آکوستیک

آکوستیک


در رابطه با آکوستیک چه میدانید؟

برنامه ریزی برای پیشرفتهای انجام شده در عملکرد صوتی ساختمان فرایندی است که نیاز به تخصص و تجربه دارد. برای داشتن صلاحیت در سازماندهی یک پروژه صوتی ، معماران و مهندسان باید روند آموزش نظری را در موسسات آموزشی مجاز با موفقیت به پایان برسانند. توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی تمام معماران و مهندسان دارای گواهینامه های تخصصی صوتی D1 و D2 در بدنه Uzman Akustik با دانش ، مهارت ، صلاحیت و تجربه خود ، فرآیند صدور گواهینامه پروژه صوتی معماری را به طور کامل انجام می دهند ، و اگر مراحل راه حل به طور کامل اجرا شود ، شهرداری تصویب را تضمین می کند.

آیا در پروژه آکوستیک تعهدی قانونی وجود دارد؟

طبق قانون منتشر شده توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی ، پروژه آکوستیک معماری ، که برای ساختمانهایی که از ۳۱ مه ۲۰۱۹ برای اولین بار مجوز ساخت را دریافت می کنند ، مورد نیاز است ، برای ساختمانهای زیر مشخص شده در همان ساختمان نیز اجباری است. قانون گذاری.

  • ساختمانهای مسکونی با بیش از ۷ طبقه ، به استثنای زیرزمین و اتاق زیر شیروانی
  • مساحت کل ساختمان ، بیش از ۲ ساختمان غیر مسکونی بیش از ۲۰۰۰ متر مربع
  • ساختمانهایی که به طراحی صوتی خاص مانند تئاتر ، کنفرانس ، سالن کنسرت و گوش دادن نیاز دارند
  • ساختمانهایی که کلاس عملکرد صوتی A یا B را هدف قرار می دهند
آکوستیک
آکوستیک

شروع فرآیند برای ساختمانها در محدوده پروژه صوتی و اقداماتی برای بهبود عملکرد صوتی ساختمان از نظر سلامت انسان یک رویکرد بسیار مهم و ارزشمند است.

تفاوت بین گزارش آکوستیک و پروژه چیست؟

گزارش صوتی یکی از مفاهیمی است که ما با “آیین نامه حفاظت از ساختمان ها در برابر سر و صدا” ملاقات کردیم.

گزارش صوتی اندازه گیری عملکرد صوتی ساختمان و شناسایی نقاط م thatثر بر این عملکرد را پوشش می دهد.

پروژه صوتی در ساده ترین شکل است. این فرآیند برنامه ریزی و اجرای بهبودهایی است که باید در عملکرد صوتی ایجاد شود. وقتی از این منظر به آن نگاه می کنیم ؛ می توان گفت که پروژه صوتی فرآیندی است که به اندازه کافی گسترده است تا گزارش صوتی را پوشش دهد.

 

مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

ضوابط پارکینگ در ساختمان مسکونی

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان
طراحی فضاسازی باغ

اموزش صفر تا صد پرسپکتیو

عکس سازه ال اس اف

پتینه هنری
قیمت ساخت ویلای تمام چوب

رضا امیریمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا امیری

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام همیشه قصد داشتم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن ، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم، به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.