×

آموزش ماکت معماری | نحوه ساخت ماکت | آموزش ماکت سازی

 • کد نوشته: 18459
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای آموزش ماکت معماری | نحوه ساخت ماکت | آموزش ماکت سازی بسته هستند
 • ماکت معماری به گزارش ساخت ویلا : ماکت معماری ما به عنوان معمار و دانشجو عمیقاً مجذوب ماکت های معماری هستیم و به عنوان طراح درک بسیار گسترده تری از اکثر برنامه های سه بعدی و نمایش های ارائه شده و یا تجسم را ارائه می دهیم . ماکت معماری ما را قادر می سازد تا […]

  آموزش ماکت معماری | نحوه ساخت ماکت | آموزش ماکت سازی

  ماکت معماری

  به گزارش ساخت ویلا : ماکت معماری ما به عنوان معمار و دانشجو عمیقاً مجذوب ماکت های معماری هستیم و به عنوان طراح درک بسیار گسترده تری از اکثر برنامه های سه بعدی و نمایش های ارائه شده و یا تجسم را ارائه می دهیم .

  ماکت معماری ما را قادر می سازد تا به سرعت ، نحوه ساخت و سازه ، تعامل با عناصر طبیعی ، استفاده از مقیاس و تأثیرگذاری بر کاربران آن را آزمایش کنیم ، همه به روشی بسیار کارآمد و جذاب.

  با این وجود یک ماکت خوش ساخت به زمان ، صبر ، فداکاری ، درک روشنی از مواد ساخت ماکت و البته مجموعه ای تیز و با کیفیت از ابزار ماکت معماری سازی نیاز دارد!

  در این راهنما ، ما این روند را تفکیک می کنیم و در مورد هنر ساخت ماکت معماری، انواع و مقیاس های رایج بحث می کنیم ، یک نمای کلی از مواد و ابزارها ارائه می دهیم و یک سری نکات را برای بهبود مهارت ها و تکنیک های ساخت ماکت شما معرفی می کنیم.

  ماکت معماری چیست؟

  برای کسانی که ناآشنا هستند ؛ به بیان ساده ، یک ماکت معماری یک نمایش فیزیکی سه بعدی از یک ساختمان است که معمولاً در مقیاس کوچکتری از خود ساختمان ساخته می شود.

  ماکت معماری به معماران این امکان را می دهد تا ساختمانهایی را که طراحی می کنند تجسم و دستکاری کنند و هنگام به اشتراک گذاشتن ایده با دیگران ، ابزاری برای ارائه ارائه می دهند.

  آنها عموماً از کاغذ ، کارت ، چوب ، کف و یا پلاستیک ساخته می شوند و می توانند با دست یا با استفاده از فناوری مانند برش لیزری یا چاپگر سه بعدی ساخته شوند. امروزه اغلب از مدلهای فیزیکی در کنار مدلهای CAD (طراحی به کمک رایانه) استفاده می شود.

  اطلاعات بیشتر در مورد CAD و این نرم افزار پشتیبانی اینجا است

  تاریخچه ماکت های معماری

  هزاران سال است که از مدلهای معماری استفاده می شود. تصور بر این است که قدیمی ترین ماکت شناخته شده ، که در بلغارستان امروزی کشف شده و از خشت ساخته شده است ، مربوط به ۴۶۰۰ سال قبل از میلاد است. با این وجود به احتمال زیاد به عنوان یک هدیه ، یا قرار دادن در آرامگاه کسی ، به جای اهداف طراحی معماری ، ایجاد شده است.

  همانطور که می دانیم ساختن ماکت تا زمان رنسانس (قرن ۱۴ تا ۱۷) که ساختمانها پیچیده تر شدند ، موفقیت آمیز نبود.

  مدلهای رنسانس برای نشان دادن ساختمانها تا حد ممکن واقع گرایانه در نظر گرفته شده بود. با این حال ، تا قرن ۲۰ ، معماران اغلب از ماکت ها استفاده می کردند تا ایده های خود را به روش های خلاقانه و انتزاعی تری ارائه دهند.

  امروزه ماکت های معماری با چه هدفی انجام می شوند؟

  در حالی که ترسیم ، با دست و توسط رایانه ، آنها نقش اساسی در روند طراحی دارند ، اما اهداف مختلفی در مراحل مختلف روند طراحی دارند.

  در آغاز فرآیند

  مدلهای مفهومی فرایندهای اولیه تفکر یک معمار را آزمایش و نشان می دهند. در اوایل فرآیند طراحی ، آنها اغلب انتزاعی هستند ، و ساختمان نهایی شباهت کمی به ماکت مفهومی دارد.

  در طی فرایند

  در طول فرایند طراحی ، معماران ممکن است یک ماکت کار (که به عنوان ماکت آموزش اسکیس نیز شناخته می شود) بسازند .

  ماکت های کاری به معماران اجازه می دهد تا از زوایای مختلف پیشنهادها را مطالعه کنند ، ببینند که چگونه عناصر مختلف برهم کنش می کنند و چگونه نور در زمان های مختلف روز می افتد. آنها همچنین به معماران اجازه می دهند تا از مشتریان (یا سایر اعضای تیم طراحی) درباره ایده های در حال انجام بازخورد بگیرند.

  در پایان روند

  نوع سوم ماکت ، ماکت ارائه است که برای نمایش ماکت مقیاس بندی ساختمان به پایان رسیده استفاده می شود.

  دلایل مختلفی برای ایجاد یک ماکت ارائه وجود دارد: دادن اطلاعات در مورد یک ساختمان یا طرح به عموم. فروش یک ساختمان یا طرح به مشتریان ؛ یا از نهادهایی مانند شوراها بودجه یا تأیید دریافت کنید.

  ماکت های معماری فیزیکی و CAD

  اگرچه ماکت های CAD ساختمان ها را به صورت سه بعدی به تصویر می کشند ، اما بینایی انسان فقط به ما اجازه می دهد تا آنها را به صورت دو بعدی ببینیم.

  ماکت های فیزیکی به معماران این امکان را می دهد تا ساختمان های خود را به روشی کاملاً متفاوت – مثلاً برای دیدن نحوه ارتباط فضاهای مختلف با یکدیگر – تجربه کنند.

  ماکت های فیزیکی همچنین امکان آزمایش و اصلاح بسیار راحت تر را فراهم می کنند. بیشتر شیوه های معماری هنگام کار در طراحی ساختمان های خود از ترکیبی از ماکت های فیزیکی و CAD استفاده می کنند.

  ماکت معماری

  ماکت معماری

  هزینه ماکت معماری

  هزینه تولید یک ماکت معماری حرفه ای بستگی زیادی به مقیاس ، اندازه ساختمان و مصالح استفاده شده برای ایجاد آن دارد. با این حال ، ساخت مدل حرفه ای حرفه ای بسیار ماهر است و به همین دلیل آنها به ندرت ارزان هستند!

  اگرچه این هزینه غالباً مبلغ کمی نسبت به هزینه کل یک مشتری پرداخت می کند ، اما بسیاری از آنها تمایلی به تهیه ماکت ندارند.

  آنها ممکن است از زمان ظهور مدلهای CAD ، مدلهای فیزیکی را غیرضروری بدانند و این باعث شده تعداد مدلهای فیزیکی ساخته شده توسط اکثر شرکتها فقط به یک یا دو مورد در سال کاهش یابد.

  با این حال ، ماکت های فیزیکی به مشتریان درک فوری و واقعی از ساختمان را می دهد به گونه ای که مدل های CAD همیشه نمی توانند به آن برسند.

  انواع ماکت معماری

  پنج نوع اصلی از ماکت معماری وجود دارد: نمای بیرونی ، طراحی داخلی ، مهندسی ، طراحی محوطه سازی و شهری.

  ماکت خارجی – ماکت های خارجی نمای بیرونی ساختمان و همچنین برخی از عناصر پیرامونی آن را نشان می دهد.

  ماکت داخلی – این نوع ماکت بیشتر مورد استفاده طراحان داخلی قرار می گیرد تا معماران. این سازماندهی فضای اتاق و همچنین رنگها ، ظروف و مبلمان را نشان می دهد.

  ماکت مهندسی – ماکت های مهندسی فقط یک عنصر از ساختمان را نشان می دهند. آنها به مهندسان کمک می کنند تا بفهمند که چگونه این عنصر در عمل کار می کند و ممکن است شامل قطعات متحرک باشد.

  ماکت طراحی محوطه سازی – این نوع ماکت شامل پوشش گیاهی ، پل ها ، مسیرهای پیاده روی و مبلمان خیابان است. ماکت های طراحی محوطه سازی به طور کلی فضاهای عمومی را نشان می دهند ، با ساختمانهای منفرد از اهمیت ثانویه.

  شهری – ماکت های شهری نحوه سازماندهی فضاهای بزرگتر ، مانند محوطه دانشگاه یا حتی کل شهر را نشان می دهد. لزوماً در مقیاس بسیار کوچک (۱: ۵۰۰ یا حتی کمتر) ساخته شده اند.

  مقیاس های ماکت معماری

  در موارد استثنایی ، یک ماکت معماری ممکن است اندازه واقعی باشد (۱: ۱). با این حال معمولاً ، ماکت ها در یکی از مقیاس های زیر تولید می شوند ، با نسبت نسبی ساختمان و ماکت یکسان است.

  برای ایجاد یک برداشت واقعی از زندگی

  برای نشان دادن فضای داخلی

  برای نشان دادن یک نما یا قسمت

  برای نشان دادن طرح بندی ساختمان

  برای نشان دادن یک طرح سایت (به عنوان مثال یک دانشگاه)

  برای نشان دادن نقشه شهر

  ۱: ۲ یا ۱: ۵

  ۱:۱۰ یا ۱:۲۰

  ۱:۵۰

  ۱: ۱۰۰ ، ۱: ۲۰۰ یا ۱: ۵۰۰

  ۱: ۱۰۰۰ یا ۱: ۲۵۰۰

  ۱: ۵۰۰۰ یا کوچکتر

  این یک راهنمای قطعی نیست. فاکتورهای زیادی در انتخاب مقیاس برای ماکت معماری تأثیر می گذارد ، از جمله هزینه ، زمان و مواد موجود و اینکه آیا باید بین مکان ها جابجا شود.

  معماران از چه موادی برای ساخت ماکت های مقیاس استفاده می کنند؟

  از لحاظ تاریخی ، ماکت های معماری تمایل داشتند از چوب پنبه ساخته شوند. (هنرمندان و معماران در تور بزرگ اروپا در قرن ۱۷ و ۱۸ اغلب ماکت های چوب پنبه ای از بناهای کلاسیک را خریداری می کردند.)

  امروزه به احتمال زیاد از مقوا / کاغذ ، چوب ، کف ، پلاستیک یا مواد مدرن فوق العاده سبک مانند تابلو اعضا ساخته شده اند. استفاده از چاپ پلاستیک سه بعدی به عنوان روشی برای تولید ماکت های معماری معمول شده است.

  موارد زیر اصلی ترین مواد مورد استفاده امروز است.

  کاغذ سولفیت – کاغذ سولفیت بسیار نازک است ، به این معنی که به راحتی خم و جمع می شود. این امر آن را برای هر ساختمانی با خطوط منحنی ایده آل می کند.

  سهام کارت – ضخیم تر از کاغذ سولفیت ، اما هنوز هم انعطاف پذیر ، سهام کارت در طیف گسترده ای از رنگ ها به فروش می رسد. استفاده از رنگ خنثی موجودی کارت و مشعل دستی به معماران اجازه می دهد تا تأثیر نور بر ساختمان خود را ارزیابی کنند.

  سهام کاغذ – دوباره کمی ضخیم تر است. در انواع دوبلکس (دو برگی) و سه تایی (سه برگی) قابل خرید است.

  Madeira balsa – برش این چوب نازک آسان است و طول عمر و جزئیات بیشتری نسبت به کاغذ یا کارت دارد. همچنین دارای یک پایان حرفه ای و ظریف است که اگر این ماکت برای مشتری نشان داده شود ، سودمند است.

  باسوود – باسوود نسبت به بالسا چگالتر و سنگین تر است ، به این معنی که برش و شن و ماسه آن کمی سخت تر است. با این حال ، ماکت های ساخته شده از چوب باس احتمالاً دوام خواهند داشت.

