×

BIM برای معماری منظر

 • کد نوشته: 17953
 • ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
 • دیدگاه‌ها برای BIM برای معماری منظر بسته هستند
 • BIM برای معماری منظر به گزارش آگهی ساختمان : معماری منظر یک زمینه چند رشته ای است که مطالعه ، طراحی و ساخت محیط هایی با مقیاس های مختلف است که عناصر هنر ، محیط ، علم و معماری را در خود جای داده است. معماران منظره فقط به ساختمان یا منطقه جذابیت زیبایی نمی بخشند بلکه […]

  BIM برای معماری منظر

  BIM برای معماری منظر

  به گزارش آگهی ساختمان : معماری منظر یک زمینه چند رشته ای است که مطالعه ، طراحی و ساخت محیط هایی با مقیاس های مختلف است که عناصر هنر ، محیط ، علم و معماری را در خود جای داده است. معماران منظره فقط به ساختمان یا منطقه جذابیت زیبایی نمی بخشند بلکه باعث راحتی و کیفیت کلی تجربه و زندگی می شوند. طراحی آپارتمان معماری منظره با در نظر گرفتن مردم و جوامع و همچنین آب و هوا ، گیاهان و جانوران و حیوانات طراحی شده است. آنها فرآیندهای اجتماعی و طبیعی هر منطقه را در نظر می گیرند و هدف آنها ارتقا و محافظت از سلامت و رفاه انسان و محیط زیست است.

  پیاده سازی BIM در معماری منظر:

  BIM Technology بستری را فراهم می کند که به معماران منظر اجازه می دهد تا از ایجاد نقاشی ۲D از چشم انداز به ایجاد و هماهنگی داده ها در یک مدل دیجیتالی منظره تغییر جهت دهند. این امکان را برای شما ایجاد می کند که از منظر زیبایی بیشتری طرح های منظره ایجاد کنید که مستقیماً مورد توجه مشتری نهایی قرار گیرند و همچنین باعث کاهش کار مجدد ، صرفه جویی در وقت و هزینه شود.

  انواع مختلفی از نرم افزار وجود دارد که می تواند برای معماری منظر برای مدل سازی سه بعدی استفاده شود مانند ArchiCAD ، Vectorworks Landmark ، SketchUp ، Rhino ، AutoCAD Civil 3D و غیره. اما شاید رایج ترین و گسترده ترین مورد همچنان نرم افزار Revit توسط Autodesk باشد. Revit Modeling Services می تواند توسط معماران منظر برای تجزیه و تحلیل زمین ها ، محاسبه هزینه های اولیه ، انجام تجزیه و تحلیل سایه آفتاب و غیره استفاده شود. گفته می شود نرم افزار مورد استفاده برای هر پروژه به اندازه ، دامنه و جزئیات پروژه بستگی دارد و بیشتر به اختیار طراح بستگی دارد. . در زیر ما چند مزیت را برجسته می کنیم که یک معمار منظر مجبور است هنگام اجرای BIM به دست آورد.

  ۱. مدل های غنی از اطلاعات:

  مدل های BIM غنی از اطلاعات هستند و تمام داده های لازم را در مورد هر عنصر مشخص ارائه می دهند. به عنوان مثال ، یک درخت در مدل BIM دارای تمام پارامترهایی است که برای نصب درخت مورد نیاز است مانند نام علمی ، شرایط ، اندازه ریشه و غیره. در صورت لزوم ، می تواند اطلاعاتی نیز داشته باشد که برای حفظ آن مانند قد بالغ آن لازم است. ، پخش ، آب و آفتاب مورد نیاز و غیره. برای اشیا in بی جان مانند دیوارها ، نیمکت می تواند اطلاعاتی در مورد مواد ، رنگ ، شماره سریال ، جزئیات ساخت و غیره داشته باشد.

  با داشتن همه اطلاعات مفید ، معمار منظر یا طراح می تواند به راحتی تصمیم گیری کند. در مرحله ساخت واقعی ، این اطلاعات همچنین می تواند برای برآورد دقیق هزینه ها و برنامه ریزی ، تهیه مواد مورد استفاده قرار گیرد و اطمینان حاصل شود که خطاها و تغییرات در محل کاهش می یابد. BIM جای خود را به یک ساخت و ساز و روند تحویل هماهنگ تر می دهد.

  ۲. هماهنگی را بهبود می بخشد:

  یک معمار منظر باید در همکاری با معماران ، مهندسان عمران و طراحان در یک کار مشترک ، شفاف و باز کار کند که به همه امکان می دهد طراحی را به طور م viewثر مشاهده کرده و به آن کمک کنند. مدل سه بعدی همچنین امکان ذخیره و به اشتراک گذاری پرونده های بزرگ داده را در زمان سریع برای همه فراهم می کند. علاوه بر این ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا نقشه های دقیق ۲D را استخراج کنید که می تواند توسط کارگران در محل برای اجرای موثر طراحی نهایی در سایت استفاده شود. بنابراین ، با BIM همه افراد درگیر از سطح بالا تا کارگر زمین همه با هم همگام هستند.

  ۳. رندر سه بعدی:

  وقتی نوبت به ایجاد هر چیزی می رسد که از نظر زیبایی به صورت سه بعدی ارائه شود ، نقشی اساسی دارد. نمایش چشم انداز به شما امکان می دهد درک کنید که پروژه تکمیل شده چگونه به نظر می رسد و چگونه با محیط اطراف خود هماهنگ می شود. طراحی کارخانه رندر سه بعدی می تواند تنوع رنگی را ایجاد کند ، اندازه ها را تغییر دهد ، بافت ها را دستکاری کند تا تصویری واقع گرایانه ارائه دهد که به طور مناسب دید معماران را انتقال دهد. ۳D BIM می تواند با امکانات رندر ترکیب شود و باعث جذابیت چشم انداز شود. ارائه نیز به منظور بازاریابی ، تأمین مجوزها یا گرفتن تأیید مالی مفید است.

  ۴. تجدید نظر در خانواده ها:

  Revit Family گروهی از عناصر است که می تواند در مدل سه بعدی قرار گیرد و دارای یک مجموعه خصوصیات مشترک به نام پارامترها است که دارای نمایش گرافیکی مرتبط هستند. در اینجا معماران منظر یا می توانند از اشیا form تشکیل شده از کتابخانه Revit آماده برای قرار دادن اشیایی مانند نیمکت ، درخت ، چراغ ، دیوار ، درب و غیره استفاده کنند و یا می توانند یک خانواده را از ابتدا مدل خاص نیازهای پروژه مانند مجسمه یا فواره مدل کنند. Revit Family Creation Services می تواند به طور قابل توجهی کار مجدد را کاهش دهد ، از یکنواختی اطمینان حاصل کند و اجازه می دهد پروژه را در زمان سریع به پایان برساند. خانواده هایی که یک بار ایجاد شده اند نیز می توانند در کتابخانه ذخیره شوند و برای پروژه های مختلف با شرایط مشابه مورد استفاده قرار گیرند.

  نتیجه گیری :

  بنابراین ، برای نتیجه گیری دامنه کاربرد BIM برای معماران منظر کمتر است اما مزایای آن واضح است. به زبان ساده ، کاشت درخت BIM برای معماران بسیار مثر است ، کارایی بیشتری دارد و در نهایت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود!

  مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

  ایده های ویلا

  پتینه فیروزه ای

  طراحی نما نظام مهندسی

  طراحی ویلای دوبلکس ۱۰۰ متری

  هزینه ساخت استخر ویلا

  نکات طراحی کافی شاپ

  طراحی آشپزخانه

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.