نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا


نحوه ساخت سونا

به گزارش بازار کار ساخت خانه اویم شاهانه:  نحوه ساخت سونا سونا فضاهای داخلی کوچکی هستند که معمولا در ساخت ویلا کاربرد دارد و در حین طراحی حتما این آیتم رو برای طراحی ویلا یا طراحی آپارتمان از معمار خود بخواهید… که با آب گرم تغذیه می شوند تا محیطی گرم و بخار ایجاد شود که در آن افراد می توانند آرام شوند و درد عضلانی را کاهش دهند. اگر مکان مناسبی انتخاب شود و مواد کافی خریداری شود ، ساخت سونای شخصی نسبتاً ساده است. اگرچه سبک ها و اندازه های سونا متفاوت است ، اما اصول اولیه ساخت سونا یکسان است و این مراحل به شما یک طرح کلی از نحوه ساخت سونا خانگی می دهد.

کابینت

کابینت

نکات

  • در صورت امکان ، از چوب زبان و شیار برای دیوار خارجی استفاده کنید. این امر ضرورت استفاده از ناخن ها را برطرف می کند ، که هنگام استفاده از سونا گرم می شود و می تواند باعث آسیب شود.

  • هر سونا خانگی بر اساس مکان ، اندازه و ترجیحات شخصی بسیار متفاوت خواهد بود. سبک و شکلی که به قاب داخلی و دیوار بیرونی خود می دهید بستگی به تعداد افرادی دارد که مایل به اسکان آنها هستید.

  • سونا های شخصی همیشه باید با چوب ساخته شوند ، زیرا چوب می تواند رطوبت و گرما را بهتر از سایر مواد به خود جذب کرده و آزاد کند. سرو و صنوبر سفید دو چوب محبوب سونا هستند ، با توجه به اینکه آنها تمایل به گسترش یا انقباض زیاد ندارند.

  • بسیاری از کشورها برای ایجاد تغییرات قابل توجه در خارج از خانه شما به مجوز ساختمان نیاز دارند و برخی از آنها مجوزهای بیشتری را برای لوله کشی و کار برق نیاز دارند ، بنابراین حتماً از قبل با مقامات محلی خود مشورت کنید.
نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

مکانی برای سونای خانگی خود انتخاب کنید که لوله کشی ، گرمایش و برق به راحتی در آن قابل دسترسی باشد. فضایی را که از بالای درختان و آب جاری برداشته شده پاک کنید.

هرگونه لوله ، سیم یا خطوط گاز لازم را نصب کنید.

اگر از سنگ گدازه برای گرم کردن سونا خود استفاده می کنید ، فضایی برای سنگ ها حفر کنید. اگر از گرمایش مادون قرمز استفاده می کنید ، مطمئن شوید که از قدرت کافی برای سیستم گرمایش برخوردار هستید.

  • عموماً سونا های شخصی به دو روش گرم می شوند: سنگ های گدازه ، که در اجاق گاز گرم می شوند و روی آنها آب ایجاد می شود تا بخار ایجاد شود ، یا گرمایش مادون قرمز ، که از بخاری در داخل سونا استفاده می کند.
نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

یک پایه ساده برای سونا بگذارید و قاب داخلی آن را بسازید.

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

این باید یک ساختار ساده متشکل از تخته های چوبی باشد. برای سه نقطه تهویه اتاق بگذارید: یکی در سقف ، یکی روی زمین و دیگری بالای بخاری. به میزان دلخواه فضایی برای نیمکت ها و پنجره ها اضافه کنید.

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

قاب داخلی را با فایبرگلاس عایق کرده و یک مانع بخار اضافه کنید تا رطوبت از پشم شیشه جلوگیری شود و به ماندگاری بیشتر آن کمک کند.

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

آموزش ساخت سونا

یک دیوار بیرونی ساده در حدود یک پا (یا ۳۰ سانتی متر) خارج از قاب داخلی بسازید.

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

سونا را با چوب یا کاشی ساده بپوشانید و به یاد داشته باشید که یک نقطه تهویه را برای خروج بخار باز نگه دارید.

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

مطابق دستورالعمل های ارائه شده با سیستم ، سیستم گرمایش را نصب کرده و فضای وسیعی را برای بخاری سونا بگذارید.

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

اولین لایه کف را با استفاده از کاشی و سرامیک قرار دهید. این به سیستم گرمایش شما می رود و رطوبت را جمع آوری می کند.

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

لایه دوم کف را با استفاده از تخته های ناامن قرار دهید. هزینه تاسیسات ویلا شما باید بتوانید به راحتی این موارد را برداشته و کاشی ها را تمیز کنید.

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

بخاری سونا را نصب کنید.

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

ساده ترین روش ساخت سونا

هر نیمکت ، پنجره و سایر وسایل را به دلخواه اضافه کنید.

نحوه ساخت سونا

نحوه ساخت سونا

با روشن کردن سیستم گرمایش و مشاهده عملکرد نقاط تهویه قبل از استفاده ، سونا را آزمایش کنید.

منبع : https://www.wikihow.com/Build-Saunas

مقالات پیشنهادی برای مطالعه : 

نقاش ساختمان شیراز

پنت هاوس | طراحی پنت هاوس | ساخت پنت هاوس

نقاشی ساختمان کرج 

طراحی حیاط ویلا

نقاشی ساختمان در استان البرز

هزینه ساخت ویلا در پلور

بیمه مهندسی ( زندگی مهندسی تان را بیمه کنید )

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

چک لیست ساختمان - کلیک کنید.

چک لیست عملیات مکانیکی - کلیک کنید.

چک لیست الکتریکال -  کلیک کنید.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام قصد دارم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن شغل، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم. به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره