×

کاربرد همتراز کاشی در صنعت ساختمان

 • کد نوشته: 41014
 • ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
 • دیدگاه‌ها برای کاربرد همتراز کاشی در صنعت ساختمان بسته هستند
 • یکی از مهم ترین نیاز های انسان در زندگی امروزی این است که بتواند احساس آرامش و امنیت را برای خود و اطرافیان فراهم آورد. اصلی ترین موردی که باعث می شود این حس امنیت و آرامش در انسان به وجود بیاید داشتن سر پناهی مطمئن و زیباست. برای داشتن مسکن مطمئن باید از تجهیزات […]

  کاربرد همتراز کاشی در صنعت ساختمان

  یکی از مهم ترین نیاز های انسان در زندگی امروزی این است که بتواند احساس آرامش و امنیت را برای خود و اطرافیان فراهم آورد. اصلی ترین موردی که باعث می شود این حس امنیت و آرامش در انسان به وجود بیاید داشتن سر پناهی مطمئن و زیباست. برای داشتن مسکن مطمئن باید از تجهیزات و وسایل به روز و نوین با راندمان بالا و دیگر مزیت ها استفاده کرد. استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت و نوین باعث افزایش سرعت پروژه و کیفیت نهایی بالاتر سازه ی ایجاد شده می گردد.

  در این مقاله سعی داریم تا شما را با یکی از جدیدترین تجهیزات و مصالح نوین در صنعت ساختمان که روند کار را راحتتر می کند ، آشنا کنیم.

  یکی از محصولات پر فروش در صنعت کاشی و سرامیک که جدیدا محبوبیت بسیاری در بین نصابان و مجریان ساختمانی پیدا کرده است ، همتراز کاشی است. دلیل این محبوبیت افزایش راحتی ، دقت و سرعت در انجام نصب سرامیک ها می باشد.

  همتراز کاشی چیست؟

  همتراز کاشی و سرامیک محصولی است که برای اجرای سرامیک های کف و دیوار به وسیله چسب کاشی از آن استفاده می کنند. تراز کننده کاشی برای نصب بدون دردسر و جهت سرعت بخشیدن به روند انجام کاشی و سرامیک های کف و دیوار به کار برده می شود. همچنین با استفاده از هم تراز کننده سرامیک بند های بین کاشی بسیار زیبا و دقیق می شود. این وسیله ی ضروری از دو قطعه مجزا کلیپس ( پایه ) و گوه ( پل ) تشکیل می گردد که این دو با هم کار تراز شدن و تاب گیری کاشی را انجام می دهند.

  کلیپس همتراز ( سفید رنگ ) مصرف بیشتری نسبت به گووه دارد زیرا این قطعه یکبار مصرف است و پس از استفاده شکسته شده و قابلیت استفاده مجدد را ندارد.

  گوه همتراز ( قرمز رنگ ) اما یک قطعه با کیفیت است که شما می توانید چند بار آن را استفاده کنید که تا موقعی که دندانه های روی آن از بین برود. عمدتا جنس خوب تا ۱۰ بار حداقل قابلیت استفاده را دارد.

  نوع دیگری از همتراز وجود دارد که جهت تراز کردن و نصب سنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد و به همتراز سنگ مشهور است.

  نکته ای که خیلی حائز اهمیت است بحث کیفیت همتراز است. متاسفانه جنس های نامرغوب و برند های بی کیفیت بسیاری در بازار است که دیدگاه مشتری را نسبت به استفاده از این محصول عوض می کند.استفاده از همتراز کاشی و سرامیک ویترکس که جنس با کیفیت و مرغوب بازار است علاوه بر افزایش سرعت کار برای نصابان در پایان کار زیبایی و نظم مضاعفی را به کار شما می بخشد . از همین رو امروزه استفاده از همتراز کاشی ویترکس در بین مجریان سرامیک کار رو به افزایش است.

  انواع همتراز کننده کاشی

  هم تراز کننده کاشی در سه نوع تخت یا گوه ای ، پیچی و اسپیرال تولید می شود که هر کدام کاربرد های خاصی دارد. ولی عمدتا نوع ساده و تخت آن از دو نوع دیگر مصرف بیشتری دارد.

  همتراز پیچی یکی از انواع همتراز ها است که بدون نیاز به آچار همتراز کاشی می توان آن را در انواع کاشیکاری استفاده کرد.

  همتراز ها از نظر نوع کاربرد به سه دسته تقسیم می شوند.

  همتراز ۱۷ میل ( سایز کوچک ) که برای کاشی های ابعاد کوچک مانند ۳۰*۳۰ به کار برده می شود.

  همتراز ۲۰ میل ( سایز متوسط ) که جهت سرامیک ها با ابعاد متوسط مثل ۶۰*۶۰ به کار گرفته می شود.

  همتراز ۲۳ میل ( سایز بزرگ ) که برای سرامیک های اسلب و سایز بزرگ کاربرد دارد.

  نوع دیگری از همتراز وجود دارد به نام همتراز سنگ که برای سنگ های با ضخامت ۲۰ میل به بالا کاربرد دارد.

  مزایای استفاده از همتراز کاشی و سرامیک

  ۱-استفاده از تراز کننده کاشی برای نصب سرامیک و سنگ ها باعث از بین رفتن ناخونک کاشی و سرامیک می گردد که این امر مهمترین ویژگی استفاده از تراز کننده کاشی است. وجود ناخونک در کف کار باعث تجمع آب و رطوبت در کنار بند های کاشی می گردد و به مرور زمان باعث تبدیل شدن به جرم و کدر و تیره شدن سطح سرامیک می گردد. ولی با استفاده از همتراز کاشی این معضل به راحتی حل می شود.

  ۲-استفاده از همتراز کاشی باعث روند رو به رشد سرعت کار می گردد. زیرا در صورت استفاده از همتراز کاشی ویترکس دیگر نیازی به استفاده از تراز و چکش لاستیکی نیست که برای طراز کردن هر سرامیک باید کلی وقت گذاشت و با ضربات متعدد سرامیک را تراز نمود.

  ۳-در صورت استفاده از همتراز سرامیک دیگر نیازی به استفاده از چسب ۱۲۳ و متعلقات ندارید که علاوه بر صرفه جویی در هزینه سبب می شود که از شر لکه های به جا مانده از چسب ۱۲۳ بر روی سرامیک خلاص شوید.

  ۴-وقتی که از همتراز و گوه و کلیپس استفاده می کنید بند های بین کاشی به صورت یکدست و متقارن شکل می گیرند و در انتهای کار و موقع بند کشی ، متوجه این نکته می شوید که زیبایی کار به واسطه ی بند های مشابه و یکسان دو چندان شده است.

  نحوه اجرای کاشی و سرامیک با استفاده از همتراز کاشی

  در ابتدا باید سطح کار مورد نظر را تراز کنیم که این کار به وسیله ملات ماسه سیمان و ابزار آلاتی مانند شمشه ، کمچه و تراز انجام می پذیرد. سپس بعد از سفت شدن کامل سطح زیرین و حدود ۲۴ ساعت می توانیم شروع به کار کنیم.

  در مرحله ی اول چسب کاشی را به وسیله ی ماله شانه ای یا دندانه دار بر روی سطح مورد نظر به ضخامت مناسب پهن می کنیم. باید توجه داشت که جهت ماله کشیدن چسب به یک سمت یا عمودی یا افقی باشد زیرا رعایت این نکته در تخلیه ی کامل هوای زیر سرامیک و چسبیده شدن محکم تر کمک به سزایی می کند.

  حالا اولین سرامیک را قرار داده و برای بهتر چسبیدن سرامیک از ویبراتور استفاده می کنیم. حال کلیپس ها را در کناره سرامیک قرار داده و دوباره چسب را برای سرامیک بعدی آماده و پهن می کنیم. قبل از قرار دادن سرامیک بعدی صلیب کاشی در سایز دلخواه در چهار طرف سرامیک قرار می دهیم. ( جهت ایجاد بند کاشی بیش از ۲ میلیمتر باید از صلیب کاشی و سرامیک استفاده کنیم. ) حال سرامیک بعدی را قرار داده و گوه ها را از داخل کلیپس ها رد می نماییم. به وسیله انبر همتراز کاشی ویترکس اقدام به سفت نمودن گوه ها در داخل کلیپس می کنیم. تمام سطح کار را به همین روال اجرا می کنیم.

  باید صبر کنیم تا حدود ۲۴ ساعت از اتمام کار بگذرد. در فصول گرم سال این مدت حدود یک روز است ولی در فصول سرد سال این زمان بیشتر طول می کشد. بستگی به دمای هوای محیط و نوع چسب کاشی مصرفی دارد.

  بعد از سفت شدن نهایی کاشی و سرامیک های کف یا دیوار به وسیله ی چکش لاستیکی یا نوک کفش ضربه ای از بغل کلیپس ها وارد می کنیم. در این لحظه مشاهده می کنید که کلیپس ها به راحتی از سرامیک ها جدا می شوند.

  حالا با استفاده از پودر بندکشی مناسب اقدام به پر نمودن و بندکشی می نماییم.

  قیمت همتراز کاشی به چه نحوی است؟

  برای تعیین قیمت همتراز کاشی باید فاکتور های مختلفی را مورد ارزیابی قرار دهیم.

  یکی از فاکتور های مهم و اصلی کیفیت جنس است که باید بررسی شود که با چه نوع متریالی ( نو یا دست دوم ) ساخته شده است.

  نکته ی دومی که حائز اهمیت است وزن همتراز کاشی است که در تحمل بار وارده برای تاب گیری سرامیک موثر است.

  و همچنین تعداد در بسته یکی دیگر از نکاتی است که می تواند در قیمت تراز کاشی تاثیر گذار باشد.

   برای اطلاع از قیمت و خرید همتراز کاشی به سایت ما به آدرس www.vitrex-tools.ir  مراجعه کنید

  توجه : این مطلب آگهی ساختمان، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.