×

درباره معماری مدرن چه میدانید ؟ ( توضیحات و عکس )

 • کد نوشته: 18261
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای درباره معماری مدرن چه میدانید ؟ ( توضیحات و عکس ) بسته هستند
 • معماری مدرن به گزارش طراحی مهدکودک : از دو طریق می توان به معماری مدرن نگاه کرد. اول ، به عنوان معماری امروز ، تعریف اینکه چگونه زندگی روزمره خود را در دوران مدرن هدایت می کنیم. ثانیاً ، به عنوان چشم اندازها و آرمان هایی که معماران دیروز برای جامعه مدرن متصور بودند. در هر […]

  درباره معماری مدرن چه میدانید ؟ ( توضیحات و عکس )

  معماری مدرن

  به گزارش طراحی مهدکودک : از دو طریق می توان به معماری مدرن نگاه کرد. اول ، به عنوان معماری امروز ، تعریف اینکه چگونه زندگی روزمره خود را در دوران مدرن هدایت می کنیم. ثانیاً ، به عنوان چشم اندازها و آرمان هایی که معماران دیروز برای جامعه مدرن متصور بودند. در هر صورت ، مسلماً امروزه بیش از هر زمان دیگری مطرح است.

  این مقاله با تعریف معماری مدرن ، ریشه و تاریخچه و ویژگی های آن ، به عمق موضوع می پردازد. همچنین باید نگاهی به اصول معماری مدرن ، تجزیه و تحلیل حرکتهای آن و تمرکز بر تفاوت بین معماری مدرن و معاصر باشد. سرانجام ، این ساختمان به ساختمانهای مدرن نمادین و معماران مدرن نمادین نگاه خواهد کرد.

  معماری مدرن چیست؟

  معماری مدرن یا معماری مدرنیستی ، معماری است که با استفاده از فن آوری های نوین و جدید ساخت و ساز ، به ویژه استفاده از فولاد ، بتن مسلح و شیشه تعریف می شود. ایده اصلی در معماری مدرن این است که فرم باید از عملکرد پیروی کند و مینیمالیسم را بپذیرد. همچنین در معماری مدرنیستی رد زینت آشکار است.

  معماری مدرن پس از جنگ جهانی دوم هنگامی که به عنوان سبک اصلی برای ساختمانهای سازمانی و سازمانی در نظر گرفته شد ، مسلط شد.

  خاستگاه معماری مدرن

  جنبش معماری مدرن از اواخر قرن نوزدهم آغاز شد. در این دوره ، انقلابی در فناوری ، مصالح ساختمانی و مهندسی به وجود آمد. صنعت ساخت و ساز ساختمان برای ابداع چیزی کاربردی و جدید ، از سبک های معماری سنتی دور شد. سپس معماری مدرن ابتدا از شیشه صفحات ، چدن و ​​بتن مسلح در ساخت سازه های بلندتر و سبک تر استفاده کرد.

  اولین آسمان خراش در آمریکا به عنوان پاسخی سریع به کمبود زمین و هزینه گزاف ساخت و ساز در شهرهای آمریکایی که رشد سریعی دارند ، و فناوری جدید مانند استفاده از قاب های فولادی ضد آتش و آسانسورهای ایمنی که توسط الیشا اوتیس اختراع شد ، ظاهر شد. ساختمان ده طبقه بیمه خانه در شیکاگو آسمان خراشی با قاب فولادی بود که توسط ویلیام لو بارون جنى در سال ۱۸۸۳ طراحی شد.

  لوئیس سالیوان در بین شیکاگو بین سالهای ۱۹۰۴ تا ۰۶۶ یک بنای یادبود دیگر ساخت. با این وجود این ساختمان اولیه سبک های تزئین را از معماری Neo-Gothic ، Neo-renaissance و Beaux-Arts گرفته است.

  بعداً ساختمان Woolworth که توسط کاس گیلبرت طراحی و در سال ۱۹۱۲ تکمیل شد ، تا زمان ساخت ساختمان کرایسلر در سال ۱۹۲۹ به بلندترین ساختمان جهان تبدیل شد.

  بازسازی پس از جنگ

  دو عامل باعث افزایش سریع معماری مدرن در این دوره شد. اول ، تقاضای صنعتی در طول جنگ جهانی دوم منجر به کمبود مصالح ساختمانی مانند فولاد شد که منجر به اتخاذ مصالح جدید مانند آلومینیوم می شود. دوم ، تخریب های بی نظیری در طول جنگ رخ داد و ساختمان ها نیاز به بازسازی داشتند.

  استفاده از ساختمانهای پیش ساخته در طول جنگ و دوران پس از جنگ برای ساختمانهای دولتی و نظامی تا حد زیادی گسترش یافت. خانه های تجربی رادیکال مانند خانه های Lustron و Dymaxion House نیز بین سالهای ۱۹۴۷-۱۹۵۰ شاهد بوده اند.

  دولت برای تأمین کمبود مسکن پروژه های عظیم ساختمانی را در دوره پس از جنگ تأمین کرد. این پروژه ها در شهرها و حومه شهرهایی که زمین در دسترس بود انجام شد. به عنوان مثال ، مرکز شهر لو هاور یکی از بزرگترین پروژه های بازسازی بود که پس از تخریب توسط آلمانی ها انجام شد. معمار آگوست پرت ، پیشگام در استفاده از مواد پیش ساخته و بتن مسلح ، یک مرکز کاملاً جدید در شهر بنا کرد. در سال ۲۰۰۵ یونسکو اعلام کرد که آگوست بازسازی شده و به عنوان مکانی برای میراث جهانی معرفی شده است.

  در ایالات متحده ، بیشتر رهبران جنبش باهاوس آلمان پس از نقل مکان در آن ، خانه های جدیدی ایجاد کردند. خانه های تازه ایجاد شده آنها نقشی عظیم در توسعه معماری مدرن آمریکا ایفا کردند.

  ویژگی های معماری مدرن

  در اینجا مشخصات اصلی معماری مدرن وجود دارد:

  1. نداشتن زیور آلات: تزئینات دقیق و قالب های تزئینی از بین می روند و ساختمان ها را تمیز و ساده می کنند. استفاده از مواد به جای تزئینات ، به روش های جالبی مانند ملاقات در اتصالات منحصر به فرد اجرا می شود.

  2. برجستگی خطوط عمودی و افقی و فرم های مستطیلی: اشکال خانه جعبه های پیوند خورده یا جعبه ای هستند. با استفاده از مواد به اشکال عمودی و صفحات مشخصی که در کنار یکدیگر در برابر عناصر افقی قرار می گیرند ، یک اثر چشمگیر ایجاد می شود.

  3. انبوه افقی ، سقفهای تخت و کم ارتفاع ، برجستگی در صفحات برجسته و افقی سقف: این دلیل آن است که بسیاری از خانه های مدرن نقشه های یک طبقه پیچ خورده دارند.

  4. استفاده از سیستم ها و مصالح مدرن: استفاده عمدی از مصالح در معرض استفاده می شود ، مانند ستون های ساخته شده از فولاد ، استفاده از بلوک بتونی به عنوان ماده تمام شده ، کفهای بتونی در معرض و رنگ آمیزی ، فضاهای آزاد بدون ستون که توسط خرپاهای فولادی مجاز است و انسان های پیشرفته راحتی توسط سیستم های گرمایشی.

  5. مصالح سنتی که به روشهای انقلابی استفاده می شود: زیبایی شناسی مدرن با استفاده از آجر ، چوب و سنگ به روشهای ساده حاصل می شود. تخته های عمودی ساده جایگزین تخته جلوی سایدینگ سنتی می شوند. روکش های صاف و بزرگ نیز استفاده می شود. سنگ تراشی و آجر از نوع بدون قاعده و ساده هستند ، که در هواپیماها و توده های راست خط استفاده می شوند.

  6. تأکید بر صداقت مواد: به عنوان مثال ، برای بیان ظاهر طبیعی خود ، چوب به جای رنگ آمیزی رنگ آمیزی می شود.

  7. ارتباط مکان ها و فضاهای داخلی: سایت ساختمان با استفاده از وسایل گسترده شیشه ای به کار گرفته می شود تا از محوطه سازی طبیعی و چشم اندازهای نمایشی بهره مند شود.

  8. برجسته بودن فضای داخلی و روان: ناهار خوری ، آشپزخانه و فضای زندگی به عنوان بخشی از یک فضای داخلی مداوم ، با هم جریان دارند.

  9. استفاده از نور طبیعی و شیشه ای بزرگوار: به جای استفاده از پنجره ها به عنوان چاله های بیرون ، استفاده از دیوارهای بزرگ شیشه ای که نور طبیعی را به داخل وارد می کند ترجیح می دهد.

  10. افزایش راحتی انسان با استفاده از سایه و آفتاب: آنها از نیروهای طبیعی مانند انرژی خورشیدی و دهانه های خنک استفاده می کنند تا راحتی را در فصول مختلف افزایش دهند.

  اصول معماری مدرن

  اصول معماری مدرن

  اصول معماری مدرن

  دو اصل گسترده مدرنیسم وجود دارد: فرم از عملکرد و حقیقت به مواد پیروی می کند.

  فرم تابع عملکرد است

  این اصل بیان می کند که هدف از ساختمان باید نقطه شروع طراحی باشد تا زیبایی. همچنین از آن به عنوان کارکردگرایی یاد می شود. اولین بار توسط لوئیس سالیوان ، معمار آمریکایی ساخته شد.

  حقیقت به مواد

  این اصل بیان می کند که مواد باید در مکانهایی که به بهترین وجهی مناسب است بدون پنهان نگه داشتن ویژگی و ظاهر مواد استفاده شود. به عنوان مثال ، بتن در معرض بدون رنگ باقی مانده و چوب برای اینکه دانه طبیعی آن دیده شود ، جلا داده نشده است. این نظریه مورد حمایت جنبش باهاوس قرار گرفت که آن را به عنوان یک اصل اصلی در نظر گرفت و معتقد بود که مواد در شکل “صادقانه” آنها استفاده می شود.

  نمونه های معماری مدرن

  موارد زیر برخی از معروف ترین نمونه های معماری مدرن است:

  • موزه گوگنهایم ، نیویورک

  • گالری ملی جدید در برلین

  • غرفه بارسلونا ، اسپانیا

  • خانه مکعب در روتردام ، هلند

  • ویلا ساوویه در پوسی ، فرانسه

  • اقامتگاه Fallingwater در Mill Run ، پنسیلوانیا

  • ویلا دیریکز در بروکسل ، بلژیک

  • آپارتمان های شیکاگو مارینا ، ایلینوی

  • ساختمان Isokon ، لندن

  • خانه دوان ، واقع در آدا ، میشیگان

  شکست جنبش های مدرن

  هنر دکو:

  آرت دکو سبکی است که اولین بار در فرانسه قبل از جنگ جهانی اول ظاهر شد. نام خود را از Arts Décoratifs ، در نمایشگاه بین المللی هنرهای تزئینی و صنعتی مدرن (نمایشگاه بین المللی هنرهای تزئینی و صنعتی مدرن) که در سال ۱۹۲۵ در پاریس برگزار شد ، گرفته است. این سبک ترکیبی از سبک های مدرن است که شامل مواد غنی و ساخت خوب است که نشان دهنده زرق و برق ، تجمل ، سرزندگی و ایمان به پیشرفت تکنولوژی است.

  معماری سازه گرایانه:

  جنبش معماری سازه گرایی بین سالهای ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ عمدتا در اتحاد جماهیر شوروی مورد استفاده قرار گرفت. این مهندسی را با فناوری پیشرفته با هدف اجتماعی کمونیست ترکیب کرد. در سال ۱۹۳۲ از دست خارج شد.

  ساختارشکنی:

  ساختارشکنی از حدود دهه ۱۹۸۰ آغاز شد. این یک برداشت پراکنده از ساختمان ساخته شده است. عدم وجود پیوستگی ، تقارن و هماهنگی تعریف می شود. این ایده از نام “ساختارشکنی” بود که توسط ژاک دریدا ، فیلسوف فرانسوی ابداع شد. ظاهر بصری ساختمان تمام شده توسط هرج و مرج کنترل شده و غیرقابل پیش بینی بودن تعریف می شود.

  نئوپلاستیک:

  De Stijl یا نئوپلاستیک ، جنبشی است که در سال ۱۹۱۷ در لیدن تاسیس شد. این جنبش متشکل از معماران و هنرمندانی بود که با کاهش لوازم ضروری رنگ و فرم ، طرفدار جهانی بودن و انتزاع ناب بودند. ترکیبات بصری به افقی و عمودی ساده شده و فقط از رنگهای اصلی ، سیاه و سفید استفاده شده است.

  اکسپرسیونیسم:

  اکسپرسیونیسم نوعی حرکت معماری در اروپا است که در قرن بیستم متولد شد. در آلمان غربی و شمالی ، جنبشی به نام اکسپرسیونیسم آجر گونه ای از جنبش اکسپرسیونیسم است. این سبک بخشی از سه سبک غالب معماری مدرن را تشکیل می دهد.

  معماری آینده نگر:

  معماری آینده نگر از ایتالیا آغاز شد. این توسط خطوط طولانی پویا ، کروماتیک قوی تعریف می شود ، که نشان دهنده حرکت ، سرعت ، غزل و فوریت است. شاعر فیلیپو توماسو مارینتی جنبشی هنری به نام Futurism را در سال ۱۹۹۰ بنیان نهاد ، که جنبش آینده نگر بخشی از آن است. این جنبش معمارانی مانند آنتونیو سانتلیا (Antonio Sant’Elia) را به خود جلب کرد که دیدگاه خود را به شکل شهری ترجمه کردند.

  جنبش شهر باغ:

  روش و جنبش شهر باغ توسط سر ابنزر هوارد در سال ۱۸۹۸ در انگلستان آغاز شد. جوامعی که خود مختار بودند با کمربندهای سبز احاطه شده بودند که محل سکونت ، کشاورزی و صنعت متناسب بودند.

  معماری پیشرفته:

  معماری با تکنولوژی پیشرفته (همانطور که در زیر نشان داده شده است) ، یا اکسپرسیونیسم ساختاری ، از دهه ۱۹۷۰ با ترکیب فناوری و صنعت پیشرفته در طراحی ساختمان آغاز شد. این به عنوان پلی بین پست مدرنیسم و ​​مدرنیسم عمل می کند.

  سبک بین المللی

  سبک بین المللی

  سبک بین المللی:

  سبک بین المللی بین سالهای ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ توسعه یافته است. اولین طرفداران آن فیلیپ جانسون و هنری-راسل هیچکاک بودند ، که در سال ۱۹۳۲ در موزه هنر مدرن متصدی بودند. استفاده کنید ، به طور معمول با مناطق شیشه ای متناوب کنید.

  متابولیسم:

  متابولیسم اولین شناخت خود را در سطح بین المللی در نشست CIAM 1959 به دست آورد. دانشجویان استودیوی MIT کنزو تانگه اولین کسانی بودند که این ایده را آزمایش کردند.

  اواسط قرن مدرن:

  کارا گرینبرگ برای اولین بار توسط مدرن قرن میانه (MCM) در کتاب خود با عنوان ، Mid-Century Modern: مبلمان دهه ۱۹۵۰ تأیید شد. این سبک را جشن گرفت که توسط موزه های جهان و دانشمندان به عنوان یک جنبش مهم طراحی شناخته می شود.

