×

حقوق معماری چقدره؟ بررسی حقوق ایران و ترکیه

 • کد نوشته: 18179
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای حقوق معماری چقدره؟ بررسی حقوق ایران و ترکیه بسته هستند
 • حقوق معماری چقدره؟ به گزارش ساخت ویلا : این مقاله حقوق معماری چقدره؟ برای حقوق معماری در ایران و ترکیه میباشد. حرفه معماری که از اعتبار زیادی در بین گروه های حرفه ای در ایران و ترکیه برخوردار است ، حرفه ای با درآمد ماهانه خوب است. با این حال ، حقوق معماری مورد بحث […]

  حقوق معماری چقدره؟ بررسی حقوق ایران و ترکیه

  حقوق معماری چقدره؟

  به گزارش ساخت ویلا : این مقاله حقوق معماری چقدره؟ برای حقوق معماری در ایران و ترکیه میباشد.

  حرفه معماری که از اعتبار زیادی در بین گروه های حرفه ای در ایران و ترکیه برخوردار است ، حرفه ای با درآمد ماهانه خوب است. با این حال ، حقوق معماری مورد بحث ممکن است بسته به شرکتی که در آن کار می کنند متفاوت باشد. اگر در حرفه معماری یا در بخش دولتی کار می کنید ، با افزایش سطح سابقه کار ، حقوق شما به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

  مقاله : ضوابط شهرداری در طراحی معماری

  دستمزد معماری

  با در نظر گرفتن معیارهایی مانند هزینه ها ، فضای رقابتی و وجود تعداد زیادی معمار در اطراف ، حقوق برای یک معمار یا معمار داخلی تازه فارغ التحصیل در بازار از ۴.۰۰۰ TL – 4.500 TL شروع می شود و در برخی از شرکت های ایرانی مثل شرکت های کشور همسایه و اروپایی ارزش خاصی برای تازه فارغ التحصیلان قائل هستند حقوقشان در حد ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان در نظر میگیرند، و برخی از کمپانی های سودجو برای تازه فارغ التحصیلان حقوق در حد ایاب و ذهاب بین ۵۰۰ تا ۱ میلیون تومان اونم با کلی کار کشیدن از بنده خدا به ایشان پرداخت می‌گردد با منت، امیدوارم دولت بتواند تدابیری خاصی در این امور قرار دهد.

  حقوق معماری چقدره؟ در اروپا هزینه های معماران و طراحان داخلی به طور کلی از ۲۵۰۰ یورو شروع می شود و در ایران بین ۳.۵ تا ۱۰ میلیون تومان.

  از طرف دیگر ، از آنجا که بسیاری از معماران و طراحان داخلی باتجربه در بازار جستجو می شوند ، معمولاً همه این حقوق را فقط به خاطر کسب تجربه می پذیرند. با توجه به اینکه شما باید حداقل ۲ سال سابقه فعالیت در بازار را داشته باشید ، حقوق شما در این مدت چیزی در حدود ۵۰۰۰ تا ۶۵۰۰ TL خواهد بود. و در شرکت های ایرانی بین ۳.۵ تا ۵ بیایید به عنوان پاورقی در نظر بگیریم که این البته به عملکرد شما نیز مربوط می شود.

  بنابراین ، آیا می توان در معماری پول اضافی کسب کرد؟

  بله ، حقوق معماری چقدره؟ این البته امکان پذیر است. به طور خلاصه ، می توانید آنها را به صورت زیر لیست کنید و درآمد اضافی کسب کنید.

  در اینجا فرصت های شغلی اضافی برای معماران وجود دارد :

  • شما می توانید پروژه های مختلفی را در محیط خود با قیمت های مقرون به صرفه بسازید ، و می توانید همزمان خود را توسعه دهید. همچنین می توانید این هزینه را تحت عنوان هزینه مشاوره از شرکت ها دریافت کنید.
  • به عنوان یک فریلنسر ، می توانید به شرکت های معماری خدمات ارائه دهید. شرکت های معماری با پروژه های فشرده دوست دارند به فریلنسرها برای پشتیبانی که بدون پرداخت حقوق دریافت می کنند ، پرداخت کنند. آنها خوشحال خواهند شد که در صورت نیاز با شما تبادل نظر کنند.
  • به عنوان یک فریلنسر ، اگر دانش خوبی در زمینه رندر و  مدل سازی سه بعدی دارید ، می توانید انیمیشن معماری را تهیه و ارائه دهید . این بیشترین سود را برای شما خواهد داشت.
  • با مهارت طراحی و نظم ویرایش خود که از دانشکده های معماری به دست می آورید، می توانید از یک مجله طرح های گرافیکی ، پوستر ، ویراستاری و … تهیه کنید. با این کار می توانید درآمد کسب کنید.
  • همزمان می توانید وارد مسابقات مختلف معماری شوید و خود را آماده کنید. این از نظر روحی و مالی به شما کمک خواهد کرد.

  حقوق معماری در ترکیه

  برای معماران و مهندسان عمران شاغل در دولت

  حقوق معماری

  حال بیایید در مورد حقوق معماری شاغل در بخش دولتی صحبت کنیم. حقوق کارآموزی معماری با توجه به درجه کادر ، سال کار و موسسه یک کارمند دولت در بخش دولتی تفاوت هایی وجود خواهد داشت. بیایید در مورد حقوق یک معمار که تازه کار خود را در این موسسه آغاز کرده صحبت کنیم. ارقام خالص در بخش دولتی به عنوان دستمزد معماران بین ۶ هزار و ۵۲۸ TL و ۷ هزار و ۳۸۹ TL در نیمه اول متفاوت است این امر در نهادهای دولتی ایران در مورد حقوق مهندسین معماری و عمران متفاوت می‌باشد ، بر اساس وزارت کاری و تجربه و بیمه حقوق تعیین می‌گردد.

