×

استیون هال | معمار استیون هال | آثار استیون هال

 • کد نوشته: 18058
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای استیون هال | معمار استیون هال | آثار استیون هال بسته هستند
 • معرفی استیون هال استیون هال یک معمار و هنرمند آمریکایی است که کارهای ساخته شده اش از نظریه های معاصر پدیدارشناسی استفاده می کند. وی بیشتر به خاطر طراحی ساختمانهایی مشهور است که با مکانی که در آن قرار دارند کاملاً همسو باشد. او معتقد است که به جای تحمیل سبک به سایت ، این […]

  استیون هال | معمار استیون هال | آثار استیون هال

  معرفی استیون هال

  استیون هال یک معمار و هنرمند آمریکایی است که کارهای ساخته شده اش از نظریه های معاصر پدیدارشناسی استفاده می کند. وی بیشتر به خاطر طراحی ساختمانهایی مشهور است که با مکانی که در آن قرار دارند کاملاً همسو باشد. او معتقد است که به جای تحمیل سبک به سایت ، این طراحی باید به خود سایت امکان ایجاد “ایده معماری” را بدهد.

  زندگینامه استیون هال

  • متولد: استیون هال ، ۹ دسامبر ۱۹۴۷ ، برمرتون ، واشنگتن ، ایالات متحده

  • ملیت: آمریکایی

  • شغل : معمار ، هنرمند

  • تمرین: معماران استیون هال

  • وب سایت: www.stevenholl.com
  استیون هول

  استیون هول

  استیو هال در ۹ دسامبر ۱۹۴۷ در واشنگتن ، آمریکا متولد شد. امروز ، وی یکی از تأثیرگذارترین معماران جهان است. معمار بسیار تحسین شده آمریکایی ادعای شهرت خود را مدیون فلسفه طراحی معماری منحصر به فرد خود است ، جایی که اجازه می دهد فرم و شخصیت ساختمان هایش توسط سایتی که در آن ساخته می شود ، تعریف شود.

  این باعث افتخار و جوایز وی طی سالهای گذشته شده است. او همچنان از طریق ایده های نوآورانه خود صنعت را هدایت می کند.

  حقایق جالب

  1. استیو هال یک آبرنگ شناس ماهر است.

  2. او یک هنر گردآور و مشتاق هنر است. او به طور منظم هنر و مجموعه های شخصی خود را با آثار هنرمندان برجسته عوض می کند.

  3. وی یکی از اعضای بنیانگذار T Space ، یک مرکز هنرهای تابستانی غیرانتفاعی در راینبک ، نیویورک است.

  4. او با بسیاری از معماران برجسته ، از جمله مرحوم زاها حدید ، که با او در مدرسه AA در لندن به مدرسه رفت دوست صمیمی است . او در واقع یکی از آخرین کسانی بود که او را زنده دید. آنها در شانزدهم مارس ۲۰۱۶ ملاقات کردند ، او متأسفانه در سی و یکم از دنیا رفت.

  5. در سال ۱۹۹۱ ، استیون هال به عنوان بهترین معمار جهان مجله تایم انتخاب شد.

  6. ۱۰ سال پس از تاسیس عمل خود ، هال در دفتر کار خود روی یک قفسه تخته سه لا بالای در ورودی خوابید. او در حوالی YMCA دوش گرفت.

  خانواده و زندگی اولیه

  استیون هال فردی بسیار خصوصی است و اطلاعات زیادی درباره زندگی شخصی او در دسترس عموم نیست. آنچه می دانیم این است که او با همسر و همکار معمار خود ، دیمیترا تساکرلیا ازدواج کرده است و آنها یک دختر با هم دارند.

  وی در برمرتون و منچستر در واشنگتن بزرگ شد و هنرمندی مشتاق است. او از رنگ آمیزی آب لذت می برد و قطعات هنری هنرمندان و معماران را که به آنها احترام می گذارد ، جمع می کند.

