قیمت موزاییک پلیمری

قیمت موزاییک پلیمری


قیمت موزاییک پلیمری

قیمت موزاییک پلیمری با توجه به ابعاد و طرح و شکل آنها و نیز بسته به شرکتی که این موزاییک ها را تولید کرده است تعیین می شود. همچنین قیمت موزاییک پلیمری به مواد اولیه ای که برای ساخت این موزاییک ها استفاده می شود بستگی دارد طراحی باغ ویلا و  برخی از شرکت های تولید کننده موزاییک های پلیمری به دلیل استفاده از دستگاه های فوق پیشرفته و تکنولوژی بسیار بالا در ساخت محصولات خود استفاده می کنند. یکی دیگر از عواملی که بر قیمت موزاییک پلیمری اثر گذار است، کیفیت موزاییک است. قیمت این موزاییک ها با توجه به درجه ۱ تا ۳ بودن آن ها تعیین می شود. اما امروزه مردم بیشتر به جای استفاده از موزاییک های درجه یک و مرغوب، نقاشی منزل از موزاییک هایی با طرح خاص استفاده می کنند. به همین دلیل است که کارخانه ها به جای اهمیت به کیفیت آن ها، به طرح و نقش آن ها اهمیت می دهند و با طرح و رنگ های متنوعی این موزاییک ها را می سازند.

روش های ساخت موزاییک

موزاییک ها به دو روش ساخته می شوند. پرسی و ویبره ای.

در روش پرسی، همانطور که از نام آن مشخص است، موزاییک ها به وسیله دستگاه فشار و پرس ساخته می شوند. این موزاییک ها بر اساس فشاری که بر آنها وارد می شود، با یکدیگر متفاوند. همچنین در این روش موزاییک نیاز به سابیدن دارد. هزینه ساخت ویلا اما در روش ویبره ای، موزاییک ها از طریق دستگاه و با ویبره یکسان می شوند و به همین دلیل نیازی به سابیدن ندارد. محبوب ترین نوع موزاییک های جدید موزاییک های شیاردار می باشند، زیرا شیارهای موجود در آن ها، باعث می شود از لغزندگی جلوگیری شود و  راه رفتن بر روی آنها راحت تر خواهد بود.

موزاییک پلیمری چیست؟

به نوعی موزاییک که در کف استفاده می شود و بسیار متراکم  است موزاییک پلیمری گرفته می شود که از طریق فرآیند پلیمریزاسیون به تراکم لازم می رسد. موزاییک پلیمری نوعی از موزاییک است که در اکثر موارد از طریق لرزش روی میز ویبره و با استفاده از مواد اولیه همچون سیمان، ماسه، سنگ دانه، رزین سمنت پلاست، رنگدانه های شیمیایی و آب تولید می شود. هزینه ساخت ساختمان قدم به قدم موزاییک های پلیمری مانند سایر موزاییک ها در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شود. سرامیک ها نیز اغلب به عنوان کفپوش در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای تنوع بسیار زیاد می باشد.

مزایای موزاییک پلیمری

 • این موزاییک ها با توجه به طرز ساختی که دارند از مقاومت بالایی برخوردارند.
 • وزن این موزاییک ها نسبتا کم است و به همین دلیل کار با آن ها آسانتر است.
 • قیمت این موزاییک با توجه به روش ساخت، ارزان تر است.
 • این موزاییک ها در طرح و رنگ های مختلفی ساخته می شود.
 • به دلیل اندازه های متفواتی که دارد، به برشکاری در هنگام نصب نیازی نیست.

ویژگی های موزاییک پلیمری

 • سبک هستند.
 • سنگ های یک دست هستند و هیچگونه تیرگی در سطح آنها وجود ندارد.
 • از این سنگ ها می توان به عنوان عایق استفاده کرد.
 • عدم نفوذ گرد و غبار در آن ها.
 • دوام و مقاومت بالا.
 • نیاز به برشکاری در هنگام نصب ندارند.
 • امکان استفاده از این سنگ ها در مکان های مختلف وجود دارد.
 • قیمت مناسب این نوع از سنگ ها باعث محبوبیت بیشتر آنها است.
 • چسبندگی بالا

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

  1. چک لیست ساختمان
  2. چک لیست عملیات مکانیکی
  3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهوبلاگواتس آپتماس