بلوک لیکا چیست | قیمت بلوک لیکا | معایب بلوک لیکا | کاربرد بلوک لیکا

بلوک لیکا

بلوک لیکا


بلوک لیکا چیست؟

به گزارش تبلیغات دکوراسیون : بلوک لیکا چیست؟ جزو دسته بلوک های سبک هستند که بسیار پر کاربردند و در ساخت و ساز های اخیر کشور های پیشرفته امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این بلوک ها از دانه های سبک ماسه و آب تشکیل شده اند و محصول نهایی بسیار متخلل و در نتیجه سبک است. طراحی و ساخت ویلا در شمال بلوک لیکا عایق گرما و سرما، عایق حرارت، عایق صدا است و مقاومت مکانیکی خوب و پایداری در برابر فشار زیاد، و در برابر آتش دارد و همچنین مهمترین ویژگی که قبلا هم اشاره کردیم این است که این بلوک ها  سبک وزن هستند.

کابینت

کابینت

بلوک لیکا

بلوک لیکا

لیکا چیست؟

سنگدانه رس سبک منبسط شده سبک (LECA) یا خاک رس منبسط شده، یک سنگدانه سبک وزن است که با حرارت دادن خاک رس در دمای ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد (۲،۱۹۰ درجه فارنهایت) در کوره دوار ساخته می شود . روش lsf گازهای بازده رس را با هزاران حباب کوچک که در حین گرم شدن تشکیل یک ساختار لانه زنبوری ایجاد می کنند، گسترش می دهند. لیکا به دلیل حرکت دورانی در کوره، تقریباً به شکل گرد یا سیب زمینی است و در اندازه ها و تراکم های مختلف موجود است. از لیکا برای ساخت محصولات بتنی سبک و سایر موارد استفاده می شود.

کاربرد های بلوک لیکا

افزودن شن و ماسه باعث کاهش حجم هوا در بتن و افزایش مقاومت بتن در این بلوک ها می شود. ال اس اف به این نوع بلوک (با افزودن شن) بلوک بتونی با وزن متوسط ​​گفته می شود. وقتی سنگ ریز وزن سبک با شن و ماسه جایگزین شود، کارایی بالا می رود و نسبت سیمان آب کاهش می یابد و مقاومت بتن افزایش می یابد. از بلوک های لیکا برای دیوارهای نسوز باعث کاهش وزن بتن و هدایت گرمایی می شود.

مزایای بلوک لیکا

  • سبک بودن

سبک سازی سازه به طور قابل توجهی هزینه ساختمان را کاهش می دهد و تهدیدات زمین لرزه را کاهش می دهد.

  • جذب آب

جذب متوسط ​​آب ۲۵-۲۵ میلی لیتر سنگ دانه لیکا از نظر وزنی ۱۸ درصد است.

  • عایق صدا

سنگدانه و بلوک لیکا از بهترین مواد عایق هستند و طبق آزمایشات انجام شده، ساخت ویلا پیش ساخته صدا در بلوک لیکا با عرض ۱۰ سانتی متر و عرض ۱۵ سانتی متر به ترتیب ۴۵ دسی بل و ۴۶ دسی بل محو می شود.

  • بلوک لیکا

    بلوک لیکا

    عایق حرارتی

با مراجعه به آزمایشات انجام شده توسط مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران ضریب هدایت حرارتی برای سنگدانه های لیکا برابر ۰۹۱ ~ ۰/۱۰۱ w / mc² و برای بتن لیکا۰.۲۰۸ w / mc² با تراکم ۸۰۰ کیلوگرم در متر مربع است. نتایج کیفیت بالای عایق بندی محصولات لیکا را مهر کرده است. استفاده از بلوک های عایق لیکا میزان مصرف سوخت و برق را کاهش می دهد و بهترین راه برای بهینه سازی مصرف انرژی است.

از آنجا که سنگدانه های سبک لیکا در دمای ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد تولید می شوند، ویلا سهیلیه دیوارهای ساخته شده از بلوک های لیکا(حدود ۱۳۰ کیلوگرم در متر مکعب) می توانند ۳ ساعت در برابر آتش و کشش آتش مقاومت کنند، که باید یک عنصر مهم در ایمنی محسوب شود.

سنگدانه های لیکا به شدت در برابر مواد اسیدی قلیایی مقاومت می کنند و داشتن PH نزدیک به ۷ باعث خنثی شدن آن در شیمیایی پس از واکنش با بتن می شود.

بلوک های لیکا در برابر تغییرات آب و هوایی و عوامل محیطی مانند گردش خون منجمد و ذوب و مواد آهکی پایدار می مانند. قیمت ساخت ویلا در کرج لازم به ذکر است که سنگدانه لیکا از نظر شیمیایی خنثی است و PH آن در حدود ۷ است. بنابراین هیچ اثرات نامطلوبی بر روی لوله ها، سیم ها و سایر اجزای نصب در ساختمان وجود ندارد.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر :
ژورنال نقاشی ساختمان

طراحی ویلا سازی

طراحی و ساخت کارخانه

طراحی رستوران کوچک

طراحی کلاسیک ویلایی

پروانه ساخت کارخانه

هزینه ساخت و ساز در سال ۱۴۰۱

طراحی داخلی قصابی
ساخت سوله و اسکلت

بیمه مهندسی ( زندگی مهندسی تان را بیمه کنید )

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

چک لیست ساختمان - کلیک کنید.

چک لیست عملیات مکانیکی - کلیک کنید.

چک لیست الکتریکال -  کلیک کنید.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام قصد دارم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن شغل، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم. به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره