هوشمند سازی | هوشمند سازی ساختمان

طراحی داخلی هوشمند

طراحی داخلی هوشمند


هوشمند سازی ساختمان

به گزارش تبلیغات دکوراسیون : هوشمند سازی ساختمان ساختمانهای هوشمند انواع سازه ها و ساختمانهایی هستند که دارای حسگر هستند و میکرو تراشه هایی برای جمع آوری داده ها و مدیریت داده ها برای اجرای موثر عملیات و خدمات ساختمان مانند حرارت ، برق ، روشنایی ، گرمایش و موارد دیگر پیاده سازی می شوند. این به متخصصان ساخت و ساز کمک می کند تا مدیریت دارایی را بهبود بخشند ، که باعث کاهش مصرف انرژی ، بهینه سازی نحوه استفاده از فضا و از بین بردن تأثیرات زیست محیطی ساختمان ها می شود.

کابینت

کابینت

ساختمانهای هوشمند به طور مداوم در حال تغییر هستند زیرا به یک شبکه با نرم افزارهای سازگار و هوشمند متصل می شوند. سرنشینانی که در یک ساختمان هوشمند زندگی می کنند با روشنایی ، آسایش حرارتی و کیفیت هوا با هزینه های کمتری بهره وری بیشتری دارند و از محیط زیست مراقبت می کنند.

ساختمانهای هوشمند هنگام اتصال سیستمهای اصلی مانند برق حرارتی ، روشنایی و … به سنسورها و سیستمهای کنترل ساختمان ایجاد می شوند. سیستم کنترل در ساختمان شامل آسانسور ، سیستم دسترسی ، چیلر و سایه بان است. ساختمانهای هوشمند اصل ادغام را که دارای فن آوری یکپارچه با یک شبکه برق هوشمند است مستقر می کنند.

هزینه هوشمند سازی چقدره؟

 ***جهت هوشمند سازی ساختمان با ما تماس بگیرید.***

 

طراحی ویلا با اصول انرژی صفر

ما قصد داریم در این مقاله صفر تا صد طراحی ویلا با اصول انرژی صفر  را به شما عزیزات یاد دهیم ، احتمالاً تغییر اوضاع بزرگترین چالش بشر است. میزان انتشار گازهای گلخانه ای جهانی از مصرف سوخت های فسیلی ، علیرغم تلاش برای محدود کردن آنها از طریق اقدامات کاهش و بهره وری انرژی ، هر ساله همچنان در حال رشد است. اثر این اقدامات تا حد زیادی با رشد جمعیت و افزایش جذب وسایل برقی مقرون هزینه طراحی ویلا به صرفه بیشتر جبران شده است. برای مقابله با این چالش ، اهداف مهم مسکن شامل موارد زیر است:

 • دستیابی به کاهش قابل توجه در انتشار گازهای گلخانه ای مورد نیاز برای محدود کردن گرم شدن کره زمین و افزایش سطح دریا
 • استفاده از انرژی تجدید پذیر ضمن مدیریت تقاضا و حفظ امنیت تأمین
 • کاهش تقاضای مسافرتی و یافتن منابع انرژی پایدار (پس از اوج روغن) برای حمل و نقل.

پیشینه بیشتر در مورد این چالش ها را می توان در بخش مسکن آینده یافت.

مصرف انرژی در بخش مسکونی استرالیا ۱۹۸۶-۲۰۲۰. داده ها پیش بینی مصرف انرژی برای سال ۲۰۱۲ هستند
مصرف انرژی خانگی ٪
منبع: DEWHA. ۲۰۰۸
گرمایش و سرمایش ۴۰
آب گرم ۲۱
لوازم و تجهیزات از جمله تبرید و پخت و پز ۳۳
روشنایی ۶

براساس وب سایت وزارت محیط زیست و انرژی طراحی ویلا با اصول انرژی صفر ، خانوارهای استرالیا مسئولیت حدود ۲۰٪ از انتشار گازهای گلخانه ای استرالیا را به طور مستقیم بر عهده دارند. متوسط ​​مصرف انرژی خانگی بیش از ۷ تن تولید گازهای گلخانه ای را از محل خود ایجاد می کند که می تواند با کاهش قابل ملاحظه ای کاهش یابد:

 • کاهش استفاده از انرژی از طریق طراحی خوب ، استفاده از فناوری های کارآمد در مصرف انرژی و رفتاری که بر روی حفظ انرژی متمرکز است.
 • با استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر مانند خورشیدی و باد ، تولید گازهای گلخانه ای بسیار کمی دارند. انرژی غیر تجدید پذیر از کاهش ذخایر سوخت های فسیلی ناشی می شود و می تواند انتشار گازهای گلخانه ای قابل توجهی تولید کند. بیشتر برق از نیروگاههای زغال سنگ است که مقادیر زیادی دی اکسید کربن و سایر آلاینده ها را در جو به وجود می آورد. طراحی ویلا ایرانی ضرر و زیان در سیستم انتقال از نیروگاه به منزل شما نیز ناکارآمدی را ایجاد می کند. استفاده از گاز طبیعی تنها در حدود یک سوم از انتشار گازهای گلخانه ای از شبکه برق منجر می شود.

مقالاتی که در این بخش با هدف استفاده از انرژی در منازل ارائه شده است ، درمورد اطلاعات مربوط به کاهش وابستگی خودرو و انتخاب وسایل نقلیه با مصرف سوخت کم و با میزان کم انتشار در مقاله حمل و نقل تکمیل می شود.

متوسط ​​خانه استرالیا هر سال مسئولیت حدود ۷ تن انتشار گازهای گلخانه ای است. با پیروی از توصیه های این بخش می توان این میزان انتشار را بسیار کاهش داد.

گرمایش و سرمایش

طراحی ویلا با اصول انرژی صفر گرمایش و سرمایش ۴۰٪ از انرژی مصرفی خانوار را تشکیل می دهد ، و این باعث می شود بزرگترین مصرف کننده انرژی در خانه متوسط ​​استرالیا باشد. با این حال ، برای ساخت ویلا با طراحی مناسب ، انرژی بسیار کمی لازم است و هرگز نباید از گرمایشی و سرمایش مکانیکی به عنوان جایگزینی برای طراحی مناسب استفاده شود. گرمایش فضا و / یا سرمایش را فقط در اتاقهایی که به آن نیاز دارید نصب کنید ، یا اگر از یک سیستم متمرکز استفاده می کنید ، مطمئن شوید که منطقه بندی شده است. گزینه های متمرکز شامل سیستم های هوای مجاری و هیدرولیک می باشد. حالت دوم معمولاً از نوع گازسوز است اما توسط سیستم خورشیدی یا پمپ حرارتی قابل گرم شدن است.

برای گرمایش ، بخاری های گازی و تهویه مطبوع چرخه معکوس کارآمد یک سوم (یا کمتر) انتشار گازهای گلخانه ای بخاری های برقی استاندارد را تولید می کنند. شیفت های حرارتی و بخاری های خورشیدی می توانند با کاهش طراحی ویلا کلاسیک میزان گرمایش مورد نیاز کمک کنند. فن ها پایین ترین گزینه خنک کننده انرژی هستند و پس از آن کولرهای تبخیری قرار دارند که در آب و هوایی با رطوبت کم بهترین کار را دارند. هر یک از گزینه های مختلف گرمایش و سرمایش دارای جوانب مثبت و منفی هستند و گزینه های مربوط به نوع و اندازه آنها باید توسط برچسب های انرژی آگاه شوند.

سرویس آب گرم

آب گرمایش ۲۱٪ انرژی مصرفی در خانه متوسط ​​استرالیا را تشکیل می دهد و بزرگترین منبع انتشار گازهای گلخانه ای (تقریبا ۲۲٪) از مصرف انرژی در خانه است. بخاری های برقی مخصوصاً در این میزان انتشار بالا نقش دارند. کاهش مصرف آب گرم و استفاده طراحی ویلا با اصول انرژی صفر از منابع انرژی تجدید پذیر برای گرم کردن آب روشهای موثری برای کاهش تأثیرات محیطی شماست. مناسب ترین و کارآمدترین سرویس آب گرم برای اندازه خانه ، الگوهای استفاده از آب و آب و هوا می توان یافت. دو نوع اصلی آبگرمکن – سیستم های ذخیره سازی و سیستم های جریان مداوم (آنی) – هر یک از انواع منابع انرژی از جمله انرژی خورشیدی ، گاز و برق استفاده می کنند.

نحوه طراحی نورپزدازی

نورپردازی در خانه ها ۸-۱۵٪ از بودجه متوسط ​​برق خانگی را مصرف می کند ، اگرچه این بسته به فن آوری روشنایی مورد استفاده ، طراحی روشنایی و رفتار کاربر می تواند متفاوت باشد. نورپردازی کارآمد و مناسب می تواند موجب صرفه جویی قابل توجهی در انرژی شود. اولین قدم این است که خانه خود را به حداکثر رساندن استفاده از نور روز طراحی کنید تا در طی ساعات روز نیاز به نورپردازی الکتریکی نباشد. سپس یک استراتژی طراحی روشنایی ایجاد کنید که نیازهای شما را با کارآمدترین روش ، از جمله طراحی نور روز ، برآورده سازد. در تصمیم گیری های روشنایی باید ویژگی های فن آوری های لامپ مانند فلوئورسنت فشرده و LED ، سوئیچ ها و کنترل های روشنایی ، الزامات ایمنی و هزینه های چرخه عمر گزینه های مختلف روشنایی را در نظر گرفت.

لوازم خانگی در طراحی مبلمان

به طور متوسط ​​، وسایل و تجهیزات خانگی تقریباً یک سوم مصرف انرژی خانگی و تقریبا نیمی از انتشار گازهای گلخانه ای خانگی را تشکیل می دهند. از بین تمام لوازم ، یخچال / فریزر و تلویزیون معمولاً بالاترین میزان مصرف برق برق شخصی هستند.

گزینه های مربوط به خرید محصولات سفید (یخچال فریزر ، فریزر ، ماشین لباسشویی ، خشک کن لباس و ماشین ظرفشویی) و تجهیزات استخر و استخر (پمپ و فیلتر) باید شامل بهره برداری و نگهداری باشد ، نه فقط قیمت اصلی. طراحی ویلای مدرن گزینه های لوازم خانگی را می توان با استفاده از طرح برچسب رتبه بندی انرژی مطلع کرد و طرح برچسب زدن به راندمان آب امکان مقایسه دستگاه های مختلف را با درجه بندی ستاره فراهم می کند. هرچه ستاره ها بیشتر باشد ، آب و انرژی بیشتری در مصرف دستگاه دارد. با این حال ، اندازه نیز یک عامل است: یک مدل بزرگ ۵ ستاره ممکن است بیشتر از مدل ۴ ستاره کوچک از انرژی یا آب بیشتری استفاده کند. برچسب شامل کل انرژی و یا میزان مصرف آب ، در کنار امتیاز ستاره است.

سرگرمی منزل و تجهیزات اداری منزل

بخش فزاینده ای از مصرف انرژی خانگی و انتشار گازهای گلخانه ای از سرگرمی منزل و تجهیزات دفتری خانگی ناشی می شود. تقریباً تمام سرگرمی های خانگی و محصولات اداری قدرت مستقل را جذب می کنند ، که در صورت عدم استفاده می تواند طراحی ویلا با اصول انرژی صفر تا ۱۰٪ از مصرف برق خانگی کمک کند. تجهیزات را هنگام استفاده ، خاموش کنید و ترجیحاً در پریز برق (یا از یک کنترلر ایستاده استفاده کنید). دستگاه های چند منظوره (به عنوان مثال ، اسکنر ، دستگاه کپی و چاپگر در یک) می توانند در مصرف برق و مواد و تولید چندین دستگاه صرفه جویی کنند.

Energy Star یک طرح برچسب زدن داوطلبانه بین المللی است که نشان می دهد محصول بهترین در کلاس خود است و استانداردهای دقیق انرژی را برای حالت های عملیاتی و آماده به کار رعایت می کند. برچسب رتبه بندی انرژی همچنین برای تلویزیون ها اعمال می شود که می توانند از مقدار قابل توجهی برق استفاده کنند. برای مقایسه محصولات با اندازه صفحه نمایش و فن آوری های مختلف ، از رقم کل مصرف انرژی موجود در برچسب ، در کنار رتبه ستاره استفاده کنید.

انتخاب تجهیزات سرگرمی کارآمد در خانه (به عنوان مثال تلویزیون ، دی وی دی ، استریو ، نقاشی ساختمان های بلند کنسول بازی ، جعبه تنظیم) و تجهیزات اداری منزل (به عنوان مثال رایانه ، تلفن ، چاپگر و دستگاه های شبکه) می تواند با کارآیی آنها با کارآمدترین روش تکمیل شود.

