از ۰ تا ۱۰۰ طراحی بانک تا ساخت بانک با ما

طراحی بانک

طراحی بانک


طراحی بانک

به گزارش ساخت و ساز در دوره‎ای که مؤسسات اعتباری – مالی و بانک‎های زیادی وجود دارد، طراحی بانک می‎تواند عاملی برای جذب مشتری باشد. اصولاً خدماتی که بانک‎ها ارائه می‎دهند طبق قوانینی مشخص شده است و بعد از آنکه فرد متقاضی با توجه به نیاز خود چندین بانک را انتخاب کرد، آنچه او را تشویق به انتخاب یک شعبه از بانک می‎کند، اصول روانشناسی است. امروز طراحی بانک به گروهی از معمارانِ جامعه شناس نیاز دارد.

جهت طراحی و ساخت با ما در تماس باشید.

طراحی بانک
طراحی بانک

در عصری که بیشتر خدمات بانکی به صورت آنلاین و از طریق اپلیکیشن‎ها و سایت‎های بانکی ارائه می‎شود، طراحی بانک نیاز به نقشه‎ای دارد که از یک سو احساسات عاطفی چون گرما، صمیمیت، ارتباط مطمئن، مراقبت و راحتی را انتقال دهد و از سوی دیگر نیازهای منطقی مشتری چون توقع عملکرد صحیح، توانایی در بهبود شرایط، صداقت، اعتماد به نفس، امنیت و آسانی روند کار را منتقل کند. بر این اساس طراحی بانک از دو بخش تشکیل می‎شود:

طراحی بانک
طراحی بانک

فضاهای عمومی و عملیاتی در طراحی بانک

با وجود جابجایی پول به شکل الکترونیک هنوز هم در طراحی بانک باید اصول امنیتی رعایت شود. مضافاً آنکه به آن امنیت بانکداری الکترونیک نیز افزوده شده است. با توجه به اندازۀ شعبۀ و خدمات تخصصی آن در ساخت بانک بخش‎هایی در نظر گرفته می‎شود. ولی به طور کلی بخش‎های زیر در طراحی شعبه بانک وجود دارد:

فضاهای عمومی شامل سالن‎های مورد استفادۀ مراجعین. این بخش به سالنی که کانترهای خدمت رسانی قرار دارد و همچنین سالن اعتبارات خاص تقسیم می‎شود. در حالی که سالن عمومی و انتظار باید فضای گسترده و ایمنی را در بر گیرد، سالن اعتبارات به تبع ارتباط بیشتر با مشتری در ساخت بانک، فضایی صمیمانه‎تر خواهد داشت. در بخش عمومی نورپردازی، چیدمان، رنگ‎ها و استفاده از گیاهان به گونه‎ای که مانع دید دوربین‎های امنیتی نشود، به ایجاد فضای دوستانه کمک خواهد کرد.

مقاله مفید ( نقشه ساختمان ویلایی )

طراحی بانک
طراحی بانک

ساخت بانک

بخش عملیاتی در ساخت بانک آن بخش‎هایی است که مشتریان به آن دسترسی ندارند و مختص کارمندان بانک است. مانند اتاق بایگانی، اتاق صندوق، اتاق حسابداری، اتاق‎های خدماتی مانند رختکن، آشپزخانه و سرویس بهداشتی.

تعمیرات آپارتمان : یکی از فضاهای مهم بخش عملیاتی اتاق رک است که منبع تغذیۀ اضطراری و تجهیزات بانکداری الکترونیک در آن قرار دارد. این اتاق باید از تهویۀ مناسب و استانداردهای لازم در نگهداری تجهیزات کامپیوتری برخوردارد باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!