  فوم – مورد علاقه دانشجویان معماری ، کف ارزان است و می توان از آن برای تولید یک ماکت اساسی در عرض چند دقیقه استفاده کرد.

  وقتی جزئیات ساختمان اهمیت کمتری نسبت به فرم ها دارند ، مخصوصاً برای آزمایش حجمی بسیار مثر است. تخته های کف تخت (ساخته شده از فوم که بین مقوا قرار گرفته است) نیز موجود است که معمولاً در ضخامت های ۳ و ۵ میلی متر وجود دارد. اینها را می توان با قیچی به راحتی برش داد.

  پلی آمید – پلی آمید شاید رایج ترین پلاستیکی باشد که در چاپ سه بعدی استفاده می شود. این محکم است ، پایان صاف دارد و می تواند از طرح های پیچیده استفاده کند.

  ABS – ABS (اکریلونیتریل بوتادین استایرن) پلاستیک دیگری است که برای چاپ سه بعدی استفاده می شود. این یک گزینه محبوب برای ماکت های معماری است زیرا در استون حل می شود ، به این معنی که قطعات می توانند به طور منظم به هم جوش داده شوند.

  اکریلیک – گرچه باید با دستگاه لیزر تراش داده شود و حک شود ، اما این نوع پلاستیک مزایای زیادی دارد. اکریلیک سبک و انعطاف پذیر است و پنجره ها و عناصر متقاعد کننده ای تولید می کند که می توانند به ماکت معماری های ساخته شده از مواد دیگر اضافه شوند.

  Taskboard – Taskboard یک تخته الیاف چوبی است که در صورت خشک شدن سفت و محکم است ، اما در صورت لزوم می توان آن را با آب پاشید و منحنی کرد. این یک ماده ایده آل برای برش لیزر است زیرا سوختگی لبه (علائم باقی مانده از لیزر بر روی ماده) به راحتی می تواند تراشیده شود.

  ماکت معماری

  ماکت معماری

  از چه ابزاری برای ساخت ماکت معماری استفاده می شود؟

  ابزارهای مختلفی برای ساخت ماکت معماری با مواد مختلف مورد نیاز است. با این حال ، موارد زیر توسط بیشتر معماران ضروری تلقی می شود.

  تخته برش خود ترمیم – این نوع تخته ها برای طول عمر طراحی شده اند. اگرچه به نظر می رسد یک سطح جامد دارد ، اما در واقع از هزاران قطعه ریز ساخته شده است. وقتی برش می خورید تیغه شما بین آنها می افتد ، یعنی سطح تخته آسیب نمی بیند.

  چاقو برش – صدها چاقو برش موجود است و شما احتمالاً مورد علاقه خود را با استفاده از آزمون و خطا پیدا خواهید کرد.

  با این حال ، دو چاقو که معمولاً در استودیوها استفاده می شوند ، Olfa 9mm ، یک چاقوی همه کاره با طول تیغه قابل تنظیم و یک چاقوی X-ACTO (با تیغه های متنوع) برای کارهای دقیق هستند. دومی بسیار تیز است و باید با احتیاط استفاده شود.

  چسب – چسب داغ (یعنی چسبی که با اسلحه زده می شود) معمولاً برای اتصالی که دیده نمی شود ترجیح داده می شود ، زیرا این روش سریع و آسان است اما دقیق نیست.

  ما یک راهنمای کامل در تفنگ چسب داغ در اینجا

  برای جزئیات ریز یا عناصری که ممکن است نیاز به جابجایی مجدد داشته باشند ، چسب سفید – که مدت زمان زیادی طول می کشد تا تنظیم شود – انتخاب بهتری است. مارک های برجسته شامل ۳M ، Elmer’s و Sobo هستند. این چسب های سفید را می توان برای استفاده دقیق ، یا رسیدن به گوشه های روی حیله و تزویر یک ماکت ، در یک سرنگ چسب قرار داد.

