×

خدمات COBie BIM چیست؟

 • کد نوشته: 17936
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای خدمات COBie BIM چیست؟ بسته هستند
 • خدمات COBie BIM چیست؟ به گزارش طراحی نما : خدمات COBie BIM یک قالب فایل داده مدرن است که برای ساده سازی روند ساخت و ساز به اپراتورها و سهامداران استفاده می شود. این کتاب در ایالات متحده آمریکا توسط سازمان ملی هوانوردی و فضا (ناسا) و دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید در سال […]

  خدمات COBie BIM چیست؟

  خدمات COBie BIM چیست؟

  به گزارش طراحی نما : خدمات COBie BIM یک قالب فایل داده مدرن است که برای ساده سازی روند ساخت و ساز به اپراتورها و سهامداران استفاده می شود. این کتاب در ایالات متحده آمریکا توسط سازمان ملی هوانوردی و فضا (ناسا) و دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید در سال ۲۰۰۵ آغاز شده است. این امر به واکشی و ثبت داده های مربوط به پروژه کمک می کند.

  خدمات COBie BIM در سال ۲۰۰۷ توسط ویلیام ایست از سپاه مهندسان ارتش در ایالات متحده آمریکا ساخته شد ، که یک استاندارد آزمایشی را برای بهبود روند دستیابی به اطلاعات به ذینفعان ساختمان و مدیریت آنها به طور مثر نوشت. در سال ۲۰۰۸ ، COBie BIM بداهه شد تا از استانداردهای ایجاد شده برای داده ها و طبقه بندی آنها پیروی کند.

  دولت انگلستان در سال ۲۰۱۱ استراتژی ساخت و ساز دولت را برای نیاز به سطح ۲ BIM در پروژه های خود تا سال ۲۰۱۶ اعلام کرد. اینها سنگهای اصلی توسعه پروژه ها هستند تا اطمینان حاصل شود که اعتبار و کنترل آن برای بررسی داده ها از نظر انطباق فنی با هزینه و اطلاعات صورت می گیرد.

  خدمات COBie BIM معمولاً فرمت استانداردهای بین المللی برای تبادل داده های اساسی در مورد دارایی های تسهیلات است. این قالب شامل اطلاعات مربوط به ورق های محصول ، لیست تجهیزات ، ضمانت ها و برنامه های نگهداری می شود. COBie BIM در حال تبدیل شدن به نیاز مرحله فرآیند ساخت است و می تواند به خوبی برای پشتیبانی از عملیات ، تعمیر و نگهداری و مدیریت دارایی مورد نیاز پس از استفاده از ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. طراحی مدرسه COBie زیرمجموعه قالب IFC است و با استفاده از کاربرگ های مختلف یا پایگاه داده های رابطه ای توضیح داده می شود. همچنین برای ارائه داده های دارایی نسبت به اطلاعات مدل ۳D BIM شناخته شده است.

  COBie بخشی از نیازهای داده های پروژه است که در استراتژی BIM در سال ۲۰۱۱ ، انگلستان ثبت شده است. در ژانویه ۲۰۱۹ ، ضمیمه ملی انگلستان ساختار قالب خود را اجباری کرد در جایی که تبادل اطلاعات غیر هندسی به صورت باز انجام می شود. این از نظر اندازه ، مقیاس و پیچیدگی پروژه COBie را ایده آل می کند. پروژه COBie به شما امکان می دهد تا راهنمای ساده طراحی ، ساخت و نگهداری را در صفحه گسترده ساده برای ساختمان درجا ارزیابی کنید.

  پروژه ها تحویل COBie را اجباری می کنند تا روند کار برای شرکتهای AEC ، پیمانکاران و مالکان برای انجام سهولت مدیریت اطلاعات مربوط به چرخه عمر COBie شامل تنظیم و ساختار پایگاه داده COBie آسان تر شود. مدل هایی را برای انطباق با COBie ایجاد کنید ، در مراحل پروژه ، مراحل ساخت ، ساخت و بهره برداری قطرات داده را تولید کنید.

  خدمات COBie BIM برای بدست آوردن اطلاعات به صورت ساختار یافته و سازگار در مورد دارایی استفاده می شود که می تواند برای مدیریت تسهیلات پس از اشغال و تصمیم گیری مفید باشد. با توجه به مشخصات قالب COBie ، تمام اطلاعات مورد استفاده در زمان اتمام پروژه در یک قالب واحد برای به اشتراک گذاری. می توان آن را به عنوان مشخصات مبتنی بر عملکرد که متشکل از اطلاعات مربوط به تجهیزات و فضاها است ، نامید. این ساختار را برای تیم ها آسان تر می کند تا داده ها را ارائه دهند و کتابچه راهنمای عملکرد و نگهداری را به مشتریان ارائه دهند.

  در یک صفحه گسترده ، تمام ورودی ها با مجموعه ای دیگر از ورودی ها که ارزش افزوده و دسترسی به اطلاعات را آسان می کند ، بهم پیوند خورده اند. این امر باعث تبادل این قبیل ورودی ها و ساده سازی اطلاعات برای ذینفعان می شود. به این ترتیب ، مدیران تاسیسات می توانند داده ها را ساختار دهند و از آنها در طول چرخه عمر پروژه استفاده کنند.

  COBie برای طراحان ساختمان

  پیمانکاران و مدیران تاسیسات چقدر مهم است؟

  COBie با سازماندهی در قالب دیجیتال ، کیفیت داده های تحویل داده شده را در طی فرآیند تحویل بهبود بخشید و این امر مالکان و سایر سهامداران را در بررسی اسناد تحویل آسان می کند. مشخصات COBie به طراحان ، پیمانکاران و مدیران کل تأسیسات سود می بخشد.

  طراحان

  داده های پروژه COBie که شامل مجموعه مطابقت یافته از برنامه های طراحی می باشد می تواند با نقشه های طراح مطابقت داشته باشد تا درک بهتری داشته باشد. طراحان می توانند داده های COBie مربوط به نقاشی های خود را از نرم افزار طراحی صادر کنند. هرگونه نرم افزار طراحی مدرن مورد استفاده می تواند از مشخصات خدمات COBie BIM پشتیبانی کند تا بتواند نیازهای شما را برآورده کند.

  پیمانکاران

  پیمانکاران با استفاده از COBie می توانند داده های ارسالی ساخت را به طور مlateثر جمع آوری کنند. این می تواند اطلاعات را جمع آوری کند و داده ها را سازماندهی کند تا حذف مجدد کپی و سازماندهی مجدد داده ها بارها و بارها آسان تر شود. پیمانکاران با استفاده از COBie در اتوماسیون وظیفه عملیات و نگهداری در پروژه ها راحت می شوند. این به پیمانکاران کمک می کند تا تلاش و زمان مورد نیاز نظرسنجی ها در مورد مواد و تجهیزات را کاهش دهند.

  مدیران تسهیلات

  مدیران تسهیلات با کمک COBie می توانند به اسناد مربوط به تجهیزات و فضاها دسترسی پیدا کنند. طراحی نما اگر صفحه گسترده COBie به درستی مدیریت شود ، می تواند به مدیران تسهیلات کمک کند تا در طول چرخه عمر پروژه از عملیات و نگهداری ساختمان مراقبت کنند.

  مزایای مدل سازی COBie

  • خدمات COBie BIM برای تصمیم گیرندگان خوب است که بدانند از کجا دارایی ها مدیریت می شود و از کجا می توان اطلاعات را به دست آورد.
  • مستندات خدمات COBie BIM به مدیریت داده ها و اسناد ساختاریافته مربوط به دارایی ها که شامل داده های مشخصات محصول و کتابچه های راهنمای O / M است ، کمک می کند.
  • COBie اشتراک گذاری داده ها را در میان ابزارهای مدیریت تسهیلات مانند ابزارهای خدمات مدل سازی BIM ، نرم افزارهای CMMS و CAFM آسان می کند. با استفاده از چنین نرم افزارهایی می توان نیاز به جمع آوری مجدد داده ها را از بین برد و تعداد ناسازگاری بین داده ها و مدیران تسهیلات را کاهش داد.
  • در جمع آوری داده ها با استفاده از خدمات COBie BIM ، نیازی به تهیه صفحه گسترده فروشنده برای پشتیبانی از جمع آوری داده ها و جمعیت آن نیستیم. در عوض ، داده های جمع آوری شده در قالب COBie قابل تحویل استاندارد صنعت شناخته شده است.
  • داده هایی که شامل BOQ ، RFI و اسناد تیم برنامه ریزی در چرخه پروژه ساخت است که تولید و مبادله می شود باید به صورت استاندارد سازماندهی و مدیریت شود.
  خدمات COBie BIM

  خدمات COBie BIM چیست?

  نتیجه

  مدل سازی COBie باعث افزایش همکاری می شود که توسعه فناوری BIM است. این می تواند داده های مبتنی بر کاغذ را در قالب دیجیتال که همکاری را بهبود می بخشد و تبادل اطلاعات را به همه دنیا هموار می کند ، تبدیل کند.

  خدمات COBie BIM  از آنجا که ساخت پروژه ها در حال انجام است ، نیازی وجود دارد که توسط بسیاری از سازمانهای ساختمانی برای جمع آوری داده های ساخت یافته و استانداردهای مدیریتی بیان می شود.

  منبع : https://www.thenbs.com/knowledge/what-is-cobie

   

  مقالات پیشنهادی برای مطالعه : 

  کنیتکس

  نقاشی رنگ اکریلیک

  طراحی ویلا سنتی

  پنت هاوس | طراحی پنت هاوس | ساخت پنت هاوس

  طراحی حیاط ویلا

  نقاشی ساختمان های شهر

  هزینه نمای ویلا
  هزینه ساخت ویلا نیم پیلوت

   

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.