×

۹ لوازم مهم تقویت کننده بتن

 • کد نوشته: 17988
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای ۹ لوازم مهم تقویت کننده بتن بسته هستند
 • ۹ لوازم مهم تقویت کننده بتن به گزارش تبلیغات ساختمان : ۹ لوازم مهم تقویت کننده بتن بتن مسلح ماده کامپوزیتی است که به طور گسترده ای از بتن و فولاد تشکیل شده است. علاوه بر فولاد ، چند محصول و لوازم جانبی تقویت کننده بتن دیگر به مخلوط اضافه می شوند ، به طوری که […]

  ۹ لوازم مهم تقویت کننده بتن

  ۹ لوازم مهم تقویت کننده بتن

  به گزارش تبلیغات ساختمان : ۹ لوازم مهم تقویت کننده بتن بتن مسلح ماده کامپوزیتی است که به طور گسترده ای از بتن و فولاد تشکیل شده است. علاوه بر فولاد ، چند محصول و لوازم جانبی تقویت کننده بتن دیگر به مخلوط اضافه می شوند ، به طوری که به عنوان یک واحد یکپارچه برای نگه داشتن کل ساختار عمل می کند. طراحی کارخانه آنها به مقاومت کششی سازه کمک می کنند و بنابراین ، باید با دوام و مناسب برای انواع پروژه ها باشند.

  ۱. میله های دول

  میله رولپلاکی نوار فولادی استوانه ای شکل کوتاه و صاف است که برای سهولت اتصال بین دو دال استفاده می شود. به طور کلی ، میله ۱۸ اینچ طول دارد و قطر آن بین ۱.۲۵ تا ۱.۵ اینچ است. در روسازی های بتونی ، اسلب ، ستون و راه پله استفاده می شود. بار را به دال مجاور خود منتقل می کند و تأثیر بارگذاری روی یک دال را کاهش می دهد. میله های رولپلاک با اجازه دادن به انقباض و انبساط صفحات ، گسل مفصل را کاهش می دهد.

  9 لوازم مهم تقویت کننده بتن

  ۹ لوازم مهم تقویت کننده بتن

  استفاده از میله رولپلاک در روسازی

  ۲. میله های کراوات

  قرار دادن میله های کراوات

  قرار دادن میله های کراوات

  میله های کراواتی اتصال دهنده ها یا میله های فولادی تغییر شکل یافته هستند که با حفظ تماس بین صورت دال های سخت ، اضافه اشکوب سنگدانه را بهم متصل می کنند. آنها معمولاً از طریق اتصالات طولی و بین مفصل لبه ای و شانه یا شانه قرار می گیرند. این میله ها با استفاده از فولاد پوشش داده شده با اپوکسی ساخته می شوند و به مهار نشست دیفرانسیل و ترک خوردگی عرضی کمک می کنند.

  تفاوت میله های کراوات و میله های رولپلاک

  تفاوت میله های کراوات و میله های رولپلاک

  ۳. میلگرد

  میله تقویت کننده یا فولاد آرماتور ، معروف به میلگرد ، میله ای از فولاد است که در سازه های بنایی مسلح و بتن آرمه برای نگهداری و تقویت بتن در کشش استفاده می شود. آنها می توانند انواع مختلفی از جمله فولاد ملایم ، میله فولادی تغییر شکل یافته ، میلگرد فولاد ضد زنگ و … داشته باشند. با کمک کد شناسایی حک شده بر روی آن ، می توان نوع و درجه میلگرد را تشخیص داد.

  میلگرد

  میلگرد

  ۴. مش فولادی

  یک شبکه فولادی می تواند از ترک خوردن و شکستن احتمالی دال بتنی جلوگیری کند. این لوازم جانبی تقویتی به اندازه میلگرد نیست اما می تواند برای مشاغل کوچکتر مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه از فولاد ساخته شده است ، اما به نظر می رسد بسیار شبیه هر ماده ریز بافته شده است. به غیر از اسلب ، در ستون ها ، دیوارها و پیاده روها نیز استفاده می شود.

  مش فولادی

  مش فولادی

  ۵. مشبک ترانشه

  همانطور که از نامش پیداست ، مشبک های ترانشه برای سنگرها (به ویژه سنگرهای پایه مسکونی) ، فضاهای باریک و مسیرها ساخته می شوند. در دیوارهای سنگی و دیوارهای آجری نیز استفاده می شود. مش ترانشه به صورت ورقهای باریک و بلند ساخته می شود. قطر طولی مش می تواند تا ۱۶ میلی متر برسد.

  مش ترانشه

  مش ترانشه

  ۶. لیگاتور میلگرد

  لیگاتور میلگرد در بین مردم به عنوان رکاب شناخته می شود. آنها عمدتا از بالا به پایین میله های تقویت کننده گره خورده اند ، و در مجموع یک ساختار قفس یا ستون را تشکیل می دهند. آنها مقاومت فشاری کلی ستونها و تیرها را افزایش می دهند و در کنار هم نگه داشتن میله های تقویت کننده اصلی کمک می کنند.

  لیگاتورهای فولادی با اشکال مختلف

  لیگاتورهای فولادی با اشکال مختلف

  لیگاتورهای متداول به شکل مستطیل یا مربع هستند. آنها همچنین به صورت مثلث ، پنج ضلعی ، دایره ، شش ضلعی و سایر اشکال در دسترس هستند. سطح آنها می تواند ساده یا آجدار باشد و معمولاً در قطرهای ۵.۶ میلی متر ، ۶ میلی متر و ۱۰ میلی متر ساخته می شود.

  ۷. صندلی های میله ای

  میله صندلی یک آرایش چهار پا است که از فولاد ساخته شده است. این می تواند ساده ، روکش اپوکسی ، گالوانیزه یا نوک پلاستیکی باشد. میله های صندلی با نگه داشتن میله های تقویت کننده در ارتفاع خاص در یک دال بتونی ، آن را در موقعیت صحیح نگه می دارند. همچنین تضمین می کند که پوشش مناسبی از بتن بر روی آرماتور وجود دارد.

  صندلی بار

  صندلی بار

  آنها در دال معلق ، دال بر روی زمین دارای پایه فلزی یا راه پله استفاده می شوند.

  ۸. سیم های کراوات و کراوات های میله ای

  سیم های کراوات به طور گسترده ای برای گره زدن و تعمیر میله های تقویت کننده به یکدیگر استفاده می شوند. این سیم ها از فولاد شکل پذیر و بادوام ساخته شده اند و برای محافظت در برابر محیط خارجی ، آنیل ، روکش ، روکش PVC یا گالوانیزه هستند.

  سیم مفتول

  سیم مفتول

  گره های میله ای سیم های کراواتی است که در هر دو انتهای آن حلقه قرار دارد. آنها همچنین در ایمن سازی میله های تقویت کننده در هنگام قرار دادن بتن کمک می کنند. قلاب ها یا حلقه های چشم در انتهای کراوات میله ای تعمیر آن را با دست یا ابزار نصب آسان می کند. به سیم کراوات کیف ، سیم دو حلقه یا سیم کراوات میلگرد نیز معروف است. آنها نیز گالوانیزه ، آنیل شده و با PVC پوشانده شده اند.

  سیم مفتول

  سیم مفتول

  ۹. کراوات Twister یا Puller

  پیچ های کراوات یا کشنده های کراواتی ابزاری هستند که به ایمن سازی اتصالات با میله های تقویت کننده کمک می کنند. با استفاده از این ابزار می توان با سرعت بیشتری به یک آراستگی زیبا ، مقاوم و آرام دست یافت.

  سیم مفتول

  سیم مفتول

  انواع مختلف لوازم جانبی تقویت کننده بتن کدامند؟

  انواع مختلف لوازم جانبی تقویت کننده بتن میله رولپلاک ، میله کراوات ، میلگرد ، مش فولادی ، طراحی سینما مش ترانشه ، لیگاتور میلگرد ، صندلی های میله ای ، سیم های کراوات و پیچ و تاب های گره ای است.

  تفاوت میله های کراوات و میله های رولپلاک چیست؟

  میله های دول به عنوان یک وسیله انتقال بار عمل می کنند و میله های کراوات برای حفظ انسداد سنگدانه ها هستند.

  مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

  ایده برای حیاط ویلا

  نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان

  طراحی و اجرای ویلا

  هزینه ساخت ویلا در تبریز

  طراحی نما قیمت

  نمونه طراحی کافه

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.