هزینه طراحی ساختمان در سال ۱۴۰۲ این روزها طراحی  اولیه و اصلی ساختمان‌های مسکونی، اداری و غیره یکی از دغدغه‌های مهم و اساسی تمامی افراد می‌باشد.

با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در دنیای تکنولوژی و مدرنیته، اکثر مشتریان خواهان اجرای جدیدترین و به روز ترین طراحی  برای شروع ساختمان سازی هستند.

طراحی ساختمان  فرایند کاملا تخصصی است که توسط مهندس عمران و معمار انجام می شود.

یکی از نکات حائز اهمیت در طراحی ساختمان توجه به این نکته است که کلیه مراحل ساختمان سازی اعم از  طراحی نمای مناسب، دکوراسیون داخلی، محوطه سازی بیرونی و غیره تماما وابسته به یک طراحی اولیه اصولی و استاندارد می باشد.

هزینه طراحی ساختمان در سال ۱۴۰۲
هزینه طراحی ساختمان در سال ۱۴۰۲

هزینه ساخت ویلا در ۱۴۰۲

هزینه طراحی ساختمان

یکی از مسائل بسیار مهم برای مشتریان در زمینه طراحی ساختمان محاسبه قیمت و هزینه این کار می باشد تا با براورد بودجه در نظر گرفته شده بتوانند بهترین نتیجه را داشته باشند.

به طور قطع می توان طراحی ساختمان را با ارزش ترین و مهم ترین قسمت هر ساختمان دانست که سرمایه گذاری بر روی این بخش می تواند شما را به ایده آل نهایی که  در نظر دارید نزدیک تر کند.

هزینه کامل طراحی ساختمان با کنار هم قرار دادن تمام هزینه های نقشه کشی، انتقال نقشه به نرم افزار، مجوزهای ساخت، انشعابات مربوطه و غیره محاسبه و به مشتری ارائه می‌شود.

هزینه طراحی ساختمان
هزینه طراحی ساختمان

عوامل موثر در هزینه طراحی ساختمان

۱.اولین و مهم ترین عاملی که در در نظر گرفته می شود بودجه در نظر گرفته شده توسط مشتری است که باید طبق خواسته مشتری و مطابق با سلیقه مشتری در میزان هزینه بهترین طراحی انجام شود.

  1. نوع کاربری ساختمان در محاسبه هزینه های مربوط به طراحی ساختمان تاثیر گذار است و با توجه به نوع کاربری تمامی اصول و ضوابط مربوط به نظام مهندسی در طراحی رعایت می‌شود.
  2. یکی از عواملی که تاثیر زیادی در افزایش و کاهش هزینه ها دارد متراژ بنا و تعداد طبقات در نظر گرفته شده است که با افزایش متراژ بنا و تعداد طبقات به طبق هزینه ها بیشتر می شود.
  3. سبک و نوع طراحی انجام شده هم در هزینه های پیش‌رو تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت که بهتر است از همان ابتدا با تیم تخصصی و ماهر صفر تا صد طراحی را انجام دهید تا متحمل پرداخت هزینه دوباره برای طراحی نشوید.
طراحی ساختمان
طراحی ساختمان

طراحی باغ ویلا ۱۰۰۰ متری

هزینه طراحی  ساختمان در سال ۱۴۰۲

هزینه طراحی ساختمان شامل دو بخش  هزینه اصلی ساخت هر متر مربع و دستمزد نظارت برای هر متر مربع محاسبه و براورد می شود.

این مقدار با توجه به  تعداد طبقات هرساله با توجه به نرخ تورم و افزایش قیمت ها محاسبه و در سازمان نظام مهندسی اعلام می گردد.

هزینه اصلی ساخت  هر متر مربع از ۱ تا ۱۶ طبقه از ۹۰ تا ۲۵۰  میلیون تومان به طور تقریبی محاسبه می شود.

هزینه دستمزد نظارت هر متر مربع برا ۱ تا ۱۶ طبقه از ۲ تا ۷ میلیون می باشد.

مجموع این دو هزینه را به عنوان هزینه طراحی ساختمان به مشتری ارائه می کنند که با توجه به نوسانات زیاد در قیمت‌های حال حاضر ممکن است با تغییراتی مواجه شود.سازه های ال اس اف (lsf)

طراحی ساختمان
طراحی ساختمان

رضا امیریمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا امیری

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام همیشه قصد داشتم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن ، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم، به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.