  معماری مدرن:

  سرانجام ، معماری مدرن ظهور کرد و پس از جنگ جهانی دوم تا دهه ۱۹۸۰ مسلط شد و قبل از آن با معماری پست مدرن جایگزین شد. این تأکید بر استفاده از فولاد ، شیشه ، بتن مسلح است و این فرم باید عملکرد را دنبال کند.

  معماری معاصر چیست؟

  معماری معاصر ، معماری امروز و اکنون است. معماران معاصر می توانند با ابعاد بسیار کوچک ، از سبک های پیشرفته و معماری پست مدرنیسم گرفته تا سبک های گویا و کاملاً مفهومی ، با سبک های مختلف کار کنند.

  طراحی های معاصر برای حیرت و توجه است. به عنوان مثال ، برخی از آسمان خراش ها در ساعات مختلف روز براق می شوند و تغییر رنگ می دهند.

  تفاوت بین معماری مدرن و معاصر

  در حالی که معماری معاصر مربوط به دوره زمانی فعلی است ، معماری مدرن با الهام از هر آنچه که به ایجاد آن کمک کرده است ، به طور مداوم تلاش می کند تا خود را بهتر بهبود بخشد:

  • با استفاده از فن آوری های جدید

  • پذیرش و آزمایش تکنیک های جدید ساختمان

  • آزمایش مصالح ساختمانی جدید

  • تطبیق و بهبود مواد و فنون فعلی و قدیمی

  • عبور از مرزهای ساختاری

  • ترتیب برنامه آزمایش

  معماری پست مدرن

  این جنبش توسط رابرت ونتوری ، نظریه پرداز معماری و دنیس اسکات براون ، یک برنامه ریز شهری در دهه ۱۹۶۰ معرفی شد. هدف آنها واکنش در برابر رسمیت ، عدم تنوع و ریاضت معماری مدرن ، به ویژه سبک بین المللی بود که توسط لودویگ میس ون در روه و لوکوربوزیه مورد حمایت قرار گرفت. بین سالهای ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ بسیار محبوب شد خصوصاً در کارهای فیلیپ جانسون ، اسکات براون و ونتوری ، چارلز مور و مایکل گریوز.

  به زودی ، به چند سبک کوچک جدید ، مانند کلاسیسیسم مدرن ، ساختار شکنی و معماری با تکنولوژی پیشرفته تقسیم شد.

  ۱۰ ساختمان مدرن و نمادین

  The Fallingwater House توسط فرانک لوید رایت ، Mill Run ، ۱۹۳۵)

  طراحی این خانه تحت تأثیر معماری ژاپنی است که به دلیل استفاده از کنسول مشهور است. این خانه در پنسیلوانیا در ایالات متحده واقع شده است. این متعلق به خانواده کافمن بود که از آن به عنوان استراحت آخر هفته استفاده می کرد. خانه ، با این حال ، به زودی پس از ساخت و ساز شروع به خراب شدن کرد. در سال ۲۰۰۲ ، پس از تعمیرات گسترده ، به موزه تبدیل شد.

   

  ویلا آبشار

  ویلا آبشار

  خانه شیشه ای ، نیو کنعان ، کانتیکت ، ایالات متحده آمریکا

  این خانه در سال ۱۹۴۹ توسط فیلیپ جانسون ساخته شد. او آن را به عنوان خانه خود ساخت. از نظر طراحی حداقل بود و از ویژگی های بازتابنده شیشه استفاده می کرد. جانسون بر روی اشکال هندسی از ابعاد مختلف آزمایش کرد که آن را در معماری مدرن نمادین کرد. نشانه های دیدنی منطقه نیز به ساخت خانه به عنوان یک قطعه پر شور معماری مدرن کمک کرد.

  این خانه آخر هفته ای بود که عمدتا از فولاد و شیشه ساخته شده بود. مانند Fallingwater ، این خانه نیز مانند نشت سقف دچار نقص شده است. جانسون آن را به شوخی به عنوان “خانه ای چهار سطل” توصیف کرد.

  ویلا ساوویه (۱۹۳۱) ، پاریس ، فرانسه

  این خانه برای ساویز ، خانه ای خانوادگی برای عقب نشینی ساخته شده است. در حومه پاریس واقع شده بود. این ویژگی های متمایزی داشت که “پنج امتیاز” مورد تأیید لوکوربوزیه را نشان می داد. این خانه شامل یک نقشه باز ، شبکه های ستون بتونی مسلح ، روف گاردن ، نمای مستقل و پنجره های افقی بود.

  پیست اسکیت دیوید اس. اینگالس واقع در نیوهون ، کانتیکت ، ایالات متحده آمریکا است

  این ساختمان به عنوان نهنگ یل معروف بود ، نامی تحت تأثیر دانشگاه ییل که Eero Saarinen از آن فارغ التحصیل شد. در مقایسه با سایر بناهای آن زمان ، این ساختمان دارای یک مشخصه معماری مشخص توسط Saarinen بود. استفاده از قوس های گربه ای. این هاکی دارای سقف کنسلی بود که با قوس بتونی مسلح که ۹۰ متر ارتفاع داشت پشتیبانی می شد.

  ساختمان Isokon ، Wells Coates ، لندن ، انگلستان ، ۱۹۳۴

  این یک ساختمان مسکونی است که به روز است. این ۳۲ آپارتمان دارد. ۲۴ از آنها آپارتمان استودیویی هستند در حالی که ۸ آپارتمان یک خوابه هستند. ساختمان ایزوکان همچنین دارای محل کارمندان و یک گاراژ عظیم است.

  این ساختمان توسط معماران آوانتی در سال ۲۰۰۳ مرمت و بازسازی شد. پس از مرمت ، ساختمان دارای یک گالری عمومی در گاراژ بود که برای فروش تاریخچه این ساختمان استفاده می شد. این بلوک به عنوان “ساختمان درجه یک” ذکر شده است و از مهمترین بناهای معماری در انگلیس است.

  موزه گوگنهایم توسط فرانک لوید رایت ، واقع در نیویورک ، آمریکا – ۱۹۵۹

  در طراحی این ساختمان ، فرانک لوید ایده “معماری ارگانیک” را به بازار عرضه کرد ، مفهومی که تصور می کند بشریت با محیط زیست ارتباط نزدیک دارد.

  این موزه بصورت مارپیچ طراحی شده است و بسیاری از گالری های کلیدی و مجموعه های هنری را در خود جای داده است. این طراحی شده است تا شما را به یک سفر بی پایان برساند و تمام موانع موجود در فضاهای خود را حل کند. اشکال هندسی حاکم بر معماری مدرن توسط فرانک به عنوان اشکال هندسی توصیف شده است که ایده ها ، احساسات و حالات انسانی را پیشنهاد می دهد. این دایره بی نهایت ، مثلث-وحدت ، مربع-یکپارچگی و مارپیچ-پیشرفت آلی را نشان داد. او این ساختمان را “معبد روح” می دانست.

  Cité Radieuse توسط لوکوربوزیه واقع در مارسی ، فرانسه – ۱۹۵۲

  این پروژه از نظر طراحی حداقل بود و از مهمترین کارهای لوکوربوزیه بود. او از جنبش باهاوس الهام گرفت که باعث شد از زرد ، قرمز و آبی به عنوان پالت رنگ استفاده کند. پروژه مسکن دارای ۳۳۷ آپارتمان (از ۲۷ نوع مختلف) ، استخر و زمین بازی بود.

  این ساختمان از بتن ریخته گری ساخته شده بود ، لوکوربوزیه قصد داشت قاب های فولادی را دربردارد ، اما متأسفانه ، جنگ جهانی دوم یافتن این ماده را سخت کرد.

  از سال ۲۰۱۶ ، این سازه بزرگ به عنوان میراث جهانی یونسکو مورد استفاده قرار گرفت.