  از طرف دیگر ، یک معمار سطح متوسط ​​اگر به جای بخش دولتی در بخش خصوصی کار کند ، می تواند حقوق بالاتری دریافت کند. علاوه بر این ، حقوق یک معمار یا معمار داخلی باتجربه که در این زمینه موفقیت زیادی نشان داده است ، می تواند در بخش خصوصی بسیار بالا باشد. حقوق معمای می تواند در بخش خصوصی به ۲۰ هزار TL برسد. با این حال ، می توان گفت که روزانه تعداد زیادی فارغ التحصیل در رشته معماری داده می شوند. از این نظر ، باتجربه بودن در این زمینه مزایای بسیاری دارد. یک معمار مبتدی ممکن است در یافتن شغل در اکثر شرکت های بخش خصوصی مشکل داشته باشد.

  حقوق خالص مهندسان و معماران از ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ (به استثنای کمک هزینه خانواده در ترکیه)

  حقوق معماری چقدره؟

  حقوق معماری چقدره؟

  D / C

  سال خدمت

  حقوق معماری و مهندس از ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱

  حقوق خالص

  تفاوت ۱۴ روزه

  کل پرداخت

  ۱/۴

  ۲۵ و بالاتر

  ۷۳۸۹ TL

  ۲۴۴ TL

  ۷،۶۳۳ TL

  ۱/۴

  ۲۴

  ۷۳۸۷ TL

  ۲۴۴ TL

  ۷،۶۳۱ TL

  ۱/۴

  ۲۳

  ۷۳۸۵ TL

  ۲۴۴ TL

  ۷،۶۲۹ TL

  ۱/۴

  ۲۲

  ۷۳۸۲ TL

  ۲۴۴ TL

  ۷،۶۲۶ TL

  ۱/۴

  ۲۱

  ۷،۳۸۰ TL

  ۲۴۴ TL

  ۷،۶۲۴ TL

  ۱/۳

  ۲۰

  ۷،۳۷۱ TL

  ۲۴۳ TL

  ۷،۶۱۴ TL

  ۱/۲

  ۱۹

  ۷،۳۶۱ TL

  ۲۴۳ TL

  ۷۶۰۴ TL

  ۱/۱

  ۱۸

  ۷۳۵۲ TL

  ۲۴۳ TL

  ۷،۵۹۵ TL

  ۲/۳

  ۱۷

  ۷۴۰۱ TL

  ۲۴۰ TL

  ۷،۶۴۱ TL

  ۲/۲

  ۱۶

  ۷،۳۹۳ TL

  ۲۳۹ TL

  ۷،۶۳۲ TL

  ۲/۱

  ۱۵

  ۷۳۸۴ TL

  ۲۳۹ TL

  ۷،۶۲۳ TL

  ۳/۳

  ۱۴

  ۷،۱۲۶ TL

  ۲۳۱ TL

  ۷،۳۵۷ TL

  ۳/۲

  ۱۳

  ۷،۱۱۹ TL

  ۲۳۰ TL

  ۷۳۴۹ TL

  ۳/۱

  ۱۲

  ۷،۰۴۷ TL

  ۲۰۶ TL

  ۷۲۵۳ TL

  ۳/۴

  یازدهم

  ۶،۹۶۹ TL

  ۲۰۴ TL

  ۷،۱۷۳ TL

  ۴/۲

  ۱۰

  ۶،۹۶۲ TL

  ۲۰۴ TL

  ۷،۱۶۶ TL

  ۴/۱

  ۹

  ۶،۹۵۵ TL

  ۲۰۴ TL

  ۷،۱۵۹ TL

  ۵/۳

  ۸

  ۶،۶۴۸ TL

  ۱۹۴ TL

  ۶۸۴۲ TL

  ۵/۲

  ۷

  ۶،۶۴۲ TL

  ۱۹۴ TL

  ۶،۸۳۶ TL

  ۵/۱

  ۶

  ۶.۶۳۶ TL

  ۱۹۴ TL

  ۶،۸۳۰ TL

  ۳/۶

  ۵

  ۶،۶۱۳ TL

  ۱۹۳ TL

  ۶،۸۰۶ TL

  ۲/۶

  ۴

  ۶،۵۸۹ TL

  ۱۹۲ TL

  ۶،۷۸۱ TL

  ۶/۱

  ۳

  ۶،۵۸۳ TL

  ۱۹۲ TL

  ۶،۷۷۵ TL

  ۷/۱

  ۳

  ۶،۵۵۳ TL

  ۱۹۱ TL

  ۶،۷۴۴ TL

  ۸/۳

  دوم

  ۶،۵۳۶ TL

  ۱۹۱ TL

  ۶،۷۲۷ TL

  ۸/۲

  یکی

  ۶۵۳۲ TL

  ۱۹۱ TL

  ۶،۷۲۳ TL

  ۸/۱

  ۰

  ۶،۵۲۸ TL

  ۱۹۱ TL

  ۶،۷۱۹ TL

  توجه داشته باشید:

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.