×

۵ تکنیک بازسازی نمای ساختمان

 • کد نوشته: 34100
 • ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
 • دیدگاه‌ها برای ۵ تکنیک بازسازی نمای ساختمان بسته هستند
 • ۵ تکنیک بازسازی نمای ساختمان به گزارش آگهی ساختمان : نمای ساختمان ها عمر محدودی دارند و با عوامل متفاوتی مانند مثل شرایط آب و هوایی منطقه، نحوه اجرا و کیفیت مصالح، عمر آن ها کم یا زیاد می شود. در بسیاری از خانه ها، نمای ساختمان به علت قدیمی شدن و اصطلاک باید عوض شود و […]

  ۵ تکنیک بازسازی نمای ساختمان

  ۵ تکنیک بازسازی نمای ساختمان

  به گزارش آگهی ساختماننمای ساختمان ها عمر محدودی دارند و با عوامل متفاوتی مانند مثل شرایط آب و هوایی منطقه، نحوه اجرا و کیفیت مصالح، عمر آن ها کم یا زیاد می شود. در بسیاری از خانه ها، نمای ساختمان به علت قدیمی شدن و اصطلاک باید عوض شود و تغییر نما جنبه زیبایی ندارد. البته نمای خانه در تعیین قیمت خانه برای فروش نیز تاثیر گذار می باشد و بهتر است قبل از فروش خانه نمای خانه بازسازی شود تا خانه با قیمت بهتری فروخته شود.

  در ادامه قصد داریم شما را با تکنیک ها و مدل های بازسازی نمای ساختمان شما را آشنا کنیم تا با هزینه کمتر نمای زیباتری را برای خانه خود بسازید.

  • در صورت کهنه بودن نما ابتدا نمای قبلی را حذف کنید.

  اگر نمای خانه شما در اثر عوامل محیطی آسیب دیده و فرسوده شده است باید ابتدا نمای قبلی را حذف کنید. به این صورت که تمام سنگ و یا آجر قبلی از روی ساختمان برداشته شود و سپس نمای جدید روی ساختمان کار شود. در صورتی که نمای جدید بر روی نمای قبلی کار شود با توجه به عدم مقاومت مصالح قبلی، نمای جدید فرو می‌ریزد.

  برای نمای جدید انتخاب های متعددی دارید. می توانید از نمای سنگی، آجری، یا سنگ های مصنوعی استفاده کنید. در هر صورت برای هر انتخاب بودجه، سلیقه و شرایط آب و هوایی منطقه خود را در نظر بگیرید.

  • نمای خود را رنگ آمیزی کنید.

  گاهی اوقات ساختمان شما نیاز به بازسازی کلی نمای ساختمان ندارد و از نظر استحکام و طراحی مشکلی ندارد؛ اما رنگ هایی که در نما زده شده است در اثر بارندگی، آلاینده های موجود در هوا و سایر عوامل محیطی فرسوده شده اند و نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارند. برای انتخاب رنگ توصیه می شود که از رنگ های روشن مانند سفید و خاکستری روشن استفاده نکنید. زیرا معمولا شهرهای ایران آلودگی هوا دارند و برای زیبایی نما مجبورید هر چند وقت یکبار نمای خانه خود را شست‌وشو دهید.

  بازسازی نما

  بازسازی نما

  • درها و پنجره های خود را تغییر دهید.

  هر روز درها و پنجره‌هایی با طرح های جدید به بازار می آیند. با توجه به اینکه در و پنجره در زیبایی نمای ساختمان تاثیر بسیار زیادی دارد، مهم است که در پنجره انتخابی شما متناسب با ساختمان و مد روز باشد. در ادامه به معرفی چند مدل درب و پنجره محبوب و جدید پرداخته ایم.

  بازسازی نما سنگی

  بازسازی نما سنگی

  • پنجره منحنی

  پنجره های سبک منحنی دارای زوایای کمتری به نسبت سایر پنجره ها هستند و سبک تقریبا سنتی دارند. در صورتی که قصد دارید تغییرات زیادی در سبک نمای ساختمان خود دهید، می توانید از پنجره های منحنی استفاده کنید.

  • پنجره های آکاردئونی

  پنجره های آکاردئونی یک ویژگی جالب دارند. می توانید آنها را هر اندازه که دوست دارید باز کنید. این ویژگی باعث شده است این نوع پنجره ها بسیار محبوب باشند. می توان گفت این نوع پنجره ها تقریبا مناسب خانه های بزرگ و ویلاها است.

  • پنجره ثابت

  در صورتی که ساختمان شما به گونه ای ساخته شده است که تقریبا هیچ گونه دسترسی به باز و بسته کردن پنجره ها ندارید و صرفا به خاطر نورگیری یا زیبایی می خواهید از پنجره استفاده کنید پیشنهاد ما استفاده از پنجره ثابت است.

  البته باید در نظر بگیرید که برای تهویه ساختمان بهتر است از پنجره هایی که قابلیت باز و بسته شدن دارند استفاده کنید.

  درب ورودی ساختمان نیز مانند پنجره اهمیت بسیار زیادی در بازسازی نمای ساختمان دارد. در ادامه چند نمونه درب طرح جدید معرفی خواهیم کرد:

  • درب چوبی

  اگر قبل از بازسازی از درب استیل و یا پی وی سی استفاده می کردید برای ایجاد یک تغییر اساسی می توانید از درب های چوبی استفاده کنید. ترکیب درب چوبی و پنجره منحنی، زیبایی بسیار زیادی را به ساختمان شما می دهد.

  بازسازی درب نما

  بازسازی درب نما

  • درب استیل

  سال‌ها است که از استیل برای ساخت درب ساختمان در قسمت‌های داخلی و خارجی استفاده می‌شود. برای ساخت چهارچوب هم می‌توان از استیل استفاده کرد. زیرا استفاده از آن در چهارچوب در مقایسه با چوب به صرفه‌تر است.

  • نمای ساختمان خود را نورپردازی کنید.

  در صورتی که نمای قبلی شما نور پردازی مناسبی ندارد، حتما در طراحی جدید ساختمان نور پردازی مناسبی در نظر بگیرید. نور پردازی مناسب باعث می شود که خانه در شب زیبایی و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

  البته توجه داشته باشید که نورپردازی شما بیش از حد نباشد. هدف بهتر دیده شدن نمای ساختمان است.

  • ضوابط و تاییدیه های شهرداری را مد نظر داشته باشید.

  این نکته شاید در زیبایی خانه تاثیری نداشته باشد؛ اما در صورتی که آن را در نظر نگیرید ممکن است تمام هزینه ها، زمان و انرژی شما هدر برود.

  ضوابطی که باید رعایت شوند به شرح زیر است:

  • باید از مصالح مرغوب و مقاوم در برابر فرسایش و آلوده شدن نما استفاده شود.
  • نباید از رنگ های متعدد برای سطح غالب نما استفاده شود.
  • ایجاد هماهنگی خط پیشانی ساختمان با ساختمان های همجوار در صورت واجد ارزش بودن الزامی است.
  • میزان عقب نشینی ورودی برای پیاده و ماشین از حد مالکیت به اندازه حداقل ۵/۱ متر الزامی است.
  • همه عناصر مربوط به تأسیسات ساختمان اعم از الکتریکی، مکانیکی و نظایر آن در مکان هایی که در معرض دید معابر عمومی قرار نگیرند.
  • رعایت اصول معماری اصیل و بومی به عنوان اساس و پایه در طراحی و اجرای نمای ساختمان‌ها الزامی است و استفاده از سبک‌ها و فرم‌های نامتعارف با معماری اصیل در نمای ساختمان در طراحی و احداث بنا ممنوع است.
  • نمای بدنه شمالی ساختمان که در مجاورت مالکیت غیر است باید از ارتفاع ۲.۵ متر به بالا و الزاماً در محدوده مالکیت، نماسازی شود.
  • در هیچ یک از سطوح خارجی بنا نمی‌توان پنجره یا هواگیر مشرف به مالکیت مجاور احداث نمود؛ مگر اینکه از حد مالکیت مجاور حداقل ۲ متر عقب‌نشینی صورت گرفته باشد. در این حالت پنجره‌ها باید در ارتفاع ۱.۸۰ متر از کف مربوطه به صورت غیر بازشو بوده و با استفاده از شیشه مات و یا مصالح مشابه بیرون آنها غیرقابل رویت گردد.
  • الزام به رعایت و اجرای دستورالعمل نماسازی در پروانه ساختمانی باید درج و قید گردد.

  سخن پایانی

  در این مقاله ۵ نکته مهمی که باید در بازسازی نمای ساختمان در نظر داشته باشید را مرور کردیم. اگر نمای شما خیلی کهنه و قدیمی شده باید آن را کامل تخریب و نمای جدید استفاده کنید. در صورتی که نمای شما سالم است می توانید آن را رنگ کنید و البته توضیح دادیم که از رنگ های روشن استفاده نکنید. همچنین توضیح دادیم که برای زیبایی نمای ساختمان خود می توانید درب و پنجره خود را تعویض کنید و چند نمونه به شما پیشنهاد دادیم. مورد دیگر نورپردازی ساختمان بود که باید حتما توجه کنید یک نورپردازی به جا و زیبا انجام دهید. مورد آخر هم در مورد قوانین و ضوابط شهرداری بود که باید حتما مد نظر داشته باشید و الا سروکارتان با جریمه و بعضا تخریب می افتد.

  توجه : این مطلب آگهی تبلیغات، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.