طراحی مهمانپذیر

طراحی مهمانپذیر


طراحی مهمانپذیر

به گزارش طراحی ویلا ساده : طراحی مهمانپذیر مهمانپذیرها از قدیمی‎ترین انواع اقامتگاه‎ها هستند و اولین بار ساکنان شهرهایی که به مناسبت تجارت، زیارت و یا قرار گرفتن در مسیر با مسافران روبرو می‎شدند، به طراحی مهانپذیر پرداختند. مهمانپذیر را می‎توان معادل کلمۀ هاستل دانست که در دستۀ اقامتگاه ارزان قرار دارند. این نوع اقامتگاه‎ها به دلیل ارائۀ خدمات و پذیرایی استاندارد ولی مقرون به صرفه با استقبال مسافران داخلی و خارجی روبرو هستند.

جهت طراحی و ساخت مهمانپذیر با ما در ارتباط باشید.

طراحی مهمانپذیر
طراحی مهمانپذیر

در حال حاضر سالانه بیش از 150 میلیون سفر در ایران انجام می‎شود. بیش از نیمی از این سفرها با اقامت شبانه است و هر ساله بر تعداد این آمار افزوده می‎شود. همین امر باعث شده تا مشاغل مربوط به گردشگری، مشاغلی پر سود و سرمایه‎گذاری در این بخش زود بازده باشد. { بازسازی خانه قدیمی } امروزه، با حاکم شدن سیستم رتبه‎بندی و شکل‎های دیگری از اقامتگاه‎ها، ساخت مهمانپذیر هم تخصصی‎تر شده است.

طراحی مهمانپذیر
طراحی مهمانپذیر

ضوابط قانونی طراحی مهمانپذیر

مهمانپذیرها به چهار درجۀ ممتاز، یک، دو و سه تقسیم می‎شوند که بر اساس قانون هر کدام از این درجه‎ها باید فضا و بنای مشخصی داشته باشند. اگر ساختمانی دارای ضوابط معماری مصوب باشد، می‎توان آن را تبدیل به مهمانپذیر کرد.

طراحی مهمانپذیر
طراحی مهمانپذیر

برای مجوز ساخت مهمانپذیر متقاضی پس از موافقت کمیسیون فنی و ارائۀ نقشۀ زمین که باید مساحتی حداقل معادل 200 تا 300 متر را در بر بگیرد، در مرحلۀ دوم نیازمند ارائۀ نقشۀ ساختمان است. ( قیمت نقاشی روغنی ) برای طراحی مهمانپذیر پیش از شروع به کار باید نقشه‎های معماری، محاسباتی و تأسیساتی تهیه شده باشد. علاوه بر نقشۀ ساختمان، نقشۀ محوطه‎سازی نیز باید ارائه گردد و مسائلی چون پارکینگ یا نماسازی در آن‎ها مشخص باشد. این کار حتما باید به دست مهندسانی صورت بگیرد که دارای پروانۀ اشتغال به کار از سازمان مسکن و شهرسازی هستند.

ساخت مهمانپذیر
ساخت مهمانپذیر

ساخت مهمانپذیر

طبق ضوابط قانونی در طراحی مهمانپذیر، ریزه‎کاری‎هایی چون ارتفاع پله، محل اتاق مدیریت، پذیرش، سرویس‎های بهداشتی، آبدارخانه، رستوران و آشپزخانه وجود دارد که برای طراحی نقشه و اجرای آن لازم است تا از مهندسین آگاه به این ضوابط کمک گرفته شود. [ بازسازی ویلای قدیمی ]

ساخت مهمانپذیر
ساخت مهمانپذیر

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!