  غرفه بارسلونا توسط لودویگ میس ون در روهه – بارسلونا ، اسپانیا ، ۱۹۲۹)

  این ساختمان در ابتدا با نام طراحی غرفه آلمان شناخته می شد. در سال ۱۹۲۹ ساخته شد تا برای میزبانی نمایشگاه های آلمان مورد استفاده قرار گیرد. طراحی ساختمان تحت تأثیر جنبش باهاوس قرار داشت و در آن سقف های کنسول و دیوارهای شفاف دیده می شد.

  ویلا استخردار

  ویلا استخردار

  ویلا دیریکز توسط مارسل لبورگن واقع در بروکسل ، بلژیک – ۱۹۳۳

  این ساختمان دارای ویژگی های جذاب بلوکی ، بتن سفید و کارهای شیشه ای است که با فضای سبز احاطه شده اند. این ساخت ویلا همچنین دارای فضای داخلی و امکانات مجلل مانند سرداب شراب و طراحی سینما است. دیریکز علاقه زیادی به هنر داشت و از نظر هنری این بنا را طراحی کرد. با این حال ، مدتی مورد بی توجهی قرار گرفت تا اینکه الکساندر کمبرون آن را در سال ۲۰۰۷ خریداری و بازسازی کرد.

  گالری Neue National توسط لودویگ میس ون در روهه ، واقع در برلین ، آلمان – ۱۹۶۸

  این موزه به هنر مدرن اختصاص یافته است و قدمت آن به اوایل قرن ۲۰ برمی گردد. همچنین شامل مقدار زیادی شیشه ، نمای خارجی مسطح و سقف کنسول است. چشم انداز اطراف آن به خوبی مجسمه سازی شده است و از Mies Van der Rohe الهام گرفته شده است. در سال ۲۰۱۵ برای نوسازی تعطیل شد.

  ۱۰ معمار نمادین مدرن

  فرانک گری:

  فرانگ گری در ۲۸ فوریه سال ۱۹۲۹ متولد شد. او با سبک اشکال ساختارشکنانه خود اولویت را در معماری معاصر قرار داد. وی با دستکاری سطوح و فرم هایی از شاهکارهای قابل توجهی استفاده می کرد که منحصر به فرد از موادی بود که تقریباً منطقی را در چگونگی قرار گرفتن آنها در برابر یکدیگر نادیده می گرفت. توسط Vanity Fair به او “مهمترین معمار عصر ما” برچسب گذاری شد. از جمله پروژه های معروف وی می توان به سالن کنسرت والت دیزنی در لس آنجلس و موزه گوگنهایم در بیلبائو اشاره کرد.

  فرانک لوید رایت:

  فرانک لوید رایت در ۸ ژوئن ۱۸۶۷ در آمریکا متولد شد. وی زیر نظر لوئیس سالیوان ، افسانه معماری ، آموخت. فرانک به دلیل تأثیرات ارگانیک و سبک ساختن چمنزارها به یادگار مانده است. اشکال طبیعی و ارگانیک او با طبیعت یکی شد. حتی بعد از گذشت بیش از ۱۵۰ سال ، سبک وی همچنان بهترین ایده و مفهوم طراحی و ساخت محسوب می شود. موزه گوگنهایم در شهر نیویورک و دانشگاه ایالتی آریزونا از جمله پروژه های معروف وی هستند.

  لئو مینگ پی:

  وی در تاریخ ۲۶ آوریل ۱۹۱۷ در چین متولد شد اما در ایالات متحده در رشته معماری تحصیل کرد. وی به دلیل معماری منحصر به فرد خود که تأثیر چینی را با اشکال هندسی در کار خود داشت ، در سراسر جهان مشهور شد. برخی از پروژه های معروف وی شامل گالری ملی هنر در واشنگتن و کتابخانه ریاست جمهوری جان اف کندی و سایر موارد است.

