تیم BIM کیست؟

تیم BIM

تیم BIM


فهرست مطالب

تیم BIM کیست؟

تیم BIM کیست؟ تیم های BIM یا بخش های BIM در هسته اصلی شرکت های AEC هستند که راه حل های BIM ارائه می دهند. طراحی ویلا این گروه های چند رشته ای متشکل از متخصصانی از رشته های مختلف هستند که رویکردی یکپارچه برای ارائه خدمات پیش از طراحی ساختمان های پایان کار دارند. در زیر ما در مورد آنچه یک تیم طراحی چند رشته ای BIM ایجاد می کند و اعضای اصلی آن صحبت خواهیم کرد.

کابینت

کابینت

تیم طراحی چند رشته ای BIM چیست؟

یک پروژه معمولی کامل BIM از خدمات BIM معماری ، ساختاری و MEP استفاده می کند . متخصصان این رشته ها دیدگاه های خود را در مورد بهترین راه حل برای ساختمان در طول چرخه حیات کامل ارائه می دهند. آنها اطلاعات زیادی مانند نتایج تجزیه و تحلیل طراحی انجام شده ، اهداف پروژه ، استراتژی های ساخت و غیره را مدیریت می کنند. هر یک از اعضای تیم طراحی و ویژگی های مربوط به نظم و انضباط خود را توسعه می دهد. سپس می تواند توسط سایر اعضای تیم به اشتراک گذاشته و تجسم شود. این امکان هماهنگی موثر را فراهم می کند ، خطاهای تولید شده توسط ارتباط نادرست را کاهش می دهد و یکپارچگی پروژه را حفظ می کند.

۱. سرب BIM:

فرد در اینجا تیم های مختلف یا تیم های فرعی که در پروژه های مختلف BIM کار می کنند را مدیریت می کند. فرد استانداردهای خاص پروژه را تنظیم می کند و اطمینان می دهد که تیم از آنها پیروی می کند. سرپرست BIM می خواهد برنامه را دنبال کند ، به مشتری احترام بگذارد ، وجه های مختلف پروژه را در قالب مناسب تحویل دهد و غیره. Lead های BIM باید بسیار آگاه باشند و آنها فقط به مدیر BIM یا مدیر BIM گزارش می دهند.

۲. مدیر BIM و مدیر BIM:

مدیر BIM بر کل گروه BIM نظارت می کند. در سازمانهای بزرگتر مدیر BIM وجود دارد که از یک مکان مرکزی به دفاتر یا گروههای متعددی رسیدگی می کند. زنجیره دستورات از مدیر BIM به مدیر BIM می رود.

مدیر BIM از ابتدا شروع به کار در پروژه می کند. وی باید از طریق دانش BIM ، ساخت ویلا  مهارت در نرم افزار BIM و همچنین تجربه مدیریت پروژه داشته باشد. آنها به تیم مشاوره بصیرتی می دهند ، به روزرسانی های کلی ارائه می دهند ، بر کار نظارت می کنند ، جلسه را اداره می کنند و غیره. همچنین تصمیمات نهایی را می گیرند. در شرکت های بزرگتر معمولاً مدیر BIM به مدیر BIM گزارش می دهد که هر زمان که نیاز باشد تماس نهایی را انجام می دهد.

۳. مدل سازهای BIM:

آنها روغن دستگاه هستند. آنها می توانند از رشته های مختلف باشند اما باید با نرم افزارهای مربوط به BIM مانند اتوکد ، Revit ، Autodesk و غیره به روز شوند. سطح مهارت مدل ساز BIM مختص پروژه است اما البته زمان و تجربه فقط مهارت ها را بهتر می کند.

۴. فناوری BIM:

فناوری BIM شامل دو چیز است. سخت افزار لازم مانند مانیتورهای دوتایی ، ایستگاه کاری سریعتر ، اینترنت پرسرعت. این نرم افزار شامل اتوکد ، Revit ، Tekla و غیره است. در هر دو مورد نیاز به پیگیری از ارتقا constant مداوم و رفع مشکلات داغ است. هر سازمانی باید نیازهای فناوری خود را به درستی درک کند زیرا ارزیابی بیش از حد ممکن است منجر به هزینه های غیرضروری شود.

نتیجه:

خدمات مدل سازی ساختمان که توسط هر شرکت AEC ارائه می شود فقط به اندازه تیم BIM سازنده آن است. با نگاهی به آینده طراحی در صنعت ، سرمایه گذاری در یک تیم و فناوری قوی BIM بسیار منطقی است.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

ایده نمای ویلا

طراحی نما نقشه

پتینه در غرب تهران

طراحی باغ ویلا ۱۵۰۰ متری

هزینه ساخت ویلا چقدر است

طراحی نور کافی شاپ

بیمه مهندسی ( زندگی مهندسی تان را بیمه کنید )

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

چک لیست ساختمان - کلیک کنید.

چک لیست عملیات مکانیکی - کلیک کنید.

چک لیست الکتریکال -  کلیک کنید.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام قصد دارم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن شغل، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم. به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره