×

ویلا پست مدرن | طراحی ویلا پست مدرن

 • کد نوشته: 2437
 • ۱۴۰۲/۰۴/۰۷
 • دیدگاه‌ها برای ویلا پست مدرن | طراحی ویلا پست مدرن بسته هستند
 • ویلا پست مدرن یک جنبش و سبکی است که در معماری بین معمول رواج دارد حدود ۱۹۷۵ و ۱۹۹۰این تحولات معماری وارد فرهنگ ساخت و ساز شد  و با ساخت و ساز شهری در آمیخته شد. در بافت شهری و استفاده از آجر و موارد دیگر مصالح ساختمانی سنتی قسمتی از این تحولات به حساب […]

  ویلا پست مدرن | طراحی ویلا پست مدرن

  ویلا پست مدرن

  یک جنبش و سبکی است که در معماری بین معمول رواج دارد حدود ۱۹۷۵ و ۱۹۹۰این تحولات معماری وارد فرهنگ ساخت و ساز شد  و با ساخت و ساز شهری در آمیخته شد. در بافت شهری و استفاده از آجر و موارد دیگر مصالح ساختمانی سنتی قسمتی از این تحولات به حساب می آید .  پست مدرنیسم در بسیاری از انواع ساختمان ها اعمال می شد و بخش ها ، به ویژه معماری ، ساختمانهای فرهنگی و مدنی و تحولات کوچک مسکن یافتند .

  تاریخچه سبک پست مدرن

  ساخت ویلا پست مدرن ، همچنین به عنوان پست مدرنیسم (یا “پومو”) شناخته می شود، یک سبک معماری است که در اواخر دهه ۱۹۶۰ به عنوان واکنشی علیه مدرنیسم ظاهر شد. ویلا پست مدرن معماری مدرنیستی به دلیل آموزه های سفت و سخت ، یکنواختی و عدم درک زمینه محلی و فرهنگی با انتقاد روزافزونی روبرو شده است. همچنین کسانی بودند که مدرنیسم  رو را بخاطر اینکه بسیار خونین ، رسمی و تند و زننده بودند ، به سمت پست مدرن سوق دادند. شکست روشها و مصالح ساختمانی ، تدریجی مسکن ، بازسازی ویلا دوبلکس همچنین واکنش عظیم علیه مدرنیسم کمک کرد.

  ویلا پست مدرن

  ویلا پست مدرن

  معماری از نگاه پست مدرن 

  در عمل ، معماری پست مدرن از تشریفات سفت و سخت مدرنیته دور شد و با استفاده از تکنیک هایی از قبیل شکل ورنگ و مرجع های سبکی را که اغلب  نمادین بودند به کار برد. استفاده از عناصر و فرم های ساختاری از معماری کلاسیک گرفته تا طرح های مدرن.

  تمایل دارد که با زیبایی بسیار تزئین های عجیب و غریبی انجام شود . مهمتر از همه الهام گرفتن فقط از یک منبع واحد ، و اغلب تمرکز بر عملکرد. این مدل معماری به طرح های سازه ای مبتنی بر اشکال غیر معماری توجه دارد . چشم اندازهای نوظهور اجتماعی روزگار را منعکس می کند. امروز ، طراحی پست مدرن با بازگشت به وسایل دست ساز ، الگوهای جسورانه و رویکردهای خارج از جعبه دکوراسیون ، از آن  لذت می برد.

  اصول طراحی ویلا پست مدرن 

  پابلو سلیمان ، هنرمند و طراح برنده جایزه خاطر نشان می کند که رنگ های اولیه ، جسورانه و اصلی در طراحی پست مدرن برجسته بودند. اما بعداً ، رنگ از اهمیت کمتری برخوردار شد زیرا بازی بین فرم و عملکرد بیشتر مورد تأکید قرار گرفت.
  امروزه ، پالت رنگ پست مدرن همچنین ترکیبی از سایه های طبیعی و یکپارچه سازی با سیستم عامل مانند سبز آووکادو، خردل ، نارنج سوخته ، فیروزه ای و حتی فلزی را شامل می شود. اما اگر رنگ دیگری به شما الهام می دهد ، به هر معنی – به دنبال آن بروید! همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، مواد و بافتهای به کار رفته در پست مدرن یک اصطلاح ترکیبی از ترکیبات غیرمتعارف است به گفته Nicola Croughan ، طراح داخلی Blinds Direct در ایالات متحده ، چرم ، شیشه ، پلاستیک و ورقه ورقه های نمونه این سبک است. طراحان در دهه ۱۹۸۰ از مواد نجات یافته و مضطرب برای ایجاد هوای شهری استفاده کردند ، روشی که امروزه همچنان در چرخش سنگین است. با این حال ، می گوید Croughan ، دانه های چوبی طبیعی می توانند برای افزودن گرما و جذابیت به اتاق پست مدرن استفاده شوند. از مواد سرسبز مانند مخمل و خز نیز استقبال می شود. کلید اصلی در طراحی پست مدرن لایه بندی است.

  استفاده از عدم تقارن در دوره پست مدرن افزایش یافته ، در حالی که در عین حال خطوط مستقیم جای خود را به زوایای عجیب و اشکال مبهم می دهد. همانطور که سلیمان می گوید ، “در این دوره ، وسایل نوری جالب ، مبلمان ، اشیاء تزئینی و هنرهای دیواری به طرز شگفت انگیزی تولید شده است.” ویلا پست مدرن دوره پست مدرن با تکیه بر آنچه که با اندی وارهول و هنر پاپ آغاز شد ، از منابع فرهنگی پاپ در هنر و طراحی استقبال کرد. خطوط بین فرهنگ پاپ و فرهنگ بالا تر رفت زیرا اسباب بازی های پرنعمت یا چهره های اکشن به نمایش وسایل تبدیل شدند و اشارات به فیلم ها یا موسیقی عامه پسند خود را روی دیوارها می یابند. اشارات فراگیر به هنرهای خیابانی یا فرهنگ شهری نیز در قالب طرحهای  دیواری یا مضامین کامل طراحی ظاهر می شد.

  ویلا پست مدرن

  ویلا پست مدرن

  سبک پست مدرنیسم در هنر معماری

  تعریف پست مدرنیسم بسیار دشوار است ، و بسیاری از معماران و هنرمندان در برابر طبقه بندی مقاومت می کنند. ایده های پست مدرنیستی را می توان در زمینه های خلاقانه متنوعی یافت که مرزهای بین آنها را از بین برد ، از جمله: ادبیات ، هنرهای تجسمی ، گرافیک ، تئاتر و رقص. در معماری ، پست مدرنیسم نه چندان یک سبک واحد ، بلکه تلفیقی از سبکهای زیادی است که از تاریخ وام گرفته شده ، نسبت به بافت شهری واکنش نشان داده و سنتهای تزئینی را پذیرفته است. پس از مدرنیسم ، همانطور که ماری مک لود نوشت ، مورخ ، “تمایل به ساخت معماری وسیله ای برای بیان فرهنگی” بود. ویلا پست مدرن شما چقدر به سبک پست مدرن علاقه دارید  سبکی تلفیقی و بی تقارن  با اشکال و ساختمانهایی با ظاهر متفاوت ! این سبک نیز مانند تمام سبکهای دیگر علاقه مندان به خود را دارد زیرا از جذابیت و خاص بودن آن نمی توان گذشت .

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.