اتوماسیون خانگی

دستگاه ها و تجهیزات موجود در خانه هم اکنون می توانند به صورت خودکار یا از راه دور کنترل شوند تا تنظیمات عملیاتی را روشن یا خاموش کنند. خانه هایی که از اتوماسیون استفاده می کنند ، اغلب با ادغام ارتباطات باند پهن ، “خانه های هوشمند” نامیده می شوند. سیستم های اتوماسیون خانگی می توانند در صورتی که برای این منظور طراحی شده اند ، راندمان انرژی خانه محوطه سازی باغ میوه شما را بهبود بخشند و انرژی بیشتری را در مقایسه با مصرف خود صرفه جویی کنند. با این حال ، طراحی خانه ، لوازم خانگی و روشنایی هنوز هم باید در اولویت باشند. سیستمهای مختلف اتوماسیون خانگی موجود می توانند در مدیریت مصرف انرژی مختلف در اطراف خانه نقش داشته باشند و با نمایش مصرف برق در زمان واقعی بازخورد مهمی را برای صاحبان خانه فراهم کنند.

انرژی تجدید پذیر

سیستم های تولید برق بر اساس تبدیل منابع خورشیدی و باد به طور فزاینده ای در دسترس صاحبخانه متوسط ​​قرار می گیرد. از انرژی تجدید پذیر نیز می توان برای گرم کردن منزل و سرمایش ، آب گرم و حتی پخت و پز استفاده کرد. تولید در محل برق تجدید پذیر توسط سیستم های فتوولتائیک و ژنراتورهای باد نیاز به طراحی و نصب توسط متخصصان با دانش و اعتبار دارد. سیستم های انرژی تجدید پذیر ، هر دو شبکه متصل و به تنهایی ، معمولاً با هزینه کم کار می کنند. آنها می توانند گران باشند اما تخفیف و سایر مشوق های مالی ممکن است برای جبران هزینه اولیه در دسترس باشد. تعمیر و نگهداری همچنین می تواند یک مشکل هزینه برای سیستم های متکی به باتری باشد. برای به دست آوردن حداکثر استفاده از سیستم انرژی تجدیدپذیر خود ، ابتدا به حداقل رساندن تقاضای انرژی در خانه بسیار مهم است.

سیستم های فتوولتائیک در ویلا

سیستم های فتوولتائیک به طور فزاینده ای برای تأمین انرژی انتشار صفر گازهای گلخانه ای صفر به خانه ها و مشاغل سراسر کشور به رقابت می پردازند. متوسط ​​هزینه تولید برق از ماژول های خورشیدی در طول عمر آنها اکنون به طور متوسط ​​معادل متوسط ​​هزینه خرید برق از شبکه است. انواع ماژول ها به دو دسته ، سیلیکون کریستالی و فیلم نازک قرار می گیرند و می توانند روی فریم یا ساختمان یکپارچه نصب شوند. موقعیت یابی ، جهت یابی و شیب ماژول ها برای دستیابی به حداکثر کارایی در محل خانه یا برای مطابقت با تولید انرژی به اوج بار بسیار مهم هستند. اندازه یک سیستم نیز توسط خانواده اداره می شود. طراحی و نصب سیستم های فتوولتائیک باید توسط یک متخصص معتبر انجام شود.

سیستم های بادی در طراحی ویلا

میزان انرژی تجدیدپذیر حاصل از باد به سرعت در حال رشد است. استرالیا از منابع باد فراوانی برخوردار است ، که در صورت استفاده از برق ، می تواند باعث انتشار گازهای گلخانه ای قابل توجه شود. فقط توربین ها در سایت های باز و برج های بلند به اندازه کافی تولید می کنند. سیستم های بادی نصب شده بر روی بام ها معمولاً برق زیادی تولید نمی کنند ، طول عمر کوتاهی دارند و از این رو هرگز از نظر اقتصادی سالم نیستند. نسبت به نصب کننده های توربین یا تولیدکنندگان ادعا کنید که محصولات مناسب برای مکان های شهری یا آشفته هستند ، ارزانترین روش ساخت ویلا احتیاط کنید و همیشه در صورت بررسی گزینه های برق تجدیدپذیر مسکونی در مناطق شهری ، فتوولتائیک خورشیدی را در اولویت قرار دهید.

ارزیابی سایت ، تعیین ارتفاع برج مناسب و انتخاب اندازه سیستم ، طراحی و تولید کننده بهترین کار توسط یک پیمانکار باتجربه انجام می شود.

باتری و اینورتر

باتری ها انرژی را برای استفاده در صورت تقاضا بیش از توان مصرف می کنند ، به عنوان مثال شب هنگام که یک سیستم فتوولتائیک دیگر تولید برق نمی کند. اینورترها انرژی را از DC به AC تغذیه می کنند. هر سیستم تجدید پذیر همچنین شامل سوئیچ ها ، قطع کننده های مدار و فیوز برای اطمینان از ایمنی و اجازه می دهد تجهیزات برای نگهداری جدا شوند. سیستم های متصل به شبکه معمولاً از منبع انرژی ، اینورتر و متر تشکیل شده اند. سیستمهای مستقل معمولاً شامل منبع انرژی ، بانک باتری ، اینورتر ، شارژر باتری و غالباً تولیدکننده سوخت برای تأمین نیرو هستند. هر سیستم همچنین شامل یک کنترلر شارژ است که می تواند بخشی از اینورتر یا سایر تجهیزات باشد.

کنتورهای هوشمند ، نمایشگرهای داخل خانه و لوازم هوشمند

کنتورهای هوشمند دارای طیف وسیعی از قابلیت هایی هستند که کنتورهای سنتی از آن استفاده نمی کنند ، از جمله انتقال داده های مصرف انرژی به ابزار شما ، نظارت بر گسل و ارتباط بین ابزار و لوازم خانگی. نمایشگرهای خانگی اطلاعاتی در مورد مصرف و هزینه های انرژی در زمان واقعی ارائه می دهند ، که در هدایت رفتار صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از قله های انرژی مفید است. نمونه طراحی ویلا داده ها می توانند به رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه منتقل شوند. وسایل هوشمند از طریق سیگنالهای مربوط به ابزار و اتوماسیون می توانند از دوره های کمتری قیمت برق استفاده کنند. این همگرایی قابلیتهای فناوری بخشی از “هوشمند سازی” شبکه است ، با یکپارچه سازی نزدیکتر طرف های عرضه و تقاضای سیستم برق از طریق ارتباطات و کنترلهای بهتر. این فناوری نوظهور در حال تغییر الگوی استفاده از انرژی است.

