×

بیش از ۱۰۰ نمونه ساخت کارخانه و طراحی کارخانه

 • کد نوشته: 14776
 • ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
 • ۲ دیدگاه
 • ساخت کارخانه به گزارش ساخت ویلا : تاسیس کارخانه ها امروزه برای پیشرفت جامعه و کاهش بیکاری ها با به کار گیری افراد برای کار در کارخانه امری ضروری است. برای ساخت کارخانه، مانند هر سازه دیگری باید مجوز ساخت برای آن کارخانه در اختیار داشته باشید. هزینه تاسیس کارخانه سه مجوز اصلی برای ساخا […]

  بیش از ۱۰۰ نمونه ساخت کارخانه و طراحی کارخانه

  ساخت کارخانه

  به گزارش ساخت ویلا : تاسیس کارخانه ها امروزه برای پیشرفت جامعه و کاهش بیکاری ها با به کار گیری افراد برای کار در کارخانه امری ضروری است. برای ساخت کارخانه، مانند هر سازه دیگری باید مجوز ساخت برای آن کارخانه در اختیار داشته باشید.

  هزینه تاسیس کارخانه سه مجوز اصلی برای ساخا کارخانه عبارتند از: پروانه بهره برداری، پروانه احداث و دریافت موافقت اصولی از وزارت صنایع کشور. طراحی کارخانه دریافت این مجوز ها برای همه انواع کارخانه ها مثل کارخانه های مواد غذایی، کارخانه فرآورده های لبنی، کارخانه تولید آهن، کارگاه های تولیدی و … الزامی می باشد. 

  برای دریافت جواز تاسیس باید اقداماتی همچون دریافت عدم سوء پیشینه، نداشتن اعتیاد به مواد مخدر، اخذ مجوز از شهرداری، اخذ جواز از دارایی، دریافت تاییدیه های شخصی و مکانی از اداره نظارت بر اماکن عمومی و … خواهید داشت. شما برای اخذ جواز می توانید با ورود به سامانه در خواست جواز تاسیس و تکمیل فرم درخواست، هزینه ساخت کارخانه اقدامات لازم برای اخذ جواز برای تاسیس کارخانه خود را انجام دهید.

  برخی از نمونه کارها بیش از ۱۰۰ نمونه کار موفق در کشور

  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴ مهندس امیری

   

  هزینه ساخت کارخانه

  هزینه ساخت کارخانه به صدها آیتم بستگی دارد ولی در کل میشه حدودی از متری ۴ میلیون تومان تا ۸ میلیون تومان برای هر متر مربع در نظر گرفت.

  ضمنا متقاضیان دریافت جواز تاسیس باید حداقل ۱۸ سال تمام داشته باشند و کاملا تبعه ایران باشند.

  ضمن اینکه ارائه کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان الزامی است. جواز تاسیس برای افرادی که از سلامت عقلی و روانی و فکری برخوردار باشند طراحی کارخانه محدودیتی ندارد و هر فرد می تواند با داشتن شرایط فوق و یک طرح توجیهی مناسب برای دریافت این جواز اقدام نماید. در ادامه مقاله به مراحلی که برای ساخت یک کارخانه مورد نیاز اشاره می کنیم.

  وقتی شرکت شما شروع به بزرگتر شدن می کند، می توانید یک کارخانه جدید بسازید.

   اگر مدیریت محصول یا مدیریت ذخیره سازی مختل شود، فرایند تولید نیز مختل می شود. بنابراین، ساخت کارخانه جدید یا اجاره انبار راه حلی است که فضای ذخیره سازی در کارخانه دیگر نتواند اجناس را در آن جای دهد. اجاره انبار ممکن است یک راه حل کوتاه مدت باشد.

  طراحی کارخانه با این حال، اگر می خواهید یک تجارت بلند مدت را برنامه ریزی کنید، ساخت کارخانه جدید راه حل خوبی خواهد بود. سپس، مراحل احداث کارخانه اگر می خواهید یک کارخانه جدید راه اندازی کنید، هزینه ساخت کارخانه بزرگترین چالش این است که مکان مناسبی را برای تجارت خود پیدا کنید. در صورتی که می خواهید زمین کارخانه مناسب کارخانه جدید خود را پیدا کنید، مواردی از جمله آنها را باید در نظر بگیرید:

  جهت طراحی کارخانه و ساخت کارخانه با ما تماس حاصل فرمائید.

  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

  محل و اندازه مکان تاسیس کارخانه

  اولین چیزی که می خواهید در مورد ساخت کارخانه جدید در نظر بگیرید، طراحی کارخانه محل و فاصله کارخانه است. این شرکت باید توجه کند که آیا محل کارخانه به مسیرهای حمل و نقل نزدیک است یا خیر. چرا؟

  زیرا مسیرهای حمل و نقل مانند جاده های عوارض، ساخت سوله ایستگاه های قطار، بنادر و فرودگاه ها برای خدمات تحویل و نیازهای حمل و نقل مورد نیاز است. فاصله نزدیک با حمل و نقل به شرکت کمک می کند تا هزینه حمل و نقل و صرفه جویی در وقت را کاهش دهد. بنابراین، اگر محل کارخانه جدید نزدیک به مرکز اقتصادی، مواد اولیه و نیروی کار کافی باشد بهتر خواهد بود زیرا به شما کمک می کند تا به خوبی کار کند.

  پتانسیل گسترش کارخانه

  ساخت کارخانه دومین موردی که اگر می خواهید یک کارخانه جدید بسازید باید در نظر بگیرید پتانسیل توسعه کارخانه است. شما باید فکر کنید که کارخانه شما فقط یک یا دو سال آینده مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه باید فکر کنید که می توانید کارخانه شما برای مدت طولانی استفاده شود. هزینه تاسیس کارخانه بنابراین، شما باید محل کارخانه را جستجو کنید که قابلیت گسترش آن را داشته باشد.

  طراحی کارخانه اگر شرکت همچنان به رشد خود ادامه می دهد، بهتر است به جای اینکه به دنبال زمین کارخانه جدیدی بروید، کارخانه خود را گسترش دهید. بنابراین ایده خوبی است که به دنبال زمین کارخانه ای باشید که در صورت لزوم قابل گسترش است.

  جغرافیا و آب و هوا در محل تاسیس کارخانه

  یکی از مواردی که اگر می خواهید یک کارخانه جدید بسازید باید در نظر بگیرید جغرافیا و آب و هوای محل کارخانه است. هر شرایط زمین متفاوت است، زمین در نزدیکی کوه با زمینی که در نزدیکی ساحل قرار دارد بسیار متفاوت است.

  علاوه بر این، جغرافیای محلی همچنین شامل زهکشی و توپولوژی است که مطمئناً بر هزینه های ساخت کارخانه شما تأثیر می گذارد. شرکت باید شکل و نوع کارخانه را بر اساس اقلیم منطقه در نظر بگیرد.  بنابراین، باید با دقت در مورد جغرافیا و آب و هوای زمین کارخانه خود فکر کنید.

  جهت طراحی کارخانه و ساخت کارخانه با ما تماس حاصل فرمائید. ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

  عملکرد کارخانه

  نکته ای دیگر برای شما که اگر می خواهید یک مکان جدید برای کارخانه خود انتخاب کنید عملکرد آن است زیرا هر کارخانه دارای کارکرد یا هدف خاصی است. بهتر است قبل از انتخاب کارخانه جدید و در مورد عملکرد کارخانه تصمیم بگیرید.

  هزینه ساخت کارخانه مهمترین مسئله این است که باید به این فکر کنید که آیا این کارخانه کالای نیمه تمام را تولید می کند یا محصول نهایی را.  طراحی کارخانه به همین دلیل باید قبل از انتخاب یک منطقه برای تاسیس کارخانه جدید، اطمینان حاصل کنید که عملکرد کارخانه ای که ایجاد خواهید کرد را می دانید.

  ساخت کارخانه

  ساخت کارخانه

  مراحل احداث کارخانه

  همامظور که اشاره کردیم اولین مراحل احداث کارخانه، دریافت مجوز و ثبت شرکت تولیدی است. مدرن ویلا هزینه تاسیس کارخانه در ادامه برای احداث کارخانه ساخت ساز هاییست که درون واحد صنعتی صورت می گیرد که معمولا به شکل ساخت سوله و یا سالن انجام می شود. بهره برداری از کارخانه جزو آخرین مراحل احداث کارخانه می باشد. در این مرحله معمولا با راه اندازی کارخانه و ماشین آلات به منظور تولید انجام می شود.

  معمولا در ابتدای راه تاسیس کارخانه شما باید محصولات تولیدی خود را مشخص کنید و برای برآورد هزینه ها و سایر اطلاعات، طراحی کارخانه یک طرح توجیهی برای کارخانه تهیه کنید. طرح توجیهی گزارسی است که یک طرح را در ابعاد مختلف از لحاظ بازار، فنی و مالی مورد بررسی قرار می دهد. با مطالعه این طرح شما میتوانید ارزش اقتصادی محصولات خود را در بازار ارزیابی کنید.

  در ادامه باید برای خود سرمایه گذار پیدا کنید و یا ارزش مال خود را حساب کنید و با توجه با آن اقدام کنید. شما پس از اخذ مجوز های لازم و خریداری زمین میتوانید خود را آغاز کنید و با توجه به بودجه خود دستگاه های لازم را خریداری کنید.

   (در صورت امکان سعی کنید از خرید دستگاه ها و ماشین آلات چینی خودداری کنید.) برای شما نیاز به استخدام مهندسین، هزینه ساخت کارخانه نیرو های فنی و کارگران می باشید.

  اگر در ابتدای کار آن ها را استخدام کنید، هزینه خسارات برای راه اندازی اولیه کارخانه شما کاهش می یابد؛ زیرا هر خط تولید برای ادامه حیات باید به درستی استفاده و نگهداری شود.  یک خط تولید خالی از مهندسین و کارگرها و با ماشین آلات نمی تواند به راه خود ادامه دهد و این باعث افت تولید می شود. یکی دیگر از عواملی که در تاثیر دارد، طراحی و ساخت کارخانه است.

  طراحی کارخانه

  یکی از مهمترین ارکان برای ساخت یک کارخانه، طراحی کارخانه است از اهداف طراحی کارخانه آسان تر کردن فرآیند تولید، به حداقل رساندن جا به جایی ها و حمل و نقل، ایمنی بیشتر کارکنان، سرعت بیشتر برای ساخت کارخانه، کوتاه تر کردن زمان تولید و استفاده حداکثر از نیروی انسانی برای ساخت کارخانه است در ادامه با مراحل طراحی کارخانه آشنا شوید.

  جهت طراحی کارخانه و ساخت کارخانه با ما تماس حاصل فرمائید.

  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

  مراحل طراحی کارخانه

  1. اولین مرحله برای طراحی کارخانه، حمع آوری و تحلیل اطلاعات اولیه برای ساخت است. هزینه ساخت کارخانه (نمودار مونتاژ) در رسم این نمودار از توالی اتصالات قطعات استفاده می کنیم. هزینه تاسیس کارخانه برای رسم نمودار مونتاژ همیشه یک روش وجود ندارد و با تحلیل نمودار می توام روشهای بهتری برای مونتاژ ایجاد کرد. از مزایای استفاده از نمودار مونتاژ ترتیب و چگونگی اتصال و مونتاژ قطعات، طراحی دیوار مطب تصویری از فرآیند محصول، جریا قطعات و موارد دیگری است که در آن همه عملیات هایی که بر روی قطعه انجام می شود، روی شکل مشخص می شود.
  1. طراحی فرآیند تولید (نمودار فرآیند)، که این نمودار در تشخیص و تحلیل عملیات، کاربرد در مسائل طراحی کارخانه، کاربرد در طراحی سیستم های حمل و نقل و تشخیص فعالیت های غیر مفید که باعث افزایش هزینه است، استفاده می شود.
  2. طراحی محصول و طراحی عملیات ساخت
  3. طرح ریزی و طرح استقرار و سیستم حمل و نقل
  4. برآورد هزینه طرح برای ساخت کارخانه
  5. تهیه زمین، خرید ماشین آلات و آموزش پرسنل کارخانه و در آخر بررسی و حل مشکلات در طراحی اولیه کارخانه از اهمیت زیادی برخوردار است.
  6. طراحی کارخانه | ساخت کارخانه

  اصول طراحی و ساخت کارخانه

  از اصول طراحی و ساخت یک کارخانه برای ساخت و احداث یک کارخانه جدید می توان بهره برد.

  1. بررسی نوع کارخانه
  2. تعیین موقعیت کارخانه
  3. مقاومت لازم ساختمان سوله یا سازه
  4. نیروی های متخصص جهت کار در کارخانه
  5. چه بازارهایی برای توسط این کارخانه سرویس داده می شوند.
  6. نوع و شیوه های حمل و نقل
  7. مقدار نیروها و برق مصرفی در کارخانه
  8. شرایط آب و هوایی منظقه معین شده برای تاسیس کارخانه.
  9. طراحی کارخانه | ساخت کارخانه

  طراحی کارخانه می تواند بر مبنای تولید، خدمت و چیدمان محصول صورت بگیرد که در این طرح تاکید روی محصول است.

  بر اساس این طرح، ماشین آلات و یا واحد ها و افرادی که برای خدمت به کار گرفته می شوند تابع محصولات هستند و بر اساس فرآیند محصولات چیدمان می شوند. از این روش زمانی استفاده می کنیم که یک یا چند نوع محصول برای ارائه داریم.

  ساخت کارخانه

  ساخت کارخانه

  قیمت ساخت کارخانه

  قیمت ساخت کارخانه به صورت هر متر مربع سوله و هر متر مربع از ساختمان اداری و محوطه کارخانه می باشد. سوله یک سازه آهنی است که معمولا برای ساخت و تاسیس یک کارخانه از آن استفاده می شود.

  هر متر مربع از سوله شامل بدنه سوله فلزی، سقف، دیوار و نما، کف و پنجره های آن می باشد. یکی از مهمترین سوالاتی که برای سرمایه گذاران کارخانجات مطرح است، طراحی کارخانه مقدار سرمایه و هزینه تاسیس کارخانه است.

  راه اندازی هر کسب و کاری می تواند صاحب آن را با چالش هایی رو به رو کند. هزینه راه اندازی خط تولید، یکی از مهمترین عواملی است که در ارزیابی های مربوط به توجیه اقتصادی کارخانه مورد بررسی قرار می گیرد. این هزینه ها شامل هزینه ثابت و جاری است.

  هزینه بیشترین هزینه های را اندازی خط تولید، برای تهیه ماشین آلات و تاسیسات خط تولید است و از بیشترین هزینه های جاری، حقوق مهندسین و کارکنان کارخانه است.

  از عواملی که برای تعیین هزینه ساخت کارخانه و تاسیس آن اثر دارد، ظرفیت خط تولید آن کارخانه است. هزینه تاسیس کارخانه نسبت به ظرفیت خط تولید، طراحی کارخانه نیروی انسانی مورد استفاده در خط تولید کم یا زیاد است و این عامل بر هزینه جاری کارخانه نیز تاثیر دارد.

  امروزه بسیاری از خط تولید هایی که راه اندازی می ششوند صرفا بدلیل تعلق کارخانه و زمین بریا شخص نیست.

  شما می توانید برای کاهش هزینه های ثابت در ابتدای راه اندازی خط تولید کارخانه، مراحل احداث کارخانه مکانی مناسب جهت راه اندازی جهت تولید اجاره کنید؛ با توجه به سوله های زیادی که اکنون در اختیار است و برای راه اندازی خط تولید خود می توانید استفاده کنید، قیمت ساخت کارخانه شما به مقدار قابل توجهی کمتر خواهد بود.

  مشاوره طراحی کارخانه

  برای ساخت و تاسیس کارخانه شما به کمک مشاوره طراحی کارخانه میتوانید برای طراحی، ساخت و بهره برداری بهینه از کارخانه خود بهره ببرید.

  مشاوره ساخت کارخانه می تواند در ارائه های طرح تولیدی برای کارخانه، انجام پروژه ها، اخذ مجوز های لازم، طراحی سوله برای تاسیس کارخانه، مشاوره خرید تجهیزات و ماشین آلات کارخانه و بررسی فرآیند های تولید و منابع مالی و انسانی کارخانه به شما کمک کند. شما میتوانید با تاسیس انواع مختلفی از کارخانه ها و کمک به نیروی کار و ایجاد شغل برای افراد بیکار به جامعه خود کمک کنید.

  جهت طراحی و ساخت کارخانه با ما تماس حاصل فرمائید. ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

  تاسیس کارخانه صنایع غذایی

  همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، برای تاسیس یک کارخانه ابتدا باید مجوز های لازم برای ساخت آن کارخانه را دریافت کنیم. یکی از مجوز های لازم برای تاسیس کارخانه صنایع غذایی، مجوز بهداشتی است.

  هزینه تاسیس کارخانه در یک کارخانه صنایع غذایی بسته به نوع محصولی که تولید می شود، انبار های مختلفی در آن ساخته می شود. اندازه هر کدام از این انبار ها به نوع واحد تولیدی بستگی دارد. طراحی کارخانه بخش های تاسیس دیگر در این کارخانه ها، دفاتر و آزمایشگاه ها هستند که معمولا از کارخانه جدا هستند و به صورت مستقل می باشند و از سالن های تولید جدا هستند.

  هزینه ساخت کارخانه توجه داشته باشید که کارگاه هایی که برای تولید مواد غذایی ساخته می شوند باید متناسب با آب و هوا طراحی و ساخته شوند؛ و این بناها طوری طراحی شوند که رطوبت در آنها نفوذ نکند و استحکام خوبی داشته باشند.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  ۲ پاسخ به “بیش از ۱۰۰ نمونه ساخت کارخانه و طراحی کارخانه”

  1. بیستون سازه آذران گفت:

   چرااینقد زیاد؟