×

نقشه ازبیلت + نمونه نقشه ازبیلت + نقشه ازبیلت برق + هزینه نقشه ازبیلت

 • کد نوشته: 17561
 • ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
 • دیدگاه‌ها برای نقشه ازبیلت + نمونه نقشه ازبیلت + نقشه ازبیلت برق + هزینه نقشه ازبیلت بسته هستند
 • نقشه ازبیلت چیست؟ به گزارش ساخت ویلا : نقشه ازبیلت چیست؟ نقشه های چون ساخت یا ازبیلت به نقشه های سازه ای گفته می شود که از وضعیت موجود و اجرا شده سازه برداشت می شود و معمولا با نقشه های اجرایی متفاوت است. غالبا کارفرما (بسته به اهمیت و بزرگی) در انتهای هر فاز از […]

  نقشه ازبیلت + نمونه نقشه ازبیلت + نقشه ازبیلت برق + هزینه نقشه ازبیلت

  نقشه ازبیلت چیست؟

  به گزارش ساخت ویلا : نقشه ازبیلت چیست؟ نقشه های چون ساخت یا ازبیلت به نقشه های سازه ای گفته می شود که از وضعیت موجود و اجرا شده سازه برداشت می شود و معمولا با نقشه های اجرایی متفاوت است. غالبا کارفرما (بسته به اهمیت و بزرگی) در انتهای هر فاز از پیمانکار درخواست نقشه های ازبیلت را می کند تا برای اجرای مراحل بعد مورد استفاده قرار دهد.
  نقشه‌های‌های ازبیلت به دو علت تهیه می گردد:
  ۱- خطای حین اجرا: به عنوان مثال در پروژه‌ای پس از برداشت نقشه‌های ازبیلت فونداسیون مشخص شد در یکی از آکس‌ها محور ستون به اندازه دو سانتی‌متر از موقعیت اصلی خود جابجا اجرا شده‌است. بنابراین برای تهیه نقشه‌های شاپ دراوینگ از نقشه‌های نقشه ازبیلت فونداسیون استفاده شده تا تغییر فوق لحاظ گردد.
  ۲-تغییرات اعمال شده قبل و حین اجرا بر روی نقشه‌های اجرایی با تأیید کارفرما: به عنوان مثال در اجرای یک خط انتقال آب در داخل شهر، قبل از اجرا متوجه وجود تاسیسات دیگر در تراز خط اجرایی (طبق نقشه ها) شدیم و به همین خاطر باید ارتفاع خط تغییر کند و این کار باعث تغییر نقشه‌ها می گردد و برای همین نقشه همچون ساخت تهیه می گردد تا ارتفاع واقعی خط لوله برای نگهداری و تعمیرات معلوم باشد.
  یکی از عوامل تهیه همچون ساخت این است که شاید مشکلی در اجرا پیش بیاد و این کار باعث بشه کار در حین اجرا در نقشه تغییراتی پیش بیاد برای همین بعد از مراحل یا بعد از اتمام پروژه اقدام به تهیه نقشه‌های همچون ساخت می نمایند. نقشه ازبیلت به عنوان مثال در اجرای یک خط انتقال آب در داخل شهر ،  قبل از اجرا متوجه وجود تاسیسات دیگر در تراز خط اجرایی (طبق نقشه ها) شدیم و به همین خاطر باید ارتفاع خط تغییر کند و این کار باعث تغییر نقشه‌ها می گردد و برای همین نقشه همچون ساخت تهیه می گردد تا ارتفاع واقعی خط لوله برای نگهداری و تعمیرات معلوم باشد.[۱]
  نقشه‌های چون ساخت (As Built) نقشه‌ای است که اصلاحات انجام شده بر روی نقشه‌ها ی تأیید شده برای ساخت (AFC) را نشان می‌دهد. این اصلاحات ناشی از تغییرات با (داشتن مجوز) برای سهولت یا برخورد با تجهیز دیگر یا بر اثر خطا در اجرا می‌باشد. نقشه ازبیلت چیست؟ این مدارک نشان دهنده آنچه ساخته شده‌است می‌باشد.
  نقشه‌های چون ساخت فاز مهمی را ارائه می‌دهد به این دلیل که شامل اطلاعات بروز شده مدارک در سایت می‌باشد که جهت مدیریت پیش راه اندازی، عملیات، نگهداری و تعمیرات ضروری است برای تهیهٔ مدارک چون ساخت می‌باشد که شامل اصلاحاتی که در کارگاه بر روی مدارک صادر شده توسط بخش مهندسی نقشه‌برداری، صورت می‌گیرد.

