز و سالن مانندی با هم بازی‎های گروهی انجام دهند و برای فعالیت‎های گوناگون مثل بازی – ریاضی، نقاشی، کاردستی و آشپزی؛ سالن با چیدمان وسایل به بخش‎های کوچکتر با عملکردهای مختلف تقسیم شود.

  عکس پیش دبستانی

  عکس پیش دبستانی

  ساخت پیش دبستانی

  *--* در طراحی جزئیات بنا هم با در نظر گرفتن نکات ساده‎ای چون پنجره‎های بزرگ، استفاده از نور طبیعی و شیشه‎های رنگی، رنگ‎های شاد و گرم برای دیوارها و کم کردن فضاهای بسته، می‎توان به بهبود عملکرد بنا در خلاقیت کودک، کمک کرد.

  پیش دبستانی

  پیش دبستانی

  فضاسازی سبز حتی در داخل بنا، ایجاد گلخانه و محلی برای کشاورزی کودکان، فراهم آوردن امکان ارتباط کودک با آب و خاک و ایجاد فضای باز برای فعالیت‎های بدنی هم از نکاتی است که در رشد ذهنی و جسمی کودک مؤثر خواهد بود.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.