حمل و نقل ویلا هوشمند

برخی از مهمترین تصمیمات انرژی شما مربوط به حمل و نقل است. طراحی ویلا با اصول انرژی صفر را همه ما شنیدیم ولی در ایران به علت تحریم فقط چند درصد ناچیز را میتوان طراحی و اجرا کرد. کجا زندگی خواهی کرد؟ طراحی ویلا با اصول انرژی صفر آیا حمل و نقل عمومی خوب است؟ آیا مجبور به خرید یک ماشین دوم هستید؟ اگر به خودروی خود تکیه کنید ، یک خانه کارآمد با انرژی همچنان می تواند یک خانواده پر انرژی باشد. با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ، پیاده روی و دوچرخه سواری یا استفاده از برنامه های سهم ماشین طراحی ویلا با اصول انرژی صفر می توان وابستگی خودرو را کاهش داد. ایده طراحی ویلا اتومبیل های کم مصرف و کم مصرف سوخت ، که به صورت کارآمد و خوبی اداره می شوند ، باعث کاهش مصرف انرژی نیز می شوند. با افزایش دامنه و در دسترس بودن اتومبیل های برقی ، خانه های جدید می توانند نقاط شارژ را در گاراژها یا کارپتورها فراهم کنند.

مزایای ساختمانهای هوشمند

Smart Buildings سیستم های خودکاری است که هم برای مالک و هم برای بنگاه اقتصادی که در آن کار می کند سودمند است. به دلیل اتصال محرک ها و سنسورها به سیستم های اصلی ساختمان ، این امر باعث صرفه جویی در انرژی و کمک به بهره وری می شود زیرا همه چیز توسط هوش کنترل می شود. این می تواند هزینه های انرژی را کاهش دهد ، بهره وری کارکنان تاسیسات را افزایش دهد و عملیات ساختمان را بهبود بخشد. این از نگهداری پایدار پشتیبانی می کند و تصمیم گیری را در بین شرکت ها افزایش می دهد. این یک فناوری بی سیم است و از هرجایی می توان به آن دسترسی داشت. هوشمند سازی ساختمان با توجه به زیرساخت های دیجیتال سیستم های مدیریت ساختمان هوشمند را قادر می سازد. هوشمند سازی ساختمان این ابزار جمع آوری داده ها و نظارت بر آنها را همراه با شبکه اطلاعات و ارتباطات در یک ساختمان هوشمند بهبود می بخشد.

ساختمانهای هوشمند دارای سنسورهایی در سیستم هستند که به شناسایی هرگونه نقص فنی در نقص تجهیزات قبل از وقوع هر حادثه کمک می کند. جمع آوری داده ها از حسگرها دقیق ، نظارت شده و دما تنظیم می شود.

چگونه بر طراحی معماری و ویژگی های برجسته آن تأثیر می گذارد؟

ساختمان هوشمند در حال بهبود عملکرد ساختمان است و جایی که سرنشین می تواند به راحتی زندگی کند. از تجهیزات خودکار مانند سقف های سبز ، فرآیندهای کم مصرف و سیستم امنیتی باید به گونه ای استفاده شود که زیبایی ساختمان را جلب کند. برای ایجاد یک ساختمان هوشمند ، ساخت سوله و طراحی مسجد باید از کیفیت ، صحت و دقت بالایی برخوردار بوده و مفاهیم جدیدی را شامل شوند.

جدای از سیستم های کنترل خودکار ، ساختمان هوشمند دارای ویژگی های ثابتی مانند پنجره ها ، پاکت نامه ها و … است که نقش بسزایی در ساخت یک ساختمان هوشمند دارد. فن آوری های مرتبط با سیستم ساختمان باعث بهبود عملکرد ساختمان می شود. تمام متخصصان ساخت و ساز مربوط به مدیریت ساختمان با معماران همکاری خواهند کرد تا یک برنامه تاسیساتی را شامل کنند که شامل اهداف ساخت ساختمان ، زیبایی ، بودجه هزینه ، استفاده از انرژی و تأثیرات محیطی است.

در اینجا مسئولیت تیم طراح برای توسعه برنامه تسهیلات به یک طرح ، هوشمند سازی ساختمان ارزیابی نیازهای طراحی ، جزئیات طراحی پروژه و ایجاد اسناد ساختاری بر عهده آن است. برای ساخت هوشمند ساختمان ، طراحان باید از نظر فنی سالم و باتجربه باشند. طراحی معماری باید مورد استفاده قرار گیرد تا سطح پیچیدگی را افزایش دهد. طراحان از مواد ساختمانی بر اساس سهولت ساخت ، زیبایی ، دوام و هزینه استفاده می کنند.

با اجرای طراحی سینما ، تمام جنبه های ساختمان را می توان در مدل ۳D BIM مشاهده کرد که جزئیات اطلاعات در مورد برنامه ریزی ، برآورد هزینه ، دوام و پایداری پروژه ساختمان را تسهیل می کند. طراحی ساختمانهای هوشمند را می توان با ظهور اینترنت اشیا ((IOT) که فرآیند دستگاهها ، اتصال انسان به شبکه از طریق فناوری را توصیف می کند ، اجرا کرد. IOT فناوری بکار رفته در مفهوم ساختمان هوشمند است. به عنوان مثال ، چراغ های اتاق را می توان خاموش کرد در حالی که هیچ کس در آن نیست.

در طراحی ساختمانهای هوشمند به عنوان مجازی و هوشمندانه ساختن ساختمان ، امکانات زیادی برای معماران وجود دارد. نقش معماران بیشتر در جهت پیاده سازی و طراحی مفهوم ایده پردازی می کند. آنها طراحی را دقیق تر ، مقرون به صرفه تر می کنند و ایده هایی را ایجاد می کنند که به هوشمند سازی ساختمان کمک می کند.