  اگر ماکت شما از چوب ساخته شده است ، به دنبال چسب چوب مخصوص این ماده بگردید. برای مرتب کردن ماکت خود قبل از ارائه ، احتمالاً به پاک کننده چسب نیز نیاز دارید. محصولاتی به ویژه برای این کار طراحی شده اند ، اما پاک کننده لاک ناخن یک گزینه ارزان و موثر برای از بین بردن چسب است.

  مربع L – مربع L (مربع مهندسان نیز شناخته می شود) یک قاب زاویه دار است که به شما امکان می دهد گوشه های ۹۰ درجه ایجاد کنید ، و مستقیم بودن خطوط ماکت خود را بررسی کنید.

  از آنجا که مربع L معمولاً از فولاد ضد زنگ ساخته می شود که می تواند به راحتی بلغزاند ، چسباندن نوار نقاب به قسمت زیرین برای برخی از معماران مفید است.

  حاکمان – یک خط کش برای همه کارها کافی نیست. اکثر استودیوها مجهز به خط کش فلزی شش اینچی هستند که به راحتی قابل دستکاری است و یک هجده اینچ برای کار در مقیاس بزرگتر است.

  قیچی – بعضی از کارها برای چاقوها بسیار سخت گیر هستند ، جایی که یک جفت کوچک قیچی می تواند مفید باشد. قیچی های Fiskars اغلب توصیه می شوند زیرا برای مدت طولانی تیز می مانند.

  نوار – انواع مختلف نوار در ماکت های مفهومی و کاری استفاده می شود. در ماکت معماری ارائه ، نوار می تواند تا حدودی نامرتب به نظر برسد. اینکه کدام نوار را انتخاب کنید به شغل موجود بستگی دارد.

  نوار نقاشان چسب ملایمی دارد که به سطوح آسیب نمی رساند و در هنگام خشک شدن چسب عناصر را در ماکت معماری شما ثابت نگه می دارد. اگر رنگ آبی روشن نوار نقاشان را دوست ندارید ، نوار پیش نویس بژ مشابه است اما کاملاً محکم نیست.

  نوار دو طرفه برای اتصال نامرئی عناصر صاف مفید است ، در حالی که نوار اداری روزمره برای حلقه های نوار مناسب است.

  نحوه خرید و ذخیره لوازم ساخت ماکت معماری

  اگر توانایی مالی آن را دارید ، مواد خود را به صورت عمده خریداری کنید. با این کار در درازمدت پول شما پس انداز می شود – اگر پول کم است ممکن است فکر کنید لوازم خود را با یک دوست بخرید.

  خرید محصولات ساخته شده توسط مارک های معتبر نیز منطقی است. به همان اندازه وسوسه انگیز است که هنگام بودجه کافی صرفه جویی کنید ، این تقریباً همیشه اقتصادی نادرست است. مارک های پیشرو در بازار مانند Olfa (برای چاقو) و ۳M (برای چسب) عملکرد بهتری دارند و ماندگاری بیشتری دارند.

  هنگام ذخیره مواد ، مکانی خشک و دور از تابش مستقیم آفتاب را پیدا کنید.

  لوازم ساخت ماکت معماری را از کجا بخریم

  بیشتر لوازم شرح داده شده در اینجا لوازم هنری یا فروشگاه های ماکت معماری موجود خواهد بود ، اما خرید آنلاین در آمازون یا eBay می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند.

  گروه های معماری دانشگاه ها و کالج ها همچنین متداول ترین مواردی را که احتمالاً برای ساخت ماکت معماری نیاز دارید ، به فروش می رسانند.

  ده نکته برای کمک به پیشرفت ساخت ماکت معماری شما

  ۱. ابزار و مواد خود را هوشمندانه انتخاب کنید

  بهترین ابزار و موادی را که توانایی خرید آن را دارید بخرید – اما همچنین اطمینان حاصل کنید که مواد شما متناسب با ماکت معماری خاصی است که می سازید.

  به عنوان مثال ، در اکثر موارد ساخت ماکت معماری کاری از اکریلیک گران قیمت بی معنی خواهد بود.

  ۲. از تیز بودن تیغه های خود اطمینان حاصل کنید

  تیغه های کسل کننده مواد شما را از بین می برد! تنها راه برای اطمینان از تیز بودن تیغه شما آزمایش آن است.

  یک روش برای بررسی این مسئله این است که یک قطعه کاغذ قراضه را به صورت عمودی نگه دارید و سعی کنید چاقو خود را به سمت پایین بیاورید. اگر تیغه به راحتی کاغذ را برش می دهد ، شما خوب کار می کنید. اگر کاغذ خرد شد ، یک تیغه جدید بگیرید.

  ۳. از برش لیزری و چاپ سه بعدی بهره ببرید

  برش لیزری و چاپ سه بعدی دقت بسیار خوبی را ارائه می دهد. برای ساختن عناصر ماکت خود با برش لیزری ، ابعاد سطح خود را از Sketchup بگیرید ، آنها را به نقاشی های اتوکد منتقل کنید ، سپس قطعات را برش داده و مونتاژ کنید.

  شما همچنین می توانید از Sketchup چاپ سه بعدی کنید ، با صرفه جویی در وقت و کاهش پیچیدگی روند ساخت ماکت .

  ۴- به یاد داشته باشید که ماکت های کاری ماکت های کاری هستند

  ماکت های کاری مظاهر روند تفکر شما هستند. آنها نیازی به کامل بودن ندارند ، بنابراین ساعتها را صرف عذاب و مرور آنها نکنید.

  از کارت ، نوار یا هرچیزی که باید تحویل دهید ، استفاده کنید و خلاقیت را بر دقت در اولویت قرار دهید.

  ۵. هر بار یک قسمت درست کنید

  در ساخت ماکت معماری مانند زندگی ، دیدن تصویر کلان دشوار است! اگر هر بار یک قسمت از ماکت خود را بسازید ، احتمالاً اشتباه کمتری خواهید داشت و مواد کمتری را هدر می دهید.

  همچنین تجزیه یک کار بزرگ به اجزای کوچکتر از نظر روانشناسی آسان تر است. قبل از رفتن به بخش دیگر ، یک قسمت را برای رضایت خود کامل کنید – و فراموش نکنید که ماکت خود را بر روی پایه محکم بسازید.

  ۶. همه چیز را در بر نگیرید …

  تا زمانی که هدف تولید مثل دقیق ساختمان خود نیستید ، نیازی به درج جزئیات ندارید. برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه مواردی را باید وارد کنید و چه مواردی را حذف کنید ، به هدف ماکت خود و اینکه چه کسی قصد تعامل با آن را دارد فکر کنید.

  کنار گذاشتن عناصر غیر ضروری توجه مهمتری را به خود جلب می کند.

  ۷. … اما عناصر پیش ساخته را در نظر بگیرید

  عناصر پیش ساخته مانند شکل ها و وسایل نقلیه انسانی به ماکت معماری حس مقیاس می دهد.

  همچنین لازم است با مواد گیاهی مصنوعی مانند چمن درشت سبز تیره (برای برگها و علف های هرز) ، بوته های سبز طراحی ویلا جنگلی (برای بوته ها و بوته ها) و جمع شدن (برای چمن) آزمایش شود.

  ۸- از الگوها استفاده کنید

  تقریباً مطمئناً در طراحی ساختمان خود عناصر مکرر خواهید داشت ، بنابراین با ایجاد الگوهای قابل استفاده مجدد ، در وقت با ارزش صرفه جویی کنید.

  این لازم نیست که پیچیده باشد – یک الگو فقط می تواند یک مربع از کارت باشد که به ارتفاع پنجره ها یا فاصله بین آنها بریده می شود.

  ۹. دستان خود را بشویید

  ماکت سازی دست های شما را کثیف و روغنی می کند. هیچ راهی برای جلوگیری از این مسئله وجود ندارد ، بنابراین هر ساعت یا همین حدود دستان خود را بشویید.

  با این کار نمره شما از مواد متوقف می شود و ظاهر کلی ماکت معماری شما بهبود می یابد.

  ۱۰. چراغ ها را روشن کنید!

  ساخت ماکت معماری کار مفصل و محرمانه ای است و شما به راحتی می توانید چشمان خود را خسته کنید (یا تمرکز خود را از دست داده و در نور کم افت کنید!). فضای کاری خود را تا آنجا که می توانید روشن کنید.

  ماکت معماری

  ماکت های معروف معماری که باید از آنها الهام گرفت

  اگر به دنبال الهام هستید ، این پنج ماکت از بهترین اختراعات تاریخ معماری به حساب می آیند.

  گنبد کلیسای جامع فلورانس ، فیلیپو برونلسکی (حدود ۱۴۱۸)

  بسیاری تردید داشتند که برونلسکی می تواند گنبدی در پایه هشت ضلعی موجود در کلیسای جامع فلورانس بسازد که عرض آن تقریباً ۴۶ متر است.

  برنامه برونلسکی از نظر فنی بسیار پیچیده بود ، او احساس کرد که ماکت ها تنها راهی است که به کارگرانش نشان می دهد چه کاری انجام دهند. ماکت های وی همچنین اطمینان حاصل کردند که ساخت هر قسمت از گنبد از قبل آزمایش شده است ، البته در مقیاس بسیار کوچکتر.

  برج تاتلین ، ولادیمیر تاتلین (۱۹۱۹-۲۰)

  این هنرمند و معمار شوروی برج خود را به عنوان نمادی از مدرنیته در آهن ، فولاد و شیشه طراحی کرد.

  این سازه ۴۰۰ متری به دلیل کمبود بودجه و شک و تردید در مورد یکپارچگی سازه ای آن ، هرگز ساخته نشد ، اما ماکت های خلق نمادین تاتلین همچنان در موزه های جهان به نمایش گذاشته شده است.

  Clusters in the Air، Arata Isozaki (1960-62)

  برنامه های بنیادی آراتا ایزوزاکی برای مسکن در توکیو باعث شد که اقامتگاههای مدولار مانند برگهای شاخه های درختان بالای پایتخت معلق شوند.

  اگرچه خوشه های هوای ایزوزاکی ، مانند بسیاری از طرح های پیشنهادی گروه Metabolists که وی به آنها تعلق داشت ، هرگز ساخته نشدند ، اما ماکت های هوشمندانه او الهام بخش معماران در همه جا بوده است.

  Geodesic Domes، Buckminster Fuller (دهه ۱۹۵۰ به بعد)

  فولر معتقد بود که گنبدهای ژئودزیکی او – سازه های محکم اما سبک ساخته شده از صفحه های مثلثی – آینده پناهگاه انسان است.

  گنبدهای کم مصرف برای اولین بار در Triennale میلان ۱۹۵۴ با ماکت های ساخته شده از مقوا ، به عرض تقریبی ۱۳ متر به نمایش درآمد.

  نمایندگان ارتش آمریکا چنان از ماکت های فولر هیجان زده شدند که گنبدهای خود را بر اساس طرحهای وی شروع کردند.

  نقش برجسته های کاغذی ، زاها حدید (دهه ۱۹۹۰ به بعد)

  حدید اشکال بیومورفیک بسیاری از ساختمانهای خود را با نقوش برجسته کاغذ سفید نشان می داد.

  ماکت مسطح آنچنان انتزاعی هستند که بطور کلی در نوع خود آثار هنری محسوب می شوند ، اما همچنین درک بصری از اشکال بناهای حدید را در سه بعد به بیننده می دهند.

  خلاصه ماکت معماری

  ساخت ماکت معماری برای هر معمار یک مهارت اساسی است ، خصوصاً اگر دانشجو باشید – حتی اگر از زمان ظهور CAD ماکت های فیزیکی کمتری ساخته شده باشد – و مانند بیشتر مهارت ها با تمرین می تواند پیشرفت کند.

  اغلب برای سرگرمی و همچنین برای کار یا تحصیل ، ماکت فیزیکی ایجاد کنید. از همسالان ، مدرسان یا همکاران ارشد بازخورد بگیرید. تحقیق خود را انجام دهید و از کارهای دیگران الهام بگیرید.

  ماکت معماری ممکن است یکی از پیچیده ترین قسمت های یک معمار معاصر باشد ، اما همچنین می تواند یکی از رضایت بخشترین موارد باشد.

  مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

  پیمانکار ساخت ویلا

  طراحی باغ مدرن

  هزینه ساخت ویلای معمولی

  طراحی نما پلان

  طراحی کافه رستوران

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.