  غرفه همشهری ، آمستردام

  غرفه همشهری ، آمستردام

  تحصیلات

  استیون هال پس از تحصیل در دانشگاه واشنگتن (کارشناسی ، ۱۹۷۱) تحصیلات معماری خود را در رم ادامه داد.

  وی سپس در مدرسه تحصیلات تکمیلی در مدرسه معماری انجمن معماری در لندن تحصیل کرد. در بازگشت به ایالات متحده ، وی عملی در شهر نیویورک ایجاد کرد ، جایی که وی همچنین از سال ۱۹۸۱ در دانشکده دانشگاه کلمبیا خدمت کرد.

  وی در سال ۲۰۰۰ به عضویت آکادمی هنر و ادبیات آمریکا درآمد.

  آموزش و تأثیرگذاری اولیه

  استیون هال برنده جایزه اول مسابقه بین المللی طراحی کتابخانه Amerika-Gedenkbibliothek در سال ۱۹۸۸ ، برای توسعه و بازسازی کتابخانه یادبود آمریکا در برلین شد.

  در فوریه ۱۹۸۹ ، کارهای استیون هال در یک نمایش انفرادی در موزه هنر مدرن (MoMA) در شهر نیویورک به نمایش درآمد. بعدا MoMA بیست و پنج اثر از استیون هال را برای مجموعه دائمی موزه خریداری کرد.

  در مسابقه ۱۹۹۲ برای یک موزه هنرهای معاصر جدید در هلسینکی ، فنلاند ، ورودی استیون هال با عنوان “Chiasma” از بیش از پانصد اثر بین المللی برنده جایزه اول شد. این موزه با داشتن نام “کیاسما” ، برگردان فنلاندی “کیاسما” در سال ۱۹۹۸ برای بازدید عموم افتتاح شد.

  در طراحی کلیسای کلیسای سنت ایگناتیوس (ساخته شده در سال های ۱۹۹۴-۱۹۹۷) ، کلیسای مقدس یسوعیان در دانشگاه سیاتل ، استیون هال با نشستن کلیسای نمازخانه در مرکز خیابان سابق و طویل سازی نقشه ساختمان ، نیاز دانشگاه به فضای سبز را مرتفع کرد. چهار ضلعی جدید پردیس سبز در شمال ، غرب و جنوب تشکیل شده و یک چهار ضلعی آینده در شرق برنامه ریزی شده است.

  نقشه نمازخانه برنده جایزه طراحی در انستیتوی معماران آمریکایی نیویورک شد.

  هال با ایجاد هفت حجم نور متفاوت ، کلیسای نمازخانه را در اطراف چشم انداز سنت ایگناتیوس از زندگی معنوی درونی ، “هفت بطری نور در یک جعبه سنگی” طراحی کرد. هر جلد نشان دهنده بخش متفاوتی از عبادت کاتولیک یسوعی است و دارای شیشه های رنگی متفاوت است به طوری که قسمت های مختلف ساختمان با نور رنگی مشخص می شود. منابع نور هم به این روش و هم با انعکاس غیرمستقیم از روی سطوح رنگ آمیزی شده و هر کدام با رنگ مکمل خود جفت می شوند.

  حرفه معماری

  کارهای هال شامل ساختمانهای بزرگ در بسیاری از شهرهای جهان ، از جمله موزه هنرهای معاصر Kiasma در هلسینکی ، موزه هنر Nanjing Sifang در نانجینگ ، چین ، افزودن و بازسازی Amerika-Gedenkbibliothek (کتابخانه یادبود آمریکا) در برلین است. ، و ضمیمه ای برای مرکز هنرهای نمایشی جان اف کندی در واشنگتن دی سی .

  کارهای بعدی وی متمرکز بر پروژه های مسکونی و تجاری مختلط در مقیاس شهری در چین بود ، به ویژه در Linked Hybrid ، یک مجتمع ساختمانی شامل آپارتمان ها ، هتل ها ، مدارس و رستوران ها در پکن و مرکز Vanke ، “آسمان خراش افقی” در شنژن.

