×

از ۰ تا ۱۰۰ نحوه تسطیح خاک را بیاموزید.

 • کد نوشته: 22299
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای از ۰ تا ۱۰۰ نحوه تسطیح خاک را بیاموزید. بسته هستند
 • نحوه تسطیح خاک به گزارش تبلیغات ساختمان :نحوه تسطیح خاک برای آماده سازی ساخت پروژه قبل از شروع ساخت و ساز ، معمولاً لازم است سایت را آماده کنید. در اینجا چند مرحله کلی برای کمک به انجام این کار آورده شده است. نکات هنگام شروع این پروژه آب و هوا را در نظر بگیرید. در برخی […]

  از ۰ تا ۱۰۰ نحوه تسطیح خاک را بیاموزید.

  نحوه تسطیح خاک

  به گزارش تبلیغات ساختمان :نحوه تسطیح خاک برای آماده سازی ساخت پروژه قبل از شروع ساخت و ساز ، معمولاً لازم است سایت را آماده کنید. در اینجا چند مرحله کلی برای کمک به انجام این کار آورده شده است.

  نحوه تسطیح خاک

  نحوه تسطیح خاک

  نکات

  هنگام شروع این پروژه آب و هوا را در نظر بگیرید. در برخی مکانها ، فصل بارندگی یا شرایط یخبندان می تواند درجه بندی موفقیت آمیز و آماده سازی خاک را تقریباً غیرممکن کند.

  جابجایی خاک (کارهای خاکی) یک تلاش سنگین و سخت است. در صورت نیاز به درجه بندی قابل توجه ، اجاره یا اجاره تجهیزات سنگین ضروری است.

  اگر پروژه پاکسازی شما نزدیک به یک راه عبور عمومی است یا خدمات زیرزمینی احتمالی در محل وجود دارد ، قبل از شروع ، مجوزهای مناسب حفاری و مکانهای آب و برق را درخواست کنید.

  مرحله اول

  نقشه برداری زمین جهت تسطیح خاک

  سایتی را که قصد ساختن آن را دارید بررسی کنید. 

  قبل از شروع کار سایت خود باید به سه نکته توجه کنید.

    • مرزهای اموال و تجاوزهایی مانند خدمات زیرزمینی را تعیین کنید تا بتوانید به طور قانونی ادامه دهید.
    • تعیین کنید که آیا به مجوزها نیاز دارید و چگونه پاکسازی یا اصلاح درجه بر رواناب طوفان و/یا فرسایش احتمالی خاک تأثیر می گذارد.
    • چاپ دقیق پای منطقه ای را که قصد دارید پاکسازی و درجه بندی کنید ، بیان کنید.
  تسطیح خاک

  تسطیح خاک

  از هر مرجع تنظیم کننده مجوز بگیرید. نحوه تسطیح خاک 

  در برخی از حوزه های قضایی ، پروژه های درجه بندی ممکن است نیاز به مجوز داشته باشند ، از جمله مناطق مدیریت آب طوفان ، مقامات منطقه بندی ، حتی بخش ایالتی یا محلی محیط زیست شما. برای برخی از سایت ها ، ممکن است مجوز از سازمان های فدرال مانند EPA ایالات متحده مورد نیاز باشد.

  آماده سازی خاک

  آماده سازی خاک

  هر چوبی را که باید برداشته شود علامت گذاری کنید. نحوه تسطیح خاک 

  ممکن است چوب قابل فروش فروخته شود و شرکت های چوب گیر با خرید چنین چوبی موافقت کنند ، همچنین با برداشتن کنده از درختان بزرگ با تجهیزات خود ، در هزینه و عرق شما صرفه جویی شود.

  بررسی نقشه معماری

  بررسی نقشه معماری

  تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک مسیر حمل و نقل و جاده دائمی را در املاک ایجاد کنید. نحوه تسطیح خاک 

  هنگامی که پاکسازی را آغاز می کنید ، حفظ دسترسی می تواند برای تکمیل موفقیت آمیز پروژه بسیار مهم باشد. علامت گذاری و نگهداری راهرو سفر باید در مراحل اولیه انجام شود.

  مکان دپو مصالح

  مکان دپو مصالح

  در صورت نیاز از مهندسی کمک بخواهید.

  نحوه تسطیح خاک  مهندسان ژئوتکنیک می توانند شرایط خاک و زیرزمینی را بررسی کرده و تعیین کنند که آیا برای ساختمان مناسب هستند یا خیر. مواردی مانند تحمل خاک ، حذف پوسته پوسته شدن ، تثبیت خاک و نفوذپذیری محل ممکن است مورد توجه قرار گیرد. حمل و نقل بی رویه نامناسب و حمل و نقل در خاک مناسب می تواند هزینه هنگفتی را به همراه داشته باشد ، صرف هزینه برای خدمات مهندسی قبل از شروع کار ممکن است صرفه جویی زیادی کند ، حتی در یک پروژه کوچک.

  برداشت درختان مزاحم

  برداشت درختان مزاحم

  کار را شروع کنید. 
  اگر مراحل قبلی را دنبال کرده اید ، نحوه تسطیح خاک  باید از دامنه پروژه خود مطلع باشید. معمولاً اولین مرحله درجه بندی و آماده سازی خاک برای پروژه ساختمان شامل پاکسازی و سایش است. این بدان معناست که درختان و پوشش گیاهی را از بین ببرید ، سپس ریشه ها ، مواد آلی ، سنگهای بزرگ و سایر موانع را از بین ببرید.
  برداشت ریشه درخت

  برداشت ریشه درخت

  با رتبه بندی سایت خود ، مواد پر کننده مناسب را جدا کنید. 

  نحوه تسطیح خاک  برخی از سایتها را می توان متعادل کرد ، با حذف خاک سطحی و زباله ، و سپس استفاده از مواد زیرین موجود برای یکسان سازی سایت. بسته به زمین شناسی خاک شما ، ممکن است لایه هایی از ماسه ، خاک رس ، سنگریزه یا سایر خاکها/مصالح داشته باشید که می توانید در هنگام پاکسازی انبار کرده و در مرحله بعد مجدداً قرار دهید.

  حمل نخاله

  حمل نخاله

  بقایای رویشی را بسوزانید یا از بین ببرید. 

  نحوه تسطیح خاک  اغلب ، مواد غیرقابل استفاده مانند اندام ، ریشه و سایر چیزها باید به محض پاک شدن حذف یا دفع شوند. در برخی از مکانها ، سوزاندن یک گزینه اقتصادی است ، اما اگر در منطقه شما عملی یا مجاز نیست ، پیش بروید و آنها را از بین ببرید تا به محلی برای پرورش آفات تبدیل نشوند.

  نوار ایمنی خطر

  نوار ایمنی خطر

  نمره نهایی را که پروژه شما نیاز دارد تعیین کنید. 

  نحوه تسطیح خاک  این را می توان با تنظیم سهام یا قرار دادن تخته خمیر با خطوط رشته ای انجام داد تا بتوانید ببینید چقدر مواد اضافی باید حذف شوند یا به سایت شما منتقل شوند.

  پر کردن چاله

  پر کردن چاله

  کل منطقه ای را که آماده می کنید به سطح برسانید.

  نحوه تسطیح خاک  این هدف از تنظیم نمرات در مرحله قبل است. پس از تسطیح سطح ، می توانید مقدار (در صورت وجود) مواد پر کننده اضافی مورد نیاز خود را محاسبه کنید. برای دال ساختمان ، برنامه ریزی برای پر کردن پشتی مجاور دال تا درجه مورد نیاز ، به ویژه اگر مقدار قابل توجهی از خاک را برای خود دال حمل می کنید.

  کوبیدن خاک

  کوبیدن خاک

  زیر مجموعه ای را که در سطح بندی سایت خود ایجاد کرده اید جمع کنید. 

  نحوه تسطیح خاک  غلتک زدن با قطعه ای از تجهیزات سنگین اغلب برای این منظور استفاده می شود ، اما بسته به وسعت سایت ممکن است از تامپ مکانیکی یا دستگاه تامپ موتور یا فشرده کننده استفاده شود. ممکن است در این مرحله گزارش تراکم خاک توسط آزمایشگاه آزمایش مورد نیاز باشد ، اگر در حال ساخت سازه مجاز هستید با سازمان منطقه بندی/بازرسی محلی خود مشورت کنید.

  تنظیم خاک

  تنظیم خاک

  خاک را در بالابرها اضافه کنید تا به درجه مورد نظر خود برسید.
  نحوه تسطیح خاک  قرار دادن لایه هایی از خاک پر شده ، معمولاً ۶-۸ اینچ عمق ، و فشردن هر لایه یک روش عادی است. در مورد مواد خشک یا شنی ، مرطوب کردن خاک پر اغلب فشردگی را بهبود می بخشد ، اما برای خاکهای غیر زهکشی مانند خاک رس ، از پر شدن مواد پر کننده خود جلوگیری کنید.
  نقشه برداری خاک

  نقشه برداری خاک

  پد ساختمان را با استفاده از سطح سازنده یا سطح لیزر یا خطوط سیم درجه بندی کنید تا مطمئن شوید که در حد تحمل مطلوب (از نظر سطح) قرار دارد. 

  معمولاً نمره خوب مثبت یا منفی ۱/۲ اینچ قابل قبول است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.