از ۰ تا ۱۰۰ طراحی کلیسا

عکس کلیسا

عکس کلیسا


ویژگی‎های اصلی در طراحی کلیسا

به گزارش هزینه بازسازی آپارتمان : برای اولین بار در طراحی کلیسا از سالن‎های داوری رومی استفاده شد. بعدها با توجه به آداب و رسوم هر فرقه از مسیحیت، جایگاه‎های خاصی در کلیساها پدید آمد. ولی به طور کلی، در ساخت کلیسا بخش‎های مشترکی وجود دارد که حتی کوچک‎ترین کلیساها نیز حتی الامکان این بخش‎های اصلی کلیسا را دارند.

طراحی کلیسا

طراحی کلیسا

مهمترین بخش کلیسا، شبستان یا صحن آن است. در طراحی کلیسا، شبستان برای تجمع عبادت کنندگان پیش بینی شده است. این شبستان عموماً به شکل یک مستطیل طویل است که به محراب اشراف دارد. در طرفین شبستان، جناح‎ها قرار دارند که محل نشستن افراد است.

طراحی کلیسا

طراحی کلیسا

{ بازسازی ویلا در کرج } در عکس کلیسا با نقشۀ صلیب که عمومی‎ترین نوع کلیسا است، دو جناح در دو طرف شبستان قرار می‎گیرد که عرض صلیب را می‎سازند. در تقاطع صلیب نیز معبر قرار گرفته است. محراب در رأس صلیب و در مقابل ورودی کلیسا قرار دارد. در برخی از کلیساها محراب با یک قوس و فرو رفتگی مشخص می‎شود که با سقفی گنبدی شکل تزئین می‎گردد. در کنار محراب نمازخانه قرار دارد.

عکس کلیسا

عکس کلیسا

تزئینات معماری شاخصۀ منحصر به فرد در طراحی کلیسا

از دیرباز، در طراحی کلیسا، تزئینات معماری تعلق کلیسا را به سبک هنری و یا دوره‎ای خاص نشان می‎دادند. حتی ویژگی‎های این سبک‎های تزئینی برای نامگذاری دوره‎های هنری اروپا به کار رفته‎اند. اگرچه در طراحی کلیسا عموماً کلیساهای قارۀ اروپا مد نظر است ولی در نقاط مختلف جهان کلیساهایی هستند که با الهام گرفتن از هنر بومی آن سرزمین‎ها، سبکی تلفیقی از هنر مسیحیت و هنر محلی را پدید آورده‎اند.

عکس داخل کلیسا

عکس داخل کلیسا

عکس طراحی کلیسا

با توجه به آنکه کلیسا، نوعی سازۀ معماری است که همانند سایر سازه‎های معماری به محیط خود وابسته است، توجه به سبک معماری هر منطقه می‎تواند این بناهای مذهبی را به یک اثر هنری در بافت معماری شهری تبدیل کند. به عنوان مثال کلیساهایی که در اصفهان، آذربایجان غربی و حتی در دوره‎های معاصر در تهران ساخته شده‎اند که هر کدام المانی در تاریخ معماری شهرهای ایرانی است.

(نقاشی ساختمان تهران ) معماری کلیسا با طرح‎های تلفیقی فرهنگ‎های مختلف الهام بخش بسیاری از مهندسان و معماران بوده است. امروزه نیز در ساخت کلیسا، مهندسانی توانایی تهیۀ نقشه‎های تلفیقی را دارند که از سبک‎های معماری مذهبی و ویژگی‎های فرهنگی محلی خود آگاه باشند.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام قصد دارم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن شغل، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم. به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره