کابینت تک رنگ یا دو رنگ

کابینت تک رنگ یا دو رنگ


کابینت تک رنگ بهتر است یا دو رنگ؟ کدام را انتخاب کنیم؟

به گزارش  چک لیست تحویل ساختمان: کابینت تک رنگ بهتر است یا دو رنگ؟ هر ساله رنگ های جدیدی توسط برندهای مختلف خارجی و ایرانی به رنگ های قبلی اضافه می شود. بدین منظور می توان گفت کابینت مدرن از تنوع رنگی بسیار گسترده ای برخوردار می باشد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که انتخاب بهترین رنگ کابینت آشپزخانه تا حد زیادی وابسته به سلیقه افراد می باشد، اما رعایت یک سری نکات اصولی در انتخاب رنگ، ضروری است. برخی از این آشپزخانه ها دارای دکوراسیونی سرد و صنعتی می باشند در حالی که برخی دیگر از مدهای جذاب و گرم استفاده می کنند.

در این مقاله کابینت تک رنگ بهتر است یا دو رنگ؟ قصد داریم بهترین رنگ بندی های کابینت تک رنگ یا دو رنگ مدرن را به شما معرفی کرده و ویژگی های هر یک را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین رنگها برای کابینت آشپزخانه های کوچک

تفاوتی ندارد که دکوراسیون آشپزخانه تان بسیار پیشرفته باشد یا کلاسیک و امروزی، کابینت سفید طوسی به بهترین شکل با دکوراسیون هماهنگ شده و آنرا کامل تر نشان می کند. در واقع رنگ‌های تیره برای فضای کوچک اصلا مناسب نیستند در مقابل بهترین رنگ‌ها برای کابینت آشپزخانه کوچک رنگ‌های روشن هستند. حال اگر آشپزخانه شما کوچک است پیشنهاد میکنیم اصلا به سراغ رنگ‌های تیره نروید.

ترکیب رنگ کابینت
ترکیب رنگ کابینت

ترکیب رنگ کابینت

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام انتخاب کابینت های دو رنگ باید به آن توجه کنید ترکیبات رنگی این کابینت ها می باشد. حتي با ترکيب دو رنگ بسيار ساده و يا سايه و روشن نيز مي توان جزئيات منبت کاري، قاب ها، ستون ها را از نظر سبک زماني و تطابق آن با محيط را به رخ بکشيم. ستون ها، قاب ها، منبت کاري ها شامل جزئیات خاصی می باشند که سبک زماني و تاريخي خاصي را به ذهن القا مي کنند.

اگر آشپزخانه شما تاريک و کوچک است نياز به رنگ هاي گرم و روشن دارد تا با کمک آن بتواند فضا را روشن کند. علاوه بر آن در جدیدترین مدل کابینت ها شاهد رنگ‌های گسترده ای شامل سفید، خاکستری، سبز، آبی، رنگ چوب و حتی کابینت‌های دو رنگ می باشیم.

کابینت تک رنگ یا دو رنگ
کابینت تک رنگ یا دو رنگ

کابینت تک رنگ یا دو رنگ

با رنگ آمیزی کابینت و یا بازسازی کابینت های آشپزخانه می توان چهره جدیدی به فضای آشپزخانه بخشید و آن را از حالت یکنواختی بیرون آورد. قرار گرفتن وسایل روی قفسه باعث می شود سطح کار بیشتری بر روی کانتر آشپزخانه ایجاد شود. کافی است در چنین آشپزخانه ای مقداری گل های رنگارنگ و میوه را روی کابینت قرار دهید تا سریعا چشم های هر بیننده ای را به خود جلب کند.

اگر آشپزخانه کوچک دارید و نمی توانید از رنگ تیره استفاده کنید و علاقه زیادی به رنگ های تیره دارید، کابینت دو رنگ ام دی اف می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد چون هم با استفاده از ترکیب رنگ روشن می توانید آشپزخانه خودر را بزرگتری نشان دهید. معمولاً دکوراتورهای حرفه ای برای برطرف کردن این مشکل در کابینت تک رنگ یا دو رنگ، نقش های چوب یا اصطلاحاً شال های چوب را در قسمت هایی که مغزی ورق ام دی اف نمایان شده، بصورت دستی نقاشی می کنند.

 در پاسخ به این سوال که کابینت تک رنگ بهتر است یا دو رنگ؟ مناسب است می توان گفت، رنگ نارنجي، فوق العاده است، ولي همين رنگ وقتي کنار کف پوش عسلي رنگ قرار بگیرد، جذابيت خود را از دست مي دهد. رنگ سفيد هميشه با تازگي همراه بوده و همين ويژگي باعث مي شود تا افرادي که علاقمند به نمای مدرن هستند و يا به بهداشت اهميت مي دهند رنگ مورد علاقه خود را سفيد انتخاب کنند.

ترکيب هاي رنگي اصلي قرمز، زرد و آبي بيشترين آن را تشکيل مي دهند که این رنگ ها مي توانند طرح هاي مطبوعی را به وجود آورند که در نهایت موجب می شوند فضاي آشپزخانه پر انرژي و گرم مشاهده شود. در بیشتر مواقع با به کار گيري اندکي رنگ در اين گونه فضاها بيشترين تأثير را می توانید بدست آورید. همچنین توجه داشته باشید که هر رنگي به طور مشخص از رنگ مجاور متفاوت باشد اما نامتناسب و ناموزون نباشد.

ترکیب رنگ های فانتزی

در آشپزخانه اي که همه چيز سفيد است، همواره بايد هميشه همه چیز مرتب باشد تا تأثير گذاري آن بيشتر شود. همچنین برای کف آشپزخانه  از یک رنگ کاشی گرم استفاده کنید تا زیبایی آن دو چندان شود. قسمت بالای کابینت به دلیل رنگ سفید آشپزخانه را روشن و واضح تر نشان می دهد. اگر جزو آن افرادی هستید که وقت تمیز کردن کابینت ها را به طور مرتب ندارید، از این رنگ ها استفاده کنید.

یک طراح خوب به شما در زمینه انتخاب کابینت تک رنگ یا دو رنگ مشاوره خواهد داد ولی در نهایت این شما هستید که با توجه به نیازهایتان باید رنگ کابینت آشپزخانه تان را انتخاب کنید. بهترین ایده ترکیب یک رنگ ساده یا خنثی با رنگ های فانتزی است.

ترکیب رنگ های فانتزی
ترکیب رنگ های فانتزی

کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس یک زیر شاخه از کابیت ام دی اف است و تفاوت اصلی آن، روکش براق و مقاومی است که بر روی ورق ام دی اف خام کشیده می شود تا علاوه بر براق کردن و زیبایی کابینت ها، دوام بیشتری به آن بدهد. کابینت ممبران چند سالی است که در آشپزخانه های لاکچری نصب می شود همچنین لازم به ذکر است که این کابینت از ام دی اف نیز گرانتر می باشد اما نسبت به کابینت چوب قیمتی مقرون به صرفه تری دارد و می تواند در سبک کلاسیک، جایگزین ارزان قیمتی برای کابینت های چوبی باشد.

علاوه بر آن کابینت تک رنگ یا دو رنگ، موجب انبساط فضای آشپزخانه شما شده درنتیجه آشپزخانه شما را بزرگتر و پر نورتر نشان خواهد داد.

تاثیر یرق آلات و نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه

ایجاد روشنايي کنتراست در آشپزخانه

براي روشنايي و ايجاد نور بیشتر در يک آشپزخانه سفيد يا خنثي و يا در فضاهاي بسته مثل داخل درها و کشوهاي کابينت بايد از رنگ هاي روشن استفاده شود. مي توان از رنگ هاي جالب توجه و خيره کننده براي اجزايي چون کابينت ها، قفسه و کمدها استفاده کرد. همچنین اجزای مختلف را طوري کنار هم قرار داد که با چيدماني غير منتظره، يکديگر را کامل کنند.

کابینت هایگلاس
کابینت هایگلاس

 دستگیره کابینت شاخه ای

دستگیره کابینت شاخه ای گزینه عالی برای کابینت های مدرن است. دستگیره مخفی شاخه ای دارای انواع مختلفی است اما در بین آن‌ها دستگیره مخفی ال و یو جز پرفروش ترین و پرکاربردترین آن‌ها به شمار می‌رود و هم زمان هم زیبایی آشپزخانه را دو چندان میکند هم تاثیر چشم گیری در امنیت محیط اشپزخانه دارد.

ریل کشو

برای استفاده کامل از فضای کشو کابینت و قرار دادن وسیله های سنگین، ریل های مختلفی وارد بازار شده‌اند. این ریل های جدید نسبت به ریل های قدیمی طول عمر بیشتری دارند و کمتر نیازمند تعمیر و رگلاژ می‌شوند.

لولا گازور

این روزها به دلیل کوچک شدن آشپزخانه‌ها و نیاز به استفاده بهینه از فضا، یراق آلات بسیاری طراحی شده اند که باعث استفاده کاربردی از فضا می‌شوند. برای مثال انواع لولا گازور که برای کابینت های کنج بسیار راهگشا هستند و دسترسی کاملی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

جمع بندی

 توجه داشته باشید که نباید در استفاده از رنگ مشکی زیاده روی کنید زیرا می تواند فضای آشپزخانه شما را تاریک تر و دلگیرتر کند. همچنین با این کار شما فضای آشپزخانه خود را از حالت یکنواختی خارج می کنید و فضاسازی کاملا هنرمندانه ای را برای بیننده ایجاد خواهید کرد. مورد دیگری که باید در مورد کابینت تک رنگ یا دو رنگ به آن اشاره کنیم رنگ های فانتزی است که بیشتر برای کابینت های ام دی اف براق مناسب می باشند.

همچنین مي توان ترکیبی از رنگ پر نقش و نگار در فضاي آشپزخانه به وجود آورد که منجر به یک فضاي فانتزي شود. به طور معمول کابینت سازها و استادکاران برای ساخت کابینت تک رنگ یا دو رنگ آشپزخانه از روکش هایگلاس استفاده می‌کنند.

در این مقاله کابینت تک رنگ بهتر است یا دو رنگ؟ ما ویژگی های منحصر به فرد رنگ کابینت های آشپزخانه را ملاک قرار داده و تلاش کردیم که با معرفی نکات کلی و ایده هایی جدید شما را در این انتخاب حساس راهنمایی کنیم.

توجه : این مطلب، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

 

 

 

مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

معماری داخلی ویلا شمال

نقشه طراحی باغ 1000 متری

نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری

هزینه ساخت ویلا در طالقان

طراحی نما ساختمان دو طبقه

طراحی کافه سنتی عکس

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!