×

از طراحی گمرک تا ساخت گمرک با ما

 • کد نوشته: 31433
 • ۱۴۰۲/۰۳/۱۲
 • دیدگاه‌ها برای از طراحی گمرک تا ساخت گمرک با ما بسته هستند
 • طراحی گمرک به گزارش ساخت و ساز ایران با داشتن مرزهای هوایی، آبی و زمینی بسیار، یکی از کشورهایی است که به منظور نظارت بر مبادی ورودی و خروجی کشور نیاز به طراحی گمرک به صورت گسترده دارد. طبق قانون امور گمرکی، پیشنهاد تأسیس اماکن گمرکی با کارگروهی از چند سازمان و وزارتخانۀ ایران از […]

  از طراحی گمرک تا ساخت گمرک با ما

  طراحی گمرک

  به گزارش ساخت و ساز ایران با داشتن مرزهای هوایی، آبی و زمینی بسیار، یکی از کشورهایی است که به منظور نظارت بر مبادی ورودی و خروجی کشور نیاز به طراحی گمرک به صورت گسترده دارد.

  طبق قانون امور گمرکی، پیشنهاد تأسیس اماکن گمرکی با کارگروهی از چند سازمان و وزارتخانۀ ایران از جمله گمرک، امور خارجه، راه و شهرسازی، صمت، اطلاعات، نیروی انتظامی و معاونت برنامه‎ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری است.

  جهت طراحی و ساخت با ما در ارتباط باشید

  طراحی گمرک

  طراحی گمرک

  با توجه به گسترش تجارت‎های کوچک و شکل‎گیری شرکت‎های خصوصی روند ورود و صدور کالا در سال‎های اخیر گسترش زیادی داشته است و لزوم ایجاد اماکن گمرکی در انواع مرزها اعم از اسکله‎ ها، لنگرگاه‎ها، فرودگاه‎ها و راه‎های زمینی را ایجاب می‎کند. گمرک در هر جایی که وسایل نقلیه، کالا و مسافر قصد ورود یا خروج از کشور را داشته باشند ساخته می‎شود.

  طراحی گمرک

  طراحی گمرک

  تجهیزات مورد نیاز در طراحی گمرک

  گمرک یک مرکز چند منظوره است و باید انواع و اقسام خدمات مورد نیاز تجاری بازرگانان و مسافران در آن ارائه شود تا هم نظارت بهتری بر امور صورت گیرد و هم از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری شود.

  (دیزاین ویلا ) در گمرک دفاتر بیمه، حمل و نقل، انبارداری، اتاق‎های بازرسی پزشکی، دامپزشکی، گیاهی، ناظران استانداردهای فنی و کیفی، نیروی انتظامی و پست شعبه دارند و باید در طراحی گمرک فضایی را به دفاتر این سازمان‎ها و شرکت‎ها اختصاص داد.

  ساخت گمرک

  ساخت گمرک

  ساخت گمرک

  همچنین لازم است تا زیرساخت‎هایی جهت کنترل کالاها در طراحی گمرک صورت گیرد. خدماتی چون ایکس ری، مهر و موم، پلمب، باربری و انبارداری، آزمایش، وزن کردن کالاها و مراقبت از آن‎ها، نیاز به تجهیزات سنگین و سبکی دارند که در ساخت گمرک باید از قبل در نظر گرفته شوند.

  در طراحی گمرک، در نظر گرفتن فضایی برای انبارهای گمرکی به شکل مسقف یا غیرمسقف و سردخانه‎ ها لازم است. با توجه به نگهداری کالاها در این انبارها تا سه ماه و حتی پنج ماه، ایجاد تأسیسات مورد نیاز برای نگهداری کالاهای فاسدشدنی و حفظ کیفیت کالاها ضروری است.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.