BIM چگونه به معماران و پیمانکاران کمک می کند؟

BIM

BIM


BIM چگونه به معماران و پیمانکاران کمک می کند؟

بررسی اجمالی

هر صنعتی دارای شانس خطر و مسئولیت است ، اما صنعت ساخت و ساز آن دسته از افرادی است که در معرض خطر بیشتری قرار دارند که ممکن است شامل از دست دادن جان انسان ها باشد. اتخاذ تدابیر ایمنی در صنعت ساختمان از اولویت های اصلی است. بنابراین با استفاده از ساخت تالار ، می تواند به معماران ، مهندسان و پیمانکاران کمک کند تا این خطرات را به روشی کارآمد نسبت به فرآیندهای معمولی کاهش دهند.

BIM چیست؟

در حال حاضر ، BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان) برای صنعت ساختمان سازی بسیار مهم است. روشی است که تمام قسمتهای لازم طراحی و ساخت را بهم پیوند می دهد. BIM به درک کاملی از پروژه ها کمک می کند تا پس از آن تصمیم درستی اتخاذ شود.

چه کسانی معمار و پیمانکار هستند و BIM چگونه می تواند به آنها کمک کند؟

معماران آن دسته از افرادی هستند که در طراحی هر ساختمان یا سازه دیگری که خصوصی یا عمومی باشد مشارکت دارند. آنها بازسازی ساختمان  شامل می شوند که شامل ارزش وجدانی ، عملکرد ، اقدامات ایمنی ، اقتصادی است که باید با نیاز افراد ساکن در آن مطابقت داشته باشد.

BIM به معماران واجد شرایط است که بر روی کار خلاقانه خود تمرکز کنند. به جای طراحی ، BIM به معنای ایجاد یک مدل ساختمان با قرار دادن اشیا fasc جذاب است که شامل تمام اطلاعات مربوطه در یک محیط مدل سازی ۳D است.

یک پیمانکار بر سایت ساختمانی نظارت می کند و روش اصلی ارتباط و هماهنگی سایر افراد درگیر در طول پروژه است. آنها مسئول تهیه تجهیزات ، مواد ، نیروی کار و خدمات لازم برای تکمیل پروژه هستند.

با استفاده از مدلسازی BIM به ایجاد هماهنگی و همکاری در حوزه معماری ، سازه و MEP کمک می کند تا پیمانکاران از کار مجدد جلوگیری کنند و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های انجام شده می شود. هرگونه پیمانکاری مانند سیستم تهویه مطبوع ، مکانیک یا لوله کشی ، BIM آنها را قادر می سازد تا به مراحل ساخت دسترسی پیدا کنند تا به طرح ها و اطلاعات مربوط به فرآیند و مواد در پروژه دسترسی پیدا کنند. این امر به آنها کمک می کند تا طراحی دقیق ساختمان را انجام دهند و آن را به روشی بهتر هدایت کنند. پیمانکاران از فناوری BIM سود زیادی می برند.

مزایای BIM برای معماران و پیمانکاران: –

 • برای معماران ، آسان تر است که مشتریان و پیمانکاران آنها از ابتدا تا انتها طرح را درک کنند. اصلاح به راحتی توسط آنها ایجاد و شناخته می شود. Clash Detection و Resolution را می توان در خود مدل انجام داد.
 • برای معماران وقت گیر و مقرون به صرفه تر است که ممکن است وقت خود را صرف هماهنگی ، فرآیندها و غیره کنند.
 • BIM نمایشی دیجیتالی از هر ساختاری که برای معماران بهتر کار کرده است ارائه می دهد که به آنها کمک می کند تا طرح های خود را به خوبی برقرار کنند و در مطابقت اطلاعات حداقل اشتباهات را انجام دهند.
 • برای پیمانکاران ، کار آنها به دلیل حجم زیادی از داده ها و سطح جزئیات ارائه شده توسط مدل های ۳D کارآمدتر شد. به آنها کمک می کند تا اطلاعات خود را از نظر اطلاعات محصول و فعالیت های سایت شغلی تحت Common Data Environment (CDE) وارد کنند .
 • در صورت بروز هرگونه س ،ال ، پیمانکاران می توانند فرم درخواست اطلاعات را مستقیماً در مدل معماران جهت اصلاح خطاها قبل از شروع کار ساخت وارد کنند.
 • BIM در ارائه نمایش دیجیتالی دقیق برای اعتبارسنجی برآورد هزینه و ارزیابی ریسک بیشترین سود را برای پیمانکاران دارد.

نتیجه

در آینده ، استفاده از BIM توسط معماران ، مهندسان و طراحان هرچه بیشتر شروع به جلب منافع آن دسته از مشتریانی کنند که به اطلاعاتی در قالب سازگار نیاز دارند ، بیشتر و بیشتر می شود. همکاری به طور مشترک کار اساسی در BIM است. طراحی آپارتمان کار تیمی با استفاده از BIM برای معماران و پیمانکاران افزایش می یابد. BIM به آنها کمک می کند تا جزئیات سطح بالاتری ارائه دهند ، بنابراین درگیری ها ، برآورد هزینه ها را دقیق تر و برنامه ها را دقیق تر می کند.

 

مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

معماری ویلا در تبریز

طراحی و اجرای باغ آتلیه

ساخت ویلا با کانکس

نقاشی ساختمان لاهیجان

طراحی نمای ساختمان کم حجم

طراحی داخلی کافه تریا

طراحی کافه | طراحی کافی شاپ | دکور کافی

رنگ ساختمان طرح کاغذ دیواری

طراحی آشپزخانه

پنت هاوس | طراحی پنت هاوس | ساخت پنت هاوس

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

  1. چک لیست ساختمان
  2. چک لیست عملیات مکانیکی
  3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهواتس آپتماس