  زاها حدید:

  زاها حدید در ۳۱ اکتبر ۱۹۵۰ در عراق متولد شد. او فرم هایی را تعریف کرد که توسط افراد غیر متعارف ، آینده نگر ، هنری و جسورانه تعریف شده است. وی اولین زن معماری شد که برنده معماری پریتزکر شد و بعداً برنده جایزه برجسته صلح نوبل معماری شد. از جمله پروژه های معروف وی می توان به خانه اپرا در گوانگژو و MAXXI- موزه ملی هنرهای قرن بیست و یک پاویون پل در ساراگوزا اشاره کرد.

  فیلیپ جانسون

  فیلیپ جانسون در ۸ ژوئیه ۱۹۰۶ در آمریکا متولد شد. وی بنیانگذار گروه معماری و طراحی در موزه هنر مدرن شهر نیویورک بود. سبک مینیمالیستی او در استفاده شگفت انگیز از فولاد ، شیشه و بعداً کریستال در سراسر جهان مشهور شد. از جمله پروژه های معروف وی می توان به ساختمان Seagram در شهر نیویورک و کلیسای جامع کریستال در کالیفرنیا اشاره کرد.

  فیلیپ جانسون

  فیلیپ جانسون

  تام رایت:

  تام در هجدهم سپتامبر ۱۹۵۷ در انگلیس متولد شد. وی به دلیل معماری هتل برج العرب دبی در سراسر جهان شناخته شده است.

  لودویگ میس ون در روهه:

  لودویگ در ۲۷ مارس ۱۸۸۶ در آلمان متولد شد. او به دلیل رویکرد معماری “کمتر کم نیست” و “مینیمال” به شهرت رسید. وی همچنین به دلیل استفاده از فولاد ساختاری و شیشه صفحه ای برای تقسیم فضاهای داخلی مورد توجه قرار گرفت. از جمله پروژه های معروف وی می توان به گالری ملی جدید در برلین و غرفه بارسلونا در بارسلونا اشاره کرد.

  پیانو رنزو:

  رنزو در ۱۴ سپتامبر ۱۹۳۷ در ایتالیا متولد شد. او در سالهای جوانی با لوئیس کان ، یک معمار مشهور کار می کرد. وی به دلیل کاربردهای برجسته جزئیات و مصالحی که معماری مدرن را شکل می داد ، مشهور شد. در سال ۲۰۰۸ ، Renzo به عنوان یکی از ۱۰۰ نفر با نفوذ برتر مجله تایم انتخاب شد. از جمله پروژه های معروف وی می توان به Shard در لندن ، انگلیس و ساختمان نیویورک تایمز در نیویورک اشاره کرد.

  ژان نوول:

  ژان در ۱۲ اوت ۱۹۴۵ در فرانسه متولد شد. او برنده بسیاری از افتخارات و جوایز معتبر از جمله جایزه پریتزکر ۲۰۰۸ است. از جمله پروژه های معروف وی می توان به موسسه جهان عرب در پاریس و ساختمان دنتسو در توکیو از جمله دیگر پروژه ها اشاره کرد.

  موشه صفدی:

  صفدی در ۱۴ ژوئیه ۱۹۳۸ به دنیا آمد. او همچنین یک شاگرد لویی کان است. او با نمایشگاه ۶۷ ، نمایشگاه بین المللی و جهانی ۱۹۶۷ در کانادا مشهور شد. برای نمایشگاه جهانی در کانادا ، از طرف م Instituteسسه معماری سلطنتی کانادا به او مدال طلا اعطا شد. از جمله پروژه های معروف وی می توان به Habitat 67 در مونترال و گالری ملی کانادا اشاره کرد.

   

  مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

  ضوابط و الزامات پارکینگ ها

  طراحی باغ در مناطق گرم و خشک

  آموزش پرسپکتیو در طراحی

  قیمت سازه ال اس اف در سال

  عکس مبل پتینه

  قیمت ساخت ویلا و محوطه سازی

  مراحل ساخت رستوران سنتی

  اموزش اسکیس کرمانشاه

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.