×

طراحی مهمانپذیر و ساخت مهمانپذیر

 • کد نوشته: 30661
 • ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
 • دیدگاه‌ها برای طراحی مهمانپذیر و ساخت مهمانپذیر بسته هستند
 • طراحی مهمانپذیر به گزارش طراحی ویلا ساده : طراحی مهمانپذیر مهمانپذیرها از قدیمی‎ترین انواع اقامتگاه‎ها هستند و اولین بار ساکنان شهرهایی که به مناسبت تجارت، زیارت و یا قرار گرفتن در مسیر با مسافران روبرو می‎شدند، به طراحی مهانپذیر پرداختند. مهمانپذیر را می‎توان معادل کلمۀ هاستل دانست که در دستۀ اقامتگاه ارزان قرار دارند. این […]

  طراحی مهمانپذیر و ساخت مهمانپذیر

  طراحی مهمانپذیر

  به گزارش طراحی ویلا ساده : طراحی مهمانپذیر مهمانپذیرها از قدیمی‎ترین انواع اقامتگاه‎ها هستند و اولین بار ساکنان شهرهایی که به مناسبت تجارت، زیارت و یا قرار گرفتن در مسیر با مسافران روبرو می‎شدند، به طراحی مهانپذیر پرداختند. مهمانپذیر را می‎توان معادل کلمۀ هاستل دانست که در دستۀ اقامتگاه ارزان قرار دارند. این نوع اقامتگاه‎ها به دلیل ارائۀ خدمات و پذیرایی استاندارد ولی مقرون به صرفه با استقبال مسافران داخلی و خارجی روبرو هستند.

  جهت طراحی و ساخت مهمانپذیر با ما در ارتباط باشید.

  طراحی مهمانپذیر

  طراحی مهمانپذیر

  در حال حاضر سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون سفر در ایران انجام می‎شود. بیش از نیمی از این سفرها با اقامت شبانه است و هر ساله بر تعداد این آمار افزوده می‎شود. همین امر باعث شده تا مشاغل مربوط به گردشگری، مشاغلی پر سود و سرمایه‎گذاری در این بخش زود بازده باشد. { بازسازی خانه قدیمی } امروزه، با حاکم شدن سیستم رتبه‎بندی و شکل‎های دیگری از اقامتگاه‎ها، ساخت مهمانپذیر هم تخصصی‎تر شده است.

  طراحی مهمانپذیر

  طراحی مهمانپذیر

  ضوابط قانونی طراحی مهمانپذیر

  مهمانپذیرها به چهار درجۀ ممتاز، یک، دو و سه تقسیم می‎شوند که بر اساس قانون هر کدام از این درجه‎ها باید فضا و بنای مشخصی داشته باشند. اگر ساختمانی دارای ضوابط معماری مصوب باشد، می‎توان آن را تبدیل به مهمانپذیر کرد.

  طراحی مهمانپذیر

  طراحی مهمانپذیر

  برای مجوز ساخت مهمانپذیر متقاضی پس از موافقت کمیسیون فنی و ارائۀ نقشۀ زمین که باید مساحتی حداقل معادل ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر را در بر بگیرد، در مرحلۀ دوم نیازمند ارائۀ نقشۀ ساختمان است.

   برای طراحی مهمانپذیر پیش از شروع به کار باید نقشه‎های معماری، محاسباتی و تأسیساتی تهیه شده باشد. علاوه بر نقشۀ ساختمان، نقشۀ محوطه‎سازی نیز باید ارائه گردد و مسائلی چون پارکینگ یا نماسازی در آن‎ها مشخص باشد. این کار حتما باید به دست مهندسانی صورت بگیرد که دارای پروانۀ اشتغال به کار از سازمان مسکن و شهرسازی هستند.

  ساخت مهمانپذیر

  ساخت مهمانپذیر

  ساخت مهمانپذیر

  طبق ضوابط قانونی در طراحی مهمانپذیر، ریزه‎کاری‎هایی چون ارتفاع پله، محل اتاق مدیریت، پذیرش، سرویس‎های بهداشتی، آبدارخانه، رستوران و آشپزخانه وجود دارد که برای طراحی نقشه و اجرای آن لازم است تا از مهندسین آگاه به این ضوابط کمک گرفته شود. [ بازسازی ویلای قدیمی ]

  ساخت مهمانپذیر

  ساخت مهمانپذیر

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.