×

آموزش کانسپت مفهومی معماری فوق حرفه ای

 • کد نوشته: 18543
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای آموزش کانسپت مفهومی معماری فوق حرفه ای بسته هستند
 • طراحی با مدلهای مفهومی به گزارش قیمت نقاشی ساختمان : کانسپت مفهومی معماری مدل های مفهومی بخشی اساسی از فرایند طراحی و توسعه معماری را تشکیل می دهند و همانطور که در اینجا در ” چگونگی توسعه مفاهیم معماری ” توضیح داده شده است ، آنها می توانند یک روش سریع و موثر برای آزمایش ایده ها […]

  آموزش کانسپت مفهومی معماری فوق حرفه ای

  طراحی با مدلهای مفهومی

  به گزارش قیمت نقاشی ساختمان کانسپت مفهومی معماری مدل های مفهومی بخشی اساسی از فرایند طراحی و توسعه معماری را تشکیل می دهند و همانطور که در اینجا در ” چگونگی توسعه مفاهیم معماری ” توضیح داده شده است ، آنها می توانند یک روش سریع و موثر برای آزمایش ایده ها و بررسی محدودیت های سایت ارائه دهند کانسپت مفهومی همانطور که در زیر بحث می کنیم ، یک مدل مفهومی می تواند از هر چیزی ایجاد شود و به همان اندازه که لازم است ساده یا پیچیده باشد. این امکان را برای معمار و / یا طراح فراهم می کند تا تفکر و روش کار خود را فراتر از طرحهای استاندارد ، نقشه ها و مدلهای سه بعدی که در این مرحله معمولاً تولید می شوند ، گسترش دهند.

  از یک مدل کانسپت مفهومی می توان برای اجرای یک روند فکر ، احساس ، احساس ، طرح و یا حتی یک مقاله استفاده کرد. کمک به توصیف و انتقال فرایندهای تفکر معمار / طراح به مشتری ، تیم طراحی ، همکاران ، مربیان و یا حتی فقط به خودشان. حتی با وجود بسیاری از ابزارها و روشهای امروزی ارائه معماری، مدلهای معماری فیزیکی هنوز هم یکی از قدرتمندترین و جذاب ترین تکنیکهای ارائه را ارائه می دهند و مدلهای مفهومی تفاوتی ندارند. ساخت مدل در این سطح و مرحله از یک پروژه ، یک روش کار بسیار لمس و لمس را فراهم می کند ، که بیش از هر چیز سرگرم کننده ای است (و همینطور هم باید باشد!). همانطور که پروژه شما پیشرفت می کند ، روش های کار شما نیز پیشرفت خواهد کرد ، و بنابراین از این مرحله لذت ببرید تا طول بکشد … یکی از بهترین بیت ها! در این پست ما روند ایجاد یک مدل کانسپت مفهومی را شرح خواهیم داد و انواع و روشهای مختلفی را می توان مورد استفاده قرار داد.

  کانسپت حجمی

  کانسپت حجمی

  نحوه استفاده و ایجاد مدل مفهومی

  کاربردهای یک مدل مفهومی معماری را می توان فقط در سه زمینه خلاصه کرد کانسپت مفهومی ایجاد مفهوم ، توسعه مفهوم و ارائه مفهوم.

  ایجاد

  ایجاد مفهوم صرفاً در مورد آزمایش و آزمایش است. زیبایی کار با مدلهای مفهومی این است که آنها می توانند به همان سرعت که شما می خواهید سریع و شل باشند و تقریباً از هر چیزی ایجاد می شوند. کانسپت مفهومی به همان اندازه می توان آنها را از هر چیزی الهام گرفت ، و با استفاده از ابزارهای نسبی ساده خلق آنها نیز می توان در ابتدا بسیار سریع ساخت ، و بنابراین اگر ایده ای کارساز نباشد ، می توان آن را بدون هیچ گونه اتلاف وقت به سرعت کنار گذاشت. شما می توانید هر تعداد اختصاری که دوست دارید ایجاد کنید یا فقط یک ترتیب واحد را تطبیق دهید … فرایندهای همه متفاوت است.

   توسعه 

  به محض اینکه ایده جلب توجه کرد، نوبت به توسعه و پیشرفت آن می رسد و آن را تا آنجا که پیش می رود، پیش ببرید. کانسپت مفهومی در طول این مرحله و در حال آماده سازی برای مرحله بعدی (ارائه) نگه داشتن و ثبت هر پیشرفت می تواند بسیار سودمند باشد ، زیرا بعداً به شما در برقراری ایده انتخابی شما کمک می کند. کانسپت مفهومی مدلهای شما باید تحت فشار قرار بگیرند ، کشیده شوند ، کشیده شوند ، بچرخند ، جدا شوند ، دوباره جمع شوند ، ساده شوند ، آینه شوند … هر آنچه که فکرش را بکنید می تواند به پیشرفت پروژه ها و ایده های شما کمک کند…. و یا البته تا می توانید متناسب با مواد مختلف تا آنجا که می توانید آزمایش کنید.

  کانسپت کارتن معماری

  کانسپت کارتن معماری

   ارائه

  در هر شرایط خاص و به ویژه در دانشکده معماری، شما هرگز نباید پروژه ای را برای اولین بار ارائه دهید بدون اینکه ابتدا منشأ آن را نشان دهید، و اینجاست که مدل های مفهومی بسیار مفید می شوند کانسپت مفهومی مدل های شما علاوه بر اینکه یک ابزار و تکنیک ارائه هستند ، زمان خاصی را نیز در روند طراحی شما ایجاد و مستند می کنند که پیشرفت پروژه و مسیری که برای رسیدن به محصول نهایی طی شده را نشان می دهد در این مرحله تولید یک مدل کانسپت مفهومی نهایی و قابل ارائه نیز غیرمعمول نیست.

  ایده های مدل مفهوم معماری

  ایده ها برای مدل های مفهومی می توانند به هر شکل و اندازه و از انواع مختلفی از مواد باشند، در واقع هرچه مدل آزمایشی تر باشد ، به طور کلی موفقیت آن بیشتر است. کانسپت مفهومی باید سطح خاصی از تفسیر وجود داشته باشد، و آنها هرگز نباید ساختمان نهایی را نشان دهند ، (این مدل معماری کاملاً متفاوت است)، بلکه بخشی از آن را نشان می دهند. از مدل های کانسپت مفهومی می توان برای بیان هر تعداد از عناصر و / یا ویژگی های پروژه شما استفاده کرد ، مسیری که برای پایین آمدن انتخاب می کنید واقعاً به جایی بستگی دارد که مفهوم شما از آنجا استخراج می شود. کانسپت مفهومی با این حال در بسیاری از موارد این فقط انتخاب یک نفر و دویدن با آن است ، و سپس انتخاب دیگری ، و سپس دیگری. به عنوان مثال می توان از آنها برای بررسی موارد زیر استفاده کرد:

  • تعاملات با سایت

  • جهت

  • جنبش

  • نوع شناسی

  • سبک

  • سایه

  • صفحه های عمودی و افقی (نقشه ها و ارتفاعات)

  • مادی بودن خارجی و درونی

  • پوسته بیرونی

  • گردش خون (از طریق و اطراف)

  • ویژگی های ساختاری یا محدودیت ها

  • فرم ، نسبت و توده کردن

  • جهت گیری آن

  …و غیره

  ما در اینجا نمونه ای از انتخاب ها را داریم و همانطور که از زیر می بینید، گزینه های زیادی برای انتخاب از نظر ماده وجود دارد. کانسپت مفهومی ما در گذشته با بتن بسیار سرگرم کننده بودیم و اغلب متوجه شدیم که محصول نهایی پس از خارج شدن از قالب خود بیشتر به یک مصنوعات تبدیل می شود تا یک مدل.

  کانسپت معماری

  کانسپت معماری

  ساخت یک مدل مفهومی

  با توجه به ماهیت متفاوت و سطح جزئیات ، نویسنده می تواند در مدل های مفهومی خود قرار دهد ، ایجاد آنها در واقع یک فرایند بسیار بدون توصیف است که می تواند تقریباً از هر ماده و هر روش موجود استفاده کند. کانسپت مفهومی با این وجود بیش از حد مدل های خود را پیچیده نکنید ، یک مدل مفهومی خوب باید یک یا دو ایده را به خوبی ارائه دهد و بنابراین اگر تعداد بیشتری دارید ، مدل های بیشتری بسازید. کانسپت مفهومی ما توصیه می کنیم هرچه بیشتر وقت خود را در کارگاه معماری بگذرانید و فقط آزمایش کنید، این مکان یکی از بهترین مکان ها برای حضور در مدرسه معماری یا در عمل است (اگر شما خوش شانس هستید که در جایی کار می کنید که کارگاه نمونه خود را دارد) گذشته از متداول ترین مواد ساخت مدل ، استفاده از متریال جمع آوری شده از سایت پروژه های شما می تواند برای کمک به درک زمینه ای که پروژه شما در آن قرار دارد مفید باشد و ممکن است روش های بومی ساخت را بررسی کند.

  مدل های کاغذی

  مقاله می تواند یک روش بسیار سریع و نسبتاً آسان برای ساخت مدل های مفهومی، به ویژه در مواردی که منحنی یا چین وجود دارد، کانسپت مفهومی فراهم کند. با برش ، خم شدن، پیچاندن و تاشو می توان آن را از بسیاری جهات استفاده کرد ، در واقع مورد بسیار خوبی توسط Paul Jackson در این مورد وجود دارد به نام Folding Techniques for Designers: From Sheet to Form همچنین می توان کاغذ را با استفاده و چیدن لایه های اضافی روی هم تقویت کرد ، و آن را به یک انتخاب بسیار سازگار و آسان در دسترس مواد تبدیل می کند.

  کانسپت کاغذی

  کانسپت کاغذی

  بتن

  همانطور که در بالا ذکر شد، بتن یکی از مواد مورد علاقه ما برای کار در هنگام ساخت مدل است، با این حال نه برای هر پروژه مناسب است و نه یک روند سریع است. ابتدا باید قالب ساخته شود و سپس باید زمان خشک شدن و بتن ریزی قبل از آشکار شدن آن فراهم شود. اما پس از اتمام ، اشیایی که می توانید ایجاد کنید می توانند کاملاً خاص باشند و دارای جاذبه های بیشتری هستند که می گویند مدل کارت است … فقط به تصویر زیر نگاه کنید. کانسپت مفهومی بسته به اینکه چه ماده و چگونگی انتخاب قالب خود را داشته باشید ، می توانید به سطح مدل های خود اضافه کنید و همچنین می توانید بتن را قبل از ریخته گری به هر رنگ دلخواه رنگ کنید – مقدار زیادی متغیر ایجاد کنید.

  کانسپت بتنی

  کانسپت بتنی

  چوب پنبه

  چوب پنبه با سطح و بافت یکنواخت خود کمی متفاوت ارائه می دهد و به همین دلیل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان سطحی برای نمایش تایپوگرافی سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. کانسپت مفهومی اگرچه این مجسمه را می توان بیشتر در مجسمه تراشید و با آن رفتار کرد ، اگر به جای ورق در بلوک خریداری شود.

  مفهوم کانسپت

  مفهوم کانسپت

  رزین

  رزین به تکنیک مشابه بتن در روش ساخت قالب و فرآیند پخت نیاز دارد ، کانسپت مفهومی اما به فرآیند کار بیشتری احتیاج دارد. گفته شد ، نتایج نهایی می تواند خیره کننده باشد و با سطح دشواری بالا تنها شما می توانید از این روش استفاده کنید.

  کانسپت معماری

  کانسپت معماری

  چاپ سه بعدی

  چاپ سه بعدی در هر مقیاس می تواند گران و وقت گیر باشد و بنابراین در اکثر شرایط برای مدل های سریع توسعه کاف مناسب نیست. کانسپت مفهومی با این وجود می تواند یک انتخاب عالی برای مدل کانسپت مفهومی نهایی شما باشد ، اما به قیمت آن و زمان مورد نیاز برای تنظیم مدل سه بعدی توجه داشته باشید.

  انواع کانسپت معماری

  انواع کانسپت معماری

  چوب

  در اکثر کارگاه ها چوب فراوانی از هر نوع شکل و اندازه وجود خواهد داشت ، بنابراین دسترسی به آن بسیار راحت خواهد بود و همچنین کار با آن آسان است. کانسپت مفهومی از مثالهای پیوست خواهید دید که وقتی صحبت از مدلهای مفهومی چوبی می شود ، هر چه ساده تر باشد بهتر است.

  نمونه کانسپت معماری

  نمونه کانسپت معماری

  برش لیزری

  پس از راه اندازی پرونده ها ، این می تواند راهی سریع برای دستیابی به تعداد زیادی از مدل های متحد باشد. با این حال ، موفق ترین موارد در مناطقی است که لبه های سوخته شده شن زده شده است، کانسپت مفهومی زیرا زیبایی زیبایی بسیار مرتب و طبیعی را فراهم می کند.

  کانسپت مفهومی معماری

  کانسپت مفهومی معماری

  اشیا Site سایت 

  همانطور که در بالا ذکر شد ، پیدا کردن و استفاده از اشیا and و مواد از سایت شما می تواند با ارائه سطح بالایی از ارتباط ، مدل مفهوم شما را تقویت کند. چکیده بهتر است. کانسپت مفهومی بنابراین از این روند لذت ببرید و آزمایش کنید! … و برای پیدا کردن نحوه مقایسه یک مفهوم با یک شماتیک اینجا را کلیک کنید.

   

  مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

  ضوابط پارکینگ کنار هم

  طراحی باغ ایرانی جدید

  طراحی درب ویلا مدرن

  آموزش پرسپکتیو ۲ نقطه ای

  عکس برای پتینه کاری

  هزینه ی ساخت ویلا در شمال

  آموزش اسکیس طراحی شهری pdf

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.