ساخت اضافه طبقه

ساخت طبقه | هزینه اضافه طبقه چقدره؟ قیمت اضافه اشکوب بدون جواز در سال ۱۴۰۱ متری ۵ تا ۷ میلیون تومان میباشد که بعد از بررسی و تهیه نقشه ها قیمت دقیق به کارفرما اعلان میگردد.

ساخت اشکوب و یا ساخت طبقه این روزها به دلیل گرانی زمین و خانه ها، ساخت طبقه اضافه روی هر خانه بیشتر شده و مردم به این کار رغبت بیشتری پیدا کرده اند.

ساخت اشکوب بای ساخت اضافه طبقه یا به اصطلاح اضافه اشکوب، شما نیاز به مجوز از شهرداری دارد که دلیل و نحوه دریافت آن را در ادامه مقاله به شما می گوییم. ساخت اضافه طبقه در واقع به طبقه جدید بستگی دارد.

اگر این طبقه می تواند بر روی ستون هایی و دیوار هایی که از قبل ساخته شده اند بنا شود، تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که بررسی کنید ستون ها می توانند بارهای اضافی را تحمل کنند و پایه ها هنوز هم می توانند آنها را پشتیبانی کنند.

اضافه طبقه
اضافه طبقه

اضافه طبقه با lsf اگر پاسخ مثبت است، ادامه ساخت اضفه طبقه راحت است؛ اما اگر پاسخ منفی است، باید به دنبال تقویت ساختار ساختمانتان باشد. اضافه طبقه ال اس اف همچنین اگر طرح جدیدی داشته باشید، ساخت طبقه این ساخت کمی چالش برانگیزتر می شود.

جهت ساخت اضافه طبقه و دریافت جواز ساخت با ما در تماس باشید.

 مهندس امیری ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

ساخت طبقه
ساخت طبقه

قیمت مجوز شهرداری برای ساخت طبقه دوم

۴ نوع جریمه ی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری در مورد اضافه بنا احداث پارکینگ و عدم اخذ پروانه ساختمانی را بیان میکنیم.

۱- در مورد اضافه بنای زائد بر مساحت زیربنای مندرج در پروانه ساختمانی واقع در اراضی مسکونی : حداقل یک دوم و حداکثر ۳ برابر ارزش معاملاتی برای هر مترمربع بنای اضافه

۲-اضافه بنا در حوزه ی اراضی تجاری و صنعتی و اداری : خداقل ۲برابر و حداکثر ۴ برابر ارزش معاملاتی ساختمان برای هر مترمربع بنای اضافی ایجاد شده

۳- در مورد عدم احداث پارکینگ و یا غیر قابل استفاده بودن آن و عدم امکان اصلاح آن : حداقل ۱ برابر و حداکثر ۲ برابر ارزش معاملاتی ساختمان برای هر متر مربع فضای از بین رفته ی پارکینگ

۴- در مورد احداث بنای بدون پروانه در حوزه استفاده از اراضی مربوطه در صورتی که اصول فنی و بهداشتی و شهرسازی رعایت شده باشد ۲ حالت داریم :

الف ) در حد تراکم مجاز : به ازاء هر متر مربع بنای بون مجوز یک دهم ارزش معاملاتی ساختمان یا یک پنجم ارزش سرقفلی ساختمان ( در صورتی که ساختمان ارزش دریافت سرقفلی داشته باشد.)  هر کدام که مبلغ آن بیشتر است.

ب ) اضافه بر تراکم مجاز : در حوزه ی اراضی مسکونی به قرار هر متر مربع یک دوم تا ۳ برابر ارزش معاملاتی ساختمان در حوزه اراضی تجاری و صنعتی و اداری از قرار هر مترمربع دو برابر تا چهاربرابر ارزش معاملاتی خواهد بود.

ده ها نمونه کار در زمینه اضافه اشکوب در تهران و کرج 

۰۹۱۲-۲۲۳-۶۹۷۴ ارتباط با کارشناسان ما

اضافه طبقه با lsf

اضافه طبقه با lsf ساخت اضافه طبقه به معنای بارگیری اضافی یک طبقه روی یک ساختمان ساخته شده است.

طراحی ویلا

ساخت اشکوب برخی از ساختمانها با این هدف ساخته شده اند که بعداً طبق نیاز، طبقه های اضافی نیز به آن ها اضافه شوند.

طبقه اضافه اشکوب طبقه بیشتر اوقات این طبقه اضافی لازم است. در این حالت آنها معمولاً در صورت امکان تکیه گاههایی را در قسمت خارجی ساختمان اضافه می کنند. هنگامی که لازم است داخل آن سوراخ های کف و دیوارها را به راحتی برش می دهند اضافه طبقه با lsf تا تیرهای اضافی اضافه شود.

ساخت طبقه روند کار پیش پا افتاده ای نیست اما این کار نشدنی هم نیست. اضافه طبقه ال اس اف شما با مشورت با یک معمار باتجربه و کاردان می توانید این کار را به راحتی انجام دهید و یک اضافه طبقه روی خانه خود بنا کنید.

اضافه طبقه با lsf
اضافه طبقه با lsf

ساخت یک طبقه اضافه

بسیاری از آپارتمان های قدیمی ساخته شده کنون نیاز به بازسازی دارند. یکی از گزینه هایی که برای تأمین هزینه های نوسازی نمایان شده، ساخت یک طبقه اضافه است. اشکوب طبقه ساختمانها غالباً دارای سقف های مسطح هستند ساخت طبقه که این امر باعث راحی ساخت یک طبقه اضافه از نظر معماری و فنی می شود.

ساخت اشکوب اندازه واحدهای انتخاب شده برای برنامه ریزی ساخت اضافه طبقه و همچنین برای برنامه ریزی و اجرای ساخت و نصب تأثیراتی دارد. ساخت طبقه | هزینه اضافه طبقه چقدره؟ واحدهای پیش ساخته قاب چوبی را می توان روی دال بتنی موجود نصب کرد. اضافه طبقه ال اس اف جهت و محل قرارگیری واحدها معمولاً با توجه به موقعیت سازه هایی که قرار است ساختمان روی آن ها بنا شود، مشخص می شود.

اضافه اشکوب

اضافه اشکوب یک راه حل برای ساخت اضافه طبقه روی خانه است. ال اس اف اضافه اشکوب به معنای توسعه یک بنا است.

اضافه اشکوب یا توسعه بنا معمولا به این صورت است که سازنده یا مالک در مرحله اول یک پروانه ساخت از شهرداری محل مسکونی خود دریافت می کند؛ ساخت طبقه اما بعد از چند مدت چه ساختمان آماده شده باشد اضافه طبقه ال اس اف و چه در حال ساخت باشد به فکر اضافه کردن طبقه یا طبقاتی به وضع موجود می‌کند.

۰۹۱۲-۲۲۳-۶۹۷۴ ارتباط با ما 

ساخت طبقه دوم روی ساختمان کلنگی

ساخت طبقه دوم روی ساختمان کلنگی ساخت اشکوب در گذشته اضافه اشکوب صرفا برای افزایش فضا صورت می گرفت، اضافه طبقه ال اس اف اما این روزها اضافه اشکوب برای سرمایه گذاری و استفاده بهتر از فضا و یا زیبایی بیشتر خانه و یا ویلا صورت می گیرد.

اما همه ما می دانیم برای هر گونه ساخت و سازی باید مجوز دریافت کنیم.

 برای اضافه اشکوب و ساخت طبقه اضافه نیز باید مجوز ساخت داشته باشیم. ساخت اشکوب در غیر این صورت این کار غیر قانونی محسوب می شود و شهرداری می تواند ساخت طبقه اضافه را در هر مرحله ای که هست، ساخت طبقه متوقف کند و بنا به قانونی که هست می تواند آن بنا را تخریب کند.

پس قبل از هرگونه تصمیم برای ساخت یک طبقه اضافه، باید به فکر دریافت مجوز آن طبقه از شهرداری باشید.