نتیجه

ساختمان هوشمند رایج ترین مفهوم در صنعت ساخت و ساز خواهد بود زیرا به عنوان مفهوم ساختمان سبز نیز شناخته می شود که ساختمان یا سازه ها را مطابق با محیط زیست دوستانه می سازد. تمام مصالح ساختمانی که در اینجا توسط معماران استفاده می شود ، باید به طور برجسته انتخاب شود زیرا باعث ماندگاری و انعطاف پذیری ساختمان می شود. معماران با در نظر گرفتن این نکته ، طراحی شی ساختمان را با توجه به تمام معیارهای یک ساختمان هوشمند آماده می کنند. هوشمند سازی ساختمان این از فناوری IOT در یک ساختمان هوشمند حکایت دارد زیرا دستگاه ها با سیستم کنترل ساختمان متصل می شوند که شامل جنبه گرمایش ، تهویه و کارخانه چیلر است. بیشتر کشورها از این مفاهیم استفاده می کنند زیرا دولت برای ساختن ساختمان مجبور به اجبار می شود و فقط در این صورت تصویب می شود.

ویلا هوشمند

ویلا هوشمند اولین پروژه طراحی ویلا هوشمند از سال ۲۰۰۳ ، در قلب پروژه های آلسونور تعهد به دستیابی به استانداردهای برجسته در توسعه ساختمانهای کارآمد و با محیط زیست با مسئولیت پذیری است. Amber Gardens اصول طراحی بیوکلیماتیک را ادغام می کند و از معیارهای خانه منفعل پیروی می کند ، امروز استانداردهای ویلا اتحادیه اروپا و آرزوها را برای سال ۲۰۲۰ به دست می آورد: R evealing نگرانی های زیست محیطی بی سابقه ای در رومانی، کهربا باغ پروژه مسکونی اولین “خانه سبز” صدور گواهینامه در رومانی برای یک پروژه مسکونی با خانه ها، ویلا هوشمند توسط ارائه شده است شورای ساختمان سبز رومانی (RoGBC) “در سال ۲۰۱۵ . علاوه بر این ، باغ های کهربا نیز در میان بسیاری از جوایز دیگر طراحی و بهره وری انرژی ، جایزه معتبر سالانه معماری بخارست ، هوشمند سازی ساختمان جایزه سبز Forbes Green را دریافت کرده اند.

Amber Gardens در ترکیب لوکس با هماهنگی بهره وری بهینه انرژی با ابتکاری ترین فن آوری ها (کاربردهای خانه هوشمند) ، یک طراحی مدرن ویلا کوچک ، ایجاد فضای زندگی سالم ، صمیمی و سازگار با محیط زیست ویلا ، نزدیک به طبیعت را تعریف می کند.

برای ما ، لوکس واقعی سبز است و به پایان می رسد سطح بالا ، راحتی ، اولین ساخت ویلا هوشمند یک محیط سالم با نورپردازی برتر و آکوستیک بهتر ، حفظ حریم خصوصی ، باغ های بزرگ و فضای باز ، مصرف انرژی کم و هزینه های کم نگهداری.

 ***جهت هوشمند سازی ساختمان با ما تماس بگیرید.***

هوشمند سازی

هوشمند سازی

طراحی ویلا هوشمند

باغهای کهربا ، اولین پروژه , ویلا لوکس سبز ویلاهای هوشمند ما شما را در باغ کهربا دعوت می کنیم تا بهترین راه برای تحقق بخشیدن به خانه ویلا رویایی خود را با هم پیدا کنید.

ساخت ویلا هوشمند

Amber Gardens نخستین پروژه مسکونی در رومانی است که در صرفه جویی در انرژی قابل توجهی برخوردار است: خانه های ما از ۹۰ درصد انرژی کمتری نسبت به ساختمان های معادل معمولی استفاده می کنند. با رعایت اصول طراحی بیوشیمیایی ، نقاشی ساختمان خانه های باغ امبر با طبیعت هماهنگ هستند. ویلا هوشمند با در نظر گرفتن متغیرهایی از قبیل جهت یابی ، موقعیت خورشید ، جهت باد اصلی ، باغچه های اطراف ساختمانها ، محل قرار گیری و اندازه ویندوز و نوع لعاب ، عایق حرارتی ، جرم حرارتی و سایه زنی و غیره را انتخاب کردیم. هوشمند سازی ساختمان ما با رعایت استانداردهای خانه پسیو ، دقیق ترین استاندارد عملکرد انرژی ساختمان در جهان ، ما خانه های طراحی باغ کهبر (Amber Gardens ) برای کارایی بالا مهندسی شده ایم برای دستیابی به صرفه جویی در انرژی برجسته و داشتن خانه ای سالم تر و لوکس تر ، در باغ کهربا از دستاوردهای خورشیدی منفعل به دلیل جهت گیری ، حداقل ۲۰ سانتی متر عایق ، بدون پل حرارتی ، ویلا هوشمند عملا ساختمان محکم هوا ، کیفیت هوای داخلی برتر که از طریق مکانیکی حاصل می شود استفاده کردیم تبادل گرما سیستم تهویه با بازیابی حرارت بسیار کارآمد (بیش از ۹۰٪ گرما را بازیابی می کند).

 ***جهت هوشمند سازی ساختمان با ما تماس بگیرید.***

ویلا هوشمند

ویلا هوشمند

خانه هوشمند ویلایی

Amber Gardens اولین پروژه با خانه های هوشمند در رومانی است که شامل سیستم خانه های هوشمند و همچنین سایر راهکارهای چشمگیر فناوری که در پروژه های لوکس املاک و مستغلات در سرتاسر اروپا مشترک هستند ، به ویژه در هر شرایط آب و هوایی سطح بالایی از راحتی را ارائه می دهد. ویلا هوشمند ما از پانل های خورشیدی برای گرم کردن آب ، هوشمند سازی ساختمان سیستم منحصر به فرد با پنل های سقفی که برای سرمایش و گرمایش استفاده می شود و یک پمپ حرارتی عملکرد و سیستم تهویه مبدل حرارتی مکانیکی استفاده می کنیم. در کنار هم ، این راه حل ها اقتصادی ترین منبع گرمایش دوستانه با محیط زیست هستند که از طریق توزیع همگن حرارت در کل فضا ، بازیابی بیش از ۹۰٪ گرما و همچنین در عین حال کیفیت عالی هوا داخلی ، راحتی بی نظیری را فراهم می کنند.