  از جمله افتخارات فراوان وی می توان به مدال آلوار آلتو (۱۹۹۸) ، جایزه ملی طراحی کوپر هویت (۲۰۰۲) ، مدال طلای انستیتوی معماران آمریکا (۲۰۱۲) و جایزه معماری Praemium Imperiale انجمن هنری ژاپن (۲۰۱۴) اشاره کرد.

  Hybris ، پکن ، چین

  Hybris ، پکن ، چین

  درس دادن

  هال یک استاد مستضعف در دانشگاه کلمبیا است ، جایی که او از سال ۱۹۸۱ با دیمیترا تساکرلیا تدریس می کرد. او مرتباً در مورد رابطه موسیقی و معماری تدریس می کند.

  سبک و فلسفه معماری

  معماری هال تحت تأکید قرار گرفته است ، از اوایل نگرانی او با تایپولوژی گرفته تا سبک مدرن تر او در پدیدارشناسی. وی از موریس مرلوپونتی ، فیلسوف و ژوهانی پالاسماآ ، از نظریه پرداز معمار الهام گرفته و تحت تأثیر قرار گرفته است .

  پدیدارشناسی ، یک جنبش فلسفی از قرن ۲۰ میلادی ، که هدف اصلی آن تحقیق و توصیف مستقیم پدیده ها به صورت آگاهانه تجربه شده ، بدون نظریه درباره توضیح علیت آنها و تا حد امکان فارغ از پیش فرض های بررسی نشده است.

  ۱۰ ساختمان برتر

  برخی از معروف ترین آثار استیون هالعبارتند از:

  • ساختمان ترکیبی ، ساحلی ، فلوریدا ، ۱۹۸۸

  • فضای خالی فضای خالی ، Nexus World ، فوکووکا ، ژاپن ، ۱۹۹۱

  • Stretto House ، دالاس ، تگزاس ، ۱۹۹۲

  • ویترین فروشگاه هنر و معماری ، شهر نیویورک ، ۱۹۹۳

  • نمازخانه سنت ایگناتیوس در دانشگاه سیاتل ، سیاتل ، واشنگتن ، ۱۹۹۷

  • موسسه علوم کرنبروک ، بلومفیلد هیلز ، میشیگان ، ۱۹۹۸

  • کیاسما ، موزه هنرهای معاصر ، هلسینکی ، فنلاند ، ۱۹۹۸

  • دفاتر Sarphatistraat آمستردام ، هلند ، ۲۰۰۰

  • موزه هنرهای Bellevue ، Bellevue ، واشنگتن ، ۲۰۰۱

  • رالف رپسون هال ، دانشکده معماری و معماری منظر ، دانشگاه مینه سوتا ، مینیاپولیس ، مینه سوتا ، ۲۰۰۲

  • سیمونز هال ، انستیتوی فناوری ماساچوست ، کمبریج ، ماساچوست ، ۲۰۰۲

  مشخصات تمرین: معماران استیون هال

  استیون هال آرچیتکتز یک دفتر معماری و طراحی شهری ابتکاری ۴۰ نفره است که در سطح جهان به عنوان یک دفتر از دو مکان کار می کند. شهر نیویورک و پکن. استیون هال با شریک ارشد کریس مک ووی و شرکای آن نوه یافه و روبرتو بانورا دفتر را اداره می کند. معماران استیون هال دارای افتخار بین المللی با معتبرترین جوایز ، نشریات و نمایشگاه های معماری برای برتری در طراحی هستند.

  با استفاده از هر پروژه ، شرکت راه های جدیدی را برای ادغام ایده سازماندهی با جوهر برنامه ای و عملکردی یک ساختمان کشف می کند. شخصیت منحصر به فرد یک برنامه و یک سایت به جای تحمیل سبک به سایت ها و مناطق مختلف آب و هوایی ، نقطه شروع ایده معماری می شود.

  معماراناستیون هال ضمن لنگر انداختن هر اثر در سایت و شرایط خاص خود ، تلاش می کنند تا آغاز عمیق تری از تجربه زمان ، مکان ، نور و مواد را بدست آورند.

  معماران استیون هال بر ساخت و ساز پایدار و توسعه سایت به عنوان اساسی برای طراحی مبتکرانه و تخیلی تأکید دارند.

  موزه هنر نلسون-اتکینز

  موزه هنر نلسون-اتکینز

  تأثیرات

  بزرگترین تأثیرگذار در زندگی استیون استیون هال ، موریس مرلوپونتی فیلسوف و ژوهانی پالاسماآ ، نظریه پرداز معمار هستند. به دلیل همین دو تأثیر است که او کل فلسفه طراحی خود را از نگرانی های قبلی خود در مورد گونه شناسی به سبک مدرن تر پدیدارشناسی خود سوق داد.

  جوایز استیون هال

  در سال ۱۹۹۸ به استیون هال مدال معتبر آلوار آلتو اهدا شد. در سال ۲۰۰۰ ، استیون هال به آکادمی هنر و ادبیات آمریکا انتخاب شد. در ژوئیه ۲۰۰۱ ، تایم به عنوان “ساختمانهایی که روح و همچنین چشم را راضی می کنند” بهترین معمار استیون هال آمریکا را انتخاب کرد.

  جوایز و تمایزات دیگر عبارتند از:

  • بهترین طراحی معماری در نیویورک برای نمایشگاه The Pace Collection در سال ۱۹۸۶ از موسسه معماران آمریکا ،

  • مدال افتخار موسسه معماران نیویورک آمریکا (۱۹۹۷) ،

  • Grande Médaille d’Or فرانسه (۲۰۰۱) ،

  • جایزه ملی طراحی کوپر هیویت موسسه اسمیتسونیان در معماری (۲۰۰۲) ، عضو افتخاری م ofسسه سلطنتی معماران انگلیس (۲۰۰۳) ،

  • جایزه معماری آرنولد دبلیو برونر از آکادمی هنر و ادبیات آمریکا ،

  • جایزه مرزهای دانش بنیاد BBVA 2008 در گروه هنرها.

  • در سال ۲۰۰۷ ، معماران استیون هال جایزه افتخار موسسه AIA و جایزه شایستگی معماری فصل AIA New York را برای هنر ساختمان غرب برای دانشکده هنر و تاریخ هنر (دانشگاه آیووا ، شهر آیووا) دریافت کردند.

  • جایگاه تالار هیگینز در موسسه پرات (بروکلین ، نیویورک) و اقامتگاه جدید در سفارت سوئیس هر دو جایزه افتخار معماری بخش AIA New York را در سال ۲۰۰۷ دریافت کردند.

  • در سال ۲۰۱۰ ، موزه هنرهای معاصر هرنینگ ، (هرنینگ ، دانمارک) جایزه بین المللی RIBA را دریافت کرد.

  • مرکز آسمان خراش افقی-ونکه جایزه افتخار ملی موسسه AIA 2011 و همچنین جایزه افتخار AIA NY را دریافت کرد.

  • در سال ۲۰۱۱ ، وی به عنوان عضو ارشد شورای آینده طراحی طراحی شد و استیون هال برنده مدال طلای AIA 2012 شد.

  • در سال ۲۰۱۴ ، استیون هال جایزه معماری Praemium Imperiale را دریافت کرد. در سال ۲۰۱۶ ، استیون هال برنده ۲۰۱۶ جایزه The Daylight and Building Component Award for Daylight in Architecture شد.

  سیمونز هال ، MIT ، کمبریج

  سیمونز هال ، MIT ، کمبریج

  استیون هال نقل قول می کند

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.