نقشه ویلا دو طبقه

نقشه ویلا دو طبقه


نقشه ویلا دو طبقه

به گزارش ساخت ویلا ارزان : ترسیم نقشه ویلا دو طبقه یکی از طراحی های پر چالش است.

ویلا های دو طبقه یکی از زیباترین طرح های معماری برای ویلا می باشند. در طراحی و نقشه کشی این ویلاها، نقشه ویلا باید به شکلی رسم شود که در هر دو طبقه تمامی امکانات تفریحی و فراغت برای ساکنین فراهم باشد.

پلان ویلا دو طبقه
پلان ویلا دو طبقه

ویلا چیست؟

ویلا به ساختمانی گفته می شود که از چهار طرف نما داشته باشد و معمولا در حاشیه شهر ها دیده می شود از این جهت نمای ویلا ها از اهمیت زیادی بر خوردار است.

سازه ساختمانی ویلا دو طبقه

مهمترین و زیبایی بخش ترین قسمت برای ترسیم نقشه ویلا دو طبقه، راه ورودی و  ارتباطی دو طبقه به یکدیگر است. سعی کنید هنگام طراحی این بخش از سازه، محل قرار گیری پله ها را طوری طرح کنید که جلوی نور را نگیرد و فضای اضافی اشغال نکند.

 معمولا طبقه اول سالن نشیمن و آشپزخانه قرار دارد و در طبقه دوم اتاق ها و حمام و سرویس بهداشتی تعبیه می شود. طبقه اول این ویلا باید نور گیر مناسبی داشته باشد. پلان ویلا دو طبقه بنابراین بهترین مکان برای ساخت ویلا در شمالی ترین نقطه زمین است. استفاده از دیوار های شیشه ای می تواند هم به زیبایی و هم به داشتن نور کافی و آرام بخش به ویلای شما کمک کند.

پلان ویلا دو طبقه
پلان ویلا دو طبقه

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

یکی از مزیت های ویلا دوبلکس، انتخاب اندازه قضاها به مقدار دلخواه است.  شما می توانید هنگام ترسیم ، به جای رسم یک سالن بزرگ، آن را به دو یا سه قسمت تقسیم کنید. پلان ویلا دو طبقه آشپزخانه معمولا در طراحی داخلی نقش به سزایی دارد. برای راحتی آشپزی و پذیرایی درست از مهمان ها، می توان از یک سالن ناهار خوری نیز بهره گرفت.

پلان ویلا دو طبقه
پلان ویلا دو طبقه

نمای ویلا دو طبقه

یک نمای جذاب باعث می شود ارزش هر ساختمانی بیشتر باشد. معمولا افراد برای ساخت ویلای خود از نمای کلاسیک استفاده می کنند. پلان ویلا دو طبقه این نما برای ویلا های دو طبقه و چند طبقه نیز استفاده می شود.

طراحی شهرک ویلایی

همچنین در ساخت بعضی از ویلاها، استفاده از سقف شیروانی و نمای چوبی کاربرد زیادی دارد.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا امیری

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام همیشه قصد داشتم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن ، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم، به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.