×

کفسابی چیست؟

 • کد نوشته: 31919
 • ۱۴۰۲/۰۱/۲۵
 • ۲ دیدگاه
 • کفسابی چیست؟ به گزارش آگهی دکوراسیون : کفسابی امروز در بسیاری از کلان شهرهایی مانند تهران بر زیباسازی ساختمان و داخل آن بسیار توجه می شود. حتی در ساختمان های اداری و هتل ها و مکان هایی که رفت و آمد زیادی وجود دارد زیباسازی داخل ساختمان راهکاری برای جذب مشتری و در نتیجه افزایش درآمد […]

  کفسابی چیست؟

  کفسابی چیست؟

  به گزارش آگهی دکوراسیون : کفسابی امروز در بسیاری از کلان شهرهایی مانند تهران بر زیباسازی ساختمان و داخل آن بسیار توجه می شود. حتی در ساختمان های اداری و هتل ها و مکان هایی که رفت و آمد زیادی وجود دارد زیباسازی داخل ساختمان راهکاری برای جذب مشتری و در نتیجه افزایش درآمد شده است.

  استفاده از پارکت و سنگ های زیبا و جذاب یکی از راه های زیباسازی ساختمان می باشد اما متاسفانه با توجه به هزینه های بالا این کفپوش ها بسیاری از کارفرما ها نگران ساییدگی و یا آسیب هایی هستند که به سنگ یا پارکت وارد می شود. با پیشرفت تکنولوژی و علم می توان به طورمطمئن گفت که راه حلی برای از بین بردن عیب ها ی هر نوع سنگ و پارکت وجو دارد که به آن کفسابی می گویند.در ادامه مطلب با ما باشید تا با کفسابی بیشتر آشنا شوید.

  کفسابی چیست

  کفسابی چیست

  کفسابی صیقل دادن سنگ و لایه روبی آن و همچنین برداشتن یک لایه از روی سنگ تا جایی که سطح سنگ هم تراز شود و آسیب های آن از بین برود . این کار با استفاده از دستگاه و ابزار مخصوص و پدهای مخصوص آن انجام می شود. این دستگاه و مواد باعث می شود که سنگ آسیب دیده مانند روز اول صاف و یکدست و کیفیت او را خواهد داشت.

  خدمات کفسابی

  این خدمات شامل عملیاتی به نام کفسابی رزین _ کفسابی ایتالیایی _ کفسابی بتون _ کفسابی پارکت و کفسابی انواع سنگ و… می باشد که هرکدام بنابر سنگ مورد نظر مواد مخصوص خود و روش مخصوص خود را دارد و انجام آن نیازمند فرد حرفه ای می باشد که بر سنگ . پارکت آسیب نرسد.

  فواید کفسابی

  همانطور که گفته شد کفسابی باعث می شو ما هرگونه آلودگی و لکه و همچنین آسیب روی سنگ از بین برود.

  موجب شفافیت سنگ و در نتیجه براق شدن آن می شود.

  در مرور زمان سنگ ممکن است ساییده شود و یا درزهایی در آن به وجود بیاید که با کفسابی رفع می شود.

  باعث دوام سنگ و بالا رفتن کیفیت آن می شود.

  تمام خط و خش های سنگ یا پارکت را از بین می برد.

  چه مواقعی باید از کفسابی استفاده کرد؟

  گاهی ائقات پیش می آید که برای نگهداری از سنگ سطح آن را با مواد شیمیایی شستشو می دهد و بعد از شستشو آسیب جدی به آن وارد می شود. باتوجه به آسیب وارد شده که اگر کم باشد باید سطح سنگ ساب زده می شود و یا اگر زیاد باشد با استفاده از مواد مخصوص آن رزه و آسیب ها رفع می شود.

  بعضی اوقات سنگ های قدیمی رنگ و ظاهر قبلی خود را از دست داده اند که در این مواقع هم از کفسابی استفاده می شود که کفسابی روش مخصوص خود و ابزار و مواد مخصوص خود را دارد که به آن کفسابی ایتالیایی می گویند.

  کفسابی

  کفسابی

  دستگاه ها و مواد کفسابی

  کفسابی ۳ نوع دستگاه مخصوص  خود را دارد که استفاده از هرکدام بسته به نوع سنگ و برق ساختمان مورد نظر دارد.

  دستگاه سه فاز

  دستگاه تک فاز

  دستگاه دستی

  دستگاه سه فاز قدرت بالاتری نسبت به دستگاه تک فاز دارد و در متراژ های بالا استفاده می شود. دستگاه سه فاز در ساختمان هایی که برق سه فاز دارند استفاده می شود و یکی از راه های تشخیص آن داشتن آسانسور می باشد. و دستگاه تک فاز برای متراژهای پایین و ساختمان های با برق تک فاز می باشد.

  دستگاه دستی در فضاهای بسیارکوچک مانند پله و راه پله ها که دستگاه های بزرگ تر جا نمی شوند استفاده می شود.

  بهترین نوع دستگاه ها آلمانی و ایتالیایی می باشند.

  علاوه ر دستگاه های مخصوص مواد مخصوص هم وجود دارد که این مواد شامل پدهای مخصوص و همچنین لقمه هایی هستند که برای پستی  بلندی های سطح سنگ استفاده می شود. لقمه ها با عدد نامگذاری می شوند و هر چه عدد بالاتر برود از زبری لقمه ها کاسته می شود.

  با توجه به مطالبی که گفته شد کفسابی انواع مختلفی دارد که انجام هر کدام از آن مقداری با هم متفاوت است و هرکفساب با توجه به سابقه ای که دارد روش مخصوص به خود را دارد . اما به هر حال انجام آ نیازمند متخصص در کار خود را دارد اگرکفساب کار خود را درست انجام ندهد احتمال آسیب به سنگ بسیار بالا می باشد.

  کفسابی

  کفسابی

  در کل کفسابی مراحلی دارد که در ادامه مطلب بیان می شود:

  ابتدا کفساب با ۳ لقمه پستی و بلندی های سنگ را میگیرد . ۲ لقمه از آن برای رفع خط و خش و ۱ لقمه برای پستی و بلندی ها می باشد و بعد از آن درزهای سنگ گرفته می شود بطوری که سنگ ه حالت کارخانه برمیگردد و در انتها با استفاده از دستگاه مرتبط ساختمان کفسابی انجام می شود.

  بسیاری از مواقع پیش آمده است که برای مشاوره با موسسه ها و شرکت های مختلف تماس گرفته ایم و قیمت های مختلفی گرفته ایم در کفسابی هم قیمت ها مختلف است و هرکدام با توجه به شرایط کاری خود با شما قرار داد خواهند بست اما وجود دارند شرکت هایی که با توجه بر شرایط اقتصادی را در نظر گرفته . کفسابی ارزان ارائه داده و کیفیت بالایی هم دارند و همچنین در قرارداد خود کیفیت را تضمین می کنند.

  همانطور که گفته شد در تهران به دلیل رفت و آمد زیاد کفسابی در بسیاری از شرکت ها ساختمان ها و هتل ها محبوب شده است اما باید به این نکته توجه کرد که به دلیل وجود کفساب های زیاد کفسابی در تهران مستلزم شرایطی همچون سابقه کفساب و استفاده از مواد و دستگاه های به روز و مدرن می باشد.

  منبع : کفسابی داماک

  توجه : این مطلب آگهی ساختمان، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  ۲ پاسخ به “کفسابی چیست؟”

  1. امیرعلی گفت:

   بسیار عالی و مفید.

  2. Ali گفت:

   مطلبتون عالی بود