   

  نقشه ازبیلت 

  نقشه ازبیلت

  نقشه های ساخته شده چیست؟ 

  نقشه ازبیلت به مالک ، نقشه برداران و مدیران تاسیسات کمک می کند تا اجزای پروژه مانند مکان ، ابعاد و سایر اندازه گیری های مرتبط را محصور کنند. این همچنین شامل جزئیات دیگری است که برای پروژه حیاتی است ، مانند مشخصات دیوارها ، درها ، نقشه ازبیلت چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع ، وسایل برقی و موارد دیگر.

  نقشه های ساخته شده پس از اتمام پروژه توسط یک پیمانکار تکمیل و ارسال می شود. نقشه ها از نقشه های اصلی طراحی بازنگری می شوند تا منعکس کننده هرگونه تغییر در محل مانند جابجایی قطعات برای هماهنگی ، تغییر مسیر مجدد سیستم های توزیع و غیره باشد. نقشه ازبیلت تمام ساختارها و عناصر موجود در محدوده پروژه ساختمان را مشخص می کند. کلیه اصلاحات و تنظیمات باید همراه با سابقه مصوبات موجود باشد.

  این برای مالکان ضروری است زیرا می تواند در آینده برای بازسازی های موجود یا درک هرگونه تغییر در مدل ساخته شده مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که نمایندگی کل پروژه را پس از اتمام ارائه می دهد ، بسیار مهم است. این نقشه های اصلاح شده است که پس از اتمام یک پروژه ساختمانی ارسال می شود. این شامل تمام بازنگری و تغییرات در نقشه آزمایشی پروژه کامل است.

  معماران و طراحان نقشه های اصلی را طراحی می کنند که به عنوان پایه نقاشی های ساخته شده عمل می کنند. این افراد واجد شرایط ترین افراد برای ساخت به عنوان ساخته شده هستند. مهمترین چالشی که این مردم با آن روبرو هستند مسیر تغییرات است. نقشه های نهایی ساخته شده به عهده پیمانکار است.

   پیمانکار تنها مسئولیت ساخت و ساز واقعی را بر عهده دارد و قادر است تغییرات و اصلاحات سند را در صورت وقوع انجام دهد. این پیمانکار است که علائم را به آخرین نقشه ازبیلت در محل با شاخص اضافه می کند. ساخت ویلا این نقشه ها بعداً توسط تیم مشاور برای بررسی مسائل و تولید نقشه های ثبت شده از پروژه های ساخته شده استفاده می شود. این ماده معمولاً برای اقدامات بهداشتی و ایمنی و نگهداری مشتری پس از اتمام پروژه مورد استفاده قرار می گیرد.

  روش سنتی ارزیابی نقشه های ساخته شده در مدیریت پروژه ، بازسازی و نوسازی ساختمان در آینده ناموفق بود زیرا فاقد اسناد مناسب برای ساختمان موجود ، دستورات تغییر آن و اسناد نقشه های ساخته شده بود. نقشه های سنتی ساخته شده دارای مشکلات و چالش های زیادی در مدیریت و نگهداری پروژه های ساختمانی در طول چرخه عمر پروژه بودند.

  Rework مشکل مشترکی بود که باعث شد تحویل پروژه با تاخیر در زمان و سربار برای بهبود داده های ساخت انجام شود. نقشه ازبیلت چیست؟ این جریان ارتباطی در مراحل مختلف پروژه است که کار مجدد را کاهش می دهد. این پروژه ساخت و ساز متخصصان زیادی دارد که روی پروژه کار می کنند ، که از یک روش مدیریت پراکنده پیروی می کند. اگر اطلاعات در هر مرحله دقیق نباشد ، می تواند منجر به عدم صحت و اشتباه در اسناد شود.

  در روش سنتی نقشه های ساخته شده ، بسیاری از خرابی ها منجر به سقوط دقت و صحت پروژه ساخت می شود. نقشه ازبیلت اما با ظهور نرم افزار مدیریت ساخت و BIM ، می توانیم بر مشکلات و چالش های پیش روی یک محیط ساخته شده غلبه کنیم.

  فن آوری های ساخت و ساز به طور خودکار گردش کار و ادغام کار مشترک است که بهره وری ساخت را بهبود می بخشد. نقشه ازبیلت این کمک می کند تا حداقل زمان انجام یک پروژه را کاهش دهید ، جریان کاری دست و پاگیر را کاهش دهید ، ملاحظات بیش از یک پروژه را مدیریت کنید و غیره.

  با مهار عوامل اصلی ساخت ، این می تواند به مدیران پروژه ، نقشه برداران یا سرکارگر فرصت تصمیم گیری دقیق در یک زمان معین را بدهد. با انتخاب نرم افزار مدیریت ساخت مناسب ، می توانید تصمیمات کیفی را به صورت بلادرنگ اتخاذ کنید. اگر مدیریت ساخت موفقیت آمیز باشد ، پروژه شما نیز انجام می شود.

  نرم افزار مدیریت ساخت و BIM می تواند تعارضات را شناسایی کرده و با تغییر در اسناد مستندات سنتی آنها را برطرف کند. نقاشی های ساخته شده می توانند به مشتریان کمک کنند تا ساختمان را تجسم کنند و با خدمات BIM گشت و گذار مجازی در همه جنبه های ساختمان را انجام دهند . این به بهبود بهره وری و پایداری ساختمان ساخته شده در یک بازه زمانی خاص کمک می کند.

  نقشه ازبیلت 

  نقشه ازبیلت

  چرا طراحی به صورت ساخته شده ضروری است و چه کسی از آن بهره می برد؟

  پروژه های ساختمانی دقیق و دقیق نیستند زیرا مدلی در مراحل اولیه ساخت یا برنامه ریزی ساخته می شود. تغییرات ایجاد شده در مدل به پیمانکاران کمک می کند تا اطلاعاتی را برای نصب قطعات متفاوت از طرح اصلی جمع آوری کنند ، که باعث می شود پیمانکاران سابقه تغییرات ایجاد شده در طرح یا نقشه ها را داشته باشند.

  نقشه های ساخته شده دارای دو هدف اساسی هستند که مستندات اساسی در هر پروژه ساختمانی است.

  • از داده های نقشه ها ، می توانیم تغییرات بعدی را ایجاد کنیم که به عنوان بازسازی ساختارهای موجود یا اصلاح در ساختمان ها عمل می کند. نقشه ازبیلت چیست؟ بازیابی اسناد ساخته شده برای دسترسی به اطلاعات مربوط به سیستم های زهکشی ، نقشه ازبیلت مجاری و غیره برای پیمانکاران آسان تر و کارآمد است.
  • این ابزار عملی برای مدیران تسهیلات است که می توانند موارد و اشیا critical مهم را به طور دقیق تعریف کنند.

  نقشه های ساخته شده پایه و اساس کلیه سهامداران پروژه ساخت و ساز است:

  پیمانکار: – نقشه های ساخته شده منبع مهمی برای ثبت تغییرات و تغییرات انجام شده در تغییرات ساختمانی است. همانطور که انتقال ساخت و ساز از یک مرحله به مرحله دیگر منتقل می شود ، برای پیمانکاران آسان تر است که اقدامات لازم را در مراحل مختلف تجسم کنند. مسائل و عوارض قبل از بروز در مرحله ساخت به راحتی شناسایی و برطرف می شوند.

  مالکان / مشتریان: – اسناد و مدارک ساخته شده به دلیل نصب و سوابق موارد برای صاحبان ساختمان و مشتریان بسیار مهم است که اگر مالک نیاز به حل سریع مسئله یا تغییر طرح ساختمان در آینده داشته باشد ، مهم است.

  خریداران ملک: – برای خریداران ملک به عنوان فروش نهایی ملک امری حیاتی است. طراحی داخلی نقشه ازبیلت این اطلاعات مهم در مورد آنچه که فروخته و خریداری می شود را فراهم می کند و به عنوان پایه ای برای بازسازی ها و پیشرفت های آینده است. .

  در قسمت اول این مقاله ، ما می توانیم درک کنیم که چگونه نقشه های ساخته شده برای صنعت ساختمان حیاتی هستند. معماران و طراحان از این نقشه برای به روزرسانی و اصلاح تغییرات استفاده می کنند و سابقه ای از این تغییرات را نگه می دارند ، سپس توسط پیمانکاران مدیریت می شود. در متن قسمت اول این مقاله ، ما بررسی کردیم که چه کسی از نقاشی های ساخته شده سود می برد و چرا این نقشه ها برای صنعت ساخت و ساز و کاربردهای آن حیاتی هستند.

  این مقاله علاوه بر این در مورد اینکه چگونه ساخته شده می تواند برای آینده صنعت ساخت و ساز مفید باشد و اینکه چگونه تأثیرات زیست محیطی آن می تواند طرح پروژه های ساختمانی را تغییر دهد صحبت خواهد کرد.

  نقشه ازبیلت 

  نقشه ازبیلت

  چگونه می توان نقشه های ساخته شده را مدیریت کرد؟

  نقشه های ساخته شده حاوی اطلاعاتی است که برای پروژه های ساختمانی ضروری است. هر زمان که به اطلاعات معتبر احتیاج دارید ، نقشه ساخته شده باید در سایت های ساختمانی موجود باشد. همچنین شناخته شده است که بخشی از روند راه اندازی است و می داند که چگونه می توان آن را اداره کرد: –

  • جزئیات تغییرات یا اضافات داده ها یا اطلاعات قبلی را که شامل مواد ، نقشه ازبیلت چیست؟ اندازه گیری ها و غیره در نقشه ها است ، ثبت و ضبط کنید.
  • تمام تغییرات ایجاد شده در کل مراحل ساخت در نقشه های ساخته شده مستند شده است.

  تغییرات ایجاد شده در نقاشی ها باید به روز شود و اطلاعات قدیمی باید از هم جدا شوند ، نقشه ازبیلت که به ایجاد دنباله ای از تغییرات ، جزئیات و دلایل آنها کمک می کند. نقاشی ساخته شده شامل شرح مختصری از تغییرات ایجاد شده ، تاریخ تغییر آن ، اصلاح و به روزرسانی آن است ، اگر موردی باید حذف شود یا نیازهای مهم دارای کدگذاری یا رنگ علامت گذاری شده است که درک آن آسان می شود ، در صورت تغییر تغییرات ، همان مقیاس را حفظ کنید نقشه های ساخته شده را ایجاد یا بازآفرینی می کند ، مسیر را در بازرسی نهایی تغییر می دهد و پیوست را با نقاشی ها با زمینه تغییر می دهد.

   نقشه های ساخته شده باید دقیق باشند که می توانند از طریق بررسی نقاشی دستی ساخته شده با نصب واقعی ایجاد شوند: –

  • پس از اتمام ساخت و ساز ساختمان ، عبور از داخل ساختمان برای اطمینان از دقت در بازرسی از سقف ها و سایر عناصر غیرقابل دسترسی مهم است.
  • اشیا پنهان هستند ، نصب کننده ها و بازرسان را هماهنگ کنید تا مطمئن شوید که بازرسان می توانند قبل از مخفی کردن سیستم ، تأخیر در مراحل ساخت قبل از سیستم های ساختمانی ، نصب های کامل شده را بررسی کنند. این باید چندین بررسی در مراحل مختلف ساخت داشته باشد.
  • بررسی ها باید در مراحل ساخت ماهانه ، سه ماهه یا طبق برنامه انجام شود. بررسی های منظم در اطمینان از مستند بودن سیستم ها بدون هرگونه خطر برنامه ریزی موثرتر هستند.

  پروژه های ساخته شده را پایدار کنید

  اندازه گیری پروژه به عنوان Built Built نقشه ازبیلت برای پایداری توسط عناصر اجتماعی ، اقتصادی و زیست محیطی بررسی می شود.

  اجتماعی

  طراحی ساخته شده و خدمات MEP BIM می توانند با ارائه طراحی آسان تر که بر راحتی کاربران ساختمان متمرکز است ، در بهبود پایداری در جنبه اجتماعی پروژه کار کنند. مالکان می توانند مدل طراحی را مرور کرده و قبل از ساخت مدل ، گشت و گذار مجازی در آن داشته باشند. با استفاده از خدمات BIM ، این مدل به شما امکان می دهد تا مشارکتی باشد ، که به ارتباط دقیق جریان اطلاعات بین ذینفعان برای جمع آوری تصمیم گیری بهتر در مورد مدل ها کمک می کند.

  اقتصادی

  نقشه های ساخته شده امکان تخمین دقیق مواد مورد نیاز را فراهم می کند و تغییرات را در طول مراحل ساخت که پایداری اقتصادی را تقویت می کند ، پیگیری می کند. برآورد هزینه و صورتحساب با کل فرآیند ساخت و ساز از طریق نرم افزار برآورد هزینه مبتنی بر BIM انجام می شود.

  اثرات زیست محیطی

  با ظهور BIM Workflow و نقشه های ساخته شده ، می تواند عملکرد ساختمان را افزایش دهد تا مصرف انرژی و تأثیر آن بر محیط را افزایش دهد. از داده های ساخته شده می توان برای بهینه سازی و بررسی پیشرفت مدل برای طراحی مشترک با BIM استفاده کرد. همچنین اطلاعاتی دقیق را به شما کمک می کند که به روند تصمیم گیری کمک می کند.

  نشه ساخته شده در عصر دیجیتال

  پیش از این ، مراحل ساخت از طریق استفاده از روش قلم و کاغذ انجام می شد ، اما با ظهور اسناد دیجیتال ، نقشه ازبیلت چیست؟ این امر باعث بهبود تأخیر و هزینه ها می شود. دستگاه های موبایل به طور گسترده ای برای مشاهده نقشه های ساخته شده که فرآیندهای ساختاری کارآمد تر ایجاد می کنند ، استفاده می شوند. تعداد کمی از نرم افزارها برای ایجاد و ویرایش نقاشی ها در هر دستگاه تلفن همراه ، تنظیمات داخلی را آماده کرده اند. نقشه ازبیلت این اجازه می دهد تا دقیق و کارآمد در روند ساخت و ساز.

  نقشه های ساخته شده به زمان زیادی در کار و دقت و دقت رانندگی نیاز دارند. با استفاده از فناوری موبایل و نرم افزارهای ساخته شده ، اکنون می توان وظایف را به صورت استاندارد ، دیجیتالی و اتوماتیک انجام داد تا فرآیند بررسی و ضبط راحت تری انجام شود. این می تواند به تولید بهتر ساخت و سازها و پروژه های ساختمانی کمک کند.

  نقشه ازبیلت چیست؟

  نقشه ازبیلت چیست؟

  با استفاده از فناوری ساخت دیجیتال و نرم افزارهای ساخته شده ، می تواند به تولید انفجارهای با کیفیت کمک کند. این می تواند به طور مستقیم تغییرات ایجاد شده در سایت را ثبت کند. تمام اطلاعات جدید را می توان بررسی کرد و برای نقاشی های ساخته شده اعمال کرد.

  آینده در ایجاد نقشه های موثر ساخته شده است

  نقاشی های ساخته شده می توانند تغییرات ایجاد شده در نقاشی های اصلی را ثبت کرده و ضبط کنند. این باید نقشه های ساخته شده را به شرح زیر ثبت کند: –

  • تمام تغییرات باید به طور دقیق ثبت شود و تنظیماتی انجام می شود که شامل تاریخ انجام آنها می باشد. نقشه ازبیلت در اسناد ، شما باید تمام اطلاعات مربوط به استفاده از مواد ، تجهیزات مورد استفاده ، تغییرات طراحی ، تغییرات مکان و غیره را مشخص کنید.
  • تغییراتی که شامل جزئیاتی مانند کدگذاری ، رنگ ، مقیاس گذاری و قالب بندی ورود به سیستم هستند که ممکن است مالک را برای درک نقاشی ساخته شده گیج کند.
  • پیش از این ، نقشه های ساخته شده به بازرسی دستی و کاغذ و گردش کار نیاز داشتند. فناوری کنونی نقشه های ساخته شده و ساخت آن را ساده کرده است. این نرم افزار دارای قالب های ساخته شده داخلی است که می تواند در مراحل اولیه پروژه های ساختمانی برای بررسی الگوی بازرسی برای هرگونه تغییر جهت کار سریعتر و به روزرسانی در زمان واقعی مورد استفاده قرار گیرد.

  نرم افزار رسم همانطور که ساخته شده کار را ساده تر ، دقیق تر ، داده محور کرده و نقشه های کیفی ساخته شده را تولید می کند.

  نتیجه

  نقشه های ساخته شده در هر دو حالت مقاله می تواند توسط مدیران تاسیسات ، مالکان ، نقشه ازبیلت نقشه برداران و پیمانکاران برای جمع آوری هرگونه تغییر در مدل ساخته شده از ساختمان استفاده شود و تغییرات اصلاح شده در اسناد را پیگیری کند. این توسط معماران و طراحانی تهیه می شود که توسط پیمانکاران برای ساخت مدل استفاده می شود و از نقاشی ساخته شده آن برای بازسازی در آینده یا پروژه های جدید ساخت استفاده می شود.

  با استفاده از نرم افزار مدیریت ساخت ، فناوری موبایل و گردش کار BIM ، نقشه های ساخته شده دقیق تر ، دقیق تر و مقرون به صرفه تر هستند تا مالکان بتوانند هر گونه تغییر ایجاد شده توسط افراد در روند ساخت را درک و پیگیری کنند.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.