پروژه طراحی ویلاهای هوشمند در باغ کهربا ما با موفقیت با طراحی متناسب و مدرن ، طراحی ویلا یک طبقه در یک ساختمان سبز چشمگیر و هماهنگ با طبیعت ، پیاده سازی کرده ایم. با ترکیب فلز و شیشه با مواد طبیعی و معتبر مانند چوب و سنگ ،یادداشت های گرم را به فضای داخلی اضافه می کنیم. ویلا هوشمند ما یک فضای داخلی کارآمد ، با سقفهای مستقیم و بدون وقفه طراحی کرده ایم که هرگونه تیرهای ساختاری قابل مشاهده و بالا و پایین پنجره ها و درها را از بین می برد. Amber Gardens بخاطر طراحی خلاقانه خود جایزه معتبر Anuala de Arhtectura Bucuresti را دریافت کرد. محیط سالم در باغ کهربا ما به شدت اعتقاد داریم که لوکس واقعی سبز است پروژه طراحی ویلاهای هوشمند باغهای کهربا ، اولین پروژه ,ویلایی لوکس سبز و ویلاهای هوشمند و یک خانه سبز آسایش بهتر و محیطی سالم تری را برای زندگی در اختیار شما قرار می دهد. ما از طریق نورپردازی برتر (نور طبیعی در تمام اتاق ها) ، آکوستیک بهتر و یک محیط طبیعی آرام به دست آوردیم. مبادله مداوم هوا ، رنگ غیر VOC ، باغهای بزرگ ، نزدیک جنگل و غیره

اولین پروژه ویلاهای هوشمند همه برای حفظ حریم خصوصی ، به ویژه هنگام زندگی در یک خانه یا ویلا ، ارزش قائل هستند. ویلا هوشمند Amber Gardens با رعایت اصل فوق ، حریم خصوصی بسیار خوبی را در اختیار ساکنان خود قرار می دهد. هوشمند سازی ساختمان همه خانه ها شامل یک باغ بزرگ در ضلع جنوبی ساختمان هستند. در عین حال ، با روبرو شدن با همه پنجره های بزرگ در جنوب ، طراحی امنیت ویلا همه خانه ها فقط با باغ خود و هیچ یک با خانه های دیگر ارتباط مستقیمی دارند و باعث حفظ حریم خصوصی می شوند. همچنین ، کلیه باغها دارای حصار سبز مرتفع ، بنا به نیازهای فردی بنا بر ارتفاع بنا سفارشی می شوند ، در حالیکه خیابان های بزرگ داخلی مجتمع به عرض ۹ متر حداقل دارای سه طبقه هستند و محیطی آرامش بخش و خصوصی ایجاد می کنند.

ویلا هوشمند

ویلا هوشمند

آیا در آینده طراحی داخلی هوشمند میشود؟

آیا در آینده طراحی داخلی هوشمند میشود؟ و آینده هم اکنون. طراحی داخلی از زمان ظاهر شدن ۱۰ سال پیش ، سیستم خانه هوشمند به آخرین روند در سال ۲۰۲‍۱ تبدیل شده و به یک ضرورت تبدیل شده است.

 ***جهت هوشمند سازی ساختمان با ما تماس بگیرید.***

آیا در آینده طراحی داخلی هوشمند میشود؟

آیا در آینده طراحی داخلی هوشمند میشود؟

فناوری مدرن بر سبک زندگی و فضاهای اطراف ما تأثیر می گذارد و طراحی داخلی خانه هوشمند راهی برای ترکیب فناوری ، عملکرد و زیبایی برای راحتی بهتر و زندگی راحت است.

هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان

اولین فکری که با شنیدن خانه هوشمند به ذهن خطور می کند تصویری از طراحی آینده نگرانه در سبک حداقل است ، با این حال سیستم خانه هوشمند که در فضای داخلی به سبک کلاسیک ادغام شده است امروزه در بهترین حالت زندگی لوکس است.

بنابراین سیستم خانه هوشمند چیست ، طراحی داخلی هوشمند چرا به خانه هوشمند نیاز دارد و مزایای داشتن آن چیست؟

فناوری خانه هوشمند مجموعه ای از راه حل ها برای اتوماسیون و نظارت بر فعالیت های روزمره است که از دستگاه ها و اشیا objects روزمره متصل به اینترنت استفاده می کند.

برای ذکر چند مزیت داشتن یک خانه هوشمند:

امکان کنترل عملکردهای خانه از راه دور
ایمنی
امنیت
پس انداز کنید
راحتی و سادگی
مدیریت خانه
محیط سالم

فناوری خانه هوشمند

هوشمند سازی ساختمان امکان کنترل عملکردهای خانه از راه دور : با یکپارچه سازی هوشمند خانه در فضای داخلی خود ، امکان کنترل عملکردهای خانه را خواهید داشت. ساخت ویلا شاید هنگام خروج از خانه برای سفر ، فراموش کرده باشید که چراغ را خاموش کنید یا در را قفل کنید. به شرط اتصال به wifi ، می توانید از طریق تلفن هوشمند خود از تمام عملکردهای خانه خود غافل شوید. این برای زندگی در ویلا یا قصر بزرگ مفید است ، جایی که می توانید در هر اتاق در حالی که در قسمت دیگری از خانه هستید عملکردها را کنترل کنید.

طراحی داخلی هوشمند

طراحی داخلی هوشمند

ایمنی: سیستم خانه هوشمند با جلوگیری از آسیب های پیش بینی نشده مانند طغیان آب یا آتش سوزی می تواند به شما در حفظ امنیت خانه کمک کند. سنسورهای آب نشت ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی را تشخیص می دهند و برای جلوگیری از آسیب رسیدن به فضای داخلی منزل شما را مطلع می کنند. آیا در آینده طراحی داخلی هوشمند میشود؟ هوشمند سازی ساختمان ردیاب های آتش نشانی در صورت ظاهر شدن دود یا گرم شدن بیش از حد ، طراحی تالار اعلان ارسال می کنند که این امر همچنین می تواند از آسیب دیدن دکوراسیون داخلی و منزل شما جلوگیری کند.

امنیت: سیستم خانه هوشمند به شما امکان می دهد تا از طریق سیستم ویدیویی و همچنین کنترل از راه دور قفل ها و سیستم هشدار از آنچه در خانه شما اتفاق می افتد چشم پوشی کنید.

صرفه جویی در هزینه : در ابتدا ممکن است به نظر برسد که سرمایه گذاری در فناوری خانه های هوشمند گران است ، اما در طولانی مدت با صرفه جویی در مصرف انرژی ، در هزینه های شما صرفه جویی می کند. خودکار کردن عملکردهای

راحتی و سادگی : مدیریت همه دستگاه ها به طور متمرکز از یک ابزار یا برنامه. درصورتی که اگر فناوری های جدید شما را بترساند و استفاده از آن بیش از حد پیچیده باشد ، ممکن است با حداقل ساده ترین تنظیمات و به تدریج با افزودن دستگاه های بیشتر ، سیستم خود را به روز کنید.

مدیریت خانه: با سیستم خانه هوشمند می توانید فرآیندهای روزمره خانه خود را خودکار کنید. چراغ پاسیو را همزمان با غروب آفتاب روشن کرده و با طلوع آفتاب آن را خاموش کنید ، یا تنظیمات را به صورت خودکار روشن کرده و دیواره خارجی و مرزی خانه خود را خاموش کنید. طراحی داخلی هوشمند در ساعت مشخصی پرده های پنجره را باز و بسته کنید یا صبح با بیدار شدن از خواب موسیقی در اتاق خواب خود را روشن کنید. دستگاه قهوه شما می تواند تا زمانی که به آشپزخانه می روید قهوه درست کنید.

 ***جهت هوشمند سازی ساختمان با ما تماس بگیرید.***

طراحی داخلی هوشمند

طراحی داخلی هوشمند

محیط سالم: تنظیمات سیستم اتوماسیون منزل با تنظیم دما ، رطوبت و روشنایی منزل با توجه به تنظیمات شما به حفظ محیط سالم کمک می کند.

لیستی از کارهایی که خانه هوشمند شما می تواند انجام دهد بسیار زیاد است و با توسعه فناوری های روزمره در حال رشد است و امکانات بی پایان را ایجاد می کند.

فناوری خانه هوشمند می تواند با توجه به نیازهای صاحبان خانه ، هر خانه ای را ایجاد کند که یک خانه هوشمند سفارشی ایجاد کند.

ابتدا باید از خود بپرسید: چه دستگاه های هوشمند خانه ای لازم دارم؟ ال اس اف پاسخ به این سوال بسته به نیاز شما ممکن است متفاوت باشد.

نحوه کار در خانه هوشمند از طریق اتصال همه ابزارها به یک شبکه به نام اینترنت اشیا operating است که از طریق دستگاه اصلی home hub کار می کند.

چه چیزی به طور خودکار این سوال را ایجاد می کند:

آیا در صورت قطع برق خانه هوشمند کار خواهد کرد؟ و پاسخ مثبت است. ساخت کارخانه ممکن است نتوانید آن را به طور کامل کنترل کنید ، با این وجود بیشتر دستگاه ها باتری برای پشتیبانی از عملکرد در حالی که خاموش است ، دارند ، خواه دستگاه های هوشمند دیگری که مستقیماً به برق بستگی دارند کار نمی کنند.

از طرف دیگر خانه هوشمند بدون wifi و اینترنت خواهد بود؟ هوشمند سازی ساختمان سیستم خانه هوشمند بدون داشتن دسترسی محدود به کنترل از راه دور بدون اینترنت با قابلیت های محدود در خانه کار خواهد کرد و بدون wifi کار نخواهد کرد زیرا این یک روش بی سیم ارتباطی دستگاه ها با یکدیگر است. بعضی از دستگاه ها ممکن است روی بلوتوث کار کنند – بسته به انتخاب سیستم.

دکوراسیون داخلی هوشمند

دکوراسیون داخلی هوشمند

با تمام مشارکت مزایایی که سیستم اتوماسیون خانه فراهم می کند ، آیا در آینده طراحی داخلی هوشمند میشود؟ ساخت تالار ممکن است بگوییم اگر در حال ساخت خانه جدید خود هستید ، قطعاً نباید از یک خانه هوشمند در فضای داخلی خود برای یک زندگی راحت و لوکس غافل شوید.

نقش BIM در ساختمانهای هوشمند

امروزه صنعت ساخت و ساز اهمیت بیشتری به پایداری و ساختمان های پایدار می دهد که در آن ساخت ساختمان های هوشمند به عنوان یک تغییر سودمند در صنعت AEC مورد توجه قرار می گیرد. فناوری های دیجیتالی مانند IOT ، BIM Services ، Blockchain و سایر فن آوری های مدرن راه حل هایی برای حل مشکلاتی مانند هزینه های بیش از حد ، ناکارآمدی و هزینه های گزاف هستند.

ساختمانهای هوشمند راه حلی است که برای شناخت انرژی مصرفی ساختمانها و انتشار کربن ناشی از این ساختمانها ساخته شده است. ساختمان های هوشمند توسط حسگرها و محرک ها با سیستم محاسبات و ارتباطات کنترل می شوند که باعث افزایش کارایی کمک به ساختمان برای کمک به تجمع فعالیت های روزمره برای ساکنان می شود.

ساختمانهای هوشمند بر اساس دادههایی عمل می کنند که با تجزیه و تحلیل طراحی ، تهیه ، ساخت ، مونتاژ و اجرای مراحل راه اندازی عملیات بهره برداری و تعمیر و نگهداری مراحل ساخت که توسط یک سیستم عامل کاملاً یکپارچه اجرا می شود ، بدست می آیند.

 اشیا Smart هوشمند در ساخت و ساز ساختمان قرار داده می شوند تا کارایی ، امنیت و دستیابی به راحتی ساکنان را فراهم کنند. نیاز به تعبیه طراحی ساختمان در زمینه هوشمند است.

BIM برای ساختمانهای هوشمند

داده های دریافت شده از نظرسنجی ساختمان هوشمند با BIM می تواند قابل استفاده باشد. برای ایجاد تبادل اطلاعات نیاز به سیستم سیم کشی وجود دارد و ساختمانها مجبورند سیستمهای اصلی خود را برای استقرار دوباره طراحی کنند. هوشمند سازی ساختمان سطح اولیه کار در اینجا یافتن چند مورد جدید ، طراحی مهدکودک جایگزینی منطق سنتی ، اتخاذ تکنیک های جدید نصب و تنظیم برنامه این کار است.

پیش از این ، صنعت ساخت و ساز روی تقسیم وظایف کوچکتر پروژه و تعیین پیمانکاران فرعی برای اجرای وظایف ساخت پروژه و نظارت بر پروژه ها کار می کرد. شرکت های ساختمانی در حال حاضر به دنبال یک متخصص هستند که نه تنها بتواند روی قسمت های طراحی و نصب بخشی از پروژه کار کند بلکه امنیت ساختمان را به صورت جمع شده فراهم کند.

BIM می تواند به ایجاد مدلی کمک کند که باعث کاهش حجم کار و پیگیری کارهای برنامه ریزی شده می شود. BIM به جمع آوری ، تلفیق و ارائه داده های تولید شده توسط حسگرها و سیستم در طول ساخت و ساز و ارائه در یک نقطه فرمان کمک می کند. BIM برای اطلاع از داده های سیستم های هوشمند با کل ساختمان متصل می شود.

می توان ثابت کرد که BIM یک ابزار عالی برای داده است. خدمات هماهنگ BIM می تواند برای ساختن اطلاعات در مرحله طراحی اولیه برای جمع آوری اشیا smart هوشمند هنگام ساخت ساختمان ها ، از ساختمان هوشمند استفاده کند. BIM جنبه ای از سیستم اصلی مانند رعد و برق ، خدمات HVAC BIM ، سیستم های زهکشی و غیره را در فرآیند ساخت ادغام می کند و می توان از آن برای ساخت ساختمانهای هوشمند استفاده کرد. BIM داده های جمع آوری شده برای ساخت یک ساختمان کوچک و تبدیل شدن به یک مدل دیجیتالی را برای بهینه سازی ساخت و ساز و عملکرد ساختمان ارزیابی می کند.

BIM می تواند مجموعه ای جامع و جامع از اجزای موجود در یک ساختمان را برای ایجاد مدل جدید انرژی ایجاد کند. هوشمند سازی ساختمان برنامه ریزی در BIM در هنگام طراحی و ساخت یک ساختمان هوشمند می تواند مفید واقع شود تا بدانید دقیقاً محل قرارگیری آن حسگرها و دستگاه های هوشمند کجاست.

فرایندها و مزایای ساخت و ساز هوشمند

ساختمان هوشمند بهره وری را بهبود بخشیده و فضای بهتری را در کنار صرفه جویی در انرژی ارائه می دهد تا سود بیشتری کسب کند. بسته به نیاز سرنشینان ، از محیط ساکن به یک پویا تغییر می کند. مزایای ساختمان هوشمند به شرح زیر است: –

 • به کاهش هزینه های بهره برداری و نگهداری کمک می کند.
 • این به بهبود بهره وری و رضایت کارگران کمک می کند.
 • برنامه تلفن همراه می تواند به کار مشترک متصل شود. اختصاص فضای کاری ، درهای باز و غیره
 • رعد و برق در ساختمان هوشمند می تواند زمان استفاده یا عدم استفاده از فضا را تنظیم کند.
 • کنترل دما و نور سفارشی برای راحتی سرنشین.

ساختمان های هوشمند می توانند پس از هزینه های نگهداری و ساخت ، روی داده ها و اطلاعات ساختمان تمرکز کنند.

چالش های BIM در ساختمانهای هوشمند

Smart Build Environment مکانی است که اشیا smart هوشمند برای انجام سنجش و کنترل محیط ساخته شده ساخته می شوند. هوشمند سازی ساختمان چالش های زیادی در ساخت ساختمان هوشمند وجود دارد که به شرح زیر است: –

 • مکانی که اشیا smart هوشمند مانند سنسور ، محرک ها و غیره تنظیم شده اند می تواند عملکرد و توانایی انجام برخی وظایف را بسیار تحت تأثیر قرار دهد. هوشمند سازی ساختمان به عنوان مثال ، حسگر رعد و برق می تواند بر روی چراغ ها تأثیر بگذارد و یا میزان اشغال آن را حس کند.
 • تهیه مستندات داده ها و نگهداری اشیا smart هوشمند در ساختمان از Smart Build Environment دشوار است. از آنجا که داده های موجود در SBE از ساختمانهای سنتی بسیار حیاتی هستند.
 • تعامل اشیا smart هوشمند با محیط در برخی مواقع بسیار حیاتی می شود. اشیا فقط نمی توانند روی عملکردها بلکه در محیط اطراف نیز کار کنند تا فضای ساختمان را پر کنند. تمام اطلاعات مانند انجام تجزیه و تحلیل عملکرد ساختمان SBE همراه با اطلاعات سنسورها مورد نیاز خواهد بود.

راهکاری برای غلبه بر چالش های BIM در ساختمانهای هوشمند

BIM در مرحله قبل از ساخت که در آن می توان از مدل داده برای شناسایی هر مسئله استفاده کرد ، حیاتی است. طراحی ساختمان هوشمند با Architectural BIM Services می تواند برای برنامه ریزی طرح و قرارگیری سنسورها ، برچسب ها و متر در داخل ساختمان SBE طراحی شود. این می تواند بهره وری و عملکرد ساختمان هوشمند را افزایش دهد.

این می تواند در ردیابی و نگهداری دارایی در مراحل پس از ساخت کمک کند. هوشمند سازی ساختمان BIM Model می تواند اطلاعات فیزیکی اشیا smart هوشمند را ذخیره کرده و مکان آنها را در داده ها نصب کند تا به صورت سه بعدی تجسم شود.

نتیجه

شاید ، در صنعت ساخت و ساز مهمترین پیشرفت و موفقیت بعدی ، فروشگاه معماری ساخت ساختمانهای هوشمند باشد. ساختمانهای هوشمند ضمن بهبود کارایی ، دائماً در حال پیشرفت صنعت هستند. حسگرها و محرکهای زیادی وجود دارد که در سیستم اصلی ساختمانهای هوشمند به کار می رود تا بتواند به طور موثر با محیط ارتباط برقرار کند و تأثیر اشیا smart هوشمند سازی ساختمان را بر سبک زندگی ، هزینه فرافکنی و محیط کنترل کند.

ساختمانهای هوشمند برای افزایش بهره وری ساکنان با رعد و برق بهتر ، آسایش حرارتی ، کیفیت هوا و امنیت با راه حلهای مقرون به صرفه نسبت به ساختمانهای معمولی ساخته شده اند. ساختمانهای هوشمند آینده صنعت ساخت و ساز هستند.

 

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر :
نقاشی ساختمان شهرام

طراحی ویلا صد متری

ساخت کارخانه نانو

طراحی الاچیق رستوران

فرق طراحی کلاسیک و مدرن

پروانه ساخت ویلا

طراحی داخلی گلخانه
ساخت سوله های گلخانه ای صنعتی

بیمه مهندسی ( زندگی مهندسی تان را بیمه کنید )

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

چک لیست ساختمان - کلیک کنید.

چک لیست عملیات مکانیکی - کلیک کنید.

چک لیست الکتریکال -  کلیک کنید.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام قصد دارم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن شغل، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم. به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره