×

راهنمای جامع طراحی دکوراسیون اداری

 • کد نوشته: 27895
 • ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
 • دیدگاه‌ها برای راهنمای جامع طراحی دکوراسیون اداری بسته هستند
 • راهنمای جامع طراحی دکوراسیون اداری به گزارش بازار کار بازسازی ویلا اویم شاهانه: طراحی دکوراسیون اداری سال‌هاست که کارشناسان تلاش دارند با طراحی اصولی دکوراسیون اتاق اداری، راندمان کاری را افزایش داده و باعث ایجاد آرامش در کارکنان و مراجعه‌کنندگان شوند. این طراحی اصولی به قدری مهم است که در رشته معماری داخلی بخش مجزایی برای طراحی […]

  راهنمای جامع طراحی دکوراسیون اداری

  راهنمای جامع طراحی دکوراسیون اداری

  به گزارش بازار کار بازسازی ویلا اویم شاهانه: طراحی دکوراسیون اداری سال‌هاست که کارشناسان تلاش دارند با طراحی اصولی دکوراسیون اتاق اداری، راندمان کاری را افزایش داده و باعث ایجاد آرامش در کارکنان و مراجعه‌کنندگان شوند. این طراحی اصولی به قدری مهم است که در رشته معماری داخلی بخش مجزایی برای طراحی دکوراسیون اداری در نظر گرفته می‌شود.

  طراحی دکوراسیون اداری

  طراحی دکوراسیون اداری

  اهمیت طراحی دکوراسیون اداری

  طراحی داخلی اداری بر دو اصل اساسی انجام می‌گیرد. راحتی و افزایش راندمان کاری کارکنان، دسترسی ساده و ایجاد آسایش برای مشتری یا مراجعه‌کنندگان. از این رو با برنامه‌ریزی روی دکوراسیون اداری و استفاده از متدهای طراحی دکوراسیون اداری به کمک مبلمان اداری مناسب در زمان کوتاهی شاهد تغییرات عمده‌ای در روند کاری کارکنان خواهید بود. آن‌ها در محیطی با رنگ‌های مناسب می‌توانند بدون درگیری با موارد آزاردهنده کار خود را انجام دهند و از طرفی مشتریان در زمان ورود به اداره می‌توانند احساس امنیت داشته باشند. بدون رفت و آمدهای بی‌جا به اتاق درست راهنمایی شوند. در ضمن طبق برآوردهای انجام شده افراد در بدو ورود به شرکت و اداره در صورت مشاهده طراحی دکوراسیون اداری اصولی احساس اعتماد بیشتری خواهند داشت.

  پس اگر بخواهیم دقیق باشیم دکوراسیون اداری ایده آلی طراحی است که دو آیتم دانش و احساس را در نظر گرفته باشد. با دانش به نوع فعالیت شرکت و نیازسنجی از کارکنان می‌تواند مبلمان را اصولی چیده و هم زمان با استفاده از رنگ‌ها، نحوه چیدمان مبلمان و کمک گرفتن از اصول روانشناسی احساس آرامش را به کارکنان و حس اعتماد را به مشتریان القا نمود

  تأثیر دکوراسیون اداری بر کارکنان

  امروز در همه مشاغل تعامل بین کارکنان بیشتر از قبل مورد توجه است. شاید روزهایی را به یاد می‌آورید که در ادارات هر کس در یک اتاق مجزا نشسته و به انجام کار خود مشغول بود؛ اما امروزه استفاده از پارتیشن‌های مختلف و از همه جذاب‌تر دکوراسیون اداری با پلان باز جایگزین آن شده است. امروزه کار گروه سر لوحه مشاغل است و هر گروه کاری با یک پارتیشن مجزا از هم جدا شده است. همه کارکنان با هم در تعامل هستند و در طول روز برای انجام کارهای جلسات اداری برگزار می‌شود. اگر بخواهیم علمی به تأثیر دکوراسیون اداری بر عملکرد کارمندان سازمان نگاه کنیم، دکوراسیون اداری بر پایه پلان باز اجازه تعامل به کارکنان را می‌دهد، آن‌ها می‌توانند با کمک عقل جمعی مشکلات را حل کنند، ایده‌های جدید ارائه دهند و از همه مهم‌تر به صورت گروهی برای پیشرفت کار قدم بردارند. از طرفی استفاده از رنگ‌ها و مبلمان اداری که بر اساس دانش روانشناسی انتخاب شده آرامش کاری را افزایش داده و کارکنان در محیطی آرام مبتنی بر کار گروهی می‌توانند به پیشرفت کار کمک کنند. در ضمن بدون خستگی و کسالت یک روز کاری به خانه برگشته برای یک روز کاری دیگر آماده شوند.

  مزایا و ویژگی‌های پارتیشن‌های اداری

  پیشرفت تکنولوژی و دانش طراحی دکوراسیون، تحول اساسی در پارتیشن‌های اداری ایجاد کرده است. امروز از دیوار به عنوان پارتیشن اداری گذر کرده‌ایم و به پارتیشن‌های جذاب، زیبا و با نصب ساده‌تر رسیده‌ایم. از جمله پیشرفته‌ترین انواع پارتیشن اداری می‌توان به پارتیشن شیشه‌ای تاو دکور ، نیمه‌ام دی اف، تک جداره و دو جداره اشاره کنیم. خرید پارتیشن اداری این مزیت را دارد که به راحتی و در کمترین زمان مونتاژ، نصب و دمونتاژ می‌شوند، از این رو هزینه‌های طراحی دکوراسیون و تغییر آن به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد. از طرفی کارکنان در یک محیط زیبا و در عین حال تعاملی به انجام امور خود می‌پردازند.

  طراحی دکوراسیون اداری

  طراحی دکوراسیون اداری

   صدا از این پارتیشن‌بندی عبور نمی‌کند، ابعاد آن کاملاً با توجه به نیاز کارکنان قابل تغییر است، امکان استفاده از کمترین فضا را فراهم می‌کند و در نهایت به افزایش راندمان کاری می‌پردازد. این در حالی است که در پارتیشن‌بندی معمولی کارکنان در یک اتاق محبوس هستند، بدون داشتن فضای اختصاصی و حریم خصوصی برای خود ناچار به هم اتاق شدن با چندین نفر خواهند بود. تعامل با دیگر گروه‌های کاری مشکل است و از این رو راندمان کاری تحت تأثیر بوروکراسی قرار می‌گیرد.

  انواع مبلمان اداری

  اصلی‌ترین فاکتور در طراحی دکوراسیون داخلی نحوه انتخاب و خرید مبلمان اداری است. مبلمان اداری باید بر اساس نیاز و نوع مشاغل انتخاب شود. از مهم‌ترین مبلمان اداری که در محیط کاری باید وجود داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  میز کار اداری

  میز کاری بر اساس نوع شغل متفاوت است، بدیهی میزی که برای مدیرعامل شرکت انتخاب می‌شود کاملاً متفاوت با میز یک کارمند بخش اداری خواهد بود. ابعاد میزها بر اساس نیاز کارمند و ابعاد محل قرارگیری انتخاب می‌شود. تعداد کمدها و کشوها نیز بر اساس نوع نیاز کارمند قابل انتخاب هستند؛ اما نکته مهم در انتخاب این میزها توجه به بودجه مالی طراحی داخلی و انتخاب بهترین جنس میز است. امروزه میزهایی که با طراحی مدرن ساخته می‌شوند طرفداران بیشتری دارد چرا که ساده هستند و کارایی بالا آن، بر عملکرد کارکنان تأثیر مثبت دارد.

  میز کار اداری

  میز کار اداری

   صندلی اداری ارگونومیک

  اما مهم‌ترین المان مبلمان اداری صندلی اداری است. کارکنان ساعت‌های زیادی روی صندلی‌های خود نشسته و به فعالیت مشغول هستند. عدم استفاده از صندلی‌هایی که با آناتومی بدن انسان سازگار هستند به اصطلاح ارگونومیک طراحی شده‌اند در مدت کوتاهی باعث بروز کمر درد، گردن درد و پا درد شده و همین عوارض می‌توانند راندمان کاری پرسنل را کاهش دهد. افزایش هزینه‌های درمان از طرفی و دردهایی که در طول روز تحمل می‌شوند تأثیر نامطلوبی برای کارایی آن‌ها خواهد داشت. از این رو به نظر می‌رسد انتخاب  صندلی اداری ارگونومیک  هر چند قیمت بیشتری دارند انتخاب بهتر و اصولی‌تری به نظر می‌رسد. در کنار این مورد زیبایی و تناسب صندلی با دکوراسیون داخلی نیز بی تأثیر نیست.

  نکات و اصول طراحی فضای اداری

  در زمان طراحی داخلی اداری باید به استاندارد فضای اداری برای هر نفر توجه داشت. این میزان بسته به نوع شغل فرد و فضای موجود برای طراحی از ۱۱ متر تا ۶ متر متفاوت است اما هستند مشاغلی که برای هر فرد تنها ۴ متر فضا در نظر گرفته می‌شود که به واقع مقدار کمی است. این میزان تنها به محل و محیطی که فرد در آن فعالیت دارد دلالت ندارد بلکه باید محیطی برای صرف ناهار، استراحت، برگزاری جلسات اداری و … نیز توجه داشت. طراحی فضای اداری خود را به برند های معتبر مانند taav.ir و bene.com بسپارید و علاوه بر حداقل فضای مورد نیاز برای انجام فعالیت، فضای در نظر گرفته شده برای استراحت نیز به شکلی طراحی می‌شود که دسترسی به آن آسان باشد، تجهیزات مورد نیاز در کمترین فضا جایگذاری شده و تمام آن چه کارمندان برای استراحت نیاز دارند فراهم باشد. مکان‌هایی که برای برگزاری جلسات در نظر گرفته می‌شود امکان تعامل کارکنان را فراهم می‌کند و امکان نصب تجهیزات مورد نیاز جهت استفاده از تکنولوژی روز دنیا را فراهم می‌کند.

  توجه : این مطلب طراحی دکوراسیون اداری ، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.