اضافه اشکوب
اضافه اشکوب

ساخت طبقه

ساخت طبقه مجوز ساخت اضافه طبقه: ساخت اشکوب اول باید این نکته را بگویم که اخذ این مجوز ساده نیست، چرا که طبق بخشنامه ابلاغ شده در سالهای گذشته از طرف شورای اسلامی شهر تهران صدو رپروانه اضافه اشکوب ممنوع گردیده است.

اضافه طبقه ال اس اف طبقه اضافه و فقط در شرایطی که بنای ساخته شده ملک قبل از ۴۹ سال باشد، ساخت طبقه یا بدون پروانه و دارای پروانه قبل از ۴۹ سال باشد و یا اینکه پایان کار است یا بنا در مرحله بهره برداری است، همچنین بنای موجود تعیین تکلیف شده باشد؛ مجوز اضافه اشکوب صادر می شود.

اما به تازگی این بخشنامه لغو از سوی هیات عمومی دیوان عدالت لغو شد که مراتب طی نامه شماره ۳۶۰۸۳/۳/۳۱۷ مورخ ۱۰/۹/۸۸ از سوی اداره کل حقوقی به اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه اعلام شده است، اضافه طبقه ساخت طبقه مناطق می‌توانند ضمن تشکیل کمیسیونی متشکل از معاون شهرسازی و معماری، رئیس صدور پروانه، رئیس نظارت فنی، اضافه طبقه ال اس اف رئیس طرح تفصیلی و نماینده حوزه معاونت شهرسازی و معماری با توجه به اختیارات قانونی و ضوابط مشخص شده  نسبت به صدور مجوز اضافه اشکوب اقدام نمایند.

مجوز اضافه اشکوب

همانطور که گفتیم، اخذ مجوز اضافه اشکوب برای ساخت یک طبقه اضافه واجب است.

شرایط اخذ مجوز اضافه اشکوب به قرار زیر است:

 1. مالک باید با داشتن سند مالکیت خانه و همچنین اصل و فتوکپی شناسنامه، درخواست گرفتن مجوز اضافه اشکوب را به شهرداری بدهد.
 2. مالک باید به واحد تاییدیه استحکام ساختمان در شهرداری رفته و پرونده‌ای در این واحد تشکیل دهد.
 3. پرونده تشکیل شده در واحد تاییدیه ساختمان به سازمان نظام مهندسی کشور فرستاده می شود تا استحکام سازه‌ مربوطه بررسی شود.
 4. کارشناسان به بازدید از ساختمان می پردازند و مساحت، عرض کوچه، وضعیت ملک و … را بررسی می کنند.
 5. بعد از تکمیل شدن بررسی کارشناسان، نظر نهایی درباره وضعیت استحکام سازه‌ای بنا داده می شود.
 6. همه نقشه‌های ساختمان مورد بررسی کارشناسان قرار می‌گیرند. اگر از طرف خیابان، بالکنی موجود باشد، طبقه اضافه شهرداری از اداره برق در مورد آن استعلام می‌گیرد و در صورتی که از سمت آن ها مانعی نباشد و مجوز بدهند، اضافه طبقه ال اس اف مراحل بعدی تکمیل می گردند.
 7. درخواست کننده اضافه اشکوب باید برای طی شدن ادامه مراحل کاری، عوارض مربوطه را پرداخت کند.
 8. فرم بیمه و مبلغ پرداختی آن مشخص می شود.
 9. بعد از آن که تمامی مراحل بالا انجام شد، تنظیم درخواست اضافه کردن به طبقات ساختمان صورت می گیرد و پس از شماره گذاری و ثبت در دبیرخانه شهرداری، مجوز صادر می‌گردد.

۰۹۱۲-۲۲۳-۶۹۷۴ ارتباط با کارشناسان ما

هزینه ساخت طبقه
هزینه ساخت طبقه

اضافه طبقه

اضافه طبقه ساخت طبقه دوم روی ساختمان کلنگی و دریافت مجوز برای ساخت اضافه طبقه، کار راحتی نیست، اشکوب طبقه چرا که این ساختمان ها صرفا محکم نیستند و ممکن از پس از ساخت به خاطر زن زیادی که روی طبقه اول وارد کرده اند، تخریب شوند و خسارات زیادی را متحمل شوند.

قبل از اینکار شما باید حتما با مهندسینی که تخصص دارند مشورت کنید و همچنین هنگام صدور مجوز، ساخت اشکوب بنای شما توسط مهندسین بررسی می شود تا در صورتی که خانه مشکلی نداشته و باشد و بتواند رو خانه ساخت اضافه طبقه را انجام داد.

اضافه طبقه با lsf پس از احذ مجوز، بهترین راه برای ساخت اضافه طبقه، روش سبک سازی سازه است که باعث می شود بار اضافه باعث تخریب ساختمان نشود. همچنین امکان نصب ستون در ساخت طبقه اضافه نیز هست و شاید هم ضروری باشد.

هزینه ساخت طبقه دوم

در پاراگرف اول سایت و دوم سایت موجوده اگر مجوز اضافه بنا برای ساخت اضافه طبقه دریافت نکرده اید، بهتر است دست بجنبانید. همانطور که قبلا هم گفتم عدم دریافت مجوز برای ساخت یک طبقه اضافه روی خانه شما، باعث تخریب و توقیف ساخت بنا می شود.

عدم دریافت محوز بنا یک تخلف به حساب می آید؛ اضافه طبقه با lsf ساخت اشکوب اما این تخلف صرفا بدلیل عدم دریافت مجوز نیست. اضافه طبقه ال اس اف گاهی نیز ممکن است شما مجوز ساخت اضافه بنای یک طبقه را دریافت کرده باشید که باعث مزاحمت و به خطر افتادن جان همایسه های شما می شود.

 • جریمه تخلفات کمی

جریمه تخلفات کمی از جمله تخلفاتی است که ساخت طبقه اضافه روی ساختمان بدون مجوز از شهرداری و اخذ پروانه ساخت، ساخته شود.

 در این حالت شهرداری با توجه به ارزش معاملاتی ساختمان، نرخ تورم، اضافه طبقه ال اس اف قیمت روز و حتی مصالح بکار رفته در ساختمان، قیمت و بهای تخلف را محاسبه می‌کند. بر اساس همین فرمول املاک مسکونی بین یک و نیم تا ۳ برابر و املاک تجاری بین ۲ تا ۴ برابر جریمه پرداخت می‌ کنند.

بازسازی ساختمان بیشتر بدانید.

 • جریمه تخلفات کیفی

جریمه تخلف کیفی از جمله تخلفاتی است که باعث به خطر افتادن جان کسی در هنگام رفت وآمد یا در حالت کلی، همسایه ها می شود. اضافه طبقه ال اس اف اگر خطری جان یکی از همسایه ها را تهدید کند، ساخت اشکوب در این صورت دستور تخریب بنا از سوی شهرداری صادر می‌شود.

زمانی که برای یک اضافه بنا حکم تخریب بنا صادر می شود، ساخت طبقه شهرداری موظف است قسمت‌ هایی از خانه یا ویلا که جزو اضافه بنا است را تخریب کند و هزینه تخریب بر عهده مالک است. اضافه طبقه با lsf لازم به ذکر است تنها در مورد تخلفات کیفی حکم تخریب صادر می ‌شود و اگر در تخلفات اضافه بنا موارد ایمنی، اصول شهرسازی، طبقه اضافه اصول فنی و بهداشت رعایت شود تنها پرداخت جریمه نقدی کفایت می‌کند.

۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴ مشاوره رایگان با مهندسان ما

هزینه ساخت طبقه دوم
هزینه ساخت طبقه دوم

ساخت اشکوب

ساخت اشکوب با توجه به تورم و افزایش هر روزه ی نرخ املاک، ممکن است ساخت طبقه برای شما هم سوال باشد که هزینه تخلف بر اساس تاریخ ساخت صادر می شود اضافه طبقه ال اس اف یا بر اساس نرخ روز این حکم صادر می شود؟ 

ساخت یک طبقه روی پشت بام

ساخت طبقه | هزینه اضافه طبقه چقدره؟ یکی دیگر از راه های ساخت اضافه طبقه، ساخت یک طبقه روی پشت بام است. ساخت طبقه می خواهید خانه و طبقه جدید خود را به سازه ارتقا دهید؟ فاکتورهای زیادی وجود دارد که شما باید قبل از برنامه ریزی برای ساخت اضافه طبقه در فضای زندگی خود در نظر بگیرید.

 اولین راه این است که بررسی کنید و بدانید آیا خانه و ویلای شما مقاومت لازم برای ساخت اضافه طبقه را دارد یا خیر؟ ساخت اشکوب ساختار جدید به معنای فشار و وزن بیشتر بر روی زمین و همچنین بر روی ساختار موجود است.

اضافه طبقه با lsf عامل دیگر این است که بدانید آیا می توانید راه پله ای را در ساختار موجود ایجاد کنید که بتواند شما را به طبقه جدید برساند.

ساخت طبقه پس در ابتدا یک طرح تهیه کنید پس از بازبینی ملک و تأیید سازه در برابر مقاومت در برابر یک طبقه جدید، با معمار و پیمانکار خود مشورت کنید و کار ساخت و ساز را شروع کنید.

اشکوب طبقه اجازه دهید این دو در طراحی طبقه جدید از امکانات جدید نیز برخوردار باشند. ساخت یک طبقه اضافه باعث افزایش بنا و نیز زیبایی بیشتر خانه شما می شود و در صورتی که تعداد شما افزایش یافته است، ساخت اضافه طبقه بهترین راهکار است.

به خصوص برای خانه های ییلاقی محبوب، ما می توانیم خانه های ییلاقی موجود را به خانه های بزرگتر دو (یا حتی سه) طبقه تبدیل کنیم.

از مزایای انجام این کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تبدیل سریع خانه به خانه ای بزرگتر
 • سازه را مدرن می کند و آن را مطابق با مقررات مدرن ساختمان می کند.
 • یکی از دو طبقه اضافی را به خانه خود اضافه کنید.
 • شما ارزش قابل توجهی به خانه می دهید.

همچنین شما می توانید فضاهای باز و بزرگ ایجاد کنید و از انعطاف پذیری در طراحی برخوردار باشید.

طبقه اضافه

طبقه اضافه یکی دیگر از روشهای ساخت اضافه طبقه و بزرگتر کردن وخانه و نیز استفاده بیشتر ا پشت بام خانه شما، روشی است که به طور فزاینده ای برای گسترش خانه شما مفید است اضافه طبقه با lsf و شما را به مدت طولانی درگیر نمی کنید. ساخت اشکوب این راه حل، استفاده از اتاق زیر شیروانی است.

سبک ترین سازه ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴ ارتباط با ما

طبقه اضافه
طبقه اضافه

مزایای استفاده از اتاق زیر شیروانی:

 • سقف شما از نو ساخته شده و باعث افزایش عمر می شود.
 • فضای سقف شما مطابق با مقررات مدرن ساختمان خریداری شده است.
 • شما طبقه دیگری به خانه خود اضافه کنید.
 • شما به خانه ارزش می بخشید.
 • شما می توانید فضاهای باز و بزرگ ایجاد کنید.
 • خانه را انعطاف پذیرتر و کامل کنید.
 • از طراحی جدید در دکوراسیون خانه تان استفاده کنید.

ایجاد طبقات اضافی می تواند اضافه طبقه با lsf به همان اندازه آپارتمان یا خانه های قابل استفاده باشد. ساخت اشکوب با این وجود قصد دارید ساختمان خود را به سمت بالا گسترش دهید، ساخت طبقه حتما با مهندسین و معماران با تجربه و کاربلد مشورت کنید.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا امیری

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام همیشه قصد داشتم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن ، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم، به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.