طراحی باغچه ویلا | ساخت باغچه ویلا

باغ ویلا

باغ ویلا


طراحی باغچه ویلا

طراحی باغچه ویلا نحوه ساخت باغچه ویلا داشتن یک فضای سبز خوب و دنج آرزو هر کسیه که در منزل یا حیاط خود داشته باشد. هنگامی که طراحی ویلا و اجرای ویلا انجام میگیرد باید این نکته را مدنظر داشته باشید که فضایی را باید در داخل حیاط ویلا برای ساخت باغچه ویلا آماده کنید. برای پیدا کردن یک ایده یا طراحی خوب یک باغچه در محوطه حیاط شما میتوانید به یک آرشیتکت با تجربه مراجعه کنید. با مراجعه به یک معمار یا گروه مهندسی متخصص و با نجربه میتوانید یک نقشه خوب و حساب شده را برای طراحی باغچه در درون محوطه خود پیدا کنید. قبلا هم عرض کردیم که سلایق بیشتر افراد مانند همدیگر نیست برخی طراحی های خاص و منحصر بفردی را دوست دارند که زبانزد عام خاص باشه بعضی از افراد هم طراحی های معمولی را میپسندند. ما در این مقاله قصد داریم که نحوه درست کردن باغچه های سنتی را در درون محوطه ویلا را برای شما بیان کنیم. قبلا هم گفتیم که کار محوطه سازی یک کار تخصصی است و هر کسی نمیتواند اینکار را انجام دهد. طراحی محوطه اصول و روش های خود را در پی دارد.

جهت ساخت باغچه ویلا با ما در ارتباط باشید

باغچه ویلا

باغچه ویلا.

ساختن سوله

هزینه باغچه ویلا

باغچه ویلا در اولین گام برای جانمایی و طراحی باغچه ویلا در داخل محوطه ابتدا باید جایی را مشخص کنید که میخواهید را در آنجا به اجرا در آورید. و برای مشخص کردن قرار گیری باغچه در داخل محوطه ویلا ابتدا باید موقیعت آفتابگیری محوطه در طول روز را بررسی کنید. برخی مواقع بعضی از افراد مکانی را برای قرار گیری باغچه مشخص میکنند که اصلا موقعیت خوبی برای آفتابگیری ندارد که به همین خاطر باغچه بعد از مدتی خشک و از بین میرود. اگر محل نامناسبی را برای اجرای باغچه در ساخت تجاری در نظر داشته باشید قطعا رشد نمیکند. نقاشی ساختمان طراحی باغچه های سنتی بیشتر بطور خاصی انجام میگیرید. شما میتوانید شکل باغچه را بصورت هندسی اجرا کنید و برکه ای کوچک در کنار آن طراحی کنید تا یک لوکیشن طبیعی زیبا به وجود آورید. طراحی باغچه ویلا بصورت های گوناگونی انجام میگیرد که طرح لانه زنبوری و هندسی از رایج ترین نوع این طرح هاست. پس میتوان نتیجه گرفت که برای ساخت باغچه ویلا حتما باید یک لوکیشن مناسب و آفتابگیری را انتخاب کرد و باغچه را در آن مکان درست کرد.

باغچه ویلا

باغچه ویلا

آموزش طراحی غرفه

قیمت باغچه ویلا

یکی دیگر از مواردی که در هنگام طراحی باغچه ویلا در نظر داشته باشیم این است که سیستم تاسیساتی مناسب را در نظر داشته باشیم. شاید برخی فکر کنند که اجرا کردن یک سیستم تاسیساتی برای آبیاری باغچه یک کار بی فایده و هزینه بر است که اینطوری بنظر نمیرسد. کسانی که همیشه در ویلا ساکن هستند نیازی به این سیستم ندارند و خودشان میتوانند با ظرف یا شیلنگی باغچه را آبیاری کنند. سیستم تاسیساتی مناسب کسانی است که برخی مواقع مانند تعطیلات نوروز یا تابستانی در ویلا ساکن میشوند. که چنین افرادی میتوانند با درست کردن آبیاری قطره ای زمانی که در ویلا نیستند نگران آبیاری باغچه خود نباشند.

یکی از مزیت های سیستم آبیاری قطره ای این است که هنگامی که شما باغچه های سنتی را طراحی و اجرا کردید میتوانید برای آبیاری درختانی را که دورتادور باغچه کاشته اید استفاده کنید. این سیستم خوب به شما کمک میکند در زمان هایی که در ویلا ساکن نیستید به درختان و فضای سبز سازه شما آب بدهد. برای طراحی و پیاده سازی این سیستم به لوله کشی زیرکار نیاز دارید. پس باید در هنگام اجرای آن مسیر دقیق لوله کشی را مشخص کنید و با استفاده از ایده های کارشناسان لوله های مناسب این طرح را خریداری کنید و نصب کنید. کیفیت لوله های باید در سطح خوبی باشند تا در فصل های زمستان هنگام یخبندان دچار پوسیده گی و خرابی نشوند. نحوه ساخت باغچه در ویلا بکار بردن لوله های بی کیفیت و نامرغوب به مرور زمان باعث آسیب دیده گی آنها میشود و میتواند خسارت مالی به شما برساند. یکی دیگر از کارهایی که میتوانید در هنگام سیستم آبیاری قطره ای استفاده کنید هوشمند سازی و استفاده از شیر برقی میباشد که شما دیگر نیازی به حضور در محل برای آبیاری ندارید و شما ساعاتی را مشخص میکنید سیستم هوشمند بطور خودکار باغچه را آبیاری میکند.

جهت طراحی باغچه ویلا با ما در ارتباط باشید

باغچه ویلا

باغچه ویلا

طراحی و ساخت تالار عروسی

استفاده از مصالح ساختمانی در باغچه

یکی دیگر از نکاتی که هنگام ساخت باغچه سنتی در داخل باید به آن توجه کرد استفاده از مصالح و متریال با کیفیت است که باعث مستحکم شدن سازه شما میشوند. زمانی که باغچه سنتی را در درون محوطه اجرا کردید سعی کنید یک برکه کوچک یا حوضچه هایی در کنار آن درست کنید تا یک منظره زیبا را ساخته باشید. حتما کف حوضچه یا برکه را عایق بندی کنید. استفاده از آجرهای مخصوص ساخت حوضچه یا برکه یک محوطه شاهکار درست کنید. البته از کاشی های آبی فیروزه ای نیز می توانید برای دیواره های حوض باغچه خود استفاده کنید.

ساخت باغچه ویلا

ساخت باغچه ویلا زمانی که شما از طراحی و درست کردن فضاهای سنتی چه در محوطه سازی و چه در طراحی حرف میزنید دو عامل مهم یعنی رنگ و نور بیشترین تاثیر را در زیبایی فضا خواهد داشت. برای تبدیل کردن فضای داخلی محوطه ویلا خود به پنجره های هزار رنگ خانه های سنتی قدیمی از نورهای رنگی مختلفی استفاده کنید. این امکان هم برای شما وجود دارد که آلاچیق سنتی درست کنید تا فضای محوطه کاملا سنتی و قدیمی شود. یک نکته دیگر در هنگام اجرای روشنایی در خود برای روشنایی اصلی محوطه از چراغ های پارکی یا لامپ های قارچی استفاده کنید. حتما نور پردازی کف حوضچه یا برکه را هم در نظر داشته باشید. بازسازی ویلا یکی دیگر از کارهایی که میتوان در باغچه های سنتی انجام داد استفاده از نورهای زمینی با رنگ های مختلف است  که شما میتوانید نورها رو در لابه لای گیاهان باغچه مخفی کرد. شما می توانید دور تا دور آلاچیق محوطه ویلا خود را با استفاده از پنجره های هشت ضلعی که دارای شیشه های رنگی میباشند بکار ببرید. استفاده از رنگ های آبی، فیروزه ای، سبز، سفید، زرد و نارنجی برای استفاده در این طرح به شما توصیه می شود. ساخت باغچه ویلا این رنگ ها باعث تداعی بخش حس و حال فضاهای سنتی و قدیمی میشوند.

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر : 

طراحی محوطه سازی اداری

تخلف اضافه طبقه
جریمه ساخت طبقه اضافه

قیمت ساخت و ساز امسال

ضوابط شهرداری استان مازندران

کمیسیون ماده ۱۰۰ و تبصره های آن

عکس از نقاشی نمای ساختمان

طراحی معماری ویلا دوبلکس

بازسازی ساختمان مشهد

بازسازی ویلایی

سازه های ال اس اف

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

    1. چک لیست ساختمان
    2. چک لیست عملیات مکانیکی
    3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهوبلاگواتس آپتماس