×

طراحی مسافرخانه و ساخت مسافرخانه

 • کد نوشته: 31763
 • ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
 • دیدگاه‌ها برای طراحی مسافرخانه و ساخت مسافرخانه بسته هستند
 • طراحی مسافرخانه قوانین حاکم بر طراحی مسافرخانه، مانند قوانین ساخت مهمانپذیر است. یعنی قبل از ساخت مسافرخانه باید مراحل قانونی کسب مجوز از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری طی شود. مسافرخانه می‎تواند در یک بنای از پیش موجود ساخته شود و یا اینکه از ابتدا با هدف مسافرخانه در یک زمین خالی ساخته شود. به […]

  طراحی مسافرخانه و ساخت مسافرخانه

  طراحی مسافرخانه

  قوانین حاکم بر طراحی مسافرخانه، مانند قوانین ساخت مهمانپذیر است. یعنی قبل از ساخت مسافرخانه باید مراحل قانونی کسب مجوز از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری طی شود. مسافرخانه می‎تواند در یک بنای از پیش موجود ساخته شود و یا اینکه از ابتدا با هدف مسافرخانه در یک زمین خالی ساخته شود. به هر حال پیش از تبدیل یا ساخت مسافرخانه باید نقشۀ آن برای کسب مجوز ارائه گردد.

  جهت طراحی و ساخت با ما در ارتباط باشید.

  طراحی مسافرخانه

  طراحی مسافرخانه

  در طراحی مسافرخانه قوانین کلی چون ایجاد فضاهای عمومی، مانند آشپزخانه، سالن غذاخوری، دفتر مدیریت، نمازخانه در طبقۀ همکف یا اول و سرویس بهداشتی و حمام زنانه و مردانه به صورت جداگانه برای هر طبقه در نظر گرفته می‎شود. به غیر از این استانداردها، ویژگی‎هایی در هر منطقه وجود دارد که می‎تواند مسافرخانه را به یک منبع جذب گردشگر تبدیل کند.

  طراحی مسافرخانه به عنوان یک زیرساخت گردشگری

  مسافرخانه‎ها به عنوان محلی برای اقامت اقشار متوسط و کم درآمد شناخته شده‎اند و از این نظر طراحی مسافرخانه در مناطق توریستی به عنوان زیرساخت‎های گردشگری در کشور شناخته می‎شود. با این حال یک مسافرخانه با طراحی منحصر به فرد خود می‎تواند بیش از یک اقامتگاه کوتاه مدت باشد. سرمایه گذاری در بخش گردشگری بسیار زودبازده است برای همین از هزینه کردن برای طراحی مسافرخانه نگران نباشید.

  طراحی مسافرخانه

  طراحی مسافرخانه

  در طراحی مسافرخانه باید به مسائلی چون کشف جذابیت‎های منطقه توجه داشت. مسافرخانه در چه منطقه‎ای واقع شده است؟ چه از نظر جغرافیایی (کوهستانی، ساحلی، بیابانی یا جنگلی) و چه از نظر بافت معماری (جاده، روستا یا شهر). مسافرانی که به آن مراجعه می‎کنند از چه گروه‎هایی هستند؟ (گروه‎های گردشگری، گروه‏های دوستی، خانواده، تک نفره)، مدت اقامت آنان چقدر است؟ (یک شب تا چند شب).

  ساخت مسافرخانه

  منابع مالی تنها یکی از معیارهای تعیین میزان به کارگیری خلاقیت در ساخت مسافرخانه است. اگر از مصالح در دسترس استفاده شود به خوبی می‎توان یک بنای شاخص در منطقه ایجاد کرد. بنایی که به اندازۀ کافی گرم و صمیمی باشد تا مسافر با حضور در آن حس یکی از افراد محلی را پیدا کند. استفاده از طرح‎های محلی به تعامل مسافر با میراث فرهنگی و طبیعت منطقه کمک خواهد کرد.

  طراحی مسافرخانه

  طراحی مسافرخانه

  همچنین طراحی فضاهای عمومی چون یک رستوران یا کافی شاپ بر روی سقف مسافرخانه و یا در طبقۀ همکف برای افراد منطقه نیز کاربرد خواهد داشت و منبعی برای کسب درآمد، مضاف بر گردشگران فصلی یا مناسبتی خواهد بود.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.