بازسازی پارک

به گزارش نوسازی ساختمان : برخی از بازسازی پارک ها سالیان سال است که در شهرها وجود دارند، نوسازی و زیباسازی فضای آن ها یکی از دلایل بازسازی پارک است. تعمیرات پارک کمک می کند تا علاوه بر آراستگی شهر و ایجاد فضایی دلنشین، برای افرادی که از آن استفاده می کنند، کاربردی و مفید باشد.

جهت طراحی و بازسازی پارک تماس حاصل فرمائید.

 بازسازی پارک
بازسازی پارک

افراد زیادی را به خود جذب می کند و بزرگسالان و کودکان برای سرگرمی و تجربه هیجان به آن روی می آورند. یکی از مهمترین دلایل برای بازسازی پارک تعمیر و بازسازی وسایل بازی، امکانات بهداشتی و رفاهی و ایجاد امکانات تفریحی بیشتر است.

در فضای پارک تعدادی وسایل بازی از قبیل تاب، سرسره، الاکلنگ و… وجود دارد، که باید بعد از گذشت چند سال، به آنها رسیدگی شود، تا در هنگام استفاده از آن امنیت کافی داشته باشند. عواملی از جمله باران و برف، استهلاک و استفاده هر روزه و رسیدگی نکردن به این وسایل بازی، باعث فرسودگی و نیاز به تعویض و تعمیر آنها ایجاد می کند.

 تعمیرات پارک
تعمیرات پارک

در نوسازی پارک می توان با ایجاد فروشگاه و مغازه های مورد نیاز، قرار دادن دستگاه های بیشتر و مدرن کردن وسایل و تجهیزات، جذابیت پارک را بالا برد. در نتیجه تعمیرات پارک، استقبال افراد بیشتر خواهد شد.

هزینه بازسازی پارک

امروزه شهرها عالی ترین تجلی کالبدی و عملکردی عصر معاصر قلمداد می شوند و خواسته یا ناخواسته زمینه های گسترش حوزه عمومی را فراهم می آورند. در این میان پارک­ها به عنوان بخشی از فضاهای عمومی شهری( علی رغم نقش مهمی که در گسترش قلمرو عمومی جامعه دارند) چندان مورد توجه قرار نگرفته و ظرفیت های آنها بلا استفاده مانده است.

گفتنی است ، ترمیم و ارتقای کیفی این نوع فضاها، تجربه ای امید بخش برای  مشارکت­های اجتماعی، اقتصادی، کالبدی و زیبایی­شناسی به منظور بازسازی محیط شهری مطبوع و کارآمد و رشد فعالیت­های فراغتی به ارمغان می ­آورد. پاسخ‌گویی مناسب به نیازهای جسمی، مادی و روحی انسان از ضروریاتی است که می‌باید فضاهای شهری درقالب عملکردهای متعدد و خاص دراین جهت سامان‌دهی گردند

قبل از بازسازی باید تمامی تعمیرات مورد نیاز بررسی شده و لیست شود. در برخی موارد باید تعویض صورت گیرد و در برخی دیگر تعمیر امکاناتی که در دسترس می باشد.

 تعمیرات پارک
تعمیرات پارک

گل کاری، تعمیرات باغچه ها، تعمیر و تعویض وسایل بازی، رسیدگی به سرویس های بهداشتی، ایجاد فروشگاه و حتی تعویض کف پوش های تخریب شده پارک با توجه به متراژ آن، از جمله مواردی است که ممکن است بر میزان هزینه ها اضافه کند. معمولا اضافه کردن وسایل مختلف دیگر و یا امکانات جدید، بودجه بیشتری را طلب خواهد کرد.

کلام آخر بازسازی پارک

بازسازی پارک در زیباسازی شهر و ایجاد روحیه شاد در جامعه تاثیر گذار بوده و یکی از مسائلی است که باید از طرف دولت ها به آن رسیدگی شود.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا امیری

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام همیشه قصد داشتم